Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

POZA SEZONEM - czerwiec czy wrzesień?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
*p*a*t*i*
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 324
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) *p*a*t*i* » 25.11.2006 08:24

Byłam w tym roku w Makarskiej od 1go do 15tego września i ten właśnie miesiąc polecam!
Reasumując wypowiedzi moich poprzedników:
- Pogoda piękna
- ceny dużo niższe
- mniej ludzi
- lepszy dojazd (brak korków na głównych drogach, co w sezonie jest rzadkością)
- owoce wspaniale dojrzewają
- no i tak jak powiedział rich72 można innych nieźle wkurzać :twisted:

W przyszłym roku termin wyjazdu nie podlega dyskusjii - wrzesień jednogłośnie :!: :)
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 25.11.2006 10:59

Najważniejsze argmenty juz padły.

Ja miałam okazję byc i w czerwcu i we wrzesniu (dwa razy) w HR, nawet zahaczyłam o październik.

Hm.... na urlop ...niezależnie czy to HR czy nie wybiore czerwiec, a właściwie drugi tydzien czerwca. Wrzesień ma juz cos w sobie z konca sezonu, przekwitniete kwiaty, ludzie jakby "zmeczeni" sezonem, atmosfera ktorą sie wyczuwa. Bardziej wole czerwcową świeżość, zieleń i zdeeeecydowanie dłuższy dzień co przy zwiedzaniu jest niesamowicie ważne !!!!
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 25.11.2006 18:29

Ja też miałem okazję być w Chorwacji zarówno w czerwcu jak i we wrześniu i zdecydowanie bardziej polecam wrzesień. Spójrzcie na historię pogody z ostatnich kilku lat, we wrześniu jest zdecydowanie lepsza pogoda i o wiele cieplejsze morze!!! W tym roku odwiedziłem Chorwację w czerwcu i woda była zdecydowanie chłodniejsza, no i ludzi niestety więcej niż we wrześniu. I jeszcze jedno - gdybym pojechał we wrześniu, byłbym dopiero 2 miesiące po wakacjach - w te ponure dni, świeże wspomnienie adriatyku bardzo by mi pomagało. Niestety, od czerwca minęło już sporo czasu i te wspomnienia są już bardzo blade...
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 25.11.2006 19:27

Byłem w czerwcu i we wrześniu ale osobiście wolę wrzesień.
Za czerwcem przemawia długość dnia i w zasadzie to tyle. Z dnia na dzień widać jak przybywa turystów i zaczyna wszystko drożeć, kwatery, promy, wycieczki statkiem.
We wrześniu wszystko tanieje ( w porównaniu z lipcem i sierpniem) z dnia na dzień ubywa turystów i staje sie przyjemniej. Można wybrać apartament jaki się chce, jest wysprzedaż w sklepach. Wydaje mi się, że i morze jest cieplejsze.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 25.11.2006 23:43

Powracając do słów który tu padły stwierdzam że rich to rzeczywiście jest sadysta :twisted: :twisted: :devil: , ale tak najlepiej to pojechać w czerwcu i we wrześniu. Czerwiec, bo nie można doczekać się już odpoczynku, a wrzesień jakby się czerwiec nie udał, albo żeby odpocząć po czerwcu i naładować akumulatory przed zimą. Dylematy znikają jak się ma dzieci w wieku szkolnym (zostaje co najwyżej urwać koniec czerwca). :wink: .
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 26.11.2006 01:51

stwierdzam że rich to rzeczywiście jest sadysta


z krwi i kości ale z sadyzmu czerpię w tym przypadku przyjemność :wink:
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 19.11.2007 16:54

aneta_jacek napisał(a):Najważniejsze argmenty juz padły.

Ja miałam okazję byc i w czerwcu i we wrzesniu (dwa razy) w HR, nawet zahaczyłam o październik.

Hm.... na urlop ...niezależnie czy to HR czy nie wybiore czerwiec, a właściwie drugi tydzien czerwca. Wrzesień ma juz cos w sobie z konca sezonu, przekwitniete kwiaty, ludzie jakby "zmeczeni" sezonem, atmosfera ktorą sie wyczuwa. Bardziej wole czerwcową świeżość, zieleń i zdeeeecydowanie dłuższy dzień co przy zwiedzaniu jest niesamowicie ważne !!!!

I tu padły wszystkie argumenty za czerwcem...dodam że w wrzesniu zaczyna wiać bora....bardzo nieprzyjemny wiatr.
Bogdan007
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 08.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogdan007 » 07.12.2007 19:31

Czerwiec czy wrzesień ?- to jest pytanie.

W Chorwacji o tej porze roku byłem wielokrotnie i bardzo POLECAM. Przełom wiosny i lata jest kwitnący i piękny w naturze, a Chorwaci jeszcze nie zmęczeni turystami.
W tym roku wybieram się na wypoczynek jeszcze wczesniej, bo już w drugiej połowie maja, ale do Hiszpani.

PZDR :hut:
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 23.03.2019 12:27

Temat nie ruszany lat kilkanaście...Planuję w tym roku pojechać po raz pierwszy w czerwcu. Byłem już w lipcu, sierpniu i przełomie sierpnia i września.
Poprzednio powtarzało się, że ceny zaczynają rosnąć w czerwcu, jestem ciekaw jaki to jest poziom względem szczytu? Ceny kwater znamy, internet jest wielki. A jak z restauracjami? Też tańsze dużo w czerwcu? Czy tu raczej małe różnice?
Będąc kiedyś w lipcu, 15 zobaczyliśmy jak ceny dostały kopa. Jednego dnia...Uprzedzeni wtedy przez znajomych mieliśmy zakupy zrobione wcześniej. Jak to Chorwaci znoszą?
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
POZA SEZONEM - czerwiec czy wrzesień? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone