Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polskie morze - krótki zwiad

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.07.2009 12:06

Rysio: Nie widzę foty Nr 8 :(

Lidia K: Ale za to jakie piękne zdjęcie.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.07.2009 12:08

JacYamaha napisał(a):Rysio: Nie widzę foty Nr 8 :(



Poprawione :) Dzięki za czujność :)
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 07.07.2009 12:19

Rysio, a gdzie wydmy?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.07.2009 12:24

Rysiu, fotki piękne :D
Tak się składa, że za kilka dni też będę nad Bałtykiem. Zupełnie nagle musieliśmy zmienić wakacyjne plany. Ale Chorwacja też będzie, mam nadzieję, tyle, że trochę później, w sierpniu. A teraz cieszę się na ten tydzień nad polskim morzem, bo dawno mnie już tam nie było, a nasze nadmorskie krajobrazy mają swój niezaprzeczalny urok :) Mamy w planach m.in. Słowiński Park Narodowy. Też jedziemy w ciemno (z namiotem), więc jeszcze nie wiadomo dokładnie dokąd nas poniesie :wink:
Tym chętniej oglądam Twoje zdjęcia i czekam na więcej.

Pozdrawiam :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.07.2009 12:27

Rysio napisał(a):
JacYamaha napisał(a):Rysio: Nie widzę foty Nr 8 :(



Poprawione :) Dzięki za czujność :)


Edit: No to jadziem dalej :)

22. Chwila nieuwagi podczas wyboru kadru :)
Obrazek

23.
Obrazek

24.
Obrazek

25.
Obrazek

26.
Obrazek

27.
Obrazek

Edit 2: Anetko, wydmy to mi z ręki jadły, więc będą :wink:

Maslinko, jeśli to możliwe szukajcie czegoś jak najbliżej wejścia do parku i też jeśli to możliwe bierzcie ze sobą rowery, bo plażą nad samą wodą można elegancko śmignąć w rejon najładniejszych plaż parku. Zachodnia część Łeby wydaje się być najlepszym wyborem. Np temu warto się przyglądnąć. Z Sienkiewicza w Turystyczną lub od razu plażą śmigać można :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.07.2009 12:58

Rysio napisał(a):
Rysio napisał(a):
JacYamaha napisał(a):Rysio: Nie widzę foty Nr 8 :(



Poprawione :) Dzięki za czujność :)


Edit: No to jadziem dalej :)

Oczywista oczywistość :wink: .
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 07.07.2009 13:04

Coś mi się wydaje,że i w Rowach albo zaraz obok jest też wejście do parku i trasy rowerowe,więc rowery to dobry pomysł.W samych Rowach też kojarzę-może nie kemping,ale pole namiotowe.Ludzie chwalą sobie również bodajże Poddąbie,więc jeśli ktoś niekoniecznie musi być w Łebie to może tam poszukać.
Pisz Rysiu,co tam jeszcze ciekawego widzieliście w okolicy,bo ja pewnie tam zajrzę w drugiej połowie lipca po kilku latach przerwy.Wiem,że chcę zajrzeć do jedynej nadmorskiej winnicy-takie skojarzenie z Cro :D
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 07.07.2009 13:13

kulka53 napisał(a):Piaśnica zmyła z powierzchni plaży nieodżałowany i nieoceniony Beach Bols Bar (czy jak mu tam było) 8O :wink:
Prawda to, czy może przenieśli go na drugą stronę ?
A może ( w co nie chce mi się wierzyć) już go wcale nie ma? :roll: :wink: :lol:


A całe szczęście nie ma, z żadnej strony :) Może cóś jest dalej na plaży w kierunku Karwi, bo coś tam się majaczyło, ale tamtędy nie chodzę.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.07.2009 13:14

Owszem w Rowach jest wejście do parku, jednak do plaż w rejonie ruchomych wydm z Rowów jest zdecydowanie za daleko. Dodatkowo wydaje mi się że idąc plażą od strony Łeby możliwe będzie ominięcie bramek parkowych (choć cena nie jest wygórowana) choć mogę się mylić :)
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 07.07.2009 13:32

gospodarz napisał(a):Bo jak się już człowiek przemoże, zaciśnie zeby i wlezie do wody to zwiad skraca się bardzo :D .

- co za obscen ! :lol:
BTW polecam plaże w okolicy Przebrna, na mierzei wiślanej, przed Krynicą.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 07.07.2009 19:32

Piękne zdjęcia :D

Ja uwielbiam nasz poczciwy Bałtyk ale nie w wakacje, niestety mamy trochę za daleko na weekendowy wypad :(
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.07.2009 21:30

Polecam Smołdzino jako bazę noclegowo-wypadową. Miejscowość nad sama sławną Łupawą. Posiadanie rowerów wskazane!
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 07.07.2009 21:43

Zanim Rysio dostarczy nam kolejnej porcji mistrzowskich zdjęć i zaczniemy ucztować proponuję odgadnąć gdzie jest takie miejsce nad Bałtykiem z ogromnymi kamieniami na plaży :?

Obrazek

Zdjęcie zostało zrobione 2002 roku niezwykle wypasioną Smieną 8. Następnie kilka lat póżniej zostało zeskanowe z wersji papierowej. Stąd taka jakość.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 07.07.2009 21:46

Jaszczębia :wink: Góra (Rozewie)?.
andy.pl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 10.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 07.07.2009 22:34

gospodarz napisał(a):Jaszczębia :wink: Góra (Rozewie)?.


Jastrzębia Góra to przepiękne wybrzeże klifowe i piasek, przynajmniej tak ją pamiętam.

Kamienistą plażę widziałem w Niechorzu. A może to Gdynia Redłowo? Choć morze mi na zatokę nie wygląda...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Polskie morze - krótki zwiad - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone