Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten 2014

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Paweł34
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.03.2014
Primosten 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł34 » 04.03.2014 21:46

W pierwszej połowie sierpnia wybieram się 4-osobową rodzinką do Primosten. Zwracam się do osób, które tam wypoczywały z prośba o kilka informacji i porad...

1. Mieszkamy przy ulicy Sibenskiej - obok zejścia do jakiegoś klimatycznego baru na plaży Bau Bar - ktoś kojarzy gdzie to??? Fajna okolica??? Daleko do Konzuma? :)

2. jak z wycieczkami w morze statkiem??? Jest fish picnic? :) Może Kornati??? Słyszałem że sa wycieczki z Primosten do wodospadów Krka - prawda to??? Jakie ceny?

3. Liczę na wszystkie rady praktyczne - np. gdzie dobre lody, knajpka itp.
4. Ktoś kojarzy najbliższa stację OMV? Ta mała INA patrząc po zdjęciach na Google Earth nie przekonuje:):):)

Czekam z niecierpliwością na wasza pomoc:):):)
Mogę odwdzięczyć się informacjami z rejonów Zadaru, Hvaru i Półwyspu Peljesac - okolice Orebica:):):)

Pozdrawiam!!!
arocn
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) arocn » 05.03.2014 16:49

podaj proszę namiar na kwaterę, my wybieramy się w drugiej połowie sierpnia lub na początku września adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Karinuska
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karinuska » 25.03.2014 21:07

ad.1 z baru bau bar do Konzuma -ok. 15-20 min.jest tam kameralna plaza dla kilku osob,nie przez wszystkich odkryta-my trafilismy tam przypadkiem spacerujac po Primosztenie.Bar ten jest nad samym morzem.Prowadzi go fajna rodzinka.
ad.2polecam wycieczke i na Kornaty oraz na wodospady KRKA=kosztow nie pamietam. Na kornaty poplynelismy z Vodic,im dalej na polnoc wystartujesz tym mniej zabierze sama podroz na Kornaty,tym wiecej sedna zobaczysz.Wodospady KRKa,to chyba poplynelismy z miescowosci Skradin-pojechalismy tam autem i juz w samym parku KRKA cos doplacalismy ,bo wybralismy dodatkowy rejs malym statkiem w gore PArku..
ad.3 nie ma dobrych lokali w Primosten-my takiego nie znalezlismy,wiec nie moge polecic.Lodow tez nie ma dobrych,choc na Starowce jest jeden wesoly pan ,ktory robi z tymi lodami niesamowite sztuczki,przez co lepiej smakuja.Natomiast moge polecic ci miejsce,ktore nie wiem jak nazwac,ale jest to takze na Starowce-miejsce gdzie mozesz kupic sobie miejscowe pyszne winko w szklaneczkach lub dzbanku za rozsadna cene i rozkoszowac sie nim siedzac sobie na zwyklych laweczkach na swiezym powietrzu.w innych miejscowsciach tego nie spotkalam.
ad.4 nie orientuje sie w tym temacie.
Paweł34
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł34 » 25.03.2014 23:14

Podaj mi proszę adres email. Będę miał jeszcze trochę pytań :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2014 23:21

Co do stacji INA w Primosten, tankuję tam zawsze do pełna na drogę powrotną, a mam prawie nowego diesla :P nie zauważyłem żadnych zmian w pracy silnika, trzy krotne tankowanie :wink:
Zuzanka1
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 14.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanka1 » 14.04.2014 14:37

Byliśmy w Primosten we wrześniu 2013.
Samo centrum Primosten to niewielki obszar do poruszania się niż to wynika z mapy, wszędzie blisko.
Bau Bar jest kawałek od centrum, ale jak już dotrzecie do ścisłego centrum to znaleźć możecie
dwa Konzumy (jeden na ul. Ninskog, drugi przy deptaku), pocztę (rondo), kantory (rondo), kioski, pizzerie, wiele konob - na Starym Mieście i na deptaku, aptekę (ul. Ninskog). Lodziarni jest w bród na deptaku i na Starym Mieście. Mnie tamtejsze lody nie smakowały. Jedynie śmietankowe czy waniliowe jak dla mnie uszły. Rzeczywiście na deptaku jest starszy pan z lodziarnią, który robi cuda z gałek, ale raczej bawi to dzieci.
Warto wieczorem odwiedzić The Legend Pub. Konoby w Primosten są drogie. Podobnie jak owoce na straganach w okolicy Legend Pub.
Plaże do polecenia to ta na cyplu hotelowym i przede wszystkim Mała Raduca. Ta przy ul. Jeleicica jest wąska ale też przyjemna, tam są większe kamiory niż na Małej Raduce. Idąc dalej ul. Jelecica będzie port skąd odchodzą stateczki wycieczkowe m.in. na Kornati. Nie pamiętam kosztu, ale wycieczka trwa ok. 8 godz. Idąc dalej ul. Porat dotrzecie do małej piaszczystej plaży, ukrytej wśród drzew, z niej widać opuszczony kompleks hotelowy, który można zwiedzić.

Do PN Krk warto jechać samodzielnie samochodem - kierunek Sibenik, drogowskazy was poprowadzą. Można te wodospady zwiedzać albo dojeżdżając do Lożovaca albo do Skradina. Koszt to chyba jakieś 100-120 kun za osobę dorosłą (nie bardzo pamiętam), małe dzieci za darmo. Można tam i zjeść, i kupić pamiątki, i wykąpać się przy wodospadzie, i popłynąć stateczkiem (na pewno do strony Skradin, nie wiem czy od Lożovaca też).

mała Ina przy wyjeździe na Split to całkiem normalna stacja benzynowa, której nie trzeba się obawiać:)
hunterek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) hunterek » 14.05.2014 22:56

Drodzy Cromaniacy

w połowie czerwca planujemy z mężem (2+1) i znajomymi (2+1) wyjazd do Primosten. Wstępny plan zakłada, że jedziemy w ciemno i na miejscu w niedzielę do południa poszukamy dla nas lokum. Z uwagi na dzieci (9 miesięcy, 3 lata) nie chciałabym niepotrzebnie tracić czasu kręcąc się bez sensu po miasteczku, tylko mieć jakiś plan gdzie w pierwszej kolejności zacząć szukać. Zależy mi na takiej lokalizacji, z której można dogodnie dojść z wózkiem na plaże przy półwyspie hotelowym z całym plażowym ekwipunkiem :mrgreen: Czy Waszym zdaniem okolice apartamentów Antea przy ul. Dalmatyńskiej, to dobre miejsce dla nas pod kątem dojścia do plaży (dojście nie jest zbyt strome, niezliczona ilość schodów)? Czy domy w sąsiedztwie Antea również wynajmują apartamenty? ( niestety w.w. w interesującym nas terminie jest zajęty) Zainteresowałam się tym miejscem jako punktem odniesienia ponieważ daje szansę na super widok i podobno odległość od plaży to tylko 200m. a może zaproponujecie inną lokalizację z w miarę dogodnym dojściem do plaży? Czy zamiast szukać na własną rękę lepiej udać się do agencji, ale której? :mrgreen:
hunterek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) hunterek » 14.05.2014 23:06

Dodam, że to nasza pierwsza taka wyprawa na własną rękę i w dodatku z dziećmi i im bliżej wyjazdu tym emocje silniejsze i zaczynają mnie wprawiać w delikatny popłoch;) Sprawę organizacji wyjazdu wzięłam na siebie i wolałabym, żeby wszystko się udało a wybór odpowiedniego miejsca, w którym spędzimy prawie 2 tyg wydaje mi się dość istotny:)
Pozdrawiam, sylwia
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 15.05.2014 13:42

Zuzanka1 napisał(a):Plaże do polecenia to ta na cyplu hotelowym i przede wszystkim Mała Raduca. Ta przy ul. Jeleicica jest wąska ale też przyjemna, tam są większe kamiory niż na Małej Raduce. Idąc dalej ul. Jelecica będzie port skąd odchodzą stateczki wycieczkowe m.in. na Kornati. Nie pamiętam kosztu, ale wycieczka trwa ok. 8 godz. Idąc dalej ul. Porat dotrzecie do małej piaszczystej plaży, ukrytej wśród drzew, z niej widać opuszczony kompleks hotelowy, który można zwiedzić.


Cenne info, dzięki :)
Dodatkowe pytanie: czy w Primośten oprócz plaży na cyplu znajdzie się jeszcze w pobliżu coś żwirkowego (piaszczystego?), z cieniem?
wujek4
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wujek4 » 18.05.2014 15:33

Witam, też wybieramy się w tym roku do Primosten. Będziemy tam w ostatnim tygodniu sierpnia. Czy ktoś może polecić jakiś nocleg dla (2) dorosłych. Raczej typu studio żeby nie przepłacać, no chyba że znacie jakieś tanie apartamenty. Warto zaglądać do biur podróży czy lepiej na własną rękę? Pozdrawiam :papa:
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 13.08.2014 18:00

My jedziemy w tym roku ponownie do Primostenu. Urzekło nas to miasteczko. Małe, klimatyczne miasteczko i świetna baza wypadowa do Splitu, Trogiru, itp.Do PN KRK wybraliśmy się zorganizowaną z miejscowego biura wycieczkę. Płynęło się ok 3 h ( o ile dobrze pamiętam) . Nie wiem jaki był koszt. Na plaży zaczepił nas taki facet , mocno się z nim targowaliśmy , aż udało nam się wynegocjować rozsądną cenę :) Warto, bo widoki ze statku niesamowite :)
Nocowaliśmy u Nady Goles. W tym roku też mamy u niej zarezerwowany apartament. Przesympatyczni ludzie, bardzo gościnni. Codziennie częstowali nas lokalnymi specjałami , zrobili nam grilla ze świeżymi rybkami.
Ryb podobno nie warto kupować na straganie w Primostenie. Niedaleko Primostenu jest malutki porcik (nie pamiętam nazwy, ale jest zaraz za Primostenem, w stronę Rogożnicy) i tam własnie kupuje się rybki.
Więcej info na priv: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Jeśli chodzi o restauracje - ja polecam tą "w lesie", przy plaży ( w stronę Hotelu Zora). Codziennie inne danie za 55 kun :) Robią przepysznego grillowanego tuńczyka :)
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 17.09.2014 22:30

Witam chciałem zapytać czy plaża w lasku na ul. Raduća jest bezpłatna i ogólnodostępna? Czy przy wchodzeniu na ten kompleks hotelowy trzeba uiścić opłatę ?
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 17.09.2014 23:16

plaża z tego co pamiętam darmowa
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2014 09:22

Wszystkie plaże w Primosten są darmowe :P
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 18.09.2014 09:24

JackDaniels;) napisał(a):Wszystkie plaże w Primosten są darmowe :P

Tak to chciałam napisać :-)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone