Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Rogoznica czy Primosten

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 19.04.2018 10:05

Dla mnie plusem są ludzie, których tam znam :D
Za każdym razem jadę do Rogoźnicy po trunki i oliwę do Mariana, którego znam już tyle lat byle czego mi nie wciśnie. W tym roku będę w Srimie ale do Rogoźnicy do Mariana pojadę. Marian pytał mnie ostatnio dlaczego już tutaj nie przyjeżdżam i na moją odpowiedź stwierdził, że trudno się z tym nie zgodzić.
Naprawdę puszki po Żubrze czy Wojanie na plaży ( jak w ogóle można pić ten syf ) dodatkowo zniechęcają do plażowania w takiej Rogoźnicy. Palaczy wszędzie jest pełno bo to plaga niestety ale problem Rogoźnicy jest taki, że tam nie bardzo jest gdzie uciec od nich z małym dzieckiem.
misiekiandzia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 19.04.2018 10:41

Pierwszy raz w Rogoźnicy byłem w 2000 roku. Mam duży sentyment do tego miejsca.... zresztą to był mój drugi pobyt w CRO. Później było wiele innych miejsc. W zeszłym roku odwiedziłem Rogoźnicę po latach, taki mały powrót sentymentalny. I tak jak powiedział Alechandro... to już nie jest ten klimat.. ale żeby nie było, bardzo ciągnie mnie w tamte strony i w tym roku znowu tam się wybieram. Primosten też zamierzam odwiedzić.
viltob08
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 19.04.2018 10:51

Mój "pierwszy" raz ;-) to też Rogoźnica w latach 2000, potem jeszcze trzy razy...Dopóki nie poznaliśmy Peljesaca, to właśnie to miejsce uważałam za raj na ziemi, blisko do boskiego Primosten, ale tak na wieczorne spacerki, wypicie winka z plastikowego kubeczka, zjedzenie rybek z papierowego talerzyka...
Uważam, że Rogoźnica to świetne miejsce na początki przygody z Cro. A, że się zmieniła, chyba nie ma takiego zakątka, które by się nie zmieniło... wiadomo, ze wioseczki z dwoma domami tego tak nie odczuwają, a raczej my nie zauważamy, ale wszystko pędzi naprzód, zmienia się.
Że Polaków dużo, my też jesteśmy w tej grupie i ktoś za nami mówi, że tak tu było fajnie, jak nie było tych innych ;-) My też się zmieniamy, podróżujemy, nie boimy się wyjeżdżać za granicę, coraz częściej znamy jakieś języki, nasi rodzice często znali tylko rosyjski, a o wyjeździe nawet do Jugosławii mogli tylko pomarzyć ( przynajmniej moi).
Jeśli jestem za granicą i trafiam na grupę sympatycznych Polaków, to czemu nie zagadać, powiedzieć dzień dobry, jeśli są hałaśliwi i upierdliwi, to zmieniam miejsce, albo śmiejemy się z towarzystwem, jak to buractwo wychodzi, jak się człowiek gdzieś wyrwie...
Ja polecam Rogoźnicę i ukochane Primosten na urokliwe wycieczki i plątanie się po uliczkach... :papa:
luk006
Mistrz Świata 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 26.04.2018 14:06

misiekiandzia napisał(a):Pierwszy raz w Rogoźnicy byłem w 2000 roku. Mam duży sentyment do tego miejsca.... zresztą to był mój drugi pobyt w CRO. Później było wiele innych miejsc. W zeszłym roku odwiedziłem Rogoźnicę po latach, taki mały powrót sentymentalny. I tak jak powiedział Alechandro... to już nie jest ten klimat.. ale żeby nie było, bardzo ciągnie mnie w tamte strony i w tym roku znowu tam się wybieram. Primosten też zamierzam odwiedzić.

A co Cię najbardziej zaskoczyło in plus oraz in minus po tylu latach nieobecności?
misiekiandzia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 30.04.2018 09:04

In plus praktycznie nic. In minus - "galopująca komercjalizacja", wszędzie płatne miejsca do parkowania, parkometry tylko na monety, polskie disco-polo rozbrzmiewające wieczorami na kwaterach i przy grillu, tłok na plaży, gaszenie i zostawianie petów w żwirze na plaży i zużytych pampersów pod kamieniami. No i Chorwaci, - których nadal bardzo lubię i szanuję, - którzy są nadal mili i gościnni... ale już jakoś inaczej, tak jakoś mocniej zorientowani na maksymalizację zysków :D :D :D .
barkley10
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 31.05.2018 10:41

Czy ktoś orientuje się jak obecnie lub w zeszłym roku wyglądał koszt wypożyczenia leżaków i parasoli w Primostenie oraz jakie były ceny parasailingu?

Z góry dzięki.
barkley10
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 03.06.2018 14:23

Ponawiam pytanko.

Czy ktoś orientuje się jak obecnie lub w zeszłym roku wyglądał koszt wypożyczenia leżaków i parasoli w Primostenie oraz jakie były ceny parasailingu?

Z góry dzięki.
karolciaaa84
Autostopowicz
Primosten co warto zobaczyc gdzie kupować

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolciaaa84 » 11.06.2018 15:15

Poszperałam ale nie znalazłam. Wybieramy się w lipcu do Primosten z dwójką dzieci - 2,5 roku i 4 lata. Co polecacie zobaczyć, robić, gdzie warto kupować a gdzie się stołować? Czy jakieś bazarki ze świeżymi owocami i warzywami są. Dziękuję
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.06.2018 16:32

jinx
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) jinx » 15.07.2018 14:35

Właśnie wróciliśmy z Rogoznicy i cieszę się, że wybrałem to miejsce. W Rogo jest gdzie chodzić na spacery, w Primo w zasadzie tylko starówka i wzgórze na półwyspie. Fajnie na jednodniową wycieczkę, nic poza tym.
Plaże w Rogo czyściutkie (nie było puszek po polskim piwie, jak w poście powyżej :wink: ) i nie zatłoczone. No otwarte morze, z widokiem na zachód Słońca. Jadąc nad morze nie chcę oglądać morza poprzez pryzmat zatoczki i otaczających ją wysp, jak widywałem do tej pory.
Dobre jedzenie, po posiłku proponują Rakiję lub Grappe, a z tego co wiem w Primosten tego nie robią. Choć jak byłem tam 3 lata temu, to obsługa wjechała z Rakiją przed posiłkiem. Nie jest to oczywiście duży plus na korzyść Rogoznicy, ale miły gest, który mimo wszystko przyciąga.
Tłumy nieporównywalnie większe w Primosten, myśmy sobie cenili swobodę poruszania się bez przepychania łokciami.
Jaceł
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 15.07.2018 14:45

.... co kto lubi. Rogoźnica jest fajna, ale Primosten jest bardziej klimatyczne. W Rogoźnicy można iść na wzgórze nad jeziorko, a w Primosten jest świetny deptak wzdłuż plaży. W Rogoźnicy są płytkie plaże, ale w Primosten są ładniejsze i bardziej naturalne (w Rogoźnicy na plaże dowożą żwir, który potem niemiłosiernie brudzi rzeczy). Co do tłumów, to nie mam porównania. W Primosten byłem w sierpniu, a w Rogoźnicy w czerwcu ... ale wtedy faktycznie na plaży było pusto.
darkeldo
Podróżnik
Zwiedzanie i parkowanie okolice Primosten

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkeldo » 23.07.2018 08:28

Dzień dobry :-)
Niedługo ze znajomymi chcemy w ciemno jechać do Primosten lub Rogoznicy. Czy mógłby ktoś mi napisać, gdzie najlepiej zostawić auto i szukać noclegu? Najlepiej żeby były to dzielnice z dostępem do plaży :-)

Drugie pytanko dotyczy zwiedzania. W planach mamy objazdowke Split,Trogir może Szybenik(jesli warto?) No i oczywiście Plitwickie. Co polecilibyscie zobaczyć w tamtychrejonach? +/-200km. Uwielbiamy krajobrazy, ogólnie piękne miejsca :-) Krka,Dubrownik,Sveti jure mamy za sobą jak cos. Dzieki z góry za pomoc.
Zacheusz
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 28.07.2018 10:03

barbole napisał(a):Jak się rano wstaje i Pan Bóg daje :D - znajdziemy parking, znajdziemy...albo :roll: Od Tepli Bok już jest deptak nad samym morzem. Budują teraz niby ścieżkę już od Dolac - miała być baza wypadowa - i chyba będzie a następnym razem znajdę kwaterę, co to z tarasu będę skakała do wody hahahah ;)

I jak tam kwatera? Zadowolona jesteś? Jak tam Tony?
Ja niestety w tym roku nie odwiedziłem Chorwacji i ze względu na różne problemy byłem na Węgrzech. Niestety nie podtrzymałem corocznych wyjazdów do Cro i po 3 latach pojawiła się przerwa. Napisz jak tam było.
Jaceł
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 28.07.2018 11:00

... Szybenik piękny i klimatyczny. Plitwice są daleko, lepiej obejrzeć w drodze powrotnej (zwiedzanie trwa minimum kilka godzin), Zadar mnie rozczarował (jeśli ktoś zna Wrocław, to większość starówki wygląda jak wrocławski Nowy Targ). W Rogoznicy trzeba wejść na Żmijowe oko (piękny widok) ... a co wybrać? Rogoźnica mniej zatłoczona, Primosten bardziej klimatyczne. Plaże ładniejsze w Primosten (tylko woda głęboka).
J.
viltob08
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 30.07.2018 09:01

Jaceł napisał(a):W Rogoznicy trzeba wejść na Żmijowe oko (piękny widok)

Zmajevo oko czyli Smocze oko ;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne