Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

plany :Taury - Wenecja - Dolomity 2013

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Aune
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 22.10.2011
plany :Taury - Wenecja - Dolomity 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aune » 22.02.2013 23:56

Witam.
Powolutku planuję nasze wakacje 2013 .
Wyjazd II połowa sierpnia.
Trasa jak w tytule.
Zwyczajowo dzielimy nasze wakcje na 7+7 .Czyli 7 dni namiot i 7 dni stacjonarnie apartamenty.
Apartamenty planujemy we Włoszech w Dolomitach - tu chcemy troszkę podreptać po górkach.
Wstępnie wybraliśmy rejon Val di Fassa na pobyt.
Szukam apartamentu dla 3 osób dorosłych na 7 dni w sierpniu i jestem cokolwiek podłamana.Poniżej 500 EUR nie mogę nic namierzyć.
Wysłałam kilka zapytań i przyszły odpowiedzi - każda 800 EUR/tydzień.
Jeździmy w zimie do Austrii i tam płacimy do 400,00 EUR/tydzień w szczycie sezonu :evil:
I tu pytanie do bywalców w Italii i prośba o pomoc - faktycznie jest tak drogo, czy po prostu źle szukam.Proszę o wskazówkę.
Każdy link do wyszukiwarki apartamentów na wagę złota. :D
Szukałam przez stronę regionu Val di Fassa i polskie wersje wyszukiwarek apartamentów.
Jak to jest z sezonem wakacyjnym we Włoszech.Wychodzi na to, że sierpień jest najdroższy :(
Specjalnych wymagań to nie mam. Może być daleko od centrum miejscowości.Potrzebuję łazienki,3 łóżek i kuchni,która może być w wersji minimalistycznej. Nie nastawiam się na wielkie kucharzenie a do zmywania naczyń zagonię męża :mrgreen:
Przydałby się dostęp do internetu, ale to chyba w dzisiejszych czasach nie jest luksusem. :lol:
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 23.02.2013 00:40

Witaj,
Włosi w sierpniu mają urlopy stąd takie kosmiczne ceny.
Zobacz na interhome.pl chociaż i tak poniżej 600 ojro chyba nie będzie - dla porównania lipiec realny za 400 euro.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 23.02.2013 23:23

Są miejsca w granicach 500e za tydzień przez Booking.com wpisz Dolomity i zaznacz cenę 50-99e
bo inaczej pokaż ci te bardzo drogie :papa:
Aune
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 22.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aune » 24.02.2013 16:55

Dzięki za wskazówki.
Sytuacja zmienia się dynamicznie :( Mężowi się w pracy pitwasi i plany urlopowe mogą nie wyjść poza plany :(
Ale nie ma tego złego ... odchwaścimy w końcu skarpę koło tarasu :-)

Szukam oczywiście dalej, jakby coś na przyszły rok będzie jak znalazł :D

Poza tym, wszyscy nie mogą być bezrobotnymi :D więc jestem dobrej myśli.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.02.2013 18:19

To że Włosi mają wtedy urlopy i wakacje to jedno- ale to że ta ich cała masa wszędzie wtedy się przemieszcza to drugie...bywa ciasno.
Wszystko jest nastawione na zyski z tego faktu, bo skoro jedni się urlopują to drudzy z tego chcą żyć. :) :wink:
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 24.02.2013 19:29

Aune- pogrzebałam trochę na niemieckich stronach i ......... sama w szoku jestem jakie ceny!!
Masakra jakaś :?

Może plany urlopowe jednak Wam się skrystalizuja i nie będziesz musiała chwastów wyrywać..... :wink:
Czego z całego serca Ci życzę!!
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.02.2013 19:47

Was to dziwi?
W tym rejonie (Dolomity) są obecnie Mistrzostwa Świata.
Z reguły w krajach alpejskich (zresztą nie tylko- w Zakopanem ceny na czas Pucharu Świata są też często wyższe niż na co dzień) ceny wtedy wzrastają a rejon organizujący większe imprezy wykłada najpierw kupę forsy na nowszą infrastrukturę - a to pociąga za sobą koszty, gdyż wszyscy się przygotowują do takiej imprezy, kupują, inwestują, biorą kredyty itd. To się musi zwrócić i jeszcze zarobić. Na fali popularności jedzie się jeszcze jakiś czas, renoma pozostaje, wszędzie są napisy informujące, że "to u nas odbyły się te a te zawody, tu mieszkali zawodnicy, tu była baza reprezentacji x czy y". Zostaje masa pamiątek po imprezie, inwestycje przechodzą w stronę turystów.
I to się przekłada na wzrost cen...

Przyjezdni w jakimś stopniu korzystają z tego całego zamieszania i tych inwestycji. Ale nie za darmo.
Aune
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 22.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aune » 24.02.2013 23:49

Fata Ty mądrze mówisz ! O mistrzostwach to nie pomyślałam :-)
Muszę chyba część dolomicką mocno przemyśleć.
Zamówiłam właśnie przewodnik po Dolomitach, może znajdę mniej światową miejscówkę.
Szkoda mi po prostu tyle jurków wywalić li tylko i wyłącznie za miejsce do spania.Pozostaje jeszcze namiot, bo i taką formę też uskuteczniamy.Ale tak sobie pomyślałam, że jak taka ufetana z gór przyjdę to bym na łóżku
zaległa a nie na poziomie "0" na materacu.Bo my tak ambitnie chcemy, nogami a nie kolejką :-)
A na razie wysłałam kolejne maile z zapytaniem po ile i dlaczego tak drogo :-)

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
plany :Taury - Wenecja - Dolomity 2013
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone