Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Reminescencje z minionej epoki (prawie lodowcowej)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.10.2010 13:19

Arek napisał(a):Gdzieś jest na forum przewodnik - jak wklejać zdjęcia, na pewno dasz radę


Tutaj.

Osobiście polecałbym fmix.pl
Kasieńka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasieńka » 18.10.2010 13:22

Zdjęcia muszą tu być i basta!
Dzieci do roboty zagonić, niech mają swój wkład w kultywowanie historycznych czasów :wink:
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 18.10.2010 13:23

Arek, weldon-dzięki, ale jak wspomniałem, muszę podeprzeć się młodzieżą, a nie wiem czy coś ode mnie potrzebują... tzn. czy mają czas :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.10.2010 13:29

Dudek2222 napisał(a):Robi się nerwowo, wyjść z sali odlotów nie można, pieniądze wydane do ostatniego para


Warto przypomnieć, że w Jugosławii w tym czasie walutą był dinar (1 dinar = 100 para)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.10.2010 13:33

Janusz Bajcer napisał(a):woka, wątek o współczesnej służbie zdrowia w jednej relacji poleciał na śmietnik,
jak w tej relacji rozwinie się wątek o budowie domów w PRL, to też tam poleci. :idea:


Jasne ....... "żeby mi to było przedostatni raz". :!: :lol:
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 18.10.2010 13:37

Janusz Bajcer napisał(a):
Jacek S napisał(a):
Dudek2222 napisał(a):...I zapach, który zawsze będzie kojarzył mi się z tymi rejonami...


Skoro pamiętasz do tej pory... :lol:


Z poczty pantoflowej :wink: wiem, że Mama Dudka polubiła dalmatyńską muzykę :D

Oj Janusz , ty to masz pamięć :P
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 18.10.2010 13:59

woka napisał(a):Dudek ...... wakacje zagraniczne w 1974-1975 r (zapewne i nastepne). 8O
Toż Ty jesteś w czepku urodzony a roditeli miał mocno usadzonych w tamtych czasach.
Byle "dupek" nie jechał za granicę.
Ralacja jest historyczna ...więc zaczekam i poczytam.

Nie pisz tylko że u nas był tylko sam ocet.
To "moje" czasy i oprócz octu było dużo innych, przeróżnych dóbr- wiele. :wink:


Zgadza się. To najlepsze gierkowskie lata. Zagraniczne pożyczki załatwił. Społeczeństwo dostało zapach zachodniego dobrobytu w sklepach. Dopiero potem zaczęło się pogarszać, jakiś cukier na kartki wprowadzili. A tylko ocet był w sklepach pod koniec 1981 roku, tuz przed stanem wojennym. Mam nadzieję, że to niepolitykowanie a wspomnienia.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.10.2010 14:04

Dudek2222 napisał(a):Spacer nabrzeżem i kolejna niespodzianka- przy pomocy kawałka żyłki z haczykiem i ołowiem, nawiniętego na korek i kulki chleba można nałapać całe mnóstwo wspomnianych wcześniej szpar.
Od tego momentu bez reszty oddałem się ;wędkarstwu co zresztą miało niemiłe konsekwencje podczas kolejnych wakacji, w 1975 roku.


Bakalar piosenka z 1974 roku :wink:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 18.10.2010 16:29

Przeczytane wszytko jednym tchem....Och jak ja lubię takie wspominki o zabarwieniu historycznym...:-)

Czuje się tą nostalgię za tamtymi czasami i aż łezka sama napływa do oka. :)

I ja mam bardzo mile wspomnienia z wczasów w Jugosławii, które spędzałam 1988 roku...Zdradzę małą tajemnicę... Poznałam w Makarskiej chłopaka - Serba... Tą wakacyjną miłość często wspominam. :-) Ale pozwólcie, że nie będę pisać relacji... :lol:

Pozdrav. :papa:
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 18.10.2010 16:32

Ania W napisał(a):... Poznałam w Makarskiej chłopaka - Serba... Tą wakacyjną miłość często wspominam. :-) Ale pozwólcie, że nie będę pisać relacji... :lol:


A jak tak byśmy nie pozwolili i ładnie się uśmiechnęli? :wink:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 18.10.2010 16:38

sroczka66 napisał(a):A jak tak byśmy nie pozwolili i ładnie się uśmiechnęli? :wink:


Hahaha.... :lol: tajemnicę trzeba jakieś zachować.
Może kiedyś najdzie mnie ochota. :wink: Obiecuję. ;-)

Wrażenia z pobytu w tym pięknym kraju miałam bardzo zbliżone do kolegi Dudka2222. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2010 19:48

Ania W napisał(a):....Czuje się tą nostalgię za tamtymi czasami i aż łezka sama napływa do oka. :)....


Ja z kolei nie cierpię tych chorych czasów w PL (mimo,że to młodość była...ale wg mnie taka nienormalna - kulawa). Walka od 6 rano o kawalek mięsa na kartki klasy II....brrrrr :evil:

Nie zmienia to faktu, że relacja zagranicznego wyjazdu na Bałkany bardzo jest dla mnie ciekawa :lol:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 18.10.2010 20:53

No ... pamięci to Ci Dudku :D tylko pozazdrościć :D
Siedzę cichutko i czekam na te zdjęcia kijem zaganiane :lol: :lol:
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 19.10.2010 05:19

wojan napisał(a):No ... pamięci to Ci Dudku :D tylko pozazdrościć :D
Siedzę cichutko i czekam na te zdjęcia kijem zaganiane :lol: :lol:

Bo ze starymi ludźmi tak jest, pamiętają, co się działo przed laty, a zapominają zawiązać buty :D
Co do zdjęć, wszystkich zainteresowanych bardzo przepraszam i proszę o cierpliwość-na szkolenie jadę już dzisiaj, a nie jutro, więc foty muszą poczekać.
Za wszystkie ciepłe słowa- hvala :oops:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 19.10.2010 07:46

Dudek2222 napisał(a):Jest rok 1974, ...............

I do tego SAMOLOTEM !.............

..........i lecę !!!


CDN


Tak wspomnienia !

Miałem wtedy nieskończone 17 lat i też pierwszy raz poleciałem ... co prawda nie na "zachód", ale do Bułgarii .... lecz sam bez rodziców ... uciecha jaka wtedy była, jest nie do zapomnienia.

Pierwszy raz bez "starszych" ... za granicę i na cały miesiąc .

Ach ...wolność !!! ;) To coś pięknego ! :D

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Reminescencje z minionej epoki (prawie lodowcowej) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone