Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Opatijska Riwiera i wyspa Krk

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.04.2013 23:25

Dobry wieczór

Witam na forum

Szukam jak najwięcej praktycznych informacji o Opatijskiej Riwierze i wyspie Krk.
Informacje o zabytkach, promenadach, cudach przyrody, mam w przewodnikach.

Interesuje mnie np. jak najlepiej zaparkować, gdzie dobrze zjeść, itp.

Na początek jedno pytanie: jak jest z parkowaniem w Opatiji ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.04.2013 23:42

Ni drugie pytanie: intryguje mnie Baśka i Stara Baśka, da się tam bez stresu zaparkować ?
No i czym się różnią, poza tym, ze Baśka jest młodsza ?
Wybaczcie takie przyziemne pytania, ale o tym, że jest tam bosko widokowo, nie trzeba mnie przekonywać.
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 11.04.2013 01:13

W Opatiji w sezonie nie jest łatwo znaleźć miejsce parkingowe. Jak już znajdziesz, kupujesz bilecik w automacie, kładziesz za szybą i ruszasz w miasto :)
Jest co ogladać :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2013 08:15

Nie ma tam dużego parkingu w centrum? Zostaje parkowanie na ulicach?
arek_sosnowiec
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 11.04.2013 09:10

Ja parkowałem przy ulicy. O wolne miejsca bardzo ciężko a byłem w drugiej połowie czerwca. Z informacji praktycznych: parkomaty nie przyjmowały banknotów, tylko monety (oczywiście nie miałem, musiałem biegać i rozmieniać). Ale być może coś się zmieniło w tym temacie ponieważ ja byłem w 2010 r.
Natomiast miasto warto odwiedzić. Dużo ładnych budynków, skwerów i drogich samochodów na ulicach. Można się przespacerować po aleii gwiazd sportu.
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.04.2013 09:11

Lednice napisał(a):Nie ma tam dużego parkingu w centrum? Zostaje parkowanie na ulicach?

Nie ma (nie było).
Opatija to jedna ulica...;) i to jest centrum.
Ciężko z parkowaniem...ciasno...czyli parkowanie na ulicach...trzeba uważać/patrzeć na zakazy!
Miejscowym wiele uchodzi płazem, turystom już nie.

Popatrz na Street View

Pozdrawiam
woka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.04.2013 09:54

Lednice napisał(a):Na początek jedno pytanie: jak jest z parkowaniem w Opatiji ?

Wolne miejsce to jak 6 w lotto :( innymi słowy jak na "Marszałkowskiej" w godzinach szczytu.
To kurort cieszący się dużym uznaniem pewnej grupy osób (zamożnych). Myślę, że nawet teraz byłby problem ... w sezonie jest :( :( :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2013 14:10

Wielkie dzięki za pomoc! Prawd powiedziawszy mam ofertę płatnego parkingu od hotelu, ale zdziwiło mnie,że parking hotelowy jest daleko od hotelu i że podrzucają tam gości busikami. Teraz wiem dlaczego.

Czy podobnie jest z parkowaniem w Volosko, Lovranie i Icici?
Czy zostawienie auta na parkingu hotelowym i korzystanie z komunikacji publicznej jest dobrym pomysłem?

---------------------------------------------------------------------
PS:
Okazało się, że hotel Palace-Bellevue
jakoś zdobył miejsca parkingowe w samym centrum Opatiji i moje obawy okazały się bezpodstawne :D
Doba parkowania na parkingu strzeżonym w samym centrum kosztuje 10 euro

W centrum jest też nowy Dom Parkingowy, ceny zapewne podobne 8)
Ostatnio edytowano 24.02.2014 22:33 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
umca81
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) umca81 » 11.04.2013 14:34

Byłem w Sierpniu 2012 w Basce i w Starej Basce

koło godziny 9-10 już się zagęszcza ale nie było problemu ze znalezieniem miejsca. Gorzej z miejscem w cieniu.
W Basce parkowałem w kierunku na Zarok. Można bylo zaparkowac pod dużymi namiotami.

W Starej Basce gorzej. 9-10 juz mocno tłoczno było. Z parkingiem kiepsko, parkowałem przy głównej ulicy. Troszkę nielegalnie ;)
woka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.04.2013 14:37

Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.04.2013 15:31

Lednice napisał(a):Czy podobnie jest z parkowaniem w Volosko, Lovranie i Icici?
Czy zostawienie auta na parkingu hotelowym i korzystanie z komunikacji publicznej jest dobrym pomysłem?

W Lovranie podobnie.

Co do transportu publicznego - tak jakby było gdzie jeździć :wink:
Przecież to małe miasteczko - wszędzie na piechotę można bo blisko.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2013 17:12

Dziękuję za informacje o Baśkach.
Gdzie były te duże namioty, blisko plaży ?

Nie jestem pewien, czy wszędzie jest tam blisko. Promenada Lungomare ma ponoć 12 kilometrów, od Volosko do Lovranu. Myślałem, żeby np. podjechać do Lovranu i wrócić autobusem. A do Icici i Volosko w jedną stronę promenadą, z powrotem autobusem. Jedziemy z dziećmi.

Gdzieś czytałem, że aż do Moscenickiej Dragi jest linia autobusowa z Rijeki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2013 19:48

Poszukałem w internecie i znalazłem rozkłady jazdy autobusów w Opatiji.
http://www.autotrolej.hr/Download/2013/ ... 2_32A1.pdf
http://www.opatija-tourism.hr/PDF/tzopa ... utobus.pdf

Może komuś się przyda, jak będzie w mieście lub w najbliższej okolicy.

Co do dalszej okolicy, to czytałem i oglądałem fotki z Moscenickiej Dragi, jest tam cudownie
Może się mylę ?
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.04.2013 06:59

Lednice napisał(a):Nie jestem pewien, czy wszędzie jest tam blisko. Promenada Lungomare ma ponoć 12 kilometrów, od Volosko do Lovranu. Myślałem, żeby np. podjechać do Lovranu i wrócić autobusem. A do Icici i Volosko w jedną stronę promenadą, z powrotem autobusem.

Nie zrozumieliśmy się - myślałem, że chcesz komunikacją po Opatija/Lovranie jeździć. :)

Lednice napisał(a):Co do dalszej okolicy, to czytałem i oglądałem fotki z Moscenickiej Dragi, jest tam cudownie
Może się mylę ?

Nie mylisz się.
:mrgreen:

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2013 15:22

No to fajnie, że się nie mylę.
Podejrzewam, że z parkowaniem jest tam podobny numer jak w Opatiji, chyba dobrze podejrzewam ?

Byłeś na plaży w Brsec ? Na fotkach wygląda rewelacyjnie
http://d22kp0apja09ol.cloudfront.net/ph ... 043_16.jpg
, ale czasem diabeł tkwi w szczegółach.
Jest tam w pobliżu jakiś parking ?

Pozdrowienia
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019