Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiś

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dexiu
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 08.04.2011
Omiś

Nieprzeczytany postnapisał(a) dexiu » 08.04.2011 18:57

Wybieram się wtym roku pierwszy do chorwacji a konkretnie w okolice Omiś niech mi ktoś powie jakie są aktualnie ceny w chorwacji,i czy jak będe miał w kieszeni1000euro na cztery osoby to starczy na dwa tygonie,a może odnich walute wziąść.Prosiłbym także gdzie najlepiej się stołować czy też może jedzenie brać z tąd i na miejscu gotować,chociaż tej opcji chciałbym uniknąć.Co w okolicy do zwiedzania.
fotek
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.06.2010
Omiś

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotek » 08.04.2011 22:00

Byłem tam w ubiegłum roku niedaleko Omiś - w Marisuci . Na trzy osoby 2+1 wraz z kwaterą wydałem ok. 1200 euro. W zależności jak bedziesz wydawał - przy normalnym trybia życia tzn. śniadania i co jakiś czas obiady w domu powinno ci starczyć. Jeżeli jedziesz z dziećmi polecam rejs statkiem Junior z Omiś - fajna atrakcja dla dzieci - skoki do wody w zatoczce ze statku łowienie ryb, dla ciebie degustacja wina / nie polecam/ jak również poczęstunek rakiją / polecam/ . W Omiś do zwiedzania trochę atrakcji znajdziesz ; wieża piracka, rejs łódką Cetiną, rafting Cetiną. Możesz odwiedzić konobę Kremenko / knajpa w stylu jaskiniowców - ale troche kosztuje i trzeba wcześniej rezerwować. Ponadto jest to miejsce dobre do wypadów w góry - gdzie można w winnicach kupić taniej wino i rakiję. Niedaleko do Splitu - tu pałac Dikolecjana, Trogiru , Makarskiej , czy też do wodospadów Krk, czy też do Plitwic troche dalej 3 godziny i wczesny wyjazd, do Dubrownika też ok. 3 godzin. Spoko można płacić kartą dobry przelicznik. Jak coś napisz to coś ci jeszcze podpowiem. Zresztą w tym roku również wybieram się też w te okolice.
rolka68
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.06.2006
Witam ziomka

Nieprzeczytany postnapisał(a) rolka68 » 09.04.2011 02:36

W tamtym roku ,byłem po raz 4 w Chorwacji w Duce 1,5 km od Omisia ,kwaterę miałem za 30 euro 2 +1 więc tanio.Woda trochę chłodniejsza ,chyba przez górską rzekę Cestinę ale dzięki niej piaszczyste plaże i długa płycizna (dobre dla dzieci).Polecam spacerki wieczorową porą plażą do Omisia.Bliższe info na maila. Pozdrawiam
chlebak
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 30.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) chlebak » 11.04.2011 12:02

WItam ,
JA w tym roku bede w pobliżu Omis a konkretnie w stanici. Bedize to mój pierwszy raz :D

Możecie podać jakieś namiary na knajpy gdzie warto sie wybrac , gdzie warto kupowac inne rzeczy :P co warto zobaczyć i z czego korzystać?\
z góry dziekuję
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.04.2011 12:42

chlebak napisał(a):WItam ,
JA w tym roku bede w pobliżu Omis a konkretnie w stanici. Bedize to mój pierwszy raz :D

Możecie podać jakieś namiary na knajpy gdzie warto sie wybrac , gdzie warto kupowac inne rzeczy :P co warto zobaczyć i z czego korzystać?\
z góry dziekuję


Cześć.

Klik

:wink:

Pzdr
beges80
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 07.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beges80 » 11.04.2011 14:57

witam
mam pytane do fotka
również wybieram się do marusici
masz jakies sprawdzone knajpki w omisiu czy droga z marusici do omisia nie jest uciążliwa jak wygląda parkowanie w omisiu
czy w samym marusici mozna zjeść kolację lub obiad
dexiu
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 08.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dexiu » 11.04.2011 17:43

Dzięki za pomoc. Ale chciałem zapytać jeszcze jedno ,jade do Stanići ichciałem sie dowiedzieć ile np. w knajpie kosztuje obiad ,piwko i inne bo niemam zamiaru gotować
chlebak
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 30.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) chlebak » 11.04.2011 20:30

dexiu napisał(a):Dzięki za pomoc. Ale chciałem zapytać jeszcze jedno ,jade do Stanići ichciałem sie dowiedzieć ile np. w knajpie kosztuje obiad ,piwko i inne bo niemam zamiaru gotować


Też jadę -w lipcu . Z tego co bywalcy piszą to są 2 kanjpy na krzyż :D wiec po 4 dniach zaczniesz albo jeździć do omisza albo samemu gotować . Ceny pewnie prównywalne z naszymi "kurortami".
Ja średnio liczę 80 euro na dzień (poza kwaterą i jakimś niewielkim zapasem z ojczyzny ) na 5 osób 2+3.
pewnie w stanici jak jeden szanowny przedmówca napisł nie ma bankomatów wiec i tak będe częstym gosciem omisza.

Moze ktoś wie czy i gdzie jest najbliższy targ rybny lub rybacy z kutrów sporzedaja rybki i inne wynalazki? ( tak co by dzieci zobczyły że ludzi jedzą cos inego oprócz świni i krowy :D )


Wiem ze nie ten wątek ale moze ktoś jechał bezpośrednio i wie ile to czasu zajmuje? (czy sie szarpać czy tez odwiedzić bratnaków madziarów i pokosztowac ich tego przereklamowanego tokaja :D )
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 11.04.2011 21:19

Chlebak , targ rybny , a raczej bazar rybny był w Omiśu jak byłem w 2009r w Cro. Nie widziałem w porcie sprzedających z kutrów rybaków . Bazar mieści się na przeciwko konzuma przed mostem na rzece Cetinie . Wieczorem można nieżle się upodlic degustując rakiję na placyku naprzeciw wspomnianego konzuma.
REDsnake56
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) REDsnake56 » 12.04.2011 00:57

Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.04.2011 06:16

dexiu napisał(a):Dzięki za pomoc. Ale chciałem zapytać jeszcze jedno ,jade do Stanići ichciałem sie dowiedzieć ile np. w knajpie kosztuje obiad ,piwko i inne bo niemam zamiaru gotować


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=28828

Generalnie Jesteś w dobrym dziale...

:wink:
fotek
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotek » 12.04.2011 06:54

beges80 napisał(a):witam
mam pytane do fotka
również wybieram się do marusici
masz jakies sprawdzone knajpki w omisiu czy droga z marusici do omisia nie jest uciążliwa jak wygląda parkowanie w omisiu
czy w samym marusici mozna zjeść kolację lub obiad



W Marusici masz knajpę obok sklepu przy głownej ulicy, można tam zjeść śniadanie, obiad i kolację, wypić piwo i rakiję, mają pizzę dobrą ale dosyć drogą - za taką samą cenę Omiś dostaniesz dużą, droga do Omiś jest kręta ale bardzo dobra, w Omiś masz kilkanaście knajp zregułu z dobrym jedzeniem , wybór pozostawiam tobie w zależności od tego co ci smakuje. W Omiś jadąc od Marusici przed Cetiną - skręć w prawo przejedź wzdłuż rzeki następnie za tunelem będziesz miał bezpłatny parging. Jak coś pisz podpowiem.
chlebak
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 30.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) chlebak » 20.04.2011 14:23

a czy w omnisiu jest jeakis wiekszy market?
piotr65
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 18.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr65 » 20.04.2011 14:33

Jak dobrze pamiętam, przez most w stronę Splitu, 200m po lewej. :D
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 20.04.2011 18:46

chlebak napisał(a):a czy w omnisiu jest jeakis wiekszy market?


Studenac d.o.o.
Četvrt Ribnjak 17
21310 Omiš, Hrvatska

http://studenac.hr/
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone