Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polskie morze - krótki zwiad

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 07.07.2009 22:39

A może mi ktoś podać aktualne ceny kwater, jedzenia, picia ?
Tak dla porównania z Chorwacja. :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.07.2009 23:28

Jedzenia to nie wiem (a przepraszam w Rowach jadłem schabowego odgrzewanego w mikroweli za 12 zeta - wrażenia kulinarne adekwatne do ceny) :wink: Pifo 4,60 w sklepie w Kołobrzegu puszkowe, w knajpie Tysie 6-8 pln, noclegi 68 zł od łba w Kołobrzegu za śmierdzący pokój z łazienką. Aneksu kuchennego a nawet zwykłego czajnika niet. W Rowach podłączyliśmy się do znajomych, ponoć koszt to w okolicach 180 zł za camping (w środku porównywalny z Brdą). Po powrocie wszystko nadawało się do prania bo zapach stęchlizny był wszechobecny. Wszystko blisko plaży (do 200 m). Obiad jednodaniowy dla 3 osób (kotlet, sandacz, flądra), taki w miarę przyzwoity, to koszt rzędu 70-100 zł, czyli dość rozsądnie :)
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 08.07.2009 05:40

andy.pl napisał(a):Jastrzębia Góra to przepiękne wybrzeże klifowe i piasek, przynajmniej tak ją pamiętam.


Jak się szło plażą z JG do Władysławowa to w okolicy Rozewia mijało się taki kamienisty kawałek. No, ale tak było 15 lat temu :)
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 08.07.2009 08:22

Lidia K napisał(a):Zanim Rysio dostarczy nam kolejnej porcji mistrzowskich zdjęć i zaczniemy ucztować proponuję odgadnąć gdzie jest takie miejsce nad Bałtykiem z ogromnymi kamieniami na plaży :?

Obrazek

Zdjęcie zostało zrobione 2002 roku niezwykle wypasioną Smieną 8. Następnie kilka lat póżniej zostało zeskanowe z wersji papierowej. Stąd taka jakość.



To może być plaża w Jaroslawcu
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 08.07.2009 08:29

Ale mówiąc o naszym Bałtyku ,to super plaża jest teraz w Darłówku od wschodniej strony. Całą zimę i wiosnę trwały na niej prace.Wydobywano piasek z morza i rurociągiem transportowano na plażę. Moi znajomi ,którzy co roku nas odwiedzają ,byli zachwyceni.Muszę przyznać ,że ja sama byłam zaskoczona efektami prac.
Niestety ceny na bałtykiem są porażające.Myslę ,że niewiele różniąsię od chorwackich .Ale tak jak wszędzie można trafić na całkiem sympatyczną ofertę.
Pokoje sa w cenach od 25 zł za osobę ,ale warunki też różne.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 08.07.2009 08:55

gospodarz napisał(a):
andy.pl napisał(a):Jastrzębia Góra to przepiękne wybrzeże klifowe i piasek, przynajmniej tak ją pamiętam.


Jak się szło plażą z JG do Władysławowa to w okolicy Rozewia mijało się taki kamienisty kawałek. No, ale tak było 15 lat temu :)


Też obstawiam Jastrzębią Górę, co prawda też byłem tam jakieś 15 lat temu ale chyba tak szybko te kamloty sie nie zmniejszyły ;)
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 08.07.2009 10:29

Lidia K, kiedy rozwiązanie zagadki?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 08.07.2009 10:58

Cd ...
28.
Obrazek

29. Obrazki dość nierzeczywiste a jednak. Połączenie zachodu słońca z jednej strony i nadciągającej burzy :)

Obrazek

30.
Obrazek

31.
Obrazek

32.
Obrazek

W dalszej części pojawią się wydmy
Ostatnio edytowano 08.07.2009 11:48 przez Rysio, łącznie edytowano 1 raz
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 08.07.2009 11:13

Zagadka okazała się trudna, żadna odpowiedź nie jest prawidłowa :(

To jest oczywiście dzika plaża, mniej więcej 8 km od miejsca pobytu autora tego wątku. Może znajdzie się ktoś kto też przeszedł okolice Rowów wte i wewte i trafił na wspaniałe, ciekawe, prawie puste dzikie plaże i na to miejsce. Dodam, że było to w pełni sezonu - przełom lipca i sierpnia.
Trzeba przyznać, że plaże nad Bałtykiem są miejscami ciekawe, urozmaicone i nie tylko są z samego piachu :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.07.2009 11:13

Polski Baltyk jest piekny tylko ta kaprysna pogoda. Rowy i plaze w kierunki Slowinskiego Parku Narodowego sa godne polecenia :wink:

Baltyk preferujemy weekendowo pakujac sie jak rano swieci slonko i sa optymistyczne prognozy. Rowniez czesto zabiaralismy rowery
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 08.07.2009 11:27

Zdjęcie nr 2 i nr 31 to jest to samo zdjęcie, różnią się kadrem.

Fajnie pospacerować po plaży przy zachodzie słońca. Burza wygoniła Was z dłuższego spaceru :?:

Zachody słońca są piękne, szczególnie nad naszym morzem. Niestety kompaktem cyfrowym nie udało mi się zrobić zachodu (a smieną nie było żadnego problemu), z tego powodu rozważam zakup lustrzanki.
dorota19
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota19 » 08.07.2009 11:39

Mielno:
piwo 6,50
rybka srednia z frytkami bez surówki 30 zl
małe lody 4,50
gofry z cukrem 6,50

Pogoda od 2 dni średnia. Pada chwilami, ale jest ciepło. Zeszły tydzień gorący i słoneczny :lol:

Koszt noclegu nieznany :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 08.07.2009 11:45

Ano zacząłem od środka zdjęcia wybierać i się potraciłem. Tak więc zmiana 31 :)

Owszem, burza pogoniła tego dnia, aparat trzeba było chować pod kurtką a i tak solidnie zmókł :) Momentu kiedy się w morzu utopił tego dnia nie dotrwałem , bo zaczęło solidnie lać. Następnego dnia za to przywitało nas słonko od rana :)
marusia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 31.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marusia » 08.07.2009 11:51

Dzięki za te piękne zdjęcia, też w tym roku, po 5 latach w Cro, jedziemy nad Bałtyk i długo nie mogłam się z tym pogodzić, z żalem zaglądałam na to forum, a tu taka fajna niespodzianka. Juz zapomniałam, jakie fantastyczne są polskie plaże, ale kapiel niestety wykluczona. Zdjęcia super !
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 08.07.2009 11:52

Rysio napisał(a):
Owszem, burza pogoniła tego dnia, aparat trzeba było chować pod kurtką a i tak solidnie zmókł :) Momentu kiedy się w morzu utopił tego dnia nie dotrwałem , bo zaczęło solidnie lać.



Nie doczekałeś jak w morzu utopiło się słoneczko nie aparat :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Polskie morze - krótki zwiad - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone