Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polskie morze - krótki zwiad

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.07.2009 08:55

Jadziem bo jeszcze kilka zostało

43.
Obrazek

44.
Obrazek

45.
Obrazek

46.
Obrazek

47. Krokodajl
Obrazek

48.
Obrazek
becia25
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) becia25 » 15.07.2009 09:31

witam,ja co roku jeździłam nad nasz Bałtyk dopiero w tym roku go zdradzę :D ale nasze plaże są cudowne....W zeszłym roku zawitałam do Krynicy Morskiej...zainteresowanym jak najbardziej polecam
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 15.07.2009 11:42

Piękne zdjęcia i te wydmy 8O i mała modelka jaka urocza :D

Ja jednak wolę słoneczne Cro, chociaż nad Bałtykiem przy takiej pogodzie tyle jodu w powietrzu....
Obrazek
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 15.07.2009 20:12

witam!
Ja dzisiaj moge polecić nasz Bałtyk.Pogoda była super.Woda cudowna .
Wsiedliśmy po pracy w samochód i nad morze (ja mam 2 km do samej plaży). Po duchocie w dzień kąpiel była jak powrót do życia :D .
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.07.2009 10:01

Tyle że w moim przypadku relacje drogowe przedstawiają się następująco:
- Gierałtowice - Rowy - 11h
- Gierałtowice - Rijeka - 10h

:P
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 16.07.2009 11:16

Rysio napisał(a):...- Gierałtowice - Rowy - 11h
...
:P


Rysiu, nie wierzę, że nie masz żadnych rowów bliżej :lool:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 21.07.2009 13:52

Podziękowała serdecznie za możliwość sympatycznych spacerków nad Bałtykiem :lol: Narzekać, nie narzekać - mi tam się już też marzy chwilka na naszej plaży. Hmmm... Tylko gdzie mi się ten tegoroczny urlop cały już schował... :D

Uściski dla mojej ulubionej marchewkowej małej Cromaniaczki :D
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 28.07.2009 18:13

mada10000 napisał(a):
Lidia K napisał(a):Zanim Rysio dostarczy nam kolejnej porcji mistrzowskich zdjęć i zaczniemy ucztować proponuję odgadnąć gdzie jest takie miejsce nad Bałtykiem z ogromnymi kamieniami na plaży :?

Obrazek

Zdjęcie zostało zrobione 2002 roku niezwykle wypasioną Smieną 8. Następnie kilka lat póżniej zostało zeskanowe z wersji papierowej. Stąd taka jakość.



To może być plaża w Jaroslawcu


czy to w okolicach Międzyzdrojów?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 28.07.2009 18:43

shtriga napisał(a):
Uściski dla mojej ulubionej marchewkowej małej Cromaniaczki :D


A podziękował serdecznie i przekazał, marchewkowa śle buziaki w zamian.

Jako że i z ISem coś się ostatnio krzaczy to podaję linka do wszystkich już fotek w tego wypadu. Najlepiej oglądać jako slideshow.

Klik :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 28.07.2009 20:59

kkra napisał(a):
mada10000 napisał(a):
Lidia K napisał(a):Zanim Rysio dostarczy nam kolejnej porcji mistrzowskich zdjęć i zaczniemy ucztować proponuję odgadnąć gdzie jest takie miejsce nad Bałtykiem z ogromnymi kamieniami na plaży :?

Obrazek

Zdjęcie zostało zrobione 2002 roku niezwykle wypasioną Smieną 8. Następnie kilka lat póżniej zostało zeskanowe z wersji papierowej. Stąd taka jakość.



To może być plaża w Jaroslawcu


czy to w okolicach Międzyzdrojów?


Odpowiedź już była raz przeze mnie podana :) może za mało precyzyjna bo pisałam tylko, że w odległości około 8 km od Rowów. Dokładnie jest to plaża między Rowami a Poddąbiem czyli na wschód od miejsca pobytu autora wątku Rysia. Była w 2002 roku. Wybrzeże podlega ciągłym zmianom, może już nie ma tam takiej plaży z kolorowymi ogromnymi kamieniami :? .
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 29.07.2009 06:59

ups, to ze mnie gapa, przeoczyłam ją:)
wczoraj przeglądałam album i zobaczyłam właśnie w nim niemal identyczne zdjęcie:) właśnie z okolic Międzyzdrojów:)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 20.06.2010 10:15

:)
Nie chcąc zaśmiecać forum nowymi tematami pozwolę sobie odświeżyć ten o naszym Bałtyku. Być może w tym roku wybierzemy się w nasze strony aby sędzić wakacyjny czas i poszukuję czegoś odpowiedniego aby postawić przyczepę.
Jestem zwolennikiem ciszy i spokoju tak więc dobrze wybrane miejsce na naszym polskim morzem to podstawa 8)

Może ktoś z Forumowiczów może coś polecić. Kempingi w miarę przejrzałam i mam typy jak Kemping Wiking (znam bo byłam tam i wiem że jest to kemping dozorowany, w nocy zamknięty i przestrzegana jest cisza nocna) kemping Biały Dom (tego nei znam ale wygląda zachęcająco), Czasami jednak warto postawić przyczepę u kogoś, gospdoarstwo agorturystyczne czy tym podobne. Jeśli ktoś może coś polecić będę wdzięczna.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 20.06.2010 10:17

Bocian napisał(a):Bo to widzisz Rysiu trzeba jak mówisz...
Obrazek
Tylko, że potem jest tak...
Obrazek
Byliśmy w Smołdzino.
:)


Hej! A może byliście w pobliżu pola namiotowegow Smołdzinie? Możesz napisać coś więcej?
Poprzednia strona

Powrót do Polska



cron
Polskie morze - krótki zwiad - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone