Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaża Zlatni Rat w Bolu - Wyspa Brac

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003
Plaża Zlatni Rat w Bolu - Wyspa Brac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 16.11.2003 19:47

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jeżeli naprawdę szukacie wspaniałej plaży w Chorwacji to proponuję pojechać na wyspę BRAC do miejscowości BOL gdzie odnajdziecie najpiękniejszą plaże nad morzem Adriatyckim. Jest to ponad 500 metrów długi cypelek zwirowo-piaskowy wysuwający sie w kierunku sąsiedniej wyspy Hvar. Co jest bardzo ciekawe- cypelek ten zmienia kształt w zalezności od kierunku witru i fal jakie tam panują. ZAWSZE plażowicze z jednej strony cypelka będą mieli smażalnie bezwietrzną , a z drugiej strony wiaterek idealny do windsurfingu. Na plaży także możecie odnaleść wiele atrakcji wodnych (skutery, kółeczka, banan, narty wodne,...).Więcej informacji i zdjeć na temat tej wspaniałej plaży oraz kwater prywatnych odnajdą Państwo na stronie internetowej: http://www.vpbol.com
ZAPRASZAM!!!! :papa: :papa: :papa: :papa:
SZOP
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 11.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) SZOP » 16.11.2003 20:26

Trzeba obiektywnie przyznać,że Bogusław chce widzieć u siebie samych Polaków z cro.pl :smo: .Czekamy niecierpliwie na cennik(mam nadzieję,że nas nie zwali z nóg :wink: ),no i oczywiście na lato :D .Być może część Cromaniaków będzie wspólnie bawić u Bogusława przy winku i rakiji :lol: .Pozdrawiam :papa:
ewa.z
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 824
Dołączył(a): 11.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.z » 18.11.2003 12:18

Myślę, że dla kampingowów też będzie jakaś oferta.
Plum

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plum » 26.12.2003 02:22

Bol to niestety miejscowosc pelna Niemcow, czyli klientow z pelnym portfelem... To, co w innych miejscowosciach kosztuje 7 euro, w Bolu 2 razy tyle :(
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 10.01.2004 13:32

Myślę że się Pan myli i to bardzo.
Po pierwsze: Sytuacja z niemcami miała miejsce przed 1990 rokiem. Muszę przyznać że ostatnio jest bardzo dużo Polaków.W sierpniu oczywiście przeważają sami włosi, natomiast Niemcy lubią bardziej Istrie.
Po drugie. Niestety Bol się znajduje na wyspie, a oprócz tego ma swoją renomę. Niech Pan pojedzie do miejscowości Hvar na wyspie Hvar i niech Pan porówna ceny. Nie mówie że jest tanio ale tak już powinno być.


www.zlatni-rat.hr/HR/slike/foto/main/1.jpg







Skubi
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 15.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skubi » 10.01.2004 17:39

To w końcu jak jest z tymi cenami w Bolu? Są dwa razy wyższe niż na Hvarze i to właśnie tak ma być :( , bo taki jest standard wyspy, Bolu i ich renoma?
Ostatnio edytowano 11.01.2004 10:48 przez Skubi, łącznie edytowano 1 raz
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 10.01.2004 19:26

Miałem na myśli że są jeszcze większe niż w BOLU.
Marek.M

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek.M » 11.01.2004 12:11

Czy to prawda że Plaża Zlatni Rat zmienia swój kształt w zależności od wiatru i pogody?
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 11.01.2004 12:35

Ma Pan całkowitą rację. Ten cypelek długi ponad 640 m. najczęściej zmienia swoje połżenie -swó czubek albo na wchód (latem kiedy wieje maestral/mistral/) lub zimą na zachód kiedy wieję mocna bura zpółnocnego wschodu.
Już od wielu lat na tej plaży w miejscach oddzielonych od plażowiczów odbywają się różne zawody w surfingu i kiteboardingu.
Na tej plaży zawsze coś wieje. Jest jedna fajna ciekawostka, która polega natym ze ze względu na swój kształt ZAWSZE na jednej stronie Złotego Ratu morze będzie bezwietrzne, natomiast na drugiej witr może nawet szaleć.Fajne- co nie.
Marek M.
Bol na wyspie Brac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek M. » 11.01.2004 23:14

Widziałem Pańską stronę i jestem zachwycony zdjęciami tej do tej pory dla mnie mniej znanej miejscowości.W Posce bardziej znanymi miejscowsciami są Hvar, Split, Makarska, Korcula, Dubrownik. Ale po tym co zobaczyłem juz się nie mogę doczekać lata.
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 12.01.2004 11:13

Mój mąż widział Zlatni Rat z góry Sv. Nikola na Hvarze.
Mnie szczerze mówiąc trudno sobie wyobrazić tłok jaki panuje na tej plaży w sezonie, przecież to taki mały kawałeczek...
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 12.01.2004 12:00

No właśnie, a jak jest z zacisznymi plażami w ustronnych miejscach gdzie nia ma takiego tłoku turystów. Chodzi oczywiście o wyspę Brać i okolice Bol.
Bo szczerze mówiąc perspektywa spędzenia urlopu nawet w najpiękniejszym miejscu na ziemi ale w tłumie jest dla mnie przerażająca. :cry:
Aldi N.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldi N. » 23.01.2004 10:10

Już od dwóch lat jeżdżę do Bola w szczycie sezonu jak są największe tłumy. Na Złoty Rat żadko chodzę ponieważ uważam że są niedaleko od tej plaży piękniejsze, ustrone miejsca gdzie można w zaciszu i daleko od ludzi spędzić cudowne chwile w pięknych zatoczkach . Zobaczcie sami.
http://images.search.yahoo.com/search/i ... &no=3&tt=8
Pozdrawiam.
Aldona
tomek p
bol ??

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek p » 30.01.2004 23:35

Bylem.... szedlem chyba z kilometr zeby przekonac sie jak wspaniala jest ta plaza, ale gdy doszedlem to natychmiast chcialem wrocic..... Wole kamienista plaze od brudnego zwiru..... ale piasku tam nie znalazlem.......... Dlatego nigdy tam nie zagladne... Sa naprawde ciekawsze miejsca niz BOL i ten Zlatni cos tam.... A tłok w sezonie nie do zniesienia...... Serdecznie odradzam......
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003
Re: bol ??

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 31.01.2004 09:06

[quote="tomek p"]Bylem.... szedlem chyba z kilometr zeby przekonac sie jak wspaniala jest ta plaza, ale gdy doszedlem to natychmiast chcialem wrocic..... Wole kamienista plaze od brudnego zwiru..... ale piasku tam nie znalazlem.......... Dlatego nigdy tam nie zagladne... Sa naprawde ciekawsze miejsca niz BOL i ten Zlatni cos tam.... A tłok w sezonie nie do zniesienia...... Serdecznie odradzam......[/quote]

Dokładnie takie same wrażenia.Byłem,widziałem,dziękuję, nigdy więcej.
Jedyne pozytywne wrażenia to widok z Vidowej Gory.
Oczywiście to sa moje subiektywne odczucia, ktoś inny moze być zachwycony. :idea:
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone