Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja , której nie było Disneyland - Paris

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010
Relacja , której nie było Disneyland - Paris

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 03.03.2010 18:37

Relacja , której nie było a jest ...
Moje podróże to pasmo wstrząsających przeżyć.
Czy nie mogę jak normalna jednostka ludzka .Zapakować manele, dojechać spokojnie i wrócić. Nie mogę niestety bo nie byłabym sobą;)

Wstępne podsumowania i wnioski
1 Obsługa samolotów to naprawdę mili ludzie . Ostatecznie nie przykuli mnie łańcuchami do fotela , nie aresztowali mnie i nie wysadzili a skłaniam się ku opinii , że powinni :)
2 ilość wydanej kasy szok!
3 zabójczych kolejek górskich dwie może nawet trzy, jednak trwały szok spowodował , że ich nie pamiętam;)
Pozostałe wnioski zamieszczę na koniec relacji

Maj
.. Piękny miesiąc. Zielona trawka , słoneczko. Moją duszą targa potworna chęć skomplikowania sobie życia . Czas więc zaplanować podróż.
Bardzo chciałam pojechać do Disneylandu jak mała kilkuletnia dziewczynka .
Jedyny problem to jak się tam dostać . Na pieszo nie dolezę. Samolotów nienawidzę, a samochodem mąż zaprotestuje .
Obejrzałam foldery stronę www no prawdziwy komercyjny raj.. ale jak w prawdziwej bajce . Z dnia na dzień pokusa była silniejsza....

Przy okazji pobytu we Francji postanowiłam odwiedzić siostrę w Londynie . Była już u niej cała rodzina prócz mnie . Ja kategorycznie
nie latam samolotami . Perspektywa odbycia 4 startów i 4 lądowań była absolutnie nie do zaakceptowania .
Ponieważ istnieje coś takiego jak pociągi "śmigacze" . Uratowały plan wyjazdu i stanowiły jedyne radykalne rozwiązanie .

Przelot do Londynu a potem pociągiem do Paryża
Mężowi uparcie wmawiałam , że bilety na pociąg są tanie;)
Co jednak znacząco mijało się z prawdą:)
Ostatnio edytowano 20.03.2010 19:14 przez Muliness, łącznie edytowano 5 razy
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 03.03.2010 18:39

zapowiada się ciekawie :)
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 03.03.2010 18:51

no ciekawe :D ciekawe....poproszę z przybliżonym kosztorysem :D :wink: moje dziecię marzy o takiej wycieczce :?
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 10.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 03.03.2010 18:54

hajduczek napisał(a):no ciekawe :D ciekawe....poproszę z przybliżonym kosztorysem :D :wink: moje dziecię marzy o takiej wycieczce :?

dopisuje sie i niecierpliwie czekam na cd :)

Pozdrawiam Iza :)
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 03.03.2010 19:27

Mnie też tutaj nie może zabraknąć :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.03.2010 19:29

też poczytam......... :wink: :wink: :wink:
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 03.03.2010 19:45

Witam Cieplusio!:) nie wiedziałam , że ktoś już tu zajrzał Cieszę się :D I trochę się zawstydziłam :) Nie wiem jak ze mną wytrzymacie ;) ale mam nadzieję , że nudzić się nie będziecie:)
szczepciu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczepciu » 03.03.2010 19:48

Znając Twój talent pisarski, na pewno nie :lol: :wink: :lol:
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 03.03.2010 20:08

Ach ta ciekawość... :roll: Bezwzględnie muszę zostawić tutaj swój ślad, żeby przypadkiem czegoś nie przegapić :wink:

Muliness, trzymam kciuki i czekam na ciąg dalszy...
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 03.03.2010 20:08

zdjęć duuużo wrzuć :)
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 03.03.2010 20:20

:D Witam Ciepluchno nowo przybyłych :)
Szczepan trzymaj kciuki to bedzie jazda bez trzymanki nie wiem jak dam radę;)
Dromaderze cieszę sie , że zawitałeś dzieki za kciuki będą potrzebne
Arku zdjęć będzie bardzo dużo;) Jak tylko tam dolecimy ,technicznie zmniejszam je właśnie do wymaganych 800pix ów;)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.03.2010 20:49

Dosiadam i czekam cierplwie na dalszy ciag 8)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.03.2010 20:59

Muliness napisał(a):...technicznie zmniejszam je właśnie do wymaganych 800pix ów;)

IrfanView -> przetwarzanie wsadowe :wink:
Będzie szybciej i pełna automatyzacja, a ty będziesz miała więcej czasu na pisanie :wink:

pzdr
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 03.03.2010 21:04

Czas płynął...
Rezerwacji dokonałam przez internet . Płacąc kartą , potwierdzenia przysłali mi do domu po okresie ok 2 tygodni .
Wszystko szło gładko zdecydowanie aż za bardzo

Pocieszałam się codziennie , że samoloty spadają tylko czasami i uparcie odrzucałam myśl , że wsiądę do metalowej puszki . Będą mi kazać grzecznie siedzieć ,że na bank nie sprawdzą silnika , za mało wleją benzyny, niepodokręcali śrub i ten blaszany potwór runie . Dwie noce przed wyjazdem nie spałam zastanawiając się - runie czy nie;)?

Dzień wyjazdu 17 czerwca
Któraś tam rocznica mojego ślubu . To taki kiepski dzień aby latać samolotem , który jest wadliwy.
Słowem, które przewijało się od samego rana był kilogram i nadbagaż
Właziłam na wagę z walizką dziesięć razy, potem sama walizka . Cyrk trwał długo wyciąganie łachów , chowanie . Ja absolutnie muszę zabrać niebieski sweter a córka misia. Bez misia ona nigdzie nie jedzie a sweter był najważniejszą rzeczą dla mnie.
Mąż osoba niesamowicie spokojna , kompletnie nie zwracając uwagi ładował bateryjki . Udało się w końcu i bagaż osiągnął prawowitą wagę. Miś pojechal mój sweter też;)

Podjazd na lotnisko uzmysłowił mi , że to nie sen i wbrew mojej ideologii zmuszona będę fruwać;)
Skamieniałam widząc u drzwi wejściowych terminalu. Komitet Pożegnalny
rodziców ,kuzynkę ,znajomych .

- No to pięknie ( pomyślałam ) zapewne chcą mnie pożegnać przed tym feralnym lotem. Buziaki , uściski . Wątrobę miałam w gardle .

Ustawili mnie do jakiejś kolejki , moja kochana przyjaciółka Ewa dała mi obrazek świety ( ludzi z fobią trzeba wspierać). Pokazałam Panu dowód osobisty licząc na to , że mi go zabierze i pozwoli wrócić do domu
Oddał.....
Stanęłam w następnej kolejce przed bramką i Panem z noktowizorem w oczach.
Przede mną stał jegomość, którego po wyglądzie oceniłam na szczyt cyganerii. Pakował swoje precjoza do koszyka . Stałam i tępym wzrokiem
gapiłam się jak wrzucał bransoletkę, zegarek, sygnecik, klucze , kluczyki , zapalniczkę .
Zastanawiałam się ile ma jeszcze kieszeni. Przelazł!!!
w końcu :evil: przez tą bramkę Podchodzę ja :)
Pan celnik najwyraźniej zrażony po poprzedniku. Zażyczył sobie oschłym głosem abym opróżniła kieszenie .

Wiec to zrobiłam :D z niesamowitą galanterią w sam środek koszyka położyłam mu obrazek święty nic innego nie miałam;)

Prawie runął, zamilkł i chyba odebrało mu mowę bo skinał tylko głową abym odeszła dalej;) więc sobie dostojnie pomaszerowałam. cdn
Ostatnio edytowano 20.03.2010 19:17 przez Muliness, łącznie edytowano 6 razy
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 03.03.2010 21:07

Będę podglądał ... Nareszcie koniec z nudą :D
Następna strona

Powrót do Francja - France



cron
Relacja , której nie było Disneyland - Paris
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone