Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polskie morze - krótki zwiad

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.07.2009 09:22

Żaba ożyła :)

6.
Obrazek

7.
Obrazek

8.
Obrazek

9.
Obrazek

10.
Obrazek

11.
Obrazek

12.
Obrazek

13.
Obrazek

14.
Obrazek

15.
Obrazek
Ostatnio edytowano 07.07.2009 12:07 przez Rysio, łącznie edytowano 2 razy
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 07.07.2009 09:52

Pewnie, że pięknie nad Bałtykiem. Pierwszego lipca rankiem zaświeciło słoneczko - jedziemy na Dębki! Po 40 minutach podróży ukazały nam się takie oto letnie krajobrazy...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Bałtyk rulez! ;-)
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 07.07.2009 09:59

Potwierdzam,
bałtyckie plaże są ok. Ja jednak wolę skały od piasku. Poza tym, sezon nad Bałtykiem to prawdziwa masakra.
W niedzielę polecieliśmy motorkami do Międzywodzia. I jeszcze szybciej uciekliśmy :) Dosłownie tylko na rybkę smażoną i do Wolina. Hałas, tłum ludzi, ceny z kosmosu i mnóstwo skutej młodzieży.
Z naszej części wybrzeża polecam zdecydowanie okolice Łazów - teren po poligonie,jeszcze nie zagospodarowany i można tam na prawdę wypocząć.
To oczywiście dla tych co lubia ciszę - bo pewnie znajdą sie i tacy, którym atmosfera Międzyzdrojów, Rewala, Niechorza, Mielna, czy przywołanego wcześniej Międzywodzia odpowiada.
Ja tam wolę Pojezierze Drawskie i to tam wypoczywam. Niedzielny wypad do Międzywodzia tylko utwierdził mnie w słuszności wyboru.
Z drugiej strony Chorwacja, jaką pamiętam z pierwszych swoich wyjazdów, w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, nijak się ma do tej dzisiejszej.
Świat się zmienia :?
pozdrawiam
--
damian
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.07.2009 10:02

krzychu_72 napisał(a):
Bałtyk rulez! ;-)


Gdyby nie brać pod uwagę temperatury wody :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 07.07.2009 10:11

krzychu_72 napisał(a):.......

Co ja widzę 8O . Piaśnica zmyła z powierzchni plaży nieodżałowany i nieoceniony Beach Bols Bar (czy jak mu tam było) 8O :wink:
Prawda to, czy może przenieśli go na drugą stronę ?
A może ( w co nie chce mi się wierzyć) już go wcale nie ma? :roll: :wink: :lol:

A z temperaturą wody w Bałtyku nie przesadzajcie :wink: , kąpałem się kiedyś w Helsinkach i żyję :wink:

PS Rysiu, zdjęcia bardzo ładne :D , jaki to rejon?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.07.2009 10:40

Rowy i Słowiński Park Narodowy. Co do temperatury wody to: w Rowach 16 stC, w Kołobrzegu 15 zaś w słowińskim na mieliźnie bardzo cieplutka, oceniam na oko około 20StC co na Bełtyk jest raczej high endem :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.07.2009 10:49

Rysiu , co zwiedziłeś w Słowińskim Parku? Byłeś w Klukach?
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 07.07.2009 10:56

Rysio, całkowicie rozumiem i podzielam Twój stosunek do naszej rodzimej części akwenu "Mórz Północy".

Wyobrażam sobie ile musiał kosztować Cię ten "kompromis" :lol: (choć przypuszczam, że "przy okazji" może jakieś szkiełko wynegocjowałeś :wink: ).

Klatki, które wrzuciłeś, w większości bardzo mi się podobają. Nic ująć (no prawie :wink: ) nic dodać :lol:

PZDR
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.07.2009 11:11

W słowińskim tylko to co po trasie, więc od wejścia w rejonie Rąbki poprzez wyrzutnię do Góry Łąckiej i nazad plażą do Rąbki. Generalnie to zdecydowanie bardziej interesują mnie naturalne atrakcje niż te wytworzone przez człowieka, dlatego Kluki ominąłem :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.07.2009 11:13

Rafał K napisał(a):Rysio, całkowicie rozumiem i podzielam Twój stosunek do naszej rodzimej części akwenu "Mórz Północy".

Wyobrażam sobie ile musiał kosztować Cię ten "kompromis" :lol: (choć przypuszczam, że "przy okazji" może jakieś szkiełko wynegocjowałeś :wink: ).

Klatki, które wrzuciłeś, w większości bardzo mi się podobają. Nic ująć (no prawie :wink: ) nic dodać :lol:

PZDR


Szkiełko nie ale trzeci tydzień w Cro jak najbardziej (miały być tylko dwa a będą trzy) :D
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 07.07.2009 11:14

Rysiu - sądząc po cieniach ( i ilości plażowiczów :wink: ) ranek to być musiał ... i to wczesny?

Chyba że w photoshopie powycinałeś sylwetki, parawany i dmuchane materace :wink: :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.07.2009 11:24

Ano ranek :) pomiędzy 5,30 a 7.30 :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 07.07.2009 11:24

Ja też niestety będę musiał w tym roku pójść na "kompromis" :cry: cóż, domu mi się zachciało ;)

Pozdrav :papa:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 07.07.2009 11:47

Rysio napisał(a):W słowińskim tylko to co po trasie, więc od wejścia w rejonie Rąbki poprzez wyrzutnię do Góry Łąckiej i nazad plażą do Rąbki. Generalnie to zdecydowanie bardziej interesują mnie naturalne atrakcje niż te wytworzone przez człowieka, dlatego Kluki ominąłem :wink:



To tak jak i nas interesują wszelkie przyrodnicze atrakcje, do Kluk jednak wpadliśmy na pół godziny przed zamknięciem. I to nam wystarczyło.

Ostatni nasz wspólny urlop nad polskim morzem spędziliśmy w 2005 w pierwszej połowie sierpnia i zniechęciliśmy się jak na razie skutecznie.

Przez 17 dni takie widoki

Obrazek

spowodowały, że zainteresowaliśmy się Bałkanami. I nie mamy już żalu do pogody nad Bałtykiem. Gdyby nie ta wredna pogoda pewnie do dziś wyjeżdżalibyśmy gdzieś nad nasze morze. A tak byliśmy w krajach nadbałyckich, Słowenii, Macedonii, Bułgarii, Czarnogórze i dwukrotnie w Chorwacji wszędzie poszukując ciepła, słoneczka i pięknych widoków.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.07.2009 12:03

Miałem ten luksus że niczego nie rezerwowałem wcześniej więc decyzja o spakowaniu i powrocie do domu mogła zostać podjęta w każdym momencie np w razie niepogody :)

16.
Obrazek

17.
Obrazek

18.
Obrazek

19.
Obrazek

20.
Obrazek

21.
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Polskie morze - krótki zwiad - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone