Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica czy Primosten

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.01.2018 21:40

alechandro napisał(a): Dlaczego to nie Rogoźnica jest perłą Adriatyku i Dalmacji a Primosten ? ?

Myślałam, że częściej tak się mówi o Dubrovniku. :lol:

Za kim Ty to powtarzasz?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15654
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.01.2018 22:04

alechandro napisał(a): Dlaczego to nie Rogoźnica jest perłą Adriatyku i Dalmacji a Primosten ? ?
Obrazek

8O 8O Pierwsze słyszę....
Ostatnio edytowano 12.01.2018 14:01 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.01.2018 22:10

piekara114 napisał(a):Dla mnie lepsza Rogoznica - w sezonie troszkę mniej ludzi...


Mój pierwszy dłuższy pobyt w Chorwacji to była Rogoźnica właśnie, dom gdzieś tam na wyspie, po przeciwnej stronie niż starówka. Mimo rozczarowania brakiem tak spektakularnych widoków jak na Makarskiej Riwierze, przez którą wcześniej kiedyś przejeżdżałam, spodobało mi się tam. Przez kilka dni nie mogłam sama zrozumieć dlaczego - ale potem do mnie dotarło, że to brak pewnych elementów sprawia, że jest mi tam tak przyjemnie. Było inaczej niż nad Bałtykiem: żadnych cymbergajów dzwoniących na okrągło w uszach, muzy sączącej się z głośników, budek z mydłem, powidłem, fast foodem i chińszczyzną, dmuchańców i obwoźnych lunaparków, i innych tym podobnych atrakcji nadbałtyckich letnisk, nawet tych stosunkowo małych. Było cuuudnie! Spokój, cykady, pinie, spacery dookoła wyspy, lodziarnie i knajpki na nabrzeżu starówki, no i te ich fajne palmy. :)
Starówka w Primošten okazała się naprawdę fajna na spacer. Super zaułki i uliczki. Ale zobaczywszy w okolicy znów te trampoliny, dmuchańce, skakańce i inne "atrakcje" dla turystów, z ulgą wróciłam do Rogoźnicy...
To było dawno... ciekawe, które z tych atrakcji dotarły już do Rogoźnicy?...
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 11.01.2018 22:15

piekara114 napisał(a):Ale w Pr. na starówce mega tłumy i jak ja byłam było mega duszno... może tak trafiłam...

W Primosten główną atrakcją jest piękna starówka i tam zmierzają tłumy turystów. W Rogoźnicy, oprócz starówki, mamy jeszcze marinę, punkt widokowy, jezioro Zmajevo oko i dużo więcej atrakcyjnych miejsc spacerowych, niż w Primosten, gdzie tłumy ludzi kotłują się tylko w jednym miejscu. Stąd większy luz w Rogoźnicy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.01.2018 22:16

Mikromir napisał(a):
alechandro napisał(a):
Myślałam, że częściej tak się mówi o Dubrovniku. :lol:
Za kim Ty to powtarzasz?

Niekoniecznie, tak mówią sami Chorwaci :wink:
Za nimi powtarzam...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.01.2018 22:29

alechandro napisał(a):
Mikromir napisał(a):
alechandro napisał(a):
Myślałam, że częściej tak się mówi o Dubrovniku. :lol:
Za kim Ty to powtarzasz?

Niekoniecznie, tak mówią sami Chorwaci :wink:
Za nimi powtarzam...

:mrgreen:
Taaak? Pewnie znalazłoby się paru lokalsów w Rogoźnicy, którzy tak mówią o swoim miasteczku... :lol: Szczególnie w ogłoszeniach o apartamentach to określenie często się pojawia... :lol:
Daj spokój z takim argumentem...
Nie ma sensu taka rozmowa, bo ludzie mają różne gusta i sposoby spędzania wakacji. Jedni wolą mieć masę atrakcji wokół, inni od nich uciekają, jedni wolą mariny, inni starówki - bez sensu taka licytacja. No i co z tego, że Kremik nawet się nie umywa do Frapy? Jedyne, co możemy tu przedstawić, to fakty co jest lub czego nie ma w danej miejscowości. Reszta to subiektywne wrażenia, które wcale nie są tak przydatne przy planowaniu własnych wakacji. Komuś się mogło ogromnie spodobać nawet w Kaštelach, które są dla niego siedmioma perłami - a ja by tam bardzo nie chciała spędzić wakacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.01.2018 22:58

Aleś Ty mądry, z nóg mnie Twój intelekt zwalił :mrgreen:
Skoro już piszesz o zachwalaniu w ogłoszeniach to pisz to co miałeś na myśli a nie walisz z karabinu jak gimbus :wink:
Bo chyba chciałeś to napisać o Primostenie ?
A ten argument zachowaj dla siebie bo nie od dziś tam jeżdżę aby mieli mnie na to nabrać ale w jednym się z tobą zgadzam - rozmowa nie ma sensu, chyba, że zaczniesz na poziomie ponadgimnazjalnym :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 11.01.2018 23:01

alechandro napisał(a):Aleś Ty mądry, z nóg mnie Twój intelekt zwalił :mrgreen:
Skoro już piszesz o zachwalaniu w ogłoszeniach to pisz to co miałeś na myśli a nie walisz z karabinu jak gimbus :wink:
Bo chyba chciałeś to napisać o Primostenie ?
A ten argument zachowaj dla siebie bo nie od dziś tam jeżdżę aby mieli mnie na to nabrać ale w jednym się z tobą zgadzam - rozmowa nie ma sensu, chyba, że zaczniesz na poziomie ponadgimnazjalnym :papa:

Kolego wrzuć na luz bo jedziesz po bandzie
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.01.2018 23:12

Habanero napisał(a):
alechandro napisał(a):Aleś Ty mądry, z nóg mnie Twój intelekt zwalił :mrgreen:
Skoro już piszesz o zachwalaniu w ogłoszeniach to pisz to co miałeś na myśli a nie walisz z karabinu jak gimbus :wink:
Bo chyba chciałeś to napisać o Primostenie ?
A ten argument zachowaj dla siebie bo nie od dziś tam jeżdżę aby mieli mnie na to nabrać ale w jednym się z tobą zgadzam - rozmowa nie ma sensu, chyba, że zaczniesz na poziomie ponadgimnazjalnym :papa:

Kolego wrzuć na luz bo jedziesz po bandzie

Olejmy te uwagi, Konrad - przecież on nawet nie czyta tego, co się do niego pisze. Gdyby czytał, zauważyłby, że piszę w formie żeńskiej... Chyba, że odpisuje Tobie? Albo sam już nie wie, komu... :oczko_usmiech: Zignorujmy... :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15654
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.01.2018 23:28

Mikromir napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dla mnie lepsza Rogoznica - w sezonie troszkę mniej ludzi...

Mój pierwszy dłuższy pobyt w Chorwacji to była Rogoźnica właśnie,(....)
To było dawno... ciekawe, które z tych atrakcji dotarły już do Rogoźnicy?...


Danka, dokładnie to mnie w Rog. oczarowało - brak tych badziewi, no ale ja byłam w 2011 r, ale w relacjach Krakusów jakoś nie wspominają o tych rozrywkach, więc chyba tego nie ma (albo jest mało i w oczy im się nie rzuciło). Takich badziewi zwłaszcza przy plaży to omijam szerokim łukiem... Jako, że na bazę nie wyberam nigdy tej samej miejscowości, to jakbym miała w Cro gdzieś wrócić to byłaby to właśnie Rogoznica...

Habanero napisał(a): W Rogoźnicy, oprócz starówki, mamy jeszcze marinę, punkt widokowy, jezioro Zmajevo oko i dużo więcej atrakcyjnych miejsc spacerowych, niż w Primosten, gdzie tłumy ludzi kotłują się tylko w jednym miejscu. Stąd większy luz w Rogoźnicy.
Dokładnie, w Rogoznica to różnorodność!
barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 12.01.2018 11:12

de gustibus non est disputandum

Jedni wolą zgiełk i hałas, inni ciszę i spokój... Trudno wskazać czy Rogoźnica czy Primosten, Warszawa czy Kozia Wólka... W mojej opinii, każdy lubi to co lubi i nie ma sensu przekonywać, że moje zdanie jest najmojsze...

Aleee - mam już kwaterę :) Malinówka znalazła właściciela i leci do Lublina :D Dziękuję wszystkim tym, którzy życzliwie odpowiedzieli na moje zapytanie...

Co do moich ostatnich obserwacji - dużo więcej kwater jest w Rogoznicy i za jednak zdecydowanie mniejsze pieniądze... W Primosten kupę apartamentów jest już zarezerwowanych, pomimo zauważalnie wyższej ceny...
Są wolne wciąż w Rogoznicy willa Klisovic a w Primosten np villa Lekaj - które często były tutaj wspominane na forum, jako miłe miejsca dla Polaków...

A moja kwatera - jest zdecydowanie w innej lokalizacji niż planowałam, wcale nie nad wodą, z dala od zgiełku, nad Jardanką i spełnia wszystkie warunki, które odrzucałam hihihihhi - ma też plusy o których wcześniej nie myślałam, że będą istotne a to jednak one przeważyły.., Życie przewrotne jest :)

Teraz będę szukała najlepszych miejsc parkingowych w Primosten ;DDDDD
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.01.2018 11:22

barbole, może pomogę nieco w podjęciu decyzji...
zależy od tego z kim jedziesz (dzieci, sama, tylko z mężem/partnerem/partnerką).
Jakie plaże lubisz ?
Z tego co wyczytałem to chcesz pozwiedzać więc ta część Chorwacji będzie idealna. Masz Szybenik, wodospady Krka, blisko Split i Trogir.
Jeżeli o plaże chodzi to z dziećmi Rogoźnica to tak na dwoje babka wróżyła i zależy od upodobań. Są generalnie dwie ładne plaże dla dzieci, a reszta to spokojne, odosobnione skałki bądź betoniki.
Życie wieczorne bardzo fajne bo w sezonie sporo koncertów, zabaw. Dorośli i dzieci siedzą do północy i się bawią, jedzą piją winko (nie dzieci :) ).
Jeżeli miałbym bezpośrednio zestawić ze sobą Primošten oraz Rogožnice to ja bym wybrał ten pierwszy ze względu na plaże oraz wspaniałe miasteczko na wyspowej części z cudownie położonym kościółkiem na samej górze.
Samo miasteczko nieco większe i więcej się chyba dzieje. Chociaż byłem tam jedynie 2 dni, cały dzień poplażować, a drugi pozwiedzać.
Może nie poznałem jego minusów i dlatego bym je preferował.

Wracając jeszcze do Rogožnicy...atrakcjami są na pewno Marina oraz Zmajevo Oko.

PS. do wakacji masz jeszcze sporo czasu aby ogarnąć tematy na forum. Na początku przerażają ogromem informacji ale po przyjemnej lekturze ogarniesz temat.
barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 12.01.2018 11:42

Kaeres - :) Dziękuję... teraz jak już mam kwaterę mogę czytać wątki o innej tematyce, które mnie pociągały a na które czasu było mało... A w ogóle przez forum zaczęłam chodzić spać grubo po północy... bo ciągle znajdę coś, co mnie zainteresuje... Wciągające to forum :DDDD
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2923
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.01.2018 11:46

Wciągające, a jak...
Można wiedzieć gdzie zarezerwowałaś ?
barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 12.01.2018 13:20

Kwatera jest na Primosten Dolac - trzy km od samego Primosten ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rogoznica czy Primosten - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone