Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pożegnanie lata 2016 (Dolomity, Garda, Sardynia, Bawaria)

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dangol
Cromaniak
Re: Pożegnanie lata 2016 (Dolomity, Garda, Sardynia, BAWARIA

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 20.04.2017 19:54

Alter Kornmarkt – klasztor i Mädchenrealschule Niedermünster

Obrazek

Obrazek

XVII-wieczny barokowy klasztorny Karmelitenkirche Sankt Joseph

Obrazek

Alter Kornmarkt - Stiftskirche Unserer Lieben Frau zur Alten Kapelle czyli Stara Kaplica (jej najbardziej wiekowa część jest z 2 połowy IX w.)

Obrazek

We wnętrzu nie byliśmy, ale z pewnością warto byłoby je zobaczyć. Po przebudowie (1747-1797) jest rokokowe, z mnóstwem sztukaterii, złoceń, malowideł…

Kapellengasse …

Obrazek

Alte Dechantei der Alten Kapelle przy Kapellengasse - plaskorzeźba Madonny z Dzieciątkiem w portalu jest póżnogotycka ( 1464)

Obrazek
dangol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 21.04.2017 21:07

Budynek biurowy (dawniej Landeszentralbank) przy Schwarze-Bären-Straße, zbudowany 1905-1907, rozbudowany 1921 i 1935-1938.

Obrazek

Detale innych domów przy Schwarze-Bären-Straße…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Katedralna wieża widziana od Schwarze-Bären-Straße …

Obrazek

Gdzieś w pobliżu…

Obrazek

Obrazek
dangol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.04.2017 19:42

Kościół St. Kassian – pierwotnie wczesnogotycki (XIII w.), rozbudowany 1477, rokokowa przebudowa wnętrza (nie zobaczyliśmy) 1749-1760

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponownie pod Neupfarrkirche…

Obrazek

Korzystając z okazji, załapaliśmy się na ostatni wakacyjny posiłek w postaci oryginalnego regensburgera :P , z kiełbaską od wytwarzaną wciąż tak samo od kilkuset lat, wg średniowiecznej receptury.

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko powrót „po śladach” do auta…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

… i pożegnaliśmy Ratyzbonę.
dangol
Cromaniak
Re: Pożegnanie lata 2016 (Dolomity, Garda, Sardynia, Bawaria

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 24.04.2017 17:33

Dalsza droga powrotna do domu, początkowo w nawet sympatycznej pogodzie…

Obrazek

Przed Dreznem :? zaczął się deszcz i towarzyszył nam do samego domu, do którego dotarliśmy kwadrans po 19-tej.

Ostatniego dnia przejechaliśmy około 760 km, cała wakacyjna trasa wyniosła 4040 km.

KONIEC
longtom
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 24.04.2017 18:04

dangol napisał(a):Ostatniego dnia przejechaliśmy około 760 km, cała wakacyjna trasa wyniosła 4040 km.
KONIEC

Trochę się z Wami najeździłem. :)
Zobaczyłem co nieco. 8O :D

dzięki :!:

pzdr :wink:
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.04.2017 18:22

Regensburg jest pięknym miastem, mieliśmy okazję spędzić w nim chwilę... szczególnie Katedra robi wrażenie swoim gotykiem

W Monachium Roberta Lewandowskiego albo Ani w ciąży gdzieś nie spotkaliście? ;)

Dzięki za kolejną super relację, czasem goniłem, bo miałem zastoje, ale jak zwykle klasa opisy i dobrze się czyta!

:boss: :papa:
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.05.2017 19:17

Właśnie nadrobiłam zaległości, a niestety miałam dość porządne.
Zaciekawiła mnie ta Sardynia u Ciebie. Póki co, nie planuję, ale kiedyś na pewno warto będzie się tam wybrać.
A na Bawarii byłam 2 tygodnie temu... ale w celach wyłącznie zarobkowych. Byłam tam pierwszy raz i tak swoją drogą, to troszkę podpatrzyłam sobie życie moich gospodarzy. Mój tata jeździ do nich już od 26 lat, więc to tak jakby dla niego drugi dom i wie w zasadzie o ich rodzinie wszystko.
Ciekawe dla mnie doświadczenie. Żałuję, że niestety nie mieliśmy czasu na chociażby 1 dzień zwiedzania okolicy, ale niestety 12 dni pracy już nie pozwoliły na jakąkolwiek inną aktywność.

Pozdrawiam :D
Poprzednia strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Pożegnanie lata 2016 (Dolomity, Garda, Sardynia, Bawaria) - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019