Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RODOS 2015

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 31.08.2015 09:12

Buber napisał(a):...Tak się tylko zastanawiam - czy nie da rady, poinformować ludzi, zanim wylecą, że nie mają po co lecieć, bo hotel niezapłacony itp...


Przy tego rodzaju działalności to nierealne. Jedyne co możemy zrobić, żeby nie było tego rodzaju niespodzianki, to albo jechać na własną rękę (wiadomo, że nie wszędzie się da), albo - sprawdzić dokładnie wysokość polisy gwarancyjnej biura :wink: 20 mln Alfy to tak średnio, ludzi sprowadzą, ale na zaspokojenie wszystkich pozostałych roszczeń nie ma szans.

:hut:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 31.08.2015 11:13

Buber napisał(a): A jak tam wtedy jest z pogodą ??
Pewnie cieplutko, ale czy stabilnie


Taką mam nadzieję :) , a co będzie – to się :roll: okaże.
Pięć lat temu opuszczaliśmy Kretę mniej więcej wtedy, co teraz będziemy ją witać. Na pożegnanie, widzieliśmy się z krótkotrwałym deszczem.
Rok temu z Milos odpływaliśmy 3 października, przez cały nasz pobyt było cieplutko, ale wichrzyło okrutnie (przez co :mrgreen: nie pływał prom, którym zamierzaliśmy przeprawić się na Kimolos) no i na dodatek, spotkaliśmy się z deszczami pierwszymi od czterech miesięcy. Kreta na szczęście dużo bardziej na południe, więc może pogodą trafimy idealnie :wink: .

Rodos… Ponieważ zdecydowanie wolimy wyprawy nie przez biura podróży (zwłaszcza gdy pojawiają się informacje o ogłoszeniu bankructwa przez kolejne z nich), to ta wyspa musi poczekać, aż :idea: pojawią się tanie loty z Wrocławia. No bo autem + promem aż tak daleko raczej się nigdy nie wybierzemy, zostało przecież do zobaczenia tyle Cyklad, no i chociażby „longtomowa” Lipsi w północnej części Dodekanezu… Ale kto to wie, co ostatecznie będzie w pierwszej kolejności? Zwłaszcza, że antipasti też nam smakują :wink: .
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 31.08.2015 18:16

Rafał K napisał(a):
Buber napisał(a):...Tak się tylko zastanawiam - czy nie da rady, poinformować ludzi, zanim wylecą, że nie mają po co lecieć, bo hotel niezapłacony itp...


Przy tego rodzaju działalności to nierealne...
:hut:


Rafał - może jestem naiwny, ale mi chodzi, o taką zwykłą, ludzką przyzwoitość.
Konkretna sytuacja, związana z tym biurem - ludzie przylecieli, bodajże do Hiszpanii i hotel na dzień dobry im zakomunikował: Sorry -nie kwaterujemy Was, biuro Alfa nie zapłaciło za Wasz pobyt.
Biuro nie miało kasy i myślę, że doskonale było wiadomo, że w ciągu 3 godzin lotu tych ludzi na wakacje, pieniądze cudownie się nie znajdą.
Przypuszczam, że chodziło o coś innego - niech się klienci podenerwują i wyładują za granicą, my tutaj będziemy mieli spokój, a jak będą dzwonić, to się telefon wyłączy...
Ostatnio edytowano 31.08.2015 22:09 przez Buber, łącznie edytowano 1 raz
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 31.08.2015 20:09

Co do upadku kolejnego biura podróży, to co roku temat ten temat jest przerabiany, a ludzie nadal są nabijani w butelkę. Przyznaję, że gdyby to mnie spotkało, że po roku odkładania i wyczekiwania na wymarzone wakacje okazałoby się, że nigdzie nie jadę to wpadłabym w furię! :twisted: Ps. Rodos na Twoich zdjęciach bardzo mi się podoba, po obejrzeniu zdjęć moich znajomych sprzed kilku lat miałam wyobrażenia, że tam w ogóle nie ma zieleni, a jednak widzę, że się myliłam
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 31.08.2015 22:22

dangol napisał(a):
Buber napisał(a): A jak tam wtedy jest z pogodą ??
Pewnie cieplutko, ale czy stabilnie


Taką mam nadzieję :) , a co będzie – to się :roll: okaże.
Pięć lat temu opuszczaliśmy Kretę mniej więcej wtedy, co teraz będziemy ją witać. Na pożegnanie, widzieliśmy się z krótkotrwałym deszczem.
Rok temu z Milos odpływaliśmy 3 października, przez cały nasz pobyt było cieplutko, ale wichrzyło okrutnie (przez co :mrgreen: nie pływał prom, którym zamierzaliśmy przeprawić się na Kimolos) no i na dodatek, spotkaliśmy się z deszczami pierwszymi od czterech miesięcy. .....

... zostało przecież do zobaczenia tyle Cyklad, no i chociażby „longtomowa” Lipsi ...


Myślałem, że greckie wyspy = gwarantowana pogoda .
Pierwsze 2 tygodnie lipca, kiedy byliśmy na Rodos, całkowicie bezchmurne niebo, z wyjątkiem jednego dnia.
No, ale skądś ta woda na wyspie wziąć się musi, coś musi wypełniać jesienią, te szerokie (i latem puste) koryta rzek ...
Tak czy siak, pod koniec września pogody i dużo ciepła Ci życzę (ale naprawdę, te życzenia to tylko tak, w razie czego :wink: ).

P.S. zobaczyć te wszystkie wyspy ... życia nie starczy :hut: .
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 31.08.2015 22:30

Sara76 napisał(a):Co do upadku kolejnego biura podróży, to co roku temat ten temat jest przerabiany, a ludzie nadal są nabijani w butelkę. Przyznaję, że gdyby to mnie spotkało, że po roku odkładania i wyczekiwania na wymarzone wakacje okazałoby się, że nigdzie nie jadę to wpadłabym w furię! :twisted:


A co dopiero, gdybyś pojechała i okazało się, że zaraz musisz wracać.
Najpierw furia, ale potem człowiek czuje się totalnie zdołowany.
Najgorsze, że pozycja konsumenta w takiej sytuacji jest żadna ... nic nie może, jest skazany na dobrą wolę hotelu i różnych instytucji, kasy pewnie nie odzyska ...(chyba, że sprawę założy).


Sara76 napisał(a): Ps. Rodos na Twoich zdjęciach bardzo mi się podoba, po obejrzeniu zdjęć moich znajomych sprzed kilku lat miałam wyobrażenia, że tam w ogóle nie ma zieleni, a jednak widzę, że się myliłam


No nie, spokojnie ...nie jest to pustynny i dziki Pag :wink: .
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 01.09.2015 12:56

...
Obrazek



Wszystkie drogi na Lindos, prowadzą do zamku/akropolu.
Miejscowość nie jest duża, ale przez labirynt wąskich uliczek, wydaje się, że łatwo można się w niej zgubić.
Centralnym miejscem jest plac Elefterias, niedaleko którego jest postój oślich taksówek.
Na Akropol trzeba się wspiąć, a jak komuś to nie pasuje i dysponuje zbędnymi 5E, można skorzystać z osiołka.
Osiołki zręcznie przemykają wąskimi uliczkami, pomiędzy tłumem turystów.
Jak któryś osiołek coś zostawi, zaraz podbiega człowiek z szufelką i sprząta.
Sprzątanie nie może być gruntowne, więc kochani ... patrzcie pod nogi, będąc w Lindos :wink:.


Obrazek



Blisko początkowej stacji osiołków jest kościół z najwyższą w Lindos wieżą - Panagia z XV wieku.
Nie byliśmy w środku, ponoć miejsce warte zwiedzenia.
Myślę, że jest to dobry punkt orientacyjny, w razie zbłądzenia, można się tam umówić.

Obrazek



Oczywiście są w Lindos inne miejsca kultu, ale one taaakiej wieży już nie mają .

Obrazek


Do zamku warto się wyskrabać przed 10-tą, potem ustawia się mniejszy lub większy ogonek.
Wstęp 6E, dzieci za darmo.
Dojście w gorącu nieco męczące, nawet profesjonaliści są tak zmęczeni, że pozują wyłącznie z profilu.

Obrazek


Zaraz za bramkami wejściowymi jest ... chyba dolny zamek.
Z murów chyba najładniejszy widok na północ ...

Obrazek

Obrazek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 01.09.2015 12:59

... no pięknie, pięknie ... :D ... widzę, że pogoda dopisywała - kto by pomyślał, że na Rodos tak słonecznie ... :wink: ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 01.09.2015 15:10

kmichal napisał(a):... no pięknie, pięknie ... :D


...no zgadzam się, że pięknie... :D
Pozdrawiam
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 01.09.2015 16:58

kmichal napisał(a):... no pięknie, pięknie ... :D ... widzę, że pogoda dopisywała - kto by pomyślał, że na Rodos tak słonecznie ... :wink: ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.


ajdadi napisał(a):...no zgadzam się, że pięknie... :D
Pozdrawiam


TYŻ SIĘ ZGADZAM :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 01.09.2015 17:52

Dla TAKICH widoków 8) warto pomęczyć się wspinaczką do twierdzy, zdecydowanie na własnych nogach, a nie na spoconym osiołku.

Buber napisał(a): zobaczyć te wszystkie wyspy ... życia nie starczy

Zwłaszcza, gdy się już dawno minęło półmetek :( … No ale niektórzy (chociażby Kulki, MCR czy KOL) mają już tyle greckich wysp w swoim podróżniczym życiorysie, że im może się udać :D .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.09.2015 19:04

Oprócz osiołków jest tam mnóstwo chudych, małych kotków :)
Ale masz foty!!!!

Juz dawno chciałem to powiedzieć ale Anakin mnie uprzedził

(wiem, ze Fotograf najważniejszy, ale jakim sprzętem robione?)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 01.09.2015 22:32

dangol napisał(a):Dla TAKICH widoków 8) warto pomęczyć się wspinaczką do twierdzy, zdecydowanie na własnych nogach, a nie na spoconym osiołku.


Osiołki czasem były prowadzone tzw. karawaną.
Pierwszy jeździec w karawanie miał nieźle, następni ... niekoniecznie :wink: .


dangol napisał(a):
Buber napisał(a): zobaczyć te wszystkie wyspy ... życia nie starczy

Zwłaszcza, gdy się już dawno minęło półmetek :( … No ale niektórzy (chociażby Kulki, MCR czy KOL) mają już tyle greckich wysp w swoim podróżniczym życiorysie, że im może się udać :D .


Cóż, na podstawie relacji w/w kolegów dokonałem już wstępnej selekcji ...
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 01.09.2015 22:49

tony montana napisał(a):Oprócz osiołków jest tam mnóstwo chudych, małych kotków :)


Taki osobnik był przy kasach na Akropol.
Facjaty nie widziałem, bo był wkurzony na lud i pokazał wszystkim 4 litery - ale to chyba ten sam, co w Twojej relacji.

Obrazek


tony montana napisał(a):...
(wiem, ze Fotograf najważniejszy, ale jakim sprzętem robione?)


Generalnie to cały czas żongluję szkłami ... ale mi to nie przeszkadza .
A te szkła - po wielu różnych perypetiach ustalił się taki skład: najważniejsza Sigma 10-20/4- 5,6 (moja ukochana - ale tylko na zewnątrz i to gdy jest dobre światło, przez co czasem kusi, żeby zmienić na coś jaśniejszego - np. Tokinę 11-16/2,8); potem Nikon 35/1,8 (z tego wychodzą najładniejsze fotki + dobra rzecz na ciemnicę - ale trochę brakuje od dołu, więc tu kusi Sigma 18-35/1,8) i na końcu najcięższy i najrzadziej używany sprzęt - Tokina 50-135/2,8 (genialne szkło, zwłaszcza do portretów - niestety to wersja bez silnika, nie do szybkich akcji - więc kusi nowa wersja z silnikiem).
A aparat to nieustannie Nikon D90 (no jego jak zmienić, to już chyba tylko na FF :wink: ).
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 02.09.2015 18:43

Witam,
spodziewałem się pięknych zdjęć u Ciebie i się nie zawiodłem :)
Fajnie powspominać. Na Rodos byłem w 2008 r. w Theologos. Pamiętam, że wschodnio-południowe wybrzeże (na prawo w dół od miasta Rodos) było zdecydowanie bardziej lazurowe.
Zgadzam się, że w celu zwiedzenia wyspy najlepiej wypożyczyć auto. Płaciłem 50EUR/dzień za Jimny Cabrio. To był dobry wybór na górskie, szutrowe i niekiedy kamieniste drogi.
Potwierdzam - jedzenie pyszne! Szczególnie w wioskach interioru
Jeśli mowa o problemach biur podróży - to na Rodos poleciałem z ... Triadą :)
pozdrawiam i jestem na czuwaniu :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
RODOS 2015 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone