Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska-Czarnogóra-Albania 2014

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 18.02.2014 11:28

Sprawdź tu tylko nie mam linka bezpośrednio do hotelu; sam zamówiłem przez Booking.com i dostałem potwierdzenie:
Bed & Breakfast Vertigo Belgrade
Kružni put Kijevo 21i
Beograd, 11090
Serbien
+381648705201
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Breitengrad 44.71730, Längengrad 20.42416
(N 044° 43.038, E 20° 25.450)

http://www.booking.com/hotel/rs/hostel- ... g_confpage
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 25.02.2014 10:15

Myślałem o noclegu w Szeged, tuż przy granicy z Serbią. Ale zaraz sprawdzę te miejsca, które mi wskazaliście, dzięki.
Oczywiście zachęcam do dalszego dzielenia się opiniami :)
nati69
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nati69 » 26.02.2014 10:29

polecam hotelik Gat w Suboticy, w zeszłym roku płaciliśmy 40 EURO za rodzinę 2+2 z obfitym śniadaniem, można zarezerwować przez internet.

Natalia
nati69
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nati69 » 26.02.2014 10:31

a to link do tegoż hotelu:-)
http://www.gat.subotica.info/
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 27.02.2014 07:48

Witam i zapraszam do apartamentów mojej rodziny w miejscowości Petrovac w samym centrum wybrzeża Czarnogóry.

www.apartamenty-czarnogora.pl

Pozdrawiam :)
pandrew86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 27.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pandrew86 » 27.02.2014 11:08

rajcro

Tak sobie teraz pomyślałem że musisz się zastanowić w jaki sposób chcesz zwiedzić Czarnogórę. Tak ogólnie mówiąc masz dwa warianty 1) lecisz jak najszybciej na wybrzeże i z tego miejsca już robisz sobie wypady 2) po drodze już coś zwiedzasz. Bo od tego zależy droga którą pojedziesz no i oczywiście co za tym idzie noclegi.

Ja wybrałem wersję 2. Dlatego też chciałem w pierwszy dzień dojechać za Belgrad. Tak jak pisałem w swojej relacji zatrzymaliśmy się w miejscowości Vrbovno przy restauracji "Braca" ( https://maps.google.pl/maps?q=44.545359 ... 1&t=h&z=18 ) - tam mieliśmy nocleg po 10E od osoby w bardzo dobrym standardzie. Następnie zacząłem się już kierować na Valjevo, a następnie na Visegrad ( w planie było przejechanie kanionem Pivy, Durmitor i dojechanie do Zablijaka). Po małej podpowiedzi od jednego Serba polecieliśmy właśnie przez Bośnię - dzięki temu zobaczyliśmy jeszcze kanion Driny. I tu mała uwaga - trasa od kanionu Pivy do Zablijaka to "tylko 50km" - radzę sobie zarezerwować 2-3h, bo jedzie się bardzo powoli serpentynami, a po drugie wypadało by się chociaż raz zatrzymać na dłużej w takim pięknym miejscu :)

W wypadku gdy będzie już za późno na zwiedzanie możesz np. polecieć Valjevo, Uzice, Nova Varos, Prijepolje, Pljevlja, Zablijak - znaleźć nocleg i z rana zaatakować Durmitor i kanion Pivy (wtedy gdy dotrzesz do kanionu będziesz musiał pojechać na północ do samej tamy i wrócić się tak żeby zobaczyć te najładniejsze miejsca).
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 11.06.2014 15:26

Dopiero co planowałem ten wyjazd, a już wróciłem do domu. Wszystko co dobre szybko się kończy :)
Jeśli będziecie chcieli czegoś się dowiedzieć np. odnośnie Albanii, piszcie.
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 11.06.2014 15:59

napisz relację, ceny, ile turystów
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 12.06.2014 11:03

W związku z powodziami w BiH jechałem przez HUN i HR. Chorwacką autostradką dojechałem do MNE, gdzie zatrzymałem się na 5 dni. Stamtąd ruszyłem do Albanii (Ksamil), a wracałem przez Grecję (do Salonik), Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację.
Porównując Czarnogórę i Albanię - Czarnogóra, owszem, jest ładna i ciekawa, ale w mojej ocenie Albania bije ją na głowę. Ceny dużo lepsze, ludzie super przemili i życzliwi, plaże 100 razy piękniejsze. Ogólnie rzecz biorąc, zdecydowanie polecam Albanię. Turystów było mało, ogólnie cisza i spokój.
Anesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anesia » 12.06.2014 12:24

Witam w sierpniu wybieramy się do Albanii czy są problemy z noclegami bez rezerwacji? i jak wygląda wypłata pieniążków z bankomatu?
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 12.06.2014 14:15

Anesia napisał(a):Witam w sierpniu wybieramy się do Albanii czy są problemy z noclegami bez rezerwacji? i jak wygląda wypłata pieniążków z bankomatu?



Moim zdaniem wyjazd do Albanii w sierpniu nie jest dobrym pomysłem, przede wszystkim ze względu na upały. Chociaż są ludzie, którzy w sierpniu wyjeżdżają nawet do Egiptu :) Ale to tylko moja skromna uwaga.
Z noclegami mogą być problemy, ponieważ od 10 lipca do 20 sierpnia jest tam bardzo dużo turystów, ale na pewno coś znajdziesz. Z tego co mówili mi miejscowi, w tym czasie jest tam bardzo dużo ludzi i te lepsze kwaterki są pozajmowane, choć na pewno nie wszystkie.
Odnośnie bankomatów, to jest ich mało, ale nie jest to jakiś duży problem. Nie ma też zbyt wielu miejsc, gdzie można płacić kartą, dlatego dobrze jest zawsze mieć przy sobie gotówkę.
red78
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 22.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) red78 » 12.06.2014 14:33

@rajcro

Jako że planuję być od 14-27 lipca w Ksamilu to ma być baza wypadowa na ewentualne wycieczki poza plażowaniem i piciem browarów :)
Pytanie mam następujące czy w Ksamilu/ Sarande jest podobny zwyczaj jak np w Czarnogórze że ichniejsi tubylcy podchodzą/mają miejsca przy głównych drogach gdzie oferują jakieś apartamenty?
Jako że jedziemy tylko w 4 bo reszta ekipy nie wypaliła zastanawiam się czy nie bedzie lepiej/taniej jechać w ciemno.
Jeśli to nie problem w imieniu swoim i reszty wyjeżdzającej na wakacje ekipy proszę o wrzucenie jakichś cen jak to wygląda mniej wiecej noclegi/knajpy/sklepy
Z góry dziekuje
Pozdrawiam
whity
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) whity » 12.06.2014 14:44

Witam

Ja mam pytanie ile czasu potrzebowałeś aby dotrzeć z Czarnogóry ( gdzie dokładnie startowałeś) do Ksamil?
ew. podaj trasę...
Pozdrawiam.
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 12.06.2014 14:44

Nie wiem jakie ceny będą w lipcu/sierpniu, ja w czerwcu płaciłem 13EUR za 4 osobową rodzinę - apartament w domku. Drugi zajmowali nasi znajomi, także mieliśmy cały domek z ogrodem. Kolacja (spora i z napojami) dla nas średnio kosztowała 60-90zł za rodzinę. Ceny w sklepach zazwyczaj niższe niż u nas, tylko niektóre produkty są droższe (np. mleko).
Przy drogach nie było miejscowych, którzy wskazywali wolne kwatery, ale myślę, że w sezonie będą szukać klientów. Ja raczej pojechałbym w ciemno i szukał czegoś na miejscu. Zresztą zawsze tak robię i nigdy nie mam problemów typu spanie na plaży :D
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 12.06.2014 14:48

whity napisał(a):Witam

Ja mam pytanie ile czasu potrzebowałeś aby dotrzeć z Czarnogóry ( gdzie dokładnie startowałeś) do Ksamil?
ew. podaj trasę...
Pozdrawiam.



Startowałem z Sutomore i jechałem przez Shkoder, Durres, Fier, Vlore itd. Jechaliśmy jakieś 8-9 godzin, jednak w tym było sporo zwiedzania, także nie powiem Ci ile czasu zajmie sama jazda.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Polska-Czarnogóra-Albania 2014 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone