Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pelješac > Podobuče pytanie techniczne

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 01.06.2013 06:57

Sylwetka&Gienuś napisał(a):Pytanie co masz na myśli pisząc Dingać, bo to region obejmujący "kilka" wioseczek "za tunelowych" : :D My byliśmy 2012 w Borak: tam masz 2 konoby i sklepik z browarem i lodami, napojami, nic więcej, na troszkę większe zakupu trzeba do Potomje lub dalej większe Orebić :)

Pozdrawiam S.

Borak czyli wszystkodo dookoła to metropolia do Podobuc :D sklepy i konoby to nie jest to czego trzeba dla mnie do wypoczynku :lol:
iwik
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwik » 01.06.2013 19:52

Podłączę się do tematu ze swoją "prywatą" 8)
W tym roku 3-ci raz jedziemy na Peljesać. Do tej pory zawsze zaopatrywałem się w wino po drodze (i nie tylko :oops: ) w Medirazzy w Potomje, bo łatwo trafić i zaraz przy "przelotówce" mają punkt sprzedaży. W ub roku mieli całkiem dobre wino "Peljesac" za 40kn/but, delikatne, mniej wytrawne niż "Plavac" czy "Dingac" (nie jesteśmy jakimiś kiperami z żoną, więc może nie doceniamy wysmakowanej jakości wytrawnego "Dingaca" :lol: - wino musi nam po prostu smakować).
Możecie polecić jakąś inną sprawdzoną winiarnię, gdzie będzie można zajrzeć :?:
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2013 19:56

CroAna napisał(a):Witajcie !
wybieramy się w lipcu albo do Podobuce- U Palmy, albo do Dingac. Czy może mi ktoś podpowiedziec, gdzie ciekawiej? Plaże, otoczenie itd. Z tego co poczytałam/oglądałam, to w Dingac jest jakiś sklepik i dwie konoby. W Podobuce chyba z tym bardziej krucho, a coś trzeba jeść:)))nie samym morzem..:)Podobuce jakby bardziej klimatyczne. Ale chyba dojazd bardziej kłopotliwy(mojemu mężowi nie stanowi, ale...ja..:)A może opinie o plażach pomogą dokonać mi wyboru? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Viva Chorwacja!

Zapewne chodzi ci o Borak, bo Dingač to rejon Pelješca.
Pozdrav.
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2013 19:57

Sylwetka&Gienuś napisał(a):To w Boraku :D

Sorki, że się mądrzę :) W Borku.
Z Dingačem mnie już ubiegliście.
Pozdrav.
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2013 19:59

iwik napisał(a):Podłączę się do tematu ze swoją "prywatą" 8)
W tym roku 3-ci raz jedziemy na Peljesać. Do tej pory zawsze zaopatrywałem się w wino po drodze (i nie tylko :oops: ) w Medirazzy w Potomje, bo łatwo trafić i zaraz przy "przelotówce" mają punkt sprzedaży. W ub roku mieli całkiem dobre wino "Peljesac" za 40kn/but, delikatne, mniej wytrawne niż "Plavac" czy "Dingac" (nie jesteśmy jakimiś kiperami z żoną, więc może nie doceniamy wysmakowanej jakości wytrawnego "Dingaca" :lol: - wino musi nam po prostu smakować).

Ten Pelješac to ten z osiołkiem?
iwik
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwik » 01.06.2013 22:10

Nie, nie z osiołkiem. Bordowa etykieta za złotymi napisami bardzo podobna do tej:
Obrazek
Tylko nazywało się "Peljesać" - z tej samej winiarni.
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 02.06.2013 07:52

iwik napisał(a):Podłączę się do tematu ze swoją "prywatą" 8)

Ja zaopatruje sie w winiarni Matuszko, przed tunelem, kiedyś Makłowicz miał tak audycję, można przy okazji zwiedzić piwnice -> w upalny dzień polecam:-)
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.06.2013 08:53

iwik napisał(a):Nie, nie z osiołkiem. Bordowa etykieta za złotymi napisami bardzo podobna do tej:
Obrazek
Tylko nazywało się "Peljesać" - z tej samej winiarni.

Kojarzę Madirazze.
My nie kupujemy nigdzie indziej jak w Anadingač.
Sylwetka...
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 02.06.2013 09:43

Bocian napisał(a):Sorki, że się mądrzę :) W Borku.
Z Dingačem mnie już ubiegliście.
Pozdrav.

Ok luzik :wink:poprawione :)
CroAna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 02.06.2013 09:48

Super:)no to już już wiem, gdzie kupić winko:)ale wrócę jeszcze do pytania o Podubuce..czy tam jest tylko ta jedna plażyczka, nazwijmy "miejska", czy kawałek w lewo w prawo można spacerkiem udac sie na inną?niestety, terenu nie da się przeczesać za pomocą "street viu", co pewnie chroni miejscowość przed inwazją :D
i czy w tej jedynej, acz oryginalnej konobie dają coś do jedzenia poza owocami morza? :papa:
CroAna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 02.06.2013 09:50

miało byc "Podobuce":)
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 02.06.2013 10:53

Da sie plazowac "obok", ale zapewniam nie bedziecie chcieli sie ruszac. W konobie jest wszystko... kurczak tez.
Ostatnio edytowano 02.06.2013 19:09 przez Bosm@n, łącznie edytowano 1 raz
CroAna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 02.06.2013 17:51

taaaak..wszystko pięknie...ale właśnie Czeszka mi odpisała, że w ap. u palmy to tylko małe dziecko się zmieści:(
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 02.06.2013 18:59

CroAna napisał(a):taaaak..wszystko pięknie...ale właśnie Czeszka mi odpisała, że w ap. u palmy to tylko małe dziecko się zmieści:(

Co prawda, byliśmy tam dobrych kilka lat temu, z tego co widzę, strona Drażana Mikruta, jest tu już również podana, być może więc spróbuj jeszcze prześledzić poniższe apartamenty :D

http://www.dovolenavchorvatsku.cz/pl/dvacetctyry.html

:D
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 02.06.2013 19:07

CroAna napisał(a):taaaak..wszystko pięknie...ale właśnie Czeszka mi odpisała, że w ap. u palmy to tylko małe dziecko się zmieści:(

U Palmy to w listopadzie już miałem wpłaconą zaliczke, większośc najlepszych domów/apartamentów w Podobucach ma podobnie... niestety - najlepsze miejsca podobają się wszystkim....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Pelješac > Podobuče pytanie techniczne - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019