Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja , której nie było Disneyland - Paris

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 05.03.2010 03:38

renatalato napisał(a):Oj chyba mamy :wink: nieraz wstyd mi za te PI :lol:


Na Pi nie ma rady ono samo czasem wyskoczy;)

Piotrek_B napisał(a):Muliness miej litość, nie pisz laurek tylko jedziemy dalej :lool: :wink:


Pojechałam i padłam :))
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 05.03.2010 03:46

hajduczek napisał(a):Muliness....jak na rozdaniu Oskarów :lol: :lol: :lol: ale jest nadzieja na następny odcinek :wink: :wink: jeszcze tylko"....dziękuję rodzicom......" :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:


:D :D :D :D :D

Dziękuję wszystkim którzy chcą to czytać:)) Hajduczkowi i rodzicom :lol:
Dziękuję za uwagę padam;) Cdn
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 05.03.2010 08:58

Muliness napisał(a):
hajduczek napisał(a):Muliness....jak na rozdaniu Oskarów :lol: :lol: :lol: ale jest nadzieja na następny odcinek :wink: :wink: jeszcze tylko"....dziękuję rodzicom......" :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:


:D :D :D :D :D

Dziękuję wszystkim którzy chcą to czytać:)) Hajduczkowi i rodzicom :lol:
Dziękuję za uwagę padam;) Cdn


A ja dziękuję za to że dziękujesz :lool: :devil:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 05.03.2010 09:23

Muliness napisał(a):
Dziękuję wszystkim którzy chcą to czytać:))
Dziękuję za uwagę padam;) Cdn


Czytają , czytają ... i co niektórzy notują ... co by wiedzieć ... co począć ...w wypadku zaistnienia w przyszłości sytuacji

kryzysowej pod tytułem "nuda wnuka" . ;) :)


pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.03.2010 09:29

mariusz-w napisał(a):Czytają , czytają ... i co niektórzy notują ... co by wiedzieć ... co począć ...w wypadku zaistnienia w przyszłości sytuacji

kryzysowej pod tytułem "nuda wnuka" . ;) :)

Taaaa, ja też już nie mogę się doczekać tej kolejki elektrycznej ... :wink:


A tak, korzystając z okazji to chciałem podziękować ...

O! i melodyjkę można wybrać ... :D :D :D


Muliness - pisz!
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 05.03.2010 09:49

weldon napisał(a):
Muliness - pisz!


Piotrek, nie budź kobiety, zobacz o której padła :lol:
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 05.03.2010 09:57

renatalato napisał(a):
weldon napisał(a):
Muliness - pisz!


Piotrek, nie budź kobiety, zobacz o której padła :lol:


noooo :!: niezły nacisk na bidulkę wywarliśmy 8) :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.03.2010 09:58

renatalato napisał(a):Piotrek, nie budź kobiety, zobacz o której padła :lol:

Padłeś, powstań :wink:
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 05.03.2010 10:01

weldon napisał(a):
renatalato napisał(a):Piotrek, nie budź kobiety, zobacz o której padła :lol:

Padłeś, powstań :wink:


ale jazda

Obrazek
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 05.03.2010 14:34

:)) Powstałam jak coś;)
ANITA:)
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 798
Dołączył(a): 07.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANITA:) » 05.03.2010 14:39

Muliness napisał(a)::)) Powstałam jak coś;)


13.34 hmmm też bym tak chciała :wink:
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 05.03.2010 14:42

Nie nie dużo wcześniej;) ale Teraz dopiero przyswajam informacje;)
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 05.03.2010 15:37

Odcinek 5
Dzień 2
Nadszedł kulminacyjny moment morderczej wędrówki;) Odświeżylismy się, odsapneliśmy. Czas odnaleźć parki rozrywki. Przed nami 2 dni Zabawy!! Dla mnie momentami wątpliwej:)

Idziemy z hotelu . Mała Mulina pyta mnie po raz 50 .. No gdzie ten Park?. Ja po raz 50 odpowiatam Tu!
Od tego marudzenia zaczęłam się zastanawiać , czy nie idziemy na pieszo z powrotem do Londynu. Wyszliśmy na ogromny plac i nagle

Disneyland się znalazł .Ogromny kop i jesteśmy w bajce.

Stojąc na środku placu twarzą do wejscia. Za plecami mamy
Obrazek
Village i jak sama nazwa wskazuję to wioska Eurodisneylandu. Przybytek restauracji, kin i sklepów . Tętni życiem głownie wieczorem kiedy po całym dniu szaleństw Ludzie przychodzą tu zjeść , wydać resztki kasyi potańcować w dyskotekach;)
Obrazek
Środek Placu na srodku pomnik magicznej rózdzki.

Teraz dla uściślenia , informacja podstawowa W Eurodisneylandzie są dwa parki rozrywki . z czego bilet mozna kupić tylko na jeden park lub na dwa . Jeden z nich to
Obrazek
a drugi
Obrazek
Disneyland Studio
( zdjecie z dnia drugiego dlatego jest troszkę rażąca różnica pogodowa;)

Teraz tak zwana chwila dla historii
Walt Disney ( chybę nie muszę go nikomu przedstawiać) Kierował sie w swoim życiu zasadą

" Żeby zrealizować coś wyjątkowego , trzeba zacząć od marzenia i iść za nim do końca bez chwili zniechęcenia "
Eurodisneyland jest najmłodszym z trzech parków rozrywki Disney. Pozostałe są na Florydzie i Tokio. Pierwsze plany na stworzenie Europejskiego parku powstały 10 lat po śmierci Walta Disneya w 1975 roku.Kilka państw Europejskich ubiegało się o lokalizację parku rozrywki na swoich terenach min Włochy Hiszpania, Wielka Brytania i rzecz jasna Francja.Podstawowym wyznacznikiem lokalizacji był a odpowiednio duża ilosc przestrzeni płaskiego terenu.Początkowo Park w założeniu liczył 2000 ha. Przez wiele lat trwała budowa , castingi do rekruracji pracowników.
Ostatecznie oficjalne otwarcie datuję się na kwiecień 1992 roku.
I teraz kolejne sprostowanie Poprawna nazwa parku brzmi Disneyland i została zmieniona po kryzysie finansowym jaki przechodził park.

Godziny otwarcia Parków
Disneyland 10:00- 19:00
Walt Disney Studio 10 :00 - 18:00

Dosć przewodnika ja w takiej tonacji dłygo nie daję rady;)

Oglądam bajki od ośmiu lat (codziennie). Odróżniam myszkę Miki od psa Pluto. Mimo to ten wyjazd miał być głównie atrakcją dla dziecka .

Nie sądziłam , że pierwszy widok będzie tak pozytywnym wrażeniem. Odjęło mi poprostu mowę a poczucie bajkowej estetyki czule zostało połechtane;)
przekroczyliśmy w końcu bramę parku . Ja wiem , że myslicie ze nie dolezę tam nigdy :)
U wrót parku jest kontrola Panowie w czarnych okularach z radosnym usmiechem witają i delikatnie proszą o pokazanie torby czy aby przypadkiem nie przemycamy granatów . mieczy narzędzi ostrych i podejrzanych :)
Ale biedni nie mieli bladego pojęcia co Mulina nosi w swojej torbie . :).. a noszę wszystko kasztany gwoździe , baterie . radzę wszystkim Paniom przejrzeć przed wejsciem :oops: :oops: Chyba że chcecie zobaczyc ten wzrok podziwu w oczach mężczyzny;)

Bilety są na konkretne imię i nazwisko z kodem paskowym. Czytniki jak w metrze wrzucasz . Maszyna połyka gryzie i wypluwa . Zaraz za maszynerią stoi Pani , która zaopatrzy nas w Plan parku bez tego ani rusz i Program wydarzeń na dany dzień:) Trzasnełam w podzięce jedynym mi znanym słowem Mersi
I znalazłam się w krainie baśni;)


Mapa Parku podstawa waszej egzystencji bez tego albo wiele przeoczycie albo trafi Was szlag od łażenia i szukania
Obrazek
I znów wersja przewodnik ale dla osób , które naprawdę chcą tam pojechać to niezbędna informacja

W pierwszym parku Disneyland jest pięć zupełnie innych krain Kada jest tak wielka , że nogi momentami mają dość i wiecie gdzie włażą
1 pierwsa od wejscia ( na samym dole mapy ,czerwona chorągiewka)
Main Street USA

2 zaczyna się od Pałacu Śpiacej królewny obszar różowy na mapie
Fantasyland

3 zielona chorągiewka Po lewej stronie mapy kraina wschodu piratów i Indianyta kraina nazywa się Adwentureland

4 u dołu mapy po lewej stronie z wielkim Canionem i dzikim zachodem nazywa się Frontierland

5 po prawej stronie mapy.Totalna masakra czyli kraina Kosmosu zwana
Discoveryland


Gdy weszliśmy ... Moja córka zaniemówiła a maż nie wyglądał na zrozpaczonego faktem , że przed nim 2 dni jazdy łbem w dół. Przy samym wejsciu ciagnie się promenada sklepików gdzie jest dosłownie wszystkoz Myszką Miki;)
Brakuje tam tylko prezerwatyw z jej emblematem poza tym jest wszystko inne z majtasami na czele.Ceny jak to w euro na każdą kieszeń od gadżeciarstwa po naprawdę fajne pamiątki. Tak to wygląda zaraz po wejściu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 08.03.2010 00:17 przez Muliness, łącznie edytowano 20 razy
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 05.03.2010 15:38

....poprzednie bardziej mi się podobały !!! ;)
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 05.03.2010 15:59

mariusz-w napisał(a):....poprzednie bardziej mi się podobały !!! ;)


Pisze pisze samego tytułu nie będzie;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
Relacja , której nie było Disneyland - Paris - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone