Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pelješac > Podobuče pytanie techniczne

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bb84
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 22.03.2010 15:48

ok To już wszystko wiem z betami sobie poradze , chodziło mi bardziej o to że bede często wybywał w celach poznawczych :)
Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za pomoc :)
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 25.06.2011 11:36

bb84 napisał(a):ok To już wszystko wiem z betami sobie poradze , chodziło mi bardziej o to że bede często wybywał w celach poznawczych :)

Kolego a da się podjechać do apartamentu U PALMY?
Jeśli dotarłeś tam w ubiegłym roku to pewnie masz opinię o tych domach. Warto tam sie zatrzymać na 2 tygodnie?
Można tam coś zjeść wieczorami w konobach?, Sklep?

Obrazek[/quote]
agata22051979
Croentuzjasta
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata22051979 » 22.02.2013 23:50

Bosm@n napisał(a):
bb84 napisał(a):ok To już wszystko wiem z betami sobie poradze , chodziło mi bardziej o to że bede często wybywał w celach poznawczych :)

Kolego a da się podjechać do apartamentu U PALMY?
Jeśli dotarłeś tam w ubiegłym roku to pewnie masz opinię o tych domach. Warto tam sie zatrzymać na 2 tygodnie?
Można tam coś zjeść wieczorami w konobach?, Sklep?

Obrazek
[/quote]

bb84 i Bosm@n: możecie się podzielić swoimi wrażeniami z Podobuce? Gdzie nocowaliście, czy polecacie? Jakie plusy widzicie, a jakie minusy? Co się zmieniło od czasów relacji Toraca podobuce-2009-peljesacka-prowincja-t25257-165.html ?
Z góry dzięki :D
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 23.02.2013 09:29

Witaj,
byłem w Chorwacji w wielu miejscach, ale w Podobuce są najprzyjemniejsze - kameralne, ciche, kolorowe, czyste.
Byłem U Palmy (Właścicielka Żana), Viktija i NIKSA. Najpiękniejszy dom to Viktorija (dla dwóch dużych rodzin idealny, ale drogi). NIksa apartamenty w standardzie raczej lat 80/90 ale czysto. I tak całe życie toczy się na plaży i na tarasach. Wszystkie ręczniki, dmuchańce, leżaki ponton z silnikiem itd. zostawialiśmy na plaży przez dwa tygodnie – nic nie ginie
IDEALNE miejsce dla dzieci, przy brzegu płytka, czysta i zawsze była ciepła - od 24 - do 26C.
W pobliżu fajne miejsca na spacery, do innych zatoczek, jaskinie na górze, dostępne z wody - ja miałem ponton z silnikiem.
Sklep 12 km w Orebicu (w Podobucach można kupić tylko lody - u kulawego - i piwo- ale to nie przeszkadza, wycieczki do MOstaru/Dubrownika/Korcule i innych miejsc dostępne bez problemy. 1h do Stonu a dalej już gdzie chcesz.
Są dwie restauracje. Jedna nad brzegiem, tam piwo, i jedna u Farciów na górze - tam jesz to co sobie zamówisz dzień wcześniej, kalamry (wielkości kurczaka:-), ryby - jake złowią rano, pyszne wino!!! i NAJPIĘKNIEJSZY widok z tarasu na morze podczas kolacji - tam drogo, ale fajnie.
TO tak na szybko - ja planuje tam pojechać jeszcze kiedyś - teraz jadę na Hvar do domu tylko z solarami do zatoczki gdzie są dwa domy, ale wrócę do Podubic.
Zapytaj co chcesz wiedzieć konkretnie to chętnie pomogę.
m@rcin
agata22051979
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata22051979 » 23.02.2013 12:37

Marcin,
Dziękuję.
A napisz mi proszę jeszcze, jak było u Palmy (mnie ta palma bardzo wzrusza dla samej palmy - symbol wakacji w ciepłych krajach :) a dodatkowo dlatego, ze to kamena kuca (oddech ducha dawnych wieków na karku,). Jakie tam były warunki? Chyba brak tarasów, balkonów na morze? Czysto jest? Przez kogo wynajmowałeś?
Viktoryja chyba tylko w całości wynajmuje, a my jedziemy w 2 osoby plus "nieodpępniona" Mała nasza (szkoda, bo są i balkony i odnowiona)
Lubię takie dziury, na Hvarze byłam w zatoce z jedną restauracją (więc chyba większa od Twojej ;)) Ale lubię też, żeby było gdzie usiąść i pokontemplować przy miejscowym jadle i napitku (taka śródziemnomorska natura).
Ostatnio edytowano 23.02.2013 14:26 przez agata22051979, łącznie edytowano 1 raz
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 23.02.2013 14:08

wszystkie szczegóły na tej www http://www.dovolenavchorvatsku.cz/pl/dvacetctyry.html - ja zawsze w listopadzie mam już zapłaconą zaliczkę.
Mój skład to 2+2, u Palmy płaciłem 54 a w NIcsa 60, cały dom Viktriji to 145E
U Palmy przytulnie, schowany osłoniety klimatyczny taras, ale lepszy jest u Victorjii i NICsa - siedzisz pod drzewkami na plazy.
agata22051979
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata22051979 » 23.02.2013 14:27

Marcin, dziękuję
agata22051979
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata22051979 » 28.02.2013 13:28

Marcin (+ ewentualnie: Podobuczanie+ Peljesaczowcy)
Proszę napisz mi jeszcze jak jest "U Palmy", bo muszę przyznać, że jestem skołowana. Pytanie brzmi: jak z czystością "U Palmy", wnętrza na zdjęciach nie wyglądają zbyt komfortowo, żeby nie powiedzieć, że wyglądają na mocno zużyte i dawno nieodnawiane. Ale może to złudzenie. http://www.dovolenavchorvatsku.cz/pl/fo ... index.html

Mam kilka opcji do wyboru, w tym Orebic na samej plaży (http://pl.tralandia.com.hr/jerry-10658). Wygląda na nowy i świezy oraz dobrze wyposażony, ale oczywiście droższy.

Inne opcje to w Podobuce: Mikrut http://www.podobuce-apartmani.com/ albo Matko Trojanovic (stronki brak, ale to jest dokładnie naprzeciwko Mikruta, zaraz za parkingiem)
Reasumując Podobuce mnie urzeka. A "U Palmy" nęci palmą, plażą i kamieniami niczym rybę w wodzie kręcący się robaczek. Borak to jednak już nie to - za bardzo "wspólczesne".
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 28.02.2013 21:23

U Palmy jest czysto i przyjemnie, Żana (właścicielka) misezka obok i sama podlewa kwiatki, sprzęta - dba o wszystko, meble są inne niż na zdjęciach - w pokojach był remont.
Oberic jest dobry dla licealistów (tłok w mieście,tłokna plaży tłok wszędzie) ja tego nie lubię.
Podobuce są jak wczasy u dziadka na wsi, spokojnie, dzieci bez wyciągaczy pieniędzy itd.
agata22051979
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata22051979 » 28.02.2013 22:07

Marcin, może w innym apartamencie mieszkałeś i tam był remont?
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 01.03.2013 06:43

Najlepsze apartamenty w Podobucach są od Fanyj przez U Palmy, Sandra Victirii i Niksa - bo są na plaży - tylko do Sandry nie polecam co nie ma tarasu od strony plaży - reszta jest przyzwoita - w apartamencie spędzi się tylko noc i czas na przygotowanie posiłku - zapewniam, ze reasztę czasu tylko na tarasie i plaży.
agata22051979
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata22051979 » 11.03.2013 10:51

Bosman, Marcin, Sarka każe podpisywać jakąś umowę "od czapki", zawsze tak robi? Mieliście kiedykolwiek jakieś problemy z tego tytułu? Boję się, że przykładowo urwie się słuchawka pod prysznicem, a to będzie moja wina (zapisy umowy!) i będę musiała ponosić jakieś dziwne koszta
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 11.03.2013 11:16

Ja podpisałem tą umowę już kilka razy, kaucji nie dawałem w Podobucach - nikt nie chciał - to są normalini ludzie:-)
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.03.2013 11:21

Bosm@n napisał(a):Ja podpisałem tą umowę już kilka razy, kaucji nie dawałem w Podobucach - nikt nie chciał - to są normalini ludzie:-)

Którzy, jak ktoś coś im zniszczy, chcą za to rekompensatę. Moim zdaniem, jak zniszczę, to płacę.
agata22051979
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata22051979 » 11.03.2013 11:46

Bosm@n napisał(a):Ja podpisałem tą umowę już kilka razy, kaucji nie dawałem w Podobucach - nikt nie chciał - to są normalini ludzie:-)

Mi odruchowo trudno podpisać: większość tych punktów to wycięte klasyczne zapisy agencyjne chroniące agencję, a nie klienta:)
Może za dużo mam z prawem do czynienia, żeby również przymknąć oko na ewidentne mankamenty formalne umowy :) Wiem, ze nie znają polskiego w stopniu zaawansowanym, ale co do zasady nie powinni się silić na umowy po polsku w tej sytuacji.
Dzięki za odpowiedź, Bosman
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Pelješac > Podobuče pytanie techniczne - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019