Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica czy Primosten

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 16.03.2018 21:53

Dokładnie, ekwilibrystyka i gimnastyka, aby wejść do wody to jakaś porażka.

Podobnie betonowe wylane platformy. Przypomina mi się mój basen miejski sprzed lat, ręcznik kładło się na betonie, a woda też była przezroczysta jak w Adriatyku :D
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 19.03.2018 04:28

Zrobię małe podsumowanie plusów i minusów
Primosten
- drogie restauracje
- daleko do fajnych plaż
- na tych fajnych bardzo szybko robiło się głęboko przez co zimniejsza woda, jedynie ta plaża przy ulicy ma łagodniejsze zejście ale leżakowanie między samochodami i łódkami średnia przyjemność
- średnie lody
+ fajna starówka na wyspie
+ trafił nam się super nocleg, właścicielka zrobiła nam nawet naleśniki
+ dużo sklepów, więc obojętnie gdzie się nie było można wejść i coś kupić
+ ruiny starego pensjonatu na półwyspie

Rogoznica
- plaże daleko od restauracji i sklepów, po pieczywo jechałem samochodem
- w centrum nie ma plaży tylko port
- ciężej z wymianą waluty, są 2-3 miejsca przy rondzie i jedno na wyspie
+ mniejszy tłok bo miejscowość jest mocno długa
+ można zrobić niezły spacerek wokół wyspy, piękny zachód słońca
+ piękne plaże, bardziej naturalne


Ogólnie z dziećmi wybrał bym Rogoznice, wtedy byliśmy z 6 miesięcznym bobaskiem, a w Primosten rok wcześniej i tam z dzieckiem było by troszkę gorzej. Co do wypadów to praktycznie wszystko to samo w okolicy. Rogoznica spokojniejsza bo nie ma tam turystów przyjezdnych by zobaczyć starówkę tak jak w Primosten.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 19.03.2018 21:15

Dosyć trafne podsumowanie, aczkolwiek w centrum jest plaża, ale jest ona mikroskopijna i w dodatku w przy wejściu do mariny, więc służy raczej tylko do opalania i schłodzenia się blisko od brzegu. Jest jeszcze wąska plaża na wyspie od strony stałego lądu, ale opłaca się tam chodzić tylko wtedy jak ktoś ma nocleg na wyspie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2018 08:44

Z tymi drogimi restauracjami to pojechałeś. Naturalnie nie przeczę, że restauracje są drogie bo od dawna uważam, że się tym biedakom w mózgach poprzewracało ale takie same ceny są w Rogoźnicy. Analizując dalej to ceny w restauracjach w Rogoźnicy są nawet wyższe ale wszystko zależy od lokalizacji restauracji. W innych lokalizacjach nie jest lepiej bo w takim Zaostrogu ceny były niższe np. o 5 kn. Z racji tego, że stołuję się tylko w restauracjach to zdążyłem już poznać ceny i różnicy dużej nie widzę chyba. Raz było tak, że po dwuletniej przerwie od cro zobaczyłem ceny w jednej z restauracji w Primostenie to się przeraziłem. Pojechaliśmy do Rogoźnicy bo i tak sunęliśmy na południe a w Rogoźnicy dostałem liścia jak zobaczyłem ceny w swojej ulubionej tam kiedyś knajpie u Toniego...W Primosten różnica w cenie platy dla 2 osób to 40 kn ( pomiędzy rokiem 2014 a rokiem 2016 ) a u Toniego 45 kn. Duży skok ale Chorwaci mając na uwadze fakt, że "i tak przyjadą" rżną nas bez oporu.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.03.2018 15:00

Try3ek napisał(a):Zrobię małe podsumowanie plusów i minusów
Primosten
- drogie restauracje
- daleko do fajnych plaż
- na tych fajnych bardzo szybko robiło się głęboko przez co zimniejsza woda, jedynie ta plaża przy ulicy ma łagodniejsze zejście ale leżakowanie między samochodami i łódkami średnia przyjemność
- średnie lody
+ fajna starówka na wyspie
+ trafił nam się super nocleg, właścicielka zrobiła nam nawet naleśniki
+ dużo sklepów, więc obojętnie gdzie się nie było można wejść i coś kupić
+ ruiny starego pensjonatu na półwyspie

Rogoznica
- plaże daleko od restauracji i sklepów, po pieczywo jechałem samochodem
- w centrum nie ma plaży tylko port
- ciężej z wymianą waluty, są 2-3 miejsca przy rondzie i jedno na wyspie
+ mniejszy tłok bo miejscowość jest mocno długa
+ można zrobić niezły spacerek wokół wyspy, piękny zachód słońca
+ piękne plaże, bardziej naturalne


Ogólnie z dziećmi wybrał bym Rogoznice, wtedy byliśmy z 6 miesięcznym bobaskiem, a w Primosten rok wcześniej i tam z dzieckiem było by troszkę gorzej. Co do wypadów to praktycznie wszystko to samo w okolicy. Rogoznica spokojniejsza bo nie ma tam turystów przyjezdnych by zobaczyć starówkę tak jak w Primosten.

Odniosę się bo byłem w obu miejscowościach. Nocowałem w Rogoźnicy.
Drogie restauracje w Chorwacji są niemal w każdej miejscowości, szczególnie nieco większej niż "Ciulkowo Małe".
Są też oczywiście te z normalnymi cenami. Jedliśmy rodzinny obiad na starówce, w jednej z uliczek więc bliżej centrum się nie da.
Ceny były normalne.
Odległość do plaż jest pojęciem względnym. Jeżeli mieszkasz na obrzeżach miasta to normalne, że masz daleko. Nie ma takich miejscowości w Chorwacji aby było inaczej.
Lody - jedne z największych (większy były tylko w Dubrovniku) oraz największy wybór jaki widziałem w Chorwacji (na głównym placyku po wejściu przez bramę starówki.

Rogoźnica - mieszkałem w dzielnicy "betonowej". Faktycznie do najbliższego sklepu lepiej samochodem ale są też noclegi, że można w klapkach wyjść nie otwierając jeszcze drugiego oka. Więc wraca pojęcie względności jeżeli chodzi o odległość sklepów czy plaż.
Piękność plaż to też chyba pojęcie względne ponieważ wg. mnie Rogoźnica ma najsłabsze plaże jakie widziałem w Chorwacji.
Magdalena6596
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.04.2018
POMOCY!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena6596 » 17.04.2018 10:55

Cześć! W tym roku planuje po praz pierwszy wybrać do Chorwacji samochodem. Zastanawiam się nad Primosten i Rogoznicą. Co polecacie? Chciałabym, żeby było gdzie wyjść wieczorem i żeby coś się działo. :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: POMOCY!

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.04.2018 10:58

Cześć.

Dlaczego tytułujesz swój pierwszy wpis "POMOCY", który może sugerować, że coś się stało i rzeczywiście potrzebna jest nagła pomoc?

chorwacja-po-raz-pierwszy-t46149-255.html
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: POMOCY!

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.04.2018 11:44

Tytuł do zmiany. Też myślałem, że coś się stało i walę jak w dym !
Poszperaj bo dokładnie w tym podforum, na tej, bądź zaledwie na następnej stronie masz obie miejscowości opisane.
Szukajka też na hasła Primosten i Rogoznica wypluje materiał.
Jak będziesz miała szczegółowe pytania to wówczas pytaj w powstałych już tematach. Ewentualnie jeżeli Twój problem nie będzie pasował do żadnego z nich to załóż wątek.
Jednym słowem troszkę szacunku, a z chęcią pomożemy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: POMOCY!

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.04.2018 12:12

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2018 16:14

Co za ludzie, takiego tworu na forum jeszcze nie było...acha był kiedyś taki bełkot jakiejś blondyny :mrgreen:
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 17.04.2018 16:20

jarod napisał(a):I bardzo dobrze że zrobili ten żwir.


malinero napisał(a):Dokładnie, ekwilibrystyka i gimnastyka, aby wejść do wody to jakaś porażka.


No jasne super!! Zmiany na plus bez dwóch zdań. Ja się jeszcze nie mogę doczekać aż postawią tam kilka budek gdzie będzie można kupić gofry, hod-dogi jakieś napoje ciepłe i zimne no i kebaby. Przydałoby się również chociaż kilkanaście straganów z pamiątkami. No i te kamyki warto zastąpić zwykłym piaskiem żeby łatwiej się wbijały kołki od parawanów (poza tym w piachu łatwiej zakopać śmieci, kiepy czy wypalony węgiel z grila). Pozostaje jeszcze kwestia tych drzew koło plaży, myślę, że należało by je wyciąć a zamiast nich wybetonować tam duży parkig z jakimś supermarketem przy okazji. Dogodny dojazd z dużym parkingiem pozwoliłby zrezygnować z bezsensownych i męczących spacerów podczas upałów. Z mniej potrzebnych, choć wskazanych dodałbym jeszcze: wygrodzić kąpielisko bojami, rozstawić ratowników z gwizdkami, część plaży wygospodarować pod zjeżdżalnie i pompowane zamki dla dzieci, chociaż raz na 15-20 minut mógłby przejść jakiś sprzedawca z piwem i lodami (chociaż jak w pobliskim markecie będą dobre promocja na 4-paki to niekoniecznie) no i motorówka do ciągniecia banana po wodzie. Jeśli w tym kierunku rozwinie się wspomniana miejscowość gwarantowane tłumy wczasowiczów. A no i jeszcze zapomniałem zdecydowanie brakuje tam dużych, zorganizowanych ośrodków wczasowych. Ale cieszmy się bo idzie ku dobremu, dobra zmiana dosięga Chorwacji.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.04.2018 17:40

Bezrobotny500 świetne podsumowanie zmian...to dokładnie to czego zwykły turysta szuka w wakacje...gdziekolwiek... .....i to jest to co Cromaniaków zaczyna powoli od Cro odstraszać...
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 17.04.2018 19:17

piekara114 napisał(a):Bezrobotny500 świetne podsumowanie zmian...to dokładnie to czego zwykły turysta szuka w wakacje...gdziekolwiek... .....i to jest to co Cromaniaków zaczyna powoli od Cro odstraszać...



Między klimatami rodem z Władysławowa a smętnymi skałami, krzakiem w roli toalety i peerelowskimi standardami gastrononicznymi jest jeszcze parę innych możliwości plażowania.

Ortodoksja polegająca na siermiężności, kulcie zadoooopi "daleko od szosy" jako jedynie słusznym modelu chorwackich wakacji i sprowadzaniu ad absurdum wszystkiego co bardziej wygodne i komfortowe jest dość śmieszna.
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 17.04.2018 22:20

malinero napisał(a):
piekara114 napisał(a):Bezrobotny500 świetne podsumowanie zmian...to dokładnie to czego zwykły turysta szuka w wakacje...gdziekolwiek... .....i to jest to co Cromaniaków zaczyna powoli od Cro odstraszać...



Między klimatami rodem z Władysławowa a smętnymi skałami, krzakiem w roli toalety i peerelowskimi standardami gastrononicznymi jest jeszcze parę innych możliwości plażowania.

Ortodoksja polegająca na siermiężności, kulcie zadoooopi "daleko od szosy" jako jedynie słusznym modelu chorwackich wakacji i sprowadzaniu ad absurdum wszystkiego co bardziej wygodne i komfortowe jest dość śmieszna.

Dobra riposta. Nic dodać nic ująć.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.04.2018 23:05

malinero napisał(a):Ortodoksja polegająca na siermiężności, kulcie zadoooopi "daleko od szosy" jako jedynie słusznym modelu chorwackich wakacji i sprowadzaniu ad absurdum wszystkiego co bardziej wygodne i komfortowe jest dość śmieszna.

Jeden szuka ciszy i spokoju, drugi dmuchanych zamków i smoków.
Żadnego kultu w tym nie widzę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rogoznica czy Primosten - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone