Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłata za apartamenty w kunach

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hncl
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2014
Opłata za apartamenty w kunach

Nieprzeczytany postnapisał(a) hncl » 06.06.2019 21:21

Dzień dobry,
Wybieram się po raz kolejny do Chorwacji. Zawsze za apartamenty płaciliśmy w euro. Zastanawiam się czy przyjmą opłatę w kunach, czy nie będzie porblemu?

Pozdrawiam
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.06.2019 21:29

A nie prościej zapytać właścicieli apartamentu, który Cię interesuje?
To będzie chyba najbardziej wiarygodna informacja.
rafcioo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcioo » 06.06.2019 21:30

Wszystko zależy od gospodarza więc najlepiej zapytać.
hncl
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) hncl » 07.06.2019 09:39

anakin napisał(a):A nie prościej zapytać właścicieli apartamentu, który Cię interesuje?
To będzie chyba najbardziej wiarygodna informacja.


Nie prościej ponieważ jedziemy w ciemo i nie mam pojęcia w jakim mieście się zatrzymamy ostatecznie i który apartament wybiorę. Do tej pory zawsze płaciłem w euro i nigdy nie zastanawiałem się nad możliwością zapłaty w kunach. W tym roku wolałbym nie zabierać ze sobą euro tylko po prostu na miejscu wypłacić pieniądze z bankomatu.
Ostatnio edytowano 07.06.2019 09:43 przez hncl, łącznie edytowano 1 raz
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 07.06.2019 09:40

hncl napisał(a):
anakin napisał(a):A nie prościej zapytać właścicieli apartamentu, który Cię interesuje?
To będzie chyba najbardziej wiarygodna informacja.


Jedziemy w ciemo i nie mam pojęcia któy apartament wybiorę.


Specjalnie kupujesz kuny na opłacenie noclegów?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.06.2019 13:36

hncl napisał(a):
anakin napisał(a):Nie prościej ponieważ jedziemy w ciemo i nie mam pojęcia w jakim mieście się zatrzymamy ostatecznie i który apartament wybiorę. Do tej pory zawsze płaciłem w euro i nigdy nie zastanawiałem się nad możliwością zapłaty w kunach. W tym roku wolałbym nie zabierać ze sobą euro tylko po prostu na miejscu wypłacić pieniądze z bankomatu.

Rozumiem.
Nie pozostaje nic innego jak jednak wziąć euro,a w przypadku zgody właściciela na płatność w HRK pobrać je z bankomatu, a euro przywieźć z powrotem.
Próba wypłacenia tam euro może być kłopotliwa:
placenie-karta-platnicza-w-chorwacji-watpliwosci-t33127-2100.html
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2019 14:06

hncl napisał(a):
anakin napisał(a):A nie prościej zapytać właścicieli apartamentu, który Cię interesuje?
To będzie chyba najbardziej wiarygodna informacja.


Nie prościej ponieważ jedziemy w ciemo i nie mam pojęcia w jakim mieście się zatrzymamy ostatecznie i który apartament wybiorę. Do tej pory zawsze płaciłem w euro i nigdy nie zastanawiałem się nad możliwością zapłaty w kunach. W tym roku wolałbym nie zabierać ze sobą euro tylko po prostu na miejscu wypłacić pieniądze z bankomatu.

Jeśli nie przyjmą kun, będzie problem z wypłatą euro.
https://www.zaba.hr/home/bankomati1
rafcioo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcioo » 07.06.2019 17:32

W niektórych miasteczkach są kantory więc można tym się ratować ostatecznie.
hncl
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) hncl » 10.06.2019 06:18

Ok, dzięki za odpowiedź. Postaram się jednak zabrać euro.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Opłata za apartamenty w kunach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone