Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RAJD SARDYNII i KORSYKI 2016

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 27.02.2017 22:42

mysza73 napisał(a):Chwilę mnie nie było, a tu znowu w Italii jesteśmy :mrgreen: ,
i to jeszcze w pięknej Weronie :D ,

Jeśli uznamy, że Korsyka to takie francuskie Włochy :wink: , to można powiedzieć, że cały czas w Italii byliśmy. Werona rzeczywiście piękna, choć jest kilka piękniejszych wg mnie miast we Włoszech.
mysza73 napisał(a):za chwilę chyba pod balkonik dojdziemy :oczko_usmiech:

Właściciel tej kamienicy, co dobudował ten balkon, to chyba zrobił interes życia 8)

pozdrawiam,
M
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 27.02.2017 22:47

Co ja mogę napisać po tak przedstawionej Weronie :?:

:hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:

Mogłabym się tam przenieść już, zaraz, natychmiast :hut: .
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 27.02.2017 22:55

marze_na napisał(a):Mogłabym się tam przenieść już, zaraz, natychmiast :hut: .

:D
jak będziesz się przenosić to weź mnie ze sobą pls... :)

pozdrawiam,
M
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.02.2017 23:15

Mikeee napisał(a):Piękne drewniane, malowane sklepienie

To mój kolejny fijoł.

Pozdrawiam,
Wojtek
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 28.02.2017 08:47

Pod balkonikiem nic się nie zmieniło...ludziów jak mrówków :wink:

Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.02.2017 12:05

Nadrobiłam całą Korsykę: piękny pasiasty kościółek, Bonifiacio-cudeńko i wspaniała plaża Ostricli...
Weronę sama bardzo lubię i jesteś jednym z niewielu, któzy dom Romeo odnaleźli...
tony montana napisał(a):Szkoda, ze nie weszliście do Amfiteatro, robi wrażenie w środku

Zgadzam się z Tonym, warto wejść


[quote="Mikeee"]widziałem gdzieś na zdjęciach w środku mnóstwo metalowych konstrukcji psujących klimat tego miejsca. Uznaliśmy, że nie chcemy tego oglądać za 10 EUR/os[/size]
Jakiś strasznych metalowych konstrukcji to ja tam nie stwierdziłam, ale zaskoczyłeś mnie ceną 8O 8O , w 2012 było to 6 eur i 1 eur za dziecko...

To teraz czekam na Lago...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 28.02.2017 12:14

piekara114 napisał(a):zaskoczyłeś mnie ceną 8O 8O , w 2012 było to 6 eur i 1 eur za dziecko...

Ja mam wrażenie, że 10 euro to jakaś ogólnie obowiązująca stawka we Włoszech :roll: :lol: .
Na Sycylii niemal każdy wstęp tyle kosztował, teraz planuję nasz come back do Kampanii i 10 euro również jest najpopularniejszą stawką :evil: . Dobrze, że artecard mają :mrgreen: .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 28.02.2017 12:19

Weronę wspominamy bardzo miło ... :) ...
Pozdrawiam.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 03.03.2017 20:18

Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):Piękne drewniane, malowane sklepienie

To mój kolejny fijoł.

trochę ich masz. Cały bukiet fijołkowy by się uzbierał :oczko_usmiech:
ajdadi napisał(a):Pod balkonikiem nic się nie zmieniło...ludziów jak mrówków :wink:

To swoisty fenomen – tak liczne pielgrzymki do fikcyjnego, wymyślonego miejsca przez autora, który na oczy Werony nigdy nie widział :wink:
piekara114 napisał(a):jesteś jednym z niewielu, któzy dom Romeo odnaleźli...

uparłem się :wink:
piekara114 napisał(a):
tony montana napisał(a):Szkoda, ze nie weszliście do Amfiteatro, robi wrażenie w środku

Zgadzam się z Tonym, warto wejść

w Weronie pewnie jeszcze będę, więc na pewno skorzystam z Waszej rady

piekara114 napisał(a):
Mikeee napisał(a):widziałem gdzieś na zdjęciach w środku mnóstwo metalowych konstrukcji psujących klimat tego miejsca. Uznaliśmy, że nie chcemy tego oglądać za 10 EUR/os[/size]
Jakiś strasznych metalowych konstrukcji to ja tam nie stwierdziłam

rzeczywiście na Twoich zdjęciach Areny jest więcej plastiku niż metalu. Widocznie w zależności od planowanych imprez zmieniają nieco wystrój wnętrza
marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):zaskoczyłeś mnie ceną 8O 8O , w 2012 było to 6 eur i 1 eur za dziecko...

Ja mam wrażenie, że 10 euro to jakaś ogólnie obowiązująca stawka we Włoszech :roll: :lol: .
Na Sycylii niemal każdy wstęp tyle kosztował, teraz planuję nasz come back do Kampanii i 10 euro również jest najpopularniejszą stawką :evil: . Dobrze, że artecard mają :mrgreen: .

to moim zdaniem sporo. 2 osoby i prawie stówa nie Twoja :?
kmichal napisał(a):Weronę wspominamy bardzo miło ... :)

ja również :)

pozdrawiam,
M
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 03.03.2017 23:25

Sirmione i nieoczekiwany koniec

Wyjeżdżając z pochmurnej Werony, mamy nadzieję na lepszą pogodę nad Gardą. Zaplanowaliśmy wizytę w miasteczku Sirmione, (którego nie zdążyliśmy odwiedzić jadąc w tamtą stronę) oraz przejazd wschodnim wybrzeżem Gardy i wyjazd na Monte Baldo.
Dojeżdżając do Sirmione zaczynamy tracić nadzieję na zmianę pogody. Chmury cały czas wiszą i w dodatku zaczynają pokapywać.

Wakacje2016 (3352).JPG


porzucamy auto na parkingu i idziemy w stronę miasteczka

Zamek Scaligerich

Wakacje2016 (3355).JPG


Wakacje2016 (3371).JPG


Wakacje2016 (3358).JPG


Długo se nie pochodziliśmy. Obrywa się chmura, a my chowamy się w jednym z przejść tunelowych.

Wakacje2016 (3363).JPG


Wakacje2016 (3364).JPG


Wakacje2016 (3367).JPG


Wakacje2016 (3369).JPG


Wakacje2016 (3372).JPG



Czekamy kilkadziesiąt minut. W końcu deszcz ustaje, wychodzę na ulicę, ale dosłownie za 2 minuty deszcz powraca ze zdwojoną siłą. Sprawdzamy pogodę – ma lać do jutra :evil: .

I w tym momencie skończyły się nagle i brutalnie nasze wakacje :( .

Podejmujemy decyzję, że jedziemy dalej. Nici z Gardy i Monte Baldo :? . Rezerwuję przez booking nocleg w austriackim Schönberg im Stubaital w Pension Sonnenheim, którego zdecydowanie nie polecam. Na miejscu okazało się, że mają komplet 8O , co jeszcze jestem w stanie zrozumieć – może to błąd systemowy. Właścicielka jednak nie wykazała się empatią. Wskazała jedynie dom szwagierki i zamknęła przed nami drzwi :x . W zaistniałej sytuacji - późnym wieczorem, w deszczu - nie kiwnęła nawet palcem, żeby jakkolwiek nam pomóc – pokoje u szwagierki oczywiście sporo droższe i tak szczęście, że w ogóle były jakieś wolne.
Oczywiście całą drogę do Austrii leje :o

IMG_1596.JPG


IMG_1597.JPG



Na drugi dzień chcieliśmy zobaczyć wodospady Krimml i miasteczko Halstatt, ale ranek przywitał nas deszczem. Zniesmaczeni ruszyliśmy więc prosto do domu. Jak zaczęło lać w poprzedni dzień w Sirmione, to przestało dopiero na drugi dzień gdzieś koło Ołomuńca.

OS15.jpg



Tak oto kończy się nasz rajd. Długi, kręty i intensywny. Poza samą końcówką nie mogliśmy jednak narzekać na pogodę. Generalnie wyjazd okazał się bardzo udany i pełen pozytywnych wrażeń.

Trochę mi się ta relacja rozciągnęła w czasie, ale wreszcie dobrnęliśmy do końca. Idealny timing, bo za tydzień znów wyjeżdżam do Włoch :) .

Czas zatem na subiektywne podsumowanie.

cdn
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.03.2017 23:55

Mikeee napisał(a):Sirmione


... my też mieliśmy dwa podejścia do Sirmione - za pierwszym też solidnie lało ... :roll: ...

... wielka szkoda Monte Baldo, ale i tak pogodę mieliście ok ... 8) ...

Mikeee napisał(a):Tak oto kończy się nasz rajd.


... dzięki za niesamowity rajd ... :lol: ...
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.03.2017 08:05

Mikeee napisał(a):Tak oto kończy się nasz rajd. Długi, kręty i intensywny.

Fajnie się z Wami jeździło :D ,
mam nadzieję, że do mnie nijakie mandaty nie przyjdą :wink:

Mikeee napisał(a):Trochę mi się ta relacja rozciągnęła w czasie, ale wreszcie dobrnęliśmy do końca. Idealny timing, bo za tydzień znów wyjeżdżam do Włoch :) .

Za tydzień 8O ... do Włoch 8O ... skandal 8O ,
będę czekać zatem na relację :oczko_usmiech:

:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.03.2017 11:47

mysza73 napisał(a):
Mikeee napisał(a):Trochę mi się ta relacja rozciągnęła w czasie, ale wreszcie dobrnęliśmy do końca. Idealny timing, bo za tydzień znów wyjeżdżam do Włoch :) .

Za tydzień 8O ... do Włoch 8O ... skandal 8O ,
będę czekać zatem na relację :oczko_usmiech:

Mysza, ale to będzie "biała" relacja :mrgreen: Mam rację, Michał? :D Ja się bardzo cieszę, szszszsz... :mrgreen:

Mikeee, dzięki za piękną relację. Zachęciłeś mnie do odwiedzenia tych dwóch wspaniałych wysp, szczególnie Korsyki 8) Mam nadzieję, że będzie jeszcze jakieś podsumowanie (?) :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.03.2017 14:47

Mikeee napisał(a):Czekamy kilkadziesiąt minut. W końcu deszcz ustaje, wychodzę na ulicę, ale dosłownie za 2 minuty deszcz powraca ze zdwojoną siłą. Sprawdzamy pogodę – ma lać do jutra .

Zakończenie jak na słoneczną Italię przystało :oczko_usmiech: .


Mikeee napisał(a):za tydzień znów wyjeżdżam do Włoch :) .

Ale super :!: Tylko raz pojechałam na narty w Dolomity i to był najlepszy ze wszystkich naszych narciarskich wyjazdów 8) .


maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):Za tydzień 8O ... do Włoch 8O ... skandal 8O ,
będę czekać zatem na relację :oczko_usmiech:

Mysza, ale to będzie "biała" relacja :mrgreen:

:lool:


Michał, czekam jeszcze na obiecane podsumowanie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.03.2017 14:52

marze_na napisał(a):
maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):Za tydzień 8O ... do Włoch 8O ... skandal 8O ,
będę czekać zatem na relację :oczko_usmiech:

Mysza, ale to będzie "biała" relacja :mrgreen:

:lool:

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
No bardzo śmieszne, bardzo ... :roll: :evil:


A czy Wy wszyscy możecie zakończyć sezon narciarski, żeby wiosna mogła się zrobić na dobre :?: :roll: :evil:


:wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
RAJD SARDYNII i KORSYKI 2016 - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone