Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytanie o Rogoznicę

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 17.02.2013 21:12

tomekd napisał(a): na końcu małej raducy...
fajna plaża ...
lasek piniowy...
i do starego miasta z 5 minut pieszo.



Znajdę w tej części jakiś fajny apartament blisko plaży z widokiem na morze?
Przy jakiej ulicy szukać?
Mogę prosić jakiś namiar na maila?
Ciągle się waham między Primosten a Rogoznicą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2013 21:37

Sporo już na ten temat wałkowaliśmy a Ty dalej bezsensowne pytania zadajesz...na co to wszystko było ?
rogoznica-czy-primosten-t35595-75.html
Nie wiem czego Ty jeszcze oczekujesz skoro wszystko dostałeś na tacy...
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 17.02.2013 21:44

Za Rogoznicę Ci grzecznie podziękowałem i doceniam pomoc.
Nie jadę na wczasy sam i niektórzy mają jeszcze wątpliwości.

A gdzie dostałem Primosten na tacy?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2013 21:49

krispinus napisał(a):
A gdzie dostałem Primosten na tacy?

Wystarczy, że Rogoźnicę dostałeś a na temat Primosten jeszcze więcej jest...wystarczy trochę samodzielnej chęci :wink:
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 17.02.2013 22:06

Ok.
Nie trzeba tak ostro. :(
W zakładkach mam prawie wszystko o Rogoznicy i Primosten.

Szczerze powiem , że nie natrafiłem w relacjach na naszym forum i nie dostałem ani jednego namiaru (sprawdzonego) w Primosten, choć w zeszłym roku sporo takich pytań zadałem, jeszcze przed zainteresowaniem Rogoznicą.

Owszem na kwatery 300 czy 500 m od morza się natknąłem, ale chciałem mojej grupie wakacyjnej przedstawić jakąś , wymaganą przez nich, alternatywę dla choćby Ruzmarina ( jak dla mnie na razie to faworyt).

A powyższe pytanie o kwaterę na końcu Malej Raducy zadałem, właśnie z uwagi na potencjalnie podobną lokalizację do Twojej rogoznickiej propozycji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2013 22:14

Nie przesadzaj z tą ostrością...
Primosten to jeden z najbardziej popularnych zakątków Chorwacji - zarówno dla stałych bywalców jak i ( przede wszystkim ) nowych miłośników tego kraju...nie ma co się dziwić bo z tym miastem początkującym kojarzy się Cro i rzeczywiście - Primosten bardzo wysoko zawiesza poprzeczkę...przez to z roku na rok jest coraz większy tłok...
ciężko tam znaleźć kwaterę o tej porze roku blisko centrum - łatwiej natomiast za Jadranką ! Do Primosten często jeździłem z Rogoźnicy ze względu na świetne knajpki i wspaniałą atmosferę wieczorem...na temat Primosten jest sporo relacji.... :)

primosten-villa-maria-t22953.html?hilit=primosten%20kwatery
primosten-prosba-o-pomoc-w-lokalizacji-kwatery-t35290.html?hilit=primosten%20kwatery
primosten-2009-t24054.html?hilit=primosten%20kwatery
gdzie-nocowac-w-okolicach-primosten-t36289.html?hilit=primosten%20kwatery
Ostatnio edytowano 17.02.2013 22:19 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 17.02.2013 22:18

No właśnie ...
Za Jadranką to ja teraz mieszkam, tak że dziękuję postoję :(
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 18.02.2013 08:47

Witam - w tym roku jedziemy do Rogoznicy w rejon Lozicy w kierunku Zleceva mam parę pytań
- gdzie można zjeść dobrą i tanią pizze , owoce morza , kalmary
- tani supermarket w okolicy , owoce
- dobre wino , oliwę
tyska
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyska » 18.02.2013 09:33

Świetna Restauracja "Siesta" – znajdująca się przy ul.Miline między marina Frapa a rondem.
Jedzienie pyszne makaron z muszlami, sałatkla z rucoli z krewetkami i inne dania z owocami morza pycha !
Markety... jest ich kilka mniejsze i większe i targ z owocami.
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 18.02.2013 09:46

Tak tą knajpę poleca wiele osób , na targu reszta produktów tylko drogie nie tak jak w Polsce w marketach to tak jak u nas w sklepach może adresy do prywatnych Chorwatów co sprzedają wino oliwę , łowią ryby , jest podobno duży market Getro koło trogiru
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.02.2013 09:57

jurow napisał(a):Witam - w tym roku jedziemy do Rogoznicy w rejon Lozicy w kierunku Zleceva mam parę pytań
- gdzie można zjeść dobrą i tanią pizze , owoce morza , kalmary
- tani supermarket w okolicy , owoce
- dobre wino , oliwę

... w kierunku Zečevo...
Zastanawiałbym się czy tania pizza to dobra a kalmary są także owocami morza.
Dobre wino i oliwa także tanie? Te produkty powinno się kupować od sprawdzonych gospodarzy, te na targu mogą nie trzymać wymagań. Mogą być tylko tanie.
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 18.02.2013 10:05

Tak chodzi mi o namiary do prywatnych prawdziwych producentów wina , oliwy, rybaków w Rogoznicy
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.02.2013 10:09

jurow napisał(a):Tak chodzi mi o namiary do prywatnych prawdziwych producentów wina , oliwy, rybaków w Rogoznicy

Z tego co pamiętam, pod wieczór, możesz kupić ryby prosto z kutra.
I nie nastawiaj się wszędzie na taniość, bo się rozczarujesz. Moim zdaniem , to nie może być priorytet na wyjeździe.
CezaryL
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CezaryL » 17.06.2013 09:30

proszę o namiary na apartament dla 2+2 w Rogoznicy. jedziemy ok 16~19.08 na 10 dni. fajnie by było gdyby coś z ogrodem - cena do 50e.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 17.06.2013 10:31

jurow napisał(a):Witam - w tym roku jedziemy do Rogoznicy w rejon Lozicy w kierunku Zleceva mam parę pytań
- gdzie można zjeść dobrą i tanią pizze , owoce morza , kalmary
- tani supermarket w okolicy , owoce
- dobre wino , oliwę


1. Mijając Marinę idziesz dalej i jest po lewej stronie taka całkiem przyzwoita knajpka z baaaardzo dobrą pizzą
2. przechodząc przez most w stronę starówki idziesz prosto i dochodzisz do takiego choćby ryneczku z pomnikiem, naprzeciwko którego jest tzw.fish food. Dostajesz danie na plastikach, ale kalmary naprawdę wysokich lotów:-) i to w dodatku za niewielkie pieniądze
3. wino i oliwę kupowaliśmy u sąsiada :-) wypiliśmy mu cały zapas :-) ( czyli najlepiej pytać w gospodarzy, z pewnością coś polecą)
4. Targ rybny jest rano w okolicach ronda przed wejściem na most obok Studenaca ( tam też można kupić warzywa i owoce, aczkolwiek często jeździliśmy do Primosten i tam też się zaopatrywaliśmy w te produkty), a wieczorami przypływają kutry i wtedy można kupić świeżuteńkie ryby i owoce morza. Dopływają w okolicę właśnie tego fish foodu. My owoce morza i ryby przyrządzaliśmy sami więc trudno mi powiedzieć, gdzie są dobre. Chwalą sobie konobę tuż po zejściu z mostu po lewej stronie, a widziałam też, że przy tym fish foodzie też jest całkiem fajna i przyjemnie pachnąca knajpka.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pytanie o Rogoznicę - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone