Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RODOS 2015

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 23.08.2015 23:37

Buber napisał(a):

maslinka napisał(a):Wojtku, normalnie nas rozpieszczasz ;) - druga relacja równolegle :D


Trzecia jest w planie ...
Tylko zdjęcia muszę obrobić . ... jest trochę czasu to działam :D.


Noo ... i kolejne odcinki co trzy miesiące ... A ty fanie buberowego pisania (czyli ja ) czekaj sobie i czekaj ... :lol: :lol: :lol: :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 24.08.2015 07:43

Cześć
Tym razem żadne takie ...
Będzie systematycznie na 3 ręce :D .


wojan napisał(a): ...fanie buberowego pisania...


Oj mój serdeczny fanie :D - zerknij TU
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.08.2015 11:53

W Szwecji byłem to i do Grecji mogę się przejechać.... :mrgreen:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 24.08.2015 19:23

Buber napisał(a):Oj mój serdeczny fanie :D - zerknij TU


Zerkam, zerkam ... :D :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 24.08.2015 20:19

anakin napisał(a):W Szwecji byłem to i do Grecji mogę się przejechać.... :mrgreen:


Cześć
Po Szwecji , Grecja już nie taka straszna :D .
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.08.2015 21:37

Buber napisał(a):
anakin napisał(a):W Szwecji byłem to i do Grecji mogę się przejechać.... :mrgreen:


Cześć
Po Szwecji , Grecja już nie taka straszna :D .

jeszcze jest Praga... :wink:
zajawka zdjęciowa zrobiła swoje, brązy z turkusami na plaży bardzo balsamicznie wyglądają :)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 24.08.2015 23:21

te kiero napisał(a):...
zajawka zdjęciowa zrobiła swoje, brązy z turkusami na plaży bardzo balsamicznie wyglądają :)


Hej
Kojące kolorki :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 24.08.2015 23:38

...
Rodosa - Heliosa w planie nie miałem.
Nieciekawy cel - bo to nie Chorwacja, bo pewnie drogo, bo samolot.
Nie miałem też wiele do gadania, kiedy pod koniec roku 2014, żona z przyjaciółmi zadecydowała, że właśnie tam ruszamy na wakacje.
Dodatkowo jeszcze tuż przed samym wyjazdem okazuje się, że Grecja pada, jest na skraju chaosu ... giełdę zamykają, eura z literą Y nie chcą, ludzie na ulicę wychodzą ...
Nie wiadomo co pakować ... plażowe ciuchy, czy świeczki, konserwy i broń ...


Na szczęście zagraniczniaki nie miały tak źle ...

Obrazek
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 25.08.2015 00:06

...
Kilka słów o RODOS...
Znajduje się to to u wybrzeży Turcji - piszą, że geograficznie to już Azja ... dobrze, że tylko geograficznie.
Jest największą wyspą w archipelagu Dodekanez - ma ok. 80 x 40 km.
Powierzchnia to tak c.a 3,5 razy ukochany Brać - tak że jest całkiem sporo.
Ludzi też jest tam dużo, bo stale ok. 120 tysięcy (większość kisi się w stolicy wyspy), a w okresie wakacyjnym, to ho ho ...


Obrazek


Wyspa jak widać, ma kształt wrzecionka.
Na jego górnym biegunie jest miasto Rodos (nie tak jak ne tej schematycznej mapce).
Zachodni brzeg, od strony Morza Egejskiego (wielkie fale) jest raczej słabo zaludniony i skalisty (z wyjątkiem północy, gdzie jest Iallysos i lotnisko).
Wschodni brzeg (Morze Śródziemne - spokojniejsze) jest częściej łagodniejszy i zabudowany kurortami (i nie tylko) - od północy Kalithea, Faliraki, Kolymbia, Archangelos, Charaki, Lindos ... dalej nie pamiętam ...
No i zostaje jeszcze bogate wnętrze...

Wyspa miała dość skomplikowaną historię.
Grasowali na niej różni faceci, spod znaku półksiężyca, krzyża, w końcu złamanej sztachety.
W zabytkach i architekturze najwięcej zawdzięcza starożytnym, Joannitom, Turkomi ... i Włochom.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 25.08.2015 20:44

...
Jak już trzeba tam jechać, to dobrze zasięgnąć języka.
Bardzo pomógł mi mój przyjaciel Mariusz, zachwycony wyspą.
Foldery, opinie co zobaczyć, a co sobie darować ...
Dodatkowo poszperałem na forum i znalazłem relację PabloX po Rodos i Symi.
Pablo dokładnie opisał różne szczegóły rodyjskie i wprowadził taki nastrój, że kupiłem przewodnik ... ten z prawej.

Obrazek


Przewodnik Dumont nie nudzi szczegółami, zawiera opisy (i schematyczne mapki) wszystkich miejscowości, recenzje knajpek godnych polecenia, w każdej w tych miejscowości + świetną mapkę wyspy.
A wszystko za 20 zeta.

Potem, już na miejscu, przeczytałem przewodnik Bogusia - ten z lewej - można powiedzieć, że wyczerpujące kompedium o wyspie.

A po powrocie :oops: ... zapoznałem się z wesołą relacją Tony'go.
Przy okazji okazało się że tych i innych rodyjskich tematów jest już na cropli trochę.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 25.08.2015 21:11

w zeszłym roku prawie kliknęłam bilety na Rodos, zobaczymy czy jest czego żałować 8)
fota z gałęzią fajna, ale takie plaże to tylko z góry mogłabym oglądać - są tam jakieś bardziej ustronne dla samotników? :wink:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 25.08.2015 22:26

Kasia i Krzyś napisał(a):w zeszłym roku prawie kliknęłam bilety na Rodos, zobaczymy czy jest czego żałować 8)


Sorki :oops: ... ale jest :mrgreen: .


Kasia i Krzyś napisał(a):fota z gałęzią fajna, ale takie plaże to tylko z góry mogłabym oglądać - są tam jakieś bardziej ustronne dla samotników? :wink:


Foto Tsambiki - to takie folderkowe...
Miejsc ustronnych dużo - w prawo, czy w lewo od głównych plaż (choć raczej skałkowo) ... tylko z góry filują :wink: .
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 27.08.2015 13:28

...
Obrazek

Obrazek


Wybraliśmy hotel Kalithea Mare Palace.
Wybór był totalnie przypadkowy - podstawowym kryterium był stosunek cena / jakość - tzn. cena / dobre oceny na trip-advisor.

Mieliśmy fuxa :D .
Hotel (razem z bliźniaczym Horizon) jest położony na takim dużym, wystającym w morze, cyplu.
Otoczenie budynków pełne zieleni, przepięknie utrzymane.
Pokoje w sam raz, z klimą; my mieliśmy fajny duży balkon.
Na basenach, przynajmniej tych "naszych" - blisko drogi, brak konieczności zajmowania sobie leżaków.
Rewelacyjna, ale absolutnie super, kuchnia - mnóstwo ryb, owoców morza, sushi, dania tradycyjne, chińskie, tureckie, przepyszne desery - człowiek musiał wszystkiego spróbować.
Przemiła, kompetentna obsługa hotelowa.
Tania wypożyczalnia aut w hotelu.

Wady - część pokojów blisko ruchliwej drogi, ale też blisko przystanku i stojących taksówek, płatne Wi-Fi i to wysoko płatne (ale to może nawet zaleta), paskudne jedzenie w barze przybasenowym (też może zaleta, żeby się z hotelu ruszyć).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 27.08.2015 13:50

Widać, że naruszyliście teren tego czarnego gościa ze zdjęcia :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 27.08.2015 17:23

MARK1 napisał(a):Widać, że naruszyliście teren tego czarnego gościa ze zdjęcia :D


:lol: :lol:
Tak, to był jego teren - to szef wszystkich kocinów hotelowych - miał własne miski i rezydował koło kuchni.
Podlegały mu jeszcze 2- 3 mniejsze koty.
To co tabuny dzieci z nim wieczorem wyprawiały - no miałem parę razy do Animalsów dzwonić :wink:.
Ścigany, głaskany, noszony i ... niesamowicie cierpliwy.
Tu się trochę wkurzył, bo zdybałem go z rana, poza godzinami pracy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
RODOS 2015 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone