Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

POZA SEZONEM - czerwiec czy wrzesień?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005
POZA SEZONEM - czerwiec czy wrzesień?

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 18.11.2006 22:54

Zawsze do Cro jeżdziliśmy w lipcu. Teraz mamy już możliwość wyjazdów poza szczytem sezonu. Zastanawiamy sie czy wybrać czerwiec czy może wrzesień. Jak sądzicie który z tych dwóch miesięcy będzie lepszy do spędzenia urlopu w Chorwacji?

Pozdr 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.11.2006 23:14

My byliśmy w tym roku od drugiego do piętnastego września w Stanici koło Omisa. Jedynym mankamentem jest już zdecydowanie krótszy dzień. Opalanie na plaży kończy się w zasadzie już koło siedemnastej bo słoneczko już ukosa świeci.
Pozatym to chyba same zalety. Pół puste plaże, brak korków (takich z prawdziwego zdażenia :D), usługi tańsze itd... W moim przypadku dodatkowo wyjście w "planinu" jest o wiele znośniejsze :D
Nie byłem natomiast w czerwcu w Chorwacji i sam mam podobny dylemat. Zachęcający jest fakt, że w czerwcu są najdłuższe dni w roku. Pozatym w mniejszych miejscowościach w połowie września zaczyna być zbyt pusto jeśli chodzi o jakieś atrakcje. Miejscowi powoli zwijają interesy.

Gospodarz u którego byłem zdecydowanie namawiał mnie z kolei na wrzesień - choć argumentów nie za bardzo umiał nazbierać :D

Czekam więc także na opinię tych, którzy rok szkolny kończą początkiem czerwca :D
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 19.11.2006 00:51

Zdecydowanie czerwiec. Jest cieplej i dzień jest dłuższy niż we wrześniu!!!
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 21.11.2006 21:01

Gospodarz u którego byłem zdecydowanie namawiał mnie z kolei na wrzesień - choć argumentów nie za bardzo umiał nazbierać :D



Pewnie we wrześniu ma więcej wolnych pokoi..... a mniej kasy :P
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 21.11.2006 21:09

a ja obstawiam wrzesień - stabilniejsza pogoda i cieplejsze morze a dni już nie tak upalne a no i zapomniałem - dojrzewa większość owoców jak dobrze trafisz do domku gdzie gospodarze tym dzielą nawpieprzasz się jak dzik
misio 5822
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) misio 5822 » 21.11.2006 21:20

Byłem w tym roku w drugiej połowie czerwca. Polecam goraco ten termin. Taniej i mniej ludzi a pogoda wspaniała. Pod koniec pobytu było widac jak rosna ceny.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.11.2006 21:22

A... to fakt. Trafiłem na taką winnicę idąc w góry. Właściciel chyba miał zamiar robić rodzynki, bo owoce były już na granicy dwóch stanów... Dzik to byłoby mało powiedziane :D
Chyba jednak wrzesień... :wink: :D
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 22.11.2006 10:55

Zdecydowanie wrzesień, a nawet druga połowa tego miesiąca.
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 22.11.2006 11:24

A ja zdecydowanie polecam czerwiec. Bylismy w tym roku od 15 czerwca. Ceny niższe, mniej ludzi, pogoda wspaniała, długi dzień. W tym roku jedziemy zaraz jak rozpoczną się wakacje, czyli załapiemy się na ostatni tydzień czerwca.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 22.11.2006 11:39

to ja dam jeszcze argument z innej beczki cho c chyba już kiedyś to napisałem - a mnianowicie - jak większość współpracowników żyje wspomnieniami i leczy kaca pourlopowego idę do biura kadr - proszę o kwitek urlopowy - i przechadzam się z nim po innych pokojach - tak aby wszyscy mnie wypytali - "idziesz na urlop :?: " - odpowiadam ... taaak a co , a bo myśmy już byli ... :cry: :cry: :cry: , Teraz K..... JA :!: :twisted: "a gdzie jedziesz" a do Chorwacji ... :twisted: ... no tam jest pięknie .... :cry: :cry: :cry: wiem :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: dlatego tam jadę , a na ile jedziesz ?? :cry: :cry: :cry: a k..... na TRZY tygodnie :twisted: :twisted: :twisted: ale masz super ... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: K.... WIEM :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Sadyzm to moje drugie ja :lol: :lol: :lol: :lol :twisted: :twisted: :twisted:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.11.2006 12:04

Tak Rich, m.in. też i o to chodzi :D :D :D

Ja już od kilku lat jeżdżę na ostatni urlop we wrześniu, nawet po 15, zawsze są to jakieś góry...
Mniej ludzi :D , nie ma upałów, zwykle stabilniejsza pogoda.... ja jestem za wrześniem, choć faktycznie minusem przy górskim łażeniu jest krótszy dzień :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2006 13:03

Cześć Kulka!

Zmieniając ciut... masz jakieś doświadczenia w chodzeniu po górach w Chorwacji?
Tego września połaziłem trochę. Mało jest szlaków oznaczonych, mieszkańcy też często niewiele wiedzą. Szukanie ścieżek na własną rękę (jeszcze samemu) jest mało przyjemne (kamienie poleciały, dobrze że bezemnie :wink: ). Pod koniec wypadu dorobiłęm się dopiero porządnej mapy Omiskiej Dinary i Mosoru.
Pozdraviam!
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.11.2006 14:17

Sorry Interseal :(
Może niejednoznacznie napisałem, ale po chorwackich górach jeszcze nie chodziłem... Miałem na myśli te góry w których byłem we wrześniu - Bieszczady, Polskie i Słowackie Tatry, Alpy Julijskie, Durmitor, Sar Planina i Baba w Macedonii... Góry CRO planuję dopiero odwiedzić w 2007r
Polecam stronę
http://www.summitpost.org/object_list.p ... tia&page=1
tam znajdziesz masę informacji o górach, nie tylko w Chorwacji
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2006 14:30

Fiu fiu.. dzięki ! :D
strona rzeczywiście niezła.
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 24.11.2006 17:52

rich72 napisał(a):to ja dam jeszcze argument z innej beczki cho c chyba już kiedyś to napisałem - a mnianowicie - jak większość współpracowników żyje wspomnieniami i leczy kaca pourlopowego idę do biura kadr - proszę o kwitek urlopowy - i przechadzam się z nim po innych pokojach - tak aby wszyscy mnie wypytali - "idziesz na urlop :?: " - odpowiadam ... taaak a co , a bo myśmy już byli ... :cry: :cry: :cry: , Teraz K..... JA :!: :twisted: "a gdzie jedziesz" a do Chorwacji ... :twisted: ... no tam jest pięknie .... :cry: :cry: :cry: wiem :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: dlatego tam jadę , a na ile jedziesz ?? :cry: :cry: :cry: a k..... na TRZY tygodnie :twisted: :twisted: :twisted: ale masz super ... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: K.... WIEM :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Sadyzm to moje drugie ja :lol: :lol: :lol: :lol :twisted: :twisted: :twisted:



No i to jest istotny argument za wrześniem. Też lubię kiedy innym została już tylko praca i wspomnienia, a przedemną wyjazd.
No ale jest i argument przeciw. O nim uświadomiła mnie kiedyś znajoma.
Mianowicie chodzi o opaleniznę, bo jak tu chwalić się nią w pażdzierniku, kiedy siąpi i jest zimno. :roll: A nam pozostają kurtki i długie spodnie :cry:

pozdr
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
POZA SEZONEM - czerwiec czy wrzesień?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone