Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Proszę o POMOC. Zaręczyny

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AlguienEspecial
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.08.2017
Proszę o POMOC. Zaręczyny

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlguienEspecial » 11.08.2017 01:46

Witam,
Proszę o pomoc, we wrześniu lecimy z dziewczyną do Chorwacji. Dla niej to będzie 3 raz w Cro a dla mnie pierwszy. Rejony Trogiru, wyspy Ciovo.
Planuję się jej tam oświadczyć, niespodzianka i mam parę pytań.

Po pierwsze jak to jest z pierścionkiem który będzie ukryty w bagażu? będzie mi piszczał na bramkach na lotnisku? muszę go wyjmować?
Czy polecacie jakaś konkretną miejscówke w okolicach Trogiru bądź fajną klimatyczną restaurację ?
Czy w Trogirze dostanę gdzieś butelkę szampana Moet Roso Imperial, kwiaty i croassainty rano jakbym jednak chciał ją obudzić na wschód słońca ?

Dzięki za pomoc, pewnie jakieś pytania jeszcze wypłyną, pierwszy raz w Cro i nie wiem czego się spodziewać. Do tej pory razem byliśmy w Barcelonioe czy Paryżu, tam nie byłoby problemu z takimi rzeczami. Nie wiem czy sam , po cichu to zorganizuję w Cro. Ciężko na wspólnym wyjaździe coś tak sciemnic zeby sie wyrwac samemu na miasto na zakupy i to ukryc...
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 11.08.2017 02:02

Akurat Chorwacja z kruasantów nie słynie. Jeśli coś ekstra to polecam kolacje z owocami morza np homarami i chorwackim winem. Jak się lubi, to prawdziwa uczta.
Szelest
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 30.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szelest » 11.08.2017 08:25

Chorwackie wino? Kup ocet, jest tańszy a smakuje mniej więcej tak samo ;)

Rogaliki mogą być, przed chwilą sprawdziłem w sklepiku na dole: "kroasan" jest (8 kun); szampana Moet nie mają, ale jest Mionetto za 105 kun, który z kilku metrów wygląda jak Moet ;)
http://cdn1.bigcommerce.com/server3600/ ... 50.jpg?c=2
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 11.08.2017 08:52

AlguienEspecial napisał(a):(...) Po pierwsze jak to jest z pierścionkiem który będzie ukryty w bagażu? będzie mi piszczał na bramkach na lotnisku? (...)
Do tej pory razem byliśmy w Barcelonioe czy Paryżu (...)
Przypuszczam, że byliście tam samolotem.
Przypuszczam, że dziewczyna miała wtedy jakąś biżuterię na sobie.
Przypomnij sobie czy piszczało.

Jak sięgam pamięcią, nie musiałem nigdy ściągać obrączki na lotnisku bo nie piszczało.
tomi_weber
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_weber » 11.08.2017 09:09

Biżuteria nie piszczy na bramkach. Poza tym włóż pierścionek do bagażu podręcznego i puść bagaż na taśmę. Nikt Ci go nie będzie wyciągał ze środka, bo nie jest to groźny przedmiot, ewentualnie zobaczysz uśmieszek na twarzy celnika :)
AlguienEspecial
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlguienEspecial » 11.08.2017 09:52

boboo napisał(a):Przypuszczam, że byliście tam samolotem.
Przypuszczam, że dziewczyna miała wtedy jakąś biżuterię na sobie.
Przypomnij sobie czy piszczało.
Jak sięgam pamięcią, nie musiałem nigdy ściągać obrączki na lotnisku bo nie piszczało.

Otóż dziewczyna nie nosi na co dzień biżuterii, ja też nie mam łańcuszka czy sygnetu, stąd moje pytanie.

Fanka napisał(a):Akurat Chorwacja z kruasantów nie słynie. Jeśli coś ekstra to polecam kolacje z owocami morza np homarami i chorwackim winem. Jak się lubi, to prawdziwa uczta.

Wiem że Chorwacja nie słynie z rogalików, Polska też nie a można jednak je kupić, myślałem że ktoś zna jakaś fajną piekarnię w np w Trogirze, poleci konkretne miejsca, owoce morza na śniadanie przy wschodzie słońca raczej odpadają :)


tomi_weber napisał(a):Biżuteria nie piszczy na bramkach. Poza tym włóż pierścionek do bagażu podręcznego i puść bagaż na taśmę. Nikt Ci go nie będzie wyciągał ze środka, bo nie jest to groźny przedmiot, ewentualnie zobaczysz uśmieszek na twarzy celnika :)


Dzięki za pomoc, czyli śmiało chowam sobie przed wyjściem do podręcznego i puszczam taśmą. Jeżeli nie będzie kazał wyciągać i sprawdzał to luzik :)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 11.08.2017 10:59

AlguienEspecial napisał(a):
boboo napisał(a):
Fanka napisał(a):Akurat Chorwacja z kruasantów nie słynie. Jeśli coś ekstra to polecam kolacje z owocami morza np homarami i chorwackim winem. Jak się lubi, to prawdziwa uczta.

Wiem że Chorwacja nie słynie z rogalików, Polska też nie a można jednak je kupić, myślałem że ktoś zna jakaś fajną piekarnię w np w Trogirze, poleci konkretne miejsca, owoce morza na śniadanie przy wschodzie słońca raczej odpadają :)



Chciałam delikatnie napisać, że pieczywo e CRO to raczej kit niz hit ;)
Może znajdziesz dobrą piekarnie, ale ja przez 5 pobytów tam takiej nie spotkałam.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 11.08.2017 11:41

Fanka napisał(a):Chciałam delikatnie napisać, że pieczywo e CRO to raczej kit niz hit ;)
Może znajdziesz dobrą piekarnie, ale ja przez 5 pobytów tam takiej nie spotkałam.


No to miałaś pecha, bo ja na pieczywo w Chorwacji nie narzekałam.
Z uwagi na klimat, pieczywo też tam jest inne niż w Polsce. Ale żeby kit??? :roll:
Jeśli nie możesz żyć bez polskiego chleba, to polecam wczasy nad Bałtykiem :wink:
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 11.08.2017 11:53

Chleb jest rzeczywiście taki sobie, nie tyle nie dobry, ale na ichnijsza modlę. Ja nawet lubię, ale żona zawsze piecze przed wyjazdem 3-4 rynienki, bo tamtejszy ciemny jest dla niej niezjadliwy.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 11.08.2017 12:56

Ale żeby nie było OT, to napiszę, że ja bym się dała zaręczyć przy kruhu z pomidorem :)
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 11.08.2017 13:24

ehh, chlopak prosi o porade a oni mu od razu ze piewczywo to kit, szampan do dupy, wino do dupy... itp itd

masz fajny pomysl i sie go trzymaj!!! zareczam sie sie spodoba

o piersionku juz dostales info, w podrecznym lub rejestrowanym pojedzie bez problemu, pamietaj tylko że jak wieziesz w podręcznym laptopa czy łądowarki to muszisz wyciagnac, lepiej żeby wtedy pierscionek nie wypadl


jak sie upierasz na porannym oswiadczaniu się, to zbuduj tradycję, że co rano chodzisz po świeże pieczywo na śniadanie albo zając miejsce na plaży (wrrr)

ja osobiście radziłbym przełożyc to na wieczór, bo rano to na jedno oko nie widzę :), knajpa jest OK tylko może być tłok - ja zabrałbym wybranke na w miarę pusta plaże, szmpan + dwa kieliszki + zachód słońca lub świeży mrok

! nie kupuj taniego chorwackiego wina w markecie, jest kiepskie, zostań juz przy szampanie, dore byłoby cvrne wino od dziadka z piwniczki, no ale pić z butelki po fancie to tak mało wyględnie

powodzenia!
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 11.08.2017 14:32

Bea.ta napisał(a):
Fanka napisał(a):Chciałam delikatnie napisać, że pieczywo e CRO to raczej kit niz hit ;)
Może znajdziesz dobrą piekarnie, ale ja przez 5 pobytów tam takiej nie spotkałam.


No to miałaś pecha, bo ja na pieczywo w Chorwacji nie narzekałam.
Z uwagi na klimat, pieczywo też tam jest inne niż w Polsce. Ale żeby kit??? :roll:
Jeśli nie możesz żyć bez polskiego chleba, to polecam wczasy nad Bałtykiem :wink:


Nam gospodarz piekł chleb w Cro także mieliśmy nie taki zły, a jeśli nie możesz znieść krytyki chleba w Cro to polecam kropelki na nerwy , a nie forum ;)))
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 11.08.2017 14:40

Szelest napisał(a):Chorwackie wino? Kup ocet, jest tańszy a smakuje mniej więcej tak samo ;)

Rogaliki mogą być, przed chwilą sprawdziłem w sklepiku na dole: "kroasan" jest (8 kun); szampana Moet nie mają, ale jest Mionetto za 105 kun, który z kilku metrów wygląda jak Moet ;)
http://cdn1.bigcommerce.com/server3600/ ... 50.jpg?c=2


Nie jestem znawczynią wina, ale to które robił nasz gospodarz nie było jakieś koszmarne. Tyle że młode i lekko nagazowane ;)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 11.08.2017 15:07

Fanka napisał(a):Nam gospodarz piekł chleb w Cro także mieliśmy nie taki zły, a jeśli nie możesz znieść krytyki chleba w Cro to polecam kropelki na nerwy , a nie forum ;)))


W życiu nie byłam tak spokojna, jak teraz.
Jak będę chciała odpocząć od forum, to sama siebie zbanuję zamiast kropelkami się raczyć.
Kiedyś już było pisane na forum, dlaczego chleb w Chorwacji jest inny niż w Polsce.

A wracając do tematu wątku- to sprawdź, gdzie w okolicy sprzedają rogaliki albo inne coś, co spasuje Wam do sytuacji.
Bo uprzesz się na coś, czego nie ma i nici z zaręczyn :) albo na głodnego się odbędą :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.08.2017 17:05

kazow napisał(a):jak sie upierasz na porannym oswiadczaniu się, to zbuduj tradycję, że co rano chodzisz po świeże pieczywo na śniadanie albo zając miejsce na plaży (wrrr)
Dobry pomysł, codziennie rano wstań, bo bułeczki spacer (rozeznasz teren pod kątem crossan.) i 3 czy 4 dnia rano nie będzie już podejrzeń,że coś kombinujesz....

Mam też taki pomysł:
zabierz ją stateczkiem z Trogiru do Splitu, wejdźcie na wzgórze Marjan (nawet bez szampana) lub na dzwonnicę, będziecie mieć miasto u stóp i wtedy bach...z pierścionkiem....

Albo zorganizuj (wypożycz auto na dzień) wycieczkę do Breli i w okolicy Punta Rata możesz wdrożyć swój plan w życie
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone