Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODRÓŻ DO WNĘTRZA NOSA

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 23.11.2012 14:39

Toż to piękna relacja :lol: :lol: :lol:

Wszystko w niej jest jak trzeba - plan wyjazdu i opis jakże koniecznych do niego przygotowań; przejazd i info o korkach (zabrakło informacji jak je ominąć :lol: ); krótki rys cech charakterystycznych zakwaterowania i wyżywienia; a także krótka, charakterystyka bohaterów wydarzeń :lol:

Czekam na rozwój głównego wątku :D

pozdrawiam
:)


p.s. A tak na marginesie - już jakiś czas temu odkryłam Twoje relacje - wszystkie - a że moja przegroda nosowa działa sprawnie, wciągnęłam je dość szybko, chichrając się przy tym systematycznie :wink: :D
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 23.11.2012 15:36

Ładują we mnie kroplówkę po kroplówce – antybiotyk, nawodnienie, uspokajające.
Wcześniej przebrałem się w białą koszulkę operacyjną – na tyle krótką, że widać kino,
ale z przedłużanym tyłem, który nieuważny pacjent może łatwo umoczyć w klozecie.
Zdjęcie003.jpg

Podobny problem mają dyplomaci i dyrygenci, którzy noszą fraki lub tzw jaskółki .
Łykam „głupiego jasia” i po pewnym czasie ładują mnie na wózek. Pędzimy korytarzami.
W ręce ściskam RMUA i kiedy mijamy dział Statystyki Szpitala, zręcznym ruchem przybijam druk na czole mijanej urzędniczki. :smo:
„Głupi jaś” zaczyna działać. Widzę nadwyraźnie, a tekst piosenki pasuje jak ulał -
Linie proste falują
Zamiast kwadratów – romby.
W każdym głosie słychać w całym bezwstydzie
Ostatecznego dnia trąby.
Przetaczam się na stół operacyjny. Lewa ręka z wenflonem leży gdzieś tam, hen, w ciemnościach.
(Bębny, bębny w ciemnościach)
Prawą krępują mi do tułowia. Widzę, oczami wyobraźni, tabliczkę na ścianie :
„Pacjent przypięty, jest mniej awanturujący się!” :)
Nie widzę nikogo, tylko głos anestezjologa mówi :
- Proszę spokojnie oddychać – podtyka mi przed twarz buchającą narkozą maskę.
(tu przypomina mi się dowcip o nietrzeźwym anestezjologu:
Pacjent, już na stole, protestuje - Pan jest pijany!-
Ja pijany?- bełkotliwie mówi A.- Szkoda, że Pan chirurga nie widział !-
)
Rozweselony, uśmiechając się błogo, wciągam do płuc usypiacza.
-...cztery, pięć...i...- CIEMNOŚĆ.
Ostatnio edytowano 24.11.2012 22:48 przez dżejbo, łącznie edytowano 1 raz
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 23.11.2012 19:24

Budzę się w swojej sali, przeczołguję na łóżko, a sisters of mercy ładują mi bez miłosierdzia kolejne kroplówki i zastrzyki.
Powoli wraca mi świadomość.
Są pod sufitem dwa źródła głośnego brzęczenia w kolorze niebieskim :!: , a na peryferiach widzenia utrzymuje się żółtobrązowa mgła. Niebieskie brzęczki cichną stopniowo i rozpuszczają się bez śladu. Skupiam się na tworzeniu czerwonych szlaczków z cieknącego nosa na białej ligninie.
Nos mnie nie boli, może trochę dziąsła nad górnymi zębami i prawa ręka (myślę, że mi zbyt ciasno ją przypięli
i złapał mnie skurcz). W podetkniętym przez M. lusterku widzę, że z nosa sterczą mi dwa żółte tampony, jak dwa naboje w komorach Magnum 457.
Sprawdzam jeszcze coś. Mój brat, przed pójściem do szpitala, ostrzegał mnie:
„Niech ci nie wytną tych dwóch wiszących polipów, wiesz tam na dole”. Uff, wszystko gra.
Podczas oglądania w telewizji felietonu o dokarmianiu dzików żołędziami, wchodzi siostra.
Usuwa mi tampony z nosa z nieprzyjemnym chrzęstem i chlupotem płynącej krwi. Okazują się nadspodziewanie długie ok.12 cm, ale krew dosyć szybko przestaje lecieć.
MOGĘ SWOBODNIE ODDYCHAĆ! CZUJĘ WSZYSTKIE ZAPACHY, NAWET ZAPACH
ŻOŁĘDZI Z TELEWIZORA – ŚWIETNA ROBOTA PANI DOKTOR! :oczko_usmiech:
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 23.11.2012 19:47

Jestem zdyscyplinowanym pacjentem i przestrzegam diety – piję wodę dopiero po 20-tej i zjadam jogurt.
W nocy inna pielęgniarka wali mi zastrzyk przez wenflon, ale spieszy się i robi to za szybko. Protestuję, bo boli jak jasna cholera. „Musi trochę boleć, wszystko w porządku”- uspokaja mnie.
Rano dłoń przypomina nadmuchiwaną poduszkę. Głupia pinda rozwaliła mi żyłę i wszystkie płyny poszły obok.
Usuwają mi wenflon i zakładają nowy, w nowej ręce.
W starej zostaje dziura, z której sączy się różowa ciecz.
- Pan se wacik przyciśnie -
Pamiętacie Spidermana? Przechylał nadgarstek i wystrzeliwał płynną substancję, zastygającą w pajęczynę.
Ja pochylam dłoń w dół i wtedy z dziurki wylatuje pod ciśnieniem cienka strużka, coś jak ze śmigusówki w Lany Poniedziałek.
Niestety, po 3 godzinach zbiornik nadgarstkowy jest pusty i koniec zabawy. :(
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 23.11.2012 20:40

Dżejbo super relacja, ja już unikam planowanej operacji kilka lat, pewnie dzięki temu żyję :D
Ale mam pytanie: z jakiej strefy czasowej piszesz ? Twój ostatni post -
dżejbo napisał(a): przez dżejbo » 23.11.2012 19:47

a ja odpisuję o 19.40.
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 23.11.2012 20:43

Coś jest nie tak z tym czasem, ale mniejsza o to.
Zdrowia życzę!
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 23.11.2012 20:58

Chyba nie będę oryginalny, ale mówiąc krótko: R E W E L A C J A !

Też mi proponują takie SPA, ale jak dotąd skutecznie odmawiam. Może niesłusznie.

Z tym czasem rzeczywiscie coś nie tak. Chyba jest jeszcze letni :?:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 23.11.2012 21:00

Sprawdziłem jeszcze raz. U mnie na kompie (na wszystkich trzech) i na zegarkach w domu jest 19:59, a post okazuje się wysłany niejako z przyszłości :lol:
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 23.11.2012 21:29

krutom napisał(a):Sprawdziłem jeszcze raz. U mnie na kompie (na wszystkich trzech) i na zegarkach w domu jest 19:59, a post okazuje się wysłany niejako z przyszłości :lol:


Bo my tu wszyscy jesteśmy tacy do przodu:)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.11.2012 21:49

Zmieńcie sobie na poprawną godzinę w profilu :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.11.2012 21:50

Lato/zima.
Aczkolwiek Admin mógłby po tylu latach samemu zrobić z tym porządek; nie na wszystkich forach trzeba to robić ręcznie. :papa:
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 23.11.2012 22:56

Dzisiaj ja zamieniam się w obserwatora, a moi dwaj towarzysze niedoli czekają na zabieg.
J. ukradkiem pożera snickersa, M. cierpliwie pości, a ja zjadam królewskie śniadanie :
dwie cienkie kromki angielki (bułki paryskiej, weki), kosteczka masła, kapka dżemu
i kawa(?) z mlekiem. Szkoda, że nos opuchnięty i zatkany, nie czuję w ogóle zapachu i smaku potraw.
Chłopcy łykają „głupiego jasia” i po chwili J. mocno usypia. Czekanie się przeciąga, w końcu po 2 godzinach J.
się budzi. Próbuję go nabrać – No, jak było? Jak się czujesz?-
J. obmacuje delikatnie nos i już wie, że to był żart.
I w tym momencie go zabierają na operację. Po 40 minutach jest z powrotem. Teraz biorą M.
Wraca po 30 minutach – hura! nowy rekord oddziału!
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 24.11.2012 04:06

Hejka :papa:

dżejbo :wink:


.. mom 50-tke na karku ... i mom prośbe napis pzede wsystkim! cy bolało :(


..nojbardzij mom stracha , co pisołeś co Ci pan dochtor wjechoł tym wziyrnikiym...

...bo mie tyz to ceko , niby zech je prawie RAMBO...(125 kg).. z łopusconom klatom na bzuch :wink:

..ale bydym TWARDY ... wizyte nom 12.12.12..


kapke pechowo data... 8O


... dżejbo !!


..pisz dalij nie kcym tu cukrować ...polym se teraz "myntolowego papiyroska" :wink:

a jo tyz tu jakom łopowieść dopiszym wkrótce , jeśli łocywiście pozwolisz..... :?:


..wrocej mi do zdrowia!!! i rozruszuj mi to SZANOWNE FORUM , bo co tu godać :D


... Pon Mickiewicz , Julek Słowacki i Henio S.... som napewno s Ciebie dumni !


:papa:
..i my skromni s mojom Pamelom tyz !

:papa:

..ps ..


.. jo tys pijom pifko s sonsiadym w piontki ... juz bydzie 30 rokow! :D



Pozdrówk i łod Kowolków :papa:
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 24.11.2012 05:25

Popłakałam się :lol: :lol: ze śmiechu oczywiście :lol: Świetnie piszesz :!:
Poprawiłeś mi humor, bo dzień nie zapowiada się wesoło :roll:

Pozdrawiam :papa:
ebolec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1432
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ebolec » 24.11.2012 12:15

Ma człowiek nosa do podróży... :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
PODRÓŻ DO WNĘTRZA NOSA - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone