Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica czy Primosten

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Blue Cave - Rogoznica/Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2017 13:11

Paweł1989 napisał(a):Witam,

Jestem z trójką znajomych w Rogoznicy i chcielibyśmy wybrać się na wycieczkę do Blue Cave.

Byliśmy się dowiedzieć o taką możliwość w biurze turystycznym tu na miejscu i agent przedstawił nam ofertę wycieczki za 110 euro od osoby do Blue Cave i jeszcze kilku innych miejscówek (między innymi Green Cave). Jednak cena ta wydaje nam się dość zawyżona.

Pomyśleliśmy żeby zorganizować sobie na 'własną rękę' wyprawę tylko do Blue Cave co powinno być trochę tańszą opcją. Ma ktoś może podobne doświadczenie? Myślicie, że możemy się dogadać z kimś przy marinie żeby nas tam podrzucił? A może kojarzcie jakiegoś organizatora w Rogoznicy albo Primistenie, który byłby w stanie nam to zorganizować.

Pozdrawiam
Paweł

Słoneczko mieszka w Rogożnicy :wink: może pomoże :?:

Wycieczka kosztowna, bo droga morska daleka.

https://www.google.pl/maps/dir/Blue+Cav ... d43.535286
sloneczko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 25.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloneczko » 05.08.2017 09:00

:papa:
Witam
Nikt z Rogoźnicy nie pływa do tej Błękitnej Jaskini widziałam to w Trogir przy promenadzie z ofertami lub ze Splitu
Pozdrawiam z Rogoznicy :D :D :D
barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 10.01.2018 01:00

Dzień dobry! A bardziej dobry wieczór :papa:
Małą chwilę temu (a z ponad tydzień) podjęłam decyzję o tym , że zamiast wakacji w Polsce wyjedziemy do Chorwacji. Urlop w tym roku nad Bałtykiem był wyjątkowy, booo byłam chyba w kilkunastu muzeach (albo i lepiej) z powodu ciągłego deszczu… I były to cudowne wakacje, zwłaszcza, że zwiedzanie za darmo muzeów w Trójmieście mam w małym paluszku  ale jak już leje mi wakacjach kolejne lato i leje mi w górach na głowę w czasie zimy, miarka się przebrała…. :P Jak pojawiłam się na tym forum, poczułam się jak dziecko w sklepie z najlepszymi słodyczami pod słońcem…. Zachwyt, wielkie oczy i jakaś tam mała część takiej sympatycznej zazdrości i na te cudowne relacje, przygody, kulinarne odkrycia, targi rybne, urocze , dzikie plaże …… To co mnie ujmuje w tym forum, to hmmm takie poczucie wspólnoty i życzliwości, której już sama doświadczyłam. Chociaż widzę, że takich jak ja, którzy wpadają i bez dzień dobry pytają o kwaterę a potem znikają – jest tutaj na pęczki… Ufam, że jednak zostanę z Wami dłużej. Koniecznie!!! Nie wiem ile nocek zarwę zanim przedrę się przez te meandry tematów, wątków, zapytań, rad i odpowiedzi :D Jest lepiej niż tydzień temu, ale i tak wciąż jestem zieloną masą, jeśli chodzi o nasze forum, jak i samą Chorwację…
W pierwszej chwili zachwyt wyspami, które dość skutecznie wybito mi z głowy – jak jednak chcę pojeździć i pozwiedzać. Potem pojawiła się Brela 8) - Te kiero – dziękuję za namiar – może wykorzystam w kolejnym roku ;) Potem osoby z którymi się wybieram wskazały na Kozino i tutaj ukłony dla Garo&Justa – który skierował mnie do sprawdzonej miejscówki. Niestety w interesującym mnie terminie już wynajęte – czemu się nie dziwię, bo kwatera super a i kontakt z właścicielem świetny… i w miarę czytania forum już wiem co na początku i dlatego wpis w tym wątku. Wiolek_lp życzliwie ukierunkowała mnie na zwrócenie uwagi na Primosten i Rogoznicę i teraz już wiem, gdzie będę szukała kwatery (nawet już nieśmiałe próby poczyniam ;) ) ROGOZNICA :D :D :D Przecież nie mogę zaczynać przygody nie próbując kalmarów, o których wspomina Alechandro :D Miejscowość cudna i do odpoczynku, i do zwiedzania, i do zapewne zakochania w Chorwacji…
Januszu o imieniu Belonovy ribolovac :smo: o ile robię coś niezgodnego z regulaminem – nie usuwaj mnie od razu, daj jeno zółtą kartkę, booo jak już weszłam w obce progi to może (jak nie mam Rakiji) zaproponuję coś innego ;) Wiolek_lp za Twoją życzliwość, otwartość chętnie poczęstuję Cię moją malinówką. Chyba, że jesteś nietrunkowa, to wyślę Ci syrop malinowy niepasteryzowany, który aromatem i smakiem powala. To tak w podzięce. Mam też prośbę dla osób znających Rogoznicę o pomoc we wskazaniu miejsca na wakacje…. Przeglądam forum, notuję, sprawdzam…ale wiem, że nic nie wiem i trochę jednak mam cykora, żeby nie wleźć na minę (np. cudowny app trzy km od plaży pod górę w słońcu ) :DDDD Zależy mi na spokoju i jednak bliskości do wody… a resztę jakoś ogarnę czytając forum :hut: O, a może dla osoby, która poleci mi app, do którego wyjadę, też znajdę połóweczkę aromatycznej malinówki??? Takie podziękowanie za wsparcie zielonej masy??? Tak, to jest myśl :wink:
Poopowiadałabym Wam, odwdzięczyłabym się i pomogłabym jakby chodziło o wakacje na Ukrainie i na Krymie…Spędziłam tam miesiąc… i było wyjątkowo…ale jak wiemy realia się bardzo zmieniły i w chwili obecnej odradzam…. Szkoda, bo Krym przecudowny, ludzie przemili a i morze i plaże zapierają dech w piersiach… No to się rozgadałam po nocy, ale chciałam Was i przywitać, i Wam podziękować i się z Wami zapoznać ;)
Ostatnio edytowano 10.01.2018 10:52 przez barbole, łącznie edytowano 1 raz
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 10.01.2018 01:20

Chcesz jechać do Rogoznicy to jedź i ciesz się wakacjami :papa:
Mnie, niestety miejsce nie urzekło ( temp. wody i okoliczności przyrody ).
Udanych wakacji życzę.
barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 10.01.2018 01:35

No masz Ci los, już był w ogródku, już witał się z gąską.... :)

Jestem teraz w wątku o Rogoznicy i jest tam tyle ochów i achów, że wciąż jest akcja szukania kwatery właśnie tam :))) Strach zapytać PT Pytona, gdzie jemu się najbardziej podoba, bo poczuję się jak chorągiewka ;DDDDDD
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.01.2018 01:39

Basia, po prostu wejdź na streetview i się przespaceruj po okolicy. Albo w czerwcu jedź w ciemno i jak Ci się nie spodoba to ruszysz gdzieś indziej. Przed sezonem może wybrałabym Primošten jednak, na tydzień, a potem dalej na południe. To niezłe okolice jeśli chcesz zwiedzać - zakładam, że nie chcesz przeleżeć całych wakacji na plaży.
Temperatura wody to rzecz bardzo zmienna chyba w całej Chorwacji.
Ilu ludzi tyle opinii, jak zwykle.
barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 10.01.2018 01:46

Urlop 25 czerwca do 8 lipca... Dzisiaj wypisałam wniosek ;D Zastanawiałam się nad jazdą w ciemno, ale jadą z nami znajomi i już teraz szukają rezerwacji bo nie chcą inaczej(małe dzieci).. Nie będziemy razem na kwaterze raczej, tylko tak trochę z doskoku.... mamy odmienne oczekiwania co do kwatery... u mnie też trójka niepełnoletnich na pokładzie... więc trochę jednak cykoria mnie dopada :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.01.2018 01:52

No to lepiej zarezerwować. W tym terminie Primošten będzie gwarniejszy. Te dzieci bardzo małe? Poczytaj o korka przed wyborem terminu podróży.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 10.01.2018 07:59

barbole napisał(a):Małą chwilę temu (a z ponad tydzień) podjęłam decyzję o tym , że zamiast wakacji w Polsce wyjedziemy do Chorwacji. ...

Koleżanko to teraz będzie już z górki. Chyba każdy z nas zastanawiał się gdzie jechać na ten pierwszy wyjazd. Primosten (osobiście lubię i polecam) i Rogoznica (nie znam) są tak blisko siebie, że moim zdaniem decydująca będzie kwestia znalezienia najodpowiedniejszego dla Was apartamentu. Wszystkie atrakcje tamtego obszaru są tak samo dostępne (NP Krka, Sybenik, Split, Trogir itd.). Co do terminu Twojego urlopu to dramatu korkowego jeszcze nie powinno być ale dobrze wiedzieć co może opóźnić dojazd do miejsca docelowego. Wiele zależy od miejsca z którego startujecie, trasy przez kraje tranzytowe oraz czy zdecydujecie się jechać "na raz" czy tez z noclegiem w trakcie którego także można zobaczyć coś fajnego.Ale to wszystko znajdziesz na forum.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1780
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 10.01.2018 09:08

barbole napisał(a):teraz już wiem, gdzie będę szukała kwatery (nawet już nieśmiałe próby poczyniam ;) ) ROGOZNICA

barbole napisał(a):Urlop 25 czerwca do 8 lipca...

barbole napisał(a):Potem pojawiła się Brela

Są to 3 punkty wspólne, które dotyczą także mnie, gdyż rok temu jechałem pierwszy raz do Chorwacji.

Ad. 1) poważnie rozważałem Rogoźnicę.
Ad. 2) Termin jest również podobny, końcówka czerwca myślę, że to idealny termin.
Ad. 3) Reasumując..., jedź do Breli, na ul. Scit, ul. Podrace ew. ul. Stomarica.
barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 10.01.2018 10:05

Dziękuję za podpowiedź, temat Breli wraca jak bumerang :) Na ten moment popiszę zapytania do Rogoznicy (te kalmary proponowane przez Alechandro spać nie dają :D ) a potem gdyby coś kiepsko było z kwaterami, zawsze mogę spojrzeć w stronę Breli....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.01.2018 11:30

barbole napisał(a):Januszu o imieniu Belonovy ribolovac :smo: o ile robię coś niezgodnego z regulaminem – nie usuwaj mnie od razu, daj jeno zółtą kartkę, booo jak już weszłam w obce progi to może (jak nie mam Rakiji) zaproponuję coś innego ;)

Jesteś we właściwym wątku (zgodnie z regulamunem)
Skoro wybierasz Rogoźnicę - skieruję Cię jeszcze w dwa miejsca :wink:

>>> rogoznica-t41909.html

>>> informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html#p707499
rojass
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 31.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rojass » 10.01.2018 11:35

Rogoźnica niczym mnie nie ujęła, 5 lat temu miałem tu spędzać 2 tygodniowy urlop, jednak ze względu na brak wolnych kwater ( jechaliśmy w ciemno ) trafiłem do pobliskiego Primosten. I to był strzał w 10! Kilka różnych plaż + miejsca typowo dzikie i niezaludnione, piękna starówka + częste koncerty w porach wieczornych, mnóstwo atrakcji dla dzieci, jeszcze więcej knajpek i innego rodzaju rozrywek. Tego wszystkiego brakowało by mi w Rogoźnicy ( odwiedzałem ją kilkukrotnie o różnych porach dnia, żeby sprawdzić czy warto tam pojechać i czy dużo straciłem za pierwszym razem ).
Od tamtego czasu do Primosten wracałem 3 lata z rzędu, wszystko mi tam odpowiada... poza obecnymi cenami, jest niestety duuużo drożej niż 5 lat temu. Wieczorem jest bardzo gwarno i tłumy na deptaku - to też nie wszystkim odpowiada.
Podsumowując - moim zdaniem Rogoźnica to Marina, miejsce dla żeglarzy, ewentualnie miejsce na 2-3 dniowy pobyt, nic więcej.
barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 10.01.2018 12:11

>>> rogoznica-t41909.html - tutaj jestem już na 10 stronie ;)

>>> informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html#p707499[/quote] - to przerobiłam :))))

bardzo dziękuję :papa:
barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 10.01.2018 12:12

rojass napisał(a):Rogoźnica niczym mnie nie ujęła...

A już byłam taka zadowolona z właściwego wyboru... Może dla małej równowagi wypowie się ktoś, kto zachwycony jest Rogoznicą? :DDDD
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rogoznica czy Primosten - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone