Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RAJD SARDYNII i KORSYKI 2016

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 11.10.2016 20:36

kmichal napisał(a):
Mikeee napisał(a):parking dla skuterów - zapełniony na maxa...


... to chyba tylko można porównać do "placów rowerowych" Kopenhagi ... 8O ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.

dla nas wciąż jest to jeszcze nietypowy widok, podczas gdy tam - codzienność :wink:
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 11.10.2016 20:37

eklektyczny Palazzo della Nuova Borsa Valori...

Na tle deszczowych chmur wygląda niesamowicie... 8O Zwłaszcza z fontannami.
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.10.2016 20:53

Piękny ten oes...

Pozdrawiam
Krzysiek
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 11.10.2016 22:44

zibi.s napisał(a):
eklektyczny Palazzo della Nuova Borsa Valori...

Na tle deszczowych chmur wygląda niesamowicie... 8O Zwłaszcza z fontannami.

no właśnie też na mnie zrobił wrażenie ten Palazzo. Jego monstrualność i okazałość.
arko2007 napisał(a):Piękny ten oes...

...i szybki :wink:
dzięki :)

pozdrawiam,
Michał
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.10.2016 22:55

="Mikeee"wnętrze świątyni jest równie ciekawe...

Bardzo. Wcześniejsze wnętrza również niczego sobie.

Pozdrawiam,
Wojtek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.10.2016 06:43

Gdzieś czytałem, że Genua jest jednym z najpiękniejszych włoskich miast. I nawet jeśli w tym stwierdzeniu jest trochę przesady, to na Twoich zdjęciach bardzo dobrze się prezentuje :idea: . Porta Soprana i wnętrza kościołów, kolorowe uliczki, monumentalna architektura ważnych budynków... jest OK :idea: :)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 12.10.2016 07:02

Mnie Genua bardzo się podoba, choć na razie widziałem ją tylko na zdjęciach i filmach. I kiedyś mam nadzieję ją zobaczyć :) W Genui jest też ponoć wspaniałe oceanarium (niedaleko tego galeonu z "Piratów" Polańskiego).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.10.2016 08:27

Mogła być w 2015 r. Genua, ale okoliczne plaże na zdjęciach nas nie zachwyciły i była Toskania ...
Mikeee napisał(a):Bolla - bańka z biosferą. Tam w środku jest las deszczowy, w którym mieszkają zwierzęta tropikalne... 8O

To mnie zaciekawiło. Nie wiesz czy można tam wejść?


Mikeee napisał(a):La Suprema wprowadzana do portu przez maleńki holownik - fajnie to wygląda: Jakby mrówka ciągnęła na smyczy hipopotama :wink:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mikeee napisał(a):eklektyczny Palazzo della Nuova Borsa Valori...

Wspaniały budynek.

Pizzeria fajna, i to co na talerzu także :D
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 12.10.2016 08:43

piekara114 napisał(a):
Mikeee napisał(a):Bolla - bańka z biosferą. Tam w środku jest las deszczowy, w którym mieszkają zwierzęta tropikalne... 8O

To mnie zaciekawiło. Nie wiesz czy można tam wejść?


Może odpowiem w imieniu Mikeee, bo się tym wcześniej interesowałem. Do tej "bańki" wejść oczywiście można, bilet kosztuje 5 euro dla dorosłych, dzieci do 12 r. płacą 3.50.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 12.10.2016 15:46

Mikeee napisał(a):parking dla skuterów - zapełniony na maxa...


Pamiętam jak te pszczółki z parkingu... :wink: dały mi popalić w Rzymie... 8)

Co do oesu...bardzo ciekawy... :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.10.2016 15:52

maxredaktor napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Mikeee napisał(a):Bolla - bańka z biosferą. Tam w środku jest las deszczowy, w którym mieszkają zwierzęta tropikalne... 8O

To mnie zaciekawiło. Nie wiesz czy można tam wejść?

Może odpowiem w imieniu Mikeee, bo się tym wcześniej interesowałem. Do tej "bańki" wejść oczywiście można, bilet kosztuje 5 euro dla dorosłych, dzieci do 12 r. płacą 3.50.

Dzięki, rozumiem, że nie odwiedziłeś tego miejsca. A można wiedzieć co o tym zdecydowało?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 12.10.2016 17:21

Jeszcze po prostu do Genuy nie pojechałem :D
Ale zamierzam.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 12.10.2016 17:40

Franz napisał(a):
="Mikeee"wnętrze świątyni jest równie ciekawe...

Bardzo. Wcześniejsze wnętrza również niczego sobie.

po katedrze San Lorenzo wiedziałem czego się spodziewać i się nie zawiodłem, ale bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie wnętrze Chiesa del Gesu e dei Santi Ambrogio e Andrea (Jezusa, św Ambrożego i Andrzeja), tym bardziej, że przewodnik ledwie wspomniał o tym miejscu.
kulka53 napisał(a):Gdzieś czytałem, że Genua jest jednym z najpiękniejszych włoskich miast. I nawet jeśli w tym stwierdzeniu jest trochę przesady, to na Twoich zdjęciach bardzo dobrze się prezentuje :idea: . Porta Soprana i wnętrza kościołów, kolorowe uliczki, monumentalna architektura ważnych budynków... jest OK :idea: :)

Jest bardzo OK. Choć stwierdzenie, że jest jednym z najpiękniejszych włoskich miast jest rzeczywiście trochę przesadzone, szczególnie jeśli patrzy się na Genuę przez pryzmat ilości klasowych zabytków i średniowiecznej architektury. Starówka jest naprawdę super, wąskich uliczek przytłoczonych tak wysokimi kamienicami nie spotyka się często. Trochę rozczarował mnie Porto Antico - spodziewałem się więcej znaków świadczących o dawnej potędze tego państwa-miasta i samego portu. Obecnie więcej tam już moderno niż antico :oczko_usmiech: . Jeśli jednak chodzi o położenie - to fakt, jest jednym z najpiękniejszych miast we Włoszech - morze, górzyste wybrzeże... Genua (lub jak mówią Włosi - Dżenowa) ma świetny klimat. Żałuję jedynie, że mieliśmy niewiele czasu na poznanie jej bardziej. Następnym razem, poza dalszą eksploracją starego miasta, na pewno zajrzymy m.in. do nadmorskich dzielnic Quarto i Quinto, pójdziemy na Via Garibaldi i cmentarz Staglieno.
maxredaktor napisał(a):Mnie Genua bardzo się podoba, choć na razie widziałem ją tylko na zdjęciach i filmach. I kiedyś mam nadzieję ją zobaczyć :)

szczerze polecam i życzę realizacji planów :)
maxredaktor napisał(a):W Genui jest też ponoć wspaniałe oceanarium (niedaleko tego galeonu z "Piratów" Polańskiego).

rzeczywiście podobno największe w europie, choć pamiętam, że to samo przewodnik mówił o oceanarium w Barcelonie, Lisbonie i Walencji. Właśnie dlatego, że już widzieliśmy 3 największe oceanaria w Europie :oczko_usmiech: + Loro Park na Teneryfie, to genueńskie sobie tym razem odpuściliśmy. Oczywiście następnym razem nie omieszkamy tam zajrzeć, bo zawsze coś nowego, innego można zobaczyć.
piekara114 napisał(a):Pizzeria fajna, i to co na talerzu także :D

i w dodatku pyszne :)
ajdadi napisał(a):
Mikeee napisał(a):parking dla skuterów - zapełniony na maxa...

Pamiętam jak te pszczółki z parkingu... :wink: dały mi popalić w Rzymie... 8)

a w Rzymie to dopiero plaga. Jeżdżą jak szaleni między autami i się w ogóle nie boją
piekara114 napisał(a):
maxredaktor napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Mikeee napisał(a):Bolla - bańka z biosferą. Tam w środku jest las deszczowy, w którym mieszkają zwierzęta tropikalne... 8O

To mnie zaciekawiło. Nie wiesz czy można tam wejść?

Może odpowiem w imieniu Mikeee, bo się tym wcześniej interesowałem. Do tej "bańki" wejść oczywiście można, bilet kosztuje 5 euro dla dorosłych, dzieci do 12 r. płacą 3.50.

Dzięki, rozumiem, że nie odwiedziłeś tego miejsca. A można wiedzieć co o tym zdecydowało?


dzięki maxredaktor. Ze swojej strony podaję link do strony

Biosfera

Jeśli o mnie chodzi, nie odwiedziłem bańki ze względu na brak czasu. Miałem inne priorytety na te pół dnia. Jest to jednak punkt na liście na następny raz, tak jak zwiedzanie łodzi podwodnej w porcie, oceanarium, muzeum Antarktydy i wiele innych

pozdrawiam,
Michał
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.10.2016 20:02

Mocno zachęciłeś do odwiedzenia Genui :hut: .
Gdzieś się kiedyś upchnie na trasie :mrgreen: .
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 12.10.2016 21:44

marze_na napisał(a):Gdzieś się kiedyś upchnie na trasie :mrgreen: .

może przy okazji 5T.
Zakładam, że kiedyś będziesz chciała porównać z Amalfi?

Witam po wojażach 8)

pozdrawiam,
Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
RAJD SARDYNII i KORSYKI 2016 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone