Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przenosne DVD do auta dla dzieci

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madziaimaciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 19.05.2018 12:57

Witam, zastanawiam się nad zakupem przenosnych odtwarzaczy DVD samochodowych dla moich dzieci, by jakoś umilić im podróż. Czy ktoś z forumowiczów korzysta z takiego rozwiązania dla swoich pociech, czy ma to sens? czy mozcie cos polecic czy lepszę są z bateria trzymająca okolo 2-3 h czy takie co muszą byc podlączane do zapalicznki, co z akumulatorem auta, radio, navigacja, klimatyzacj i jeszcze 2 ekrany :) , czy raczej odradzacie?
Rafi70
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 19.05.2018 13:11

Miałem coś takiego ...przez 5 min , zwinąłem i oddałem :D
Mały ekran , stało to gdzieś na walizce itd. Stwierdziłem , że lepszym rozwiązaniem będzie tablet z uchwytem na zagłówek , tak też zrobiłem i to był strzał w 10 :)
A że żonka dostała z pracy służbowy to dokupiłem jeszcze jeden uchwyt. Teraz młodsza ogląda Peppę , a starsza Kubusia Puchatka :D
madziaimaciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 19.05.2018 13:20

Rafi70 napisał(a):Miałem coś takiego ...przez 5 min , zwinąłem i oddałem :D
Mały ekran , stało to gdzieś na walizce itd. Stwierdziłem , że lepszym rozwiązaniem będzie tablet z uchwytem na zagłówek , tak też zrobiłem i to był strzał w 10 :)
A że żonka dostała z pracy służbowy to dokupiłem jeszcze jeden uchwyt. Teraz młodsza ogląda Peppę , a starsza Kubusia Puchatka :D

Ale musisz miec ciagły dostęp do neta, czy jakoś powgrywałes bajki na tablet?
Rafi70
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 19.05.2018 13:42

Oczywiście że powgrywałem na pamięć wewnętrzną. W każdym tablecie mam po ok 6h bajek . Psi patrol , Peppa itp :) wybieranie losowe i jazda :) nie znam lepszego rozwiązania ...
Uchwyty kupowałem w Auchaun po ok 20zł/szt , tablet można kupić używany już nawet za 100zł. :)
19Gumis20
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 19.05.2018 21:49

W zeszłym roku kupiłem chyba za 200 zł dvd które składa się z dwóch wyświetlaczy montowanych na zagłówku. Łączy się je kablem av który jest w zestawie także ta sama bajka wyświetlana jest jednocześnie. Zasilanie podłączone do zapalniczki, można bajki zgrać na płytę, pendrive albo kartę sd.
Dvd sprawdziło się w 100% dzieciaki zadowolone, siedziały cichutko hehe. Polecam
Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 19.05.2018 22:09

Jak już kupować to takie, które ma wbudowaną baterię ;)
pancezary
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 19.05.2018 22:29

Uratowało mi 2012 r "życie" na Cyprze. I było przez moją córkę bardzo intensywnie użytkowane. Jak wreszcie się zepsuło to pan z serwisu powiedział: warto wydać na takie DVD troszkę więcej pieniędzy i nie kupować tandety za 100 zł, bo tych tanich nie opłaca się naprawiać. Ale może teraz jednak tablet?
malinero
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 19.05.2018 22:32

madziaimaciek napisał(a):Witam, zastanawiam się nad zakupem przenosnych odtwarzaczy DVD samochodowych dla moich dzieci, by jakoś umilić im podróż. Czy ktoś z forumowiczów korzysta z takiego rozwiązania dla swoich pociech, czy ma to sens? czy mozcie cos polecic czy lepszę są z bateria trzymająca okolo 2-3 h czy takie co muszą byc podlączane do zapalicznki, co z akumulatorem auta, radio, navigacja, klimatyzacj i jeszcze 2 ekrany :) , czy raczej odradzacie?

Dobre rozwiązanie, przynajmniej u mnie się sprawdziło. z 10 lat temu kupiliśmy na Allegro DVD Lenco z dwoma ekranami mocowanymi do zagłowków za jakieś 500 zł. Jak dzieciaki były małe objechaliśmy z tym sprzętem Chorwację, Bułgarię, Czarnogórę, Grecję. Braliśmy nawet na wakacje samolotem. Wystarczyło podłączyć do zwykłego telewizora w hotelu czy apartamencie. Teraz też zabieramy, młodszy syn wciąż lubi oglądać swoje filmy chociaż przesiedli się już na tablety. Mieliśmy z bańki marudzenie po drodze i spokojne wieczory dla dorosłych ;)

Sprzęt nie do zdarcia, swoje przeszedł, a do tej pory chodzi jak żyleta.

Nie widziałem sprzętu na baterię. A jeśli nawet, nie kupuj takiego. Akumulator bez problemu uciągnie navi, dvd i np, ładowarkę. Oczywiście musi mieć też możliwość podpięcia do zwykłego gniazdka 230V.
19Gumis20
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 19.05.2018 23:58

Lechoo napisał(a):Jak już kupować to takie, które ma wbudowaną baterię ;)

Ależ ma, tylko która bateria wytrzyma tyle godzin pracy ? ;-)
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 20.05.2018 00:33

......idealnym rozwiązaniem są ekrany zintegrowane z fotelami, odpada problem z ładowaniem i zestawu i słuchawek; posiadam taki zestaw w starszym modelu auta; w nowym modelu nie było takiej możliwości, zaproponowano nam fabryczne , firmowe tablety mocowane na fabrycznych zaczepach; kosztowały tyle samo, ile te starsze, ale są kompletną pomyłką- baterie wytrzymują coraz krótszy okres, a jeśli nawet one trzymają, są problemy z słuchawkami -3-4h na maxa
Rafi70
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 20.05.2018 08:18

Tablety mam podpięte przy pomocy telefonicznych ładowarek samochodowych do tylnego gniazda zapalniczki. Inna sprawa , że oglądanie bajek 4 czy więcej godzin przez dzieci nie jest fajne , dlatego mają na kolanach kolorowanki i po 2-3 kredki , następnie chrupanie paluszków , mała drzemka , gra w znajdowanie np. czerwonego samochodu na drodze, no i wspólne spiewanie "Stokrotka rosła polna" . :D to nasze żelazne punkty podróży , nie ma czau na nudę. Dzieci mają 2 i 4 latka. Co 4-5h postój na siku , na granicy AT - SLO stajemy na McD...gdzie jest mały plac zabaw, tam ok 10min na wygibasy i 1270km mija nie wiadomo kiedy :D
Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 20.05.2018 09:11

19Gumis20 napisał(a):
Lechoo napisał(a):Jak już kupować to takie, które ma wbudowaną baterię ;)

Ależ ma, tylko która bateria wytrzyma tyle godzin pracy ? ;-)

Chodzi o podtrzymanie podczas gdy nie ma zasilania - np. podczas postoju.
19Gumis20
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 20.05.2018 09:48

Raczej każde urządzenie typu dvd (samochodowe) posiada takie zasilanie, chyba że już jest całkiem padnięte, ale to dotyczy używanych już gadżetów ;) .
Ja kupowałem używane na jednym z portali na trzy litery :D ponieważ nie chciałem za bardzo inwestować w coś co mogło by się okazać niewypałem, jednak sprawdziło się w 100%. :papa:
Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 20.05.2018 09:58

Nie każde miało, kiedyś miałem bez dlatego zwracam uwagę bo potem przewijać trzeba :D Może teraz już mają wszystkie hehe
malinero
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 20.05.2018 11:07

Ja nie miałem sztywnego jedynie słusznego scenariusza dla dzieci na drogę. Oglądały filmy na dvd/tablecie kiedy chciały, a nie kiedy im wyznaczyłem czas kredek czy śpiewania piosenek, piosenki śpiewaliśmy wtedy kiedy one chciały. Teraz kiedy podrosły, tym bardziej.

Zresztą w ogóle nie jestsm zwolennikiem ścisłego planowanie i scenariusza rozpisanego na dni, godziny i rzeczy które trzeba odhaczyć. Przed wyjazdem z grubsza wiemy co chcemy zrobić, ale na miejscu jak nie zwiedzimy jakiegoś miasta czy innych ruin, bo wolimy polenić się na plaży, to nie orbimy z tego tragedi. Najważniejsze sa wakacje i relaks.

Zawsze przypominają mi się Europejskie Wakacje Rodziny Griswoldów, gdzie kierownik wycieczki rozpisał cały wyjazd na nuty i minuty ;)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019