Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska-Czarnogóra-Albania 2014

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Anesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anesia » 12.06.2014 15:36

A ja wyczytałam że po 15 sierpnia jest już lepiej ,że najgorszy czas to lipiec ,a nawiązując w zeszłym roku byłam w Czarnogórze w tym samym czasie i po 20 to zrobiło się luzno i na plaży i na mieście,a kwaterę miałam w Sutumore ,gdzie plaża jest wąska i miasteczko małe ,więc myślę że i w Albanii będziemy mieli to szczęście
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 12.06.2014 16:06

a jak drogi? jaki ich stan i oznakowanie? bezpieczeństwo?
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 12.06.2014 16:43

Spróbuję coś napisać bo dopiero co byłem w Albanii.

1. Drogi: te remontowane stan bardzo dobry. Problemem jest to, że np. jedziesz 20 km niemal autostradą, nagle jakiś mostek z dziurami; tak przebiłem oponę i musiałem robić w Durres. Plusem jest, że gość mi dobrał coś używanego w identycznym typie i powymieniał co trzeba za jedyne 2000 lek.

2. Oferowane przy drodze produkty są 4 razy droższe niż w sklepach. Trzeba uważać!

3. Ceny na stacjach benzynowych zdarzają się liczone w Euro po kosmicznie wysokich cenach. ON 183-185 lek. Jak chcą inaczej po prosto się wykłócać z kartką i kalkulatorem w ręku. Działa!

4. Policji strasznie dużo, ale oprócz jednego razu kiedy skierowali na mnie 2 kałachy, wszystko było tylko formalnością, choć oczywiście prędkość przekraczałem, a jakże.

5. Wiele stacji benzynowych ma hotele i restauracje/bary, więc zawsze można stanąć i odpocząć.

6. Cena paliwa: najtańsze w Kosowie. Tankować do pełna.

7. Ceny większości rzeczy spożywczych śmiesznie niskie.

8. Ceny noclegów negocjować, mój zszedł z 30 na 20 € za 2 osoby, i tak dużo, ale co tam. Pierwszy raz

Pytaj konkretniej, bo nie śledzę na bieżąco wątku, nadal jestem na wakacjach.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 12.06.2014 16:49

GREG_G napisał(a):a jak drogi? jaki ich stan i oznakowanie? bezpieczeństwo?



Jak nie masz dobrej nawigacji nie jest łatwo: generalnie oznakowanie jest ale do niemieckiego się nie umywa. Dla mnie problemem były kierunkowskazy (brak) z km do danej miejscowości. Jedziesz 2-3 godziny i nie zawsze widzisz jaką miejscowość mijasz albo wjeżdżasz i to jest stresujące. Lubię mieć pewność.

Najlepiej jeździć głównymi trasami.

Tu też jest najwięcej warsztatów.

Kupcie sobie rozmówki i nauczcie się paru słówek, to bardzo pomaga i nastawia pozytywnie drugą stronę. Pozdrawiam

I jeszcze co do bezpieczeństwa na drogach: jedź jak chcesz bo i inni jeżdżą jak się da. Na światła nikt nie zważa, ale wypadku żadnego nie widziałem. Jak nie wiesz co zrobić możesz trąbić, wszyscy tak robią.
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 13.06.2014 09:56

Moim zdaniem sporo dróg jest w lepszym stanie niż w Polsce. Trzeba jednak uważać bo są momenty, że nagle na 15 metrów kończy się asfalt a dalej jest już normalnie. Faktycznie, Albańczycy jeżdżą jak chcą, jednak moim zdaniem jeżdżą znacznie mniej wypadkogennie niż Czarnogórcy czy Polacy, mi się po Albanii jeździło przyjemnie i nie miałem najmniejszych nawet problemów.
Co do policji, to pilnują, jednak nie widziałem aby zatrzymali jakiegoś turystę. Przepraszam, zatrzymali mojego kumpla, który jechał przede mną. Machnęli mu lizakiem, żeby się zatrzymał, a kiedy zobaczyli polską tablicę rejestracyjną uśmiechnęli się i pokazali żeby jechał dalej :)
Nie miałem również najmniejszych problemów z odnalezieniem prawidłowej drogi. Wiadomo, potrzebne są mapy, ale to raczej tak jak wszędzie.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 13.06.2014 14:50

Tak jak sporo dróg w Polsce (większość) jest w lepszym stanie; to nie chodzi o ich stan, tylko nieprzewidywalność.
Ryan
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryan » 17.06.2014 12:18

Jak wygląda przejście graniczne SRB-RKS czy nadal są problemy z pieczątkami kosowskimi w paszporcie ? Chcemy wracać przez Macedonie ( 1 dzień do Ohrid), a później normalnie przez Serbie czy będziemy mieli problemy ?
Pozdrawiam :D
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 17.06.2014 15:32

od tego roku Kosowarom nie trzeba pokazywać paszportów, wystarczą dowody (przynajmniej według przepisów). Po prostu Serbom też pokaż dowód i tyle...
Ryan
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryan » 17.06.2014 15:41

A jeśli dzieci nie mają dowodu tylko paszporty to co ? :?
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 17.06.2014 16:57

Ryan napisał(a):A jeśli dzieci nie mają dowodu tylko paszporty to co ? :?


To im wyrabiasz dowód za darmo, ważny przez 5 lat. Ale zdjęcia do dowodu pewnie kosztują 15-20, chociaż można je zrobić samemu dzięki jakiemus programowi zamieszczonemu w internecie.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 17.06.2014 19:16

faktycznie, 15-20 złotych przy kosztach wyjazdu letniego to bardzo dużo ;)

a z Serbami to zapewne skończy się na wbiciu "anulowano" w paszporcie - ja na szczęście dzieci nie posiadam i po prostu od dwóch lat wszędzie pokazuję im tylko dowód, bo nie chcę aby mi ktoś cokolwiek anulowywał...
Ryan
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryan » 17.06.2014 20:43

Ale czytałem dośc dawno,że Serbowie gdy zobaczyli w paszporcie pieczątke RKS to oskarżyli o nie legalny wjazd na terytorium kraju i kazali wracać na przejście z Macedonią lub Czarnogórą. Ale to było dawno dlatego moje pytanie czy nadal tak jest czy sytuacja jest już lepsza. A dowodów nie zdąże wyrobić po wyjaz najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.
Pozdrawiam :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 20.12.2014 17:42

Macie może namiar na jakiś serwis ogłoszeniowy w Czarnogórze jak chorwackie njuskalo.hr?
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Polska-Czarnogóra-Albania 2014 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone