Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaze miedzy Trstenikiem i Zuliana ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008
Plaze miedzy Trstenikiem i Zuliana ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 15.05.2009 22:25

Wyczytalem na forum o przeslicznych plazach miedzy tymi dwoma miejscowosciami i mam pytanie o dostepnosc do tych plaz-zatoczek.
Czy plaze te dostepne sa wylacznie od morza czy tez na niektore z nich mozna dostac sie od ladu a niedaleko zaparkowac autko.
Wyczytalem ze bez problemu mozna dostac sie na plaze Zaglavak.
Ale jak sprawa ma sie z plazami blizej Zuljany: np Drance lub Grdni Do?
Na tej stronie:
http://www.croatia1.com/mapbeach-en.htm
Widze ze np na plazy Grdni Do sa przycumowane lodeczki wiec ta plaza chyba tylko od morza, a moze sie myle?
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 16.05.2009 21:23

Są dwie , jedna nad samym morzem , druga nieco wyżej. Autem jednak nie radzę ...
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 16.05.2009 22:47

Z mapy na googlemap wnioskuje ze jedna z tych dostepnych plaz jest pierwsza plaza za plaza Grdni Do w strone Trstenika.
Z filmiku wynika ze to waska droga szutrowa, ale mysle ze powoli dalbym rade na tej drodze, o ile sa tam jakies mijanki.
dzieki mkm
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 16.05.2009 23:14

W pewnym momencie na filmiku po prawej stronie pojawia sie zolta tabliczka, czy to nie czasem zejscie na plaze Vodice?
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 17.05.2009 11:38

Wyobraź sobie, że próbowałem przejechać tą dróżką od Trstenika w stronę Zuljany i moja rada jest taka: NAWET NIE PRÓBUJ! Chyba, że lubisz LIVIN' ON THE EDGE... O mijankach zapomnij - nawet zawracanie (bo w końcu jednak poddałem się i wróciłem do Trstenika) robiłem na 5-6 razy. Było to - ujmę to tak - bardzo emocjonalne przeżycie... Ale widoki i plaże w dole niezapomniane. Pozdrawiam.
cchhee napisał(a):Z mapy na googlemap wnioskuje ze jedna z tych dostepnych plaz jest pierwsza plaza za plaza Grdni Do w strone Trstenika.
Z filmiku wynika ze to waska droga szutrowa, ale mysle ze powoli dalbym rade na tej drodze, o ile sa tam jakies mijanki.
dzieki mkm
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 19.05.2009 14:02

witam, te plaże są takie naprawdę takie jak na tych zdjęciach, dla tych plaż jadę tam czwarty raz.
pozdrawiam.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 19.05.2009 22:06

mkm napisał(a):Są dwie , jedna nad samym morzem , druga nieco wyżej. Autem jednak nie radzę ...


Bez przesadny, jeżeli droga wygląda tak do końca to spokojnie autkiem - ja przynajmniej tak robię - i tylko raz podkładałem kamyczki pod kółka jak się na misce zawiesił ... :o (z wyjątkiem nisko zawieszoncyh fordów)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 19.05.2009 22:26

Knicz Mirosław napisał(a):
mkm napisał(a):Są dwie , jedna nad samym morzem , druga nieco wyżej. Autem jednak nie radzę ...


Bez przesadny, jeżeli droga wygląda tak do końca to spokojnie autkiem - ja przynajmniej tak robię - i tylko raz podkładałem kamyczki pod kółka jak się na misce zawiesił ... :o (z wyjątkiem nisko zawieszoncyh fordów)


... Życzę w takim razie ... szeeerokiej drogi :wink:
holiday
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) holiday » 17.06.2009 12:03

Nie wyobrażam sobie mijanki autem, a może rowerami? Fajnie maja chłopaczki, skuterkiem śmigać tą dróżką, bajka!!!
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 17.06.2009 12:35

Oglądam i nabieram ochoty na tę drogę. W czym jest problem, mkm wytłumacz. Wąska, to widzę, ale auto powinno się zmieścić, ew kilka rys więcej, mniej, co za różnica. Dla widoków może jednak warto.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 17.06.2009 22:28

maciek1956 napisał(a):Oglądam i nabieram ochoty na tę drogę. W czym jest problem, mkm wytłumacz. Wąska, to widzę, ale auto powinno się zmieścić, ew kilka rys więcej, mniej, co za różnica. Dla widoków może jednak warto.


... No to nema problema :D
holiday
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) holiday » 18.06.2009 12:04

A zwykłym pontonem dam radę z Zuljany? Czy to zbyt daleko i niebezpiecznie?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 18.06.2009 13:08

mkm napisał(a):
maciek1956 napisał(a):Oglądam i nabieram ochoty na tę drogę. W czym jest problem, mkm wytłumacz. Wąska, to widzę, ale auto powinno się zmieścić, ew kilka rys więcej, mniej, co za różnica. Dla widoków może jednak warto.


... No to nema problema :D


Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :D
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 18.06.2009 13:44

te plaże są o wiele ładniejsze niz na tych fotach, zresztą te za Zuljaną też.
Zwiedź wszystkie nawet pieszo - na prawdę warto.

Byłem tam w zeszłym roku, w sumie w HR 3ci raz, codziennie zbierałem szczękę z ziemi z zachwytu nad widokami na Peljesacu :wink: :wink: :wink:
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 29.08.2009 11:07

Pławiłem się w tym roku wiele razy (dzięki mkm za wskazówki drogowe) na wielu dzikich plażach między Trstenikiem a Żuljaną i powiem jedno: coś wspaniałego! Dzieciaki już nigdy więcej nie chciały wracać na plażę w Trsteniku. Jeśli chodzi o dostępność, to nie ma problemu - nigdzie nie spotkałem się z formalnymi zakazami. Aha, jeszcze jedno - cały pas Trstenik-Żuljana to miejsce jakby stworzone do snorkellingu. Krótko rzecz ujmując: gdyby nie obecność śmieci na niektórych z nich, to są to naprawdę niebiańskie plaże! Pzdr
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Plaze miedzy Trstenikiem i Zuliana ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone