Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omis Duce - proszę o informację

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Asia1007
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 18.01.2006
Omis Duce - proszę o informację

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia1007 » 28.01.2006 11:30

Czy ktoś był w Omis Duce.
Wybieramy się tam w czerwcu i proszę o informację czy warto tam pojechać.
salkos
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 21.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) salkos » 29.01.2006 17:36

Było już trochę na tym forum o tej miejscowości.

Np.tutaj:
forum/viewtopic.php?t=9396&highlight=omis+duce

albo tutaj:
forum/viewtopic.php?t=8520&highlight=omis+duce
WoYo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 26.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 30.01.2006 09:58

Asia1007 napisał(a):Czy ktoś był w Omis Duce.
Wybieramy się tam w czerwcu i proszę o informację czy warto tam pojechać.


Nie polecam. Są ładniejsze miejsca. Byle jak najdalej od strasznej starej fabryki w Dugi Rat. Koszmarny widok.

Pozdrawiam
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 30.01.2006 11:31

WoYo napisał(a):
Asia1007 napisał(a):Czy ktoś był w Omis Duce.
Wybieramy się tam w czerwcu i proszę o informację czy warto tam pojechać.


Nie polecam. Są ładniejsze miejsca. Byle jak najdalej od strasznej starej fabryki w Dugi Rat. Koszmarny widok.

Pozdrawiam


I ja podzielam tę opinię - odcinek od Splitu do Omiša jest po prostu paskudny. Warto pojechać choćby kilkanaście km za Omiš :) Albo dalej :)

Plumek
KiKi
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) KiKi » 30.01.2006 15:59

A jak jest w Stanici to też koło Omiszu - może ktoś wie? Mamy małe dziecko a słyszałam że tam jest piaszczysta plaża - czy to prawda?
Pozdrawiam
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 30.01.2006 16:24

KiKi napisał(a):A jak jest w Stanici to też koło Omiszu - może ktoś wie? Mamy małe dziecko a słyszałam że tam jest piaszczysta plaża - czy to prawda?
Pozdrawiam


Dokładnie to nie wiem, jednak okolice Omisu charakterystyczne są własnie z piaskowych plaż. Oczywiscie nie takich jak nasze bałtyckie, ale są. W Omisu ciezko właściwie znaleźć inną jak piaskową. Trzeba wyjechać poza miejscowość w kierunku Breli, żeby znaleźć skałki.

Kierunek na Split odradzam. Bleee :wink:
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 30.01.2006 16:28

Asia1007 napisał(a):Czy ktoś był w Omis Duce.
Wybieramy się tam w czerwcu i proszę o informację czy warto tam pojechać.


Aż tak fatalnie nie jest, jednak poki możesz to szukaj innego miejsca. Pas nadmorski składa się z wąskiej plażyczki, murku, pasa zabudowań, Jadranki i znowu pasa zabudowań. Niestety, żeby gdzieś się przejsć trzeba przemieszczać sie wzdłóż głównej drogi. A to jest anormalne. Poza tym nie uświdczusz natury, spokoju i ciszy. Na zdjęciach wszystko ładnie wygląda. Jednak po to człowiek wymyslił słowo "ujęcie" :wink: Reasumujać jadąc w ciemno, właściwie jedzie się w jasno 8) Powodzenia
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 01.02.2006 11:32

KiKi napisał(a):A jak jest w Stanici to też koło Omiszu - może ktoś wie? Mamy małe dziecko a słyszałam że tam jest piaszczysta plaża - czy to prawda?
Pozdrawiam


Byłem ostatniego lata w Sanici, piaszczystych plaż nie widziałem, moze kawałek w kierunku Omisia. Ale jak tam dojść z małym dzieckiem. Kamienie, betony, w górę, w dół schody, schodki. Od strony morza Stanici wygląda następujaco : plaż kamienno-betonowa, schody do apartamentu (od ok 100 do 200), apartament i schody do Jadranki i do samochodu (następne min 100) .Ja miałem razem prawie 300 stopni do pokonania. Fajnie, ale tylko pierwszego dnia, pózniej nawet wypad do sklepu po pieczywo był koszmarem, a pakowanie samochodu--słów brak. Były też plusy--wspaniały, cudowny widok na morze. Spacer Jadranką--zapomnijcie, auto za autem, bardzo wąsko, niebezpiecznie. Z dzieckiem--radzę spokojnie poszukać innego miejsca. Pozdrawiam
pawel_46
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_46 » 01.02.2006 12:14

Mnie się bardzo podobało plaża piaszczysta nie taka co prawda jak nad Bałtykiem ale jaksą małe dzieci to idealnie, rosną na plaży cyprysy ktore dają miły cień. Obok piękny przełom rzeki Cetiny nierdaleko do Splitu Trogiru, Madjugorie, Makarskiej więcej zalet niz opisanych wad. Z wad to rzeczywiście ciasno
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 01.02.2006 12:46

W zeszłym roku wyjeżdżaliśmy z 14 miesięcznym brzdącem i marzyła nam się piaszczysta plaża (wiadomo: babki, zamki, itp). Ale kamienisto-żwirkowa plaża bardzo miło nas zaskoczyła: pod basenik kładliśmy karimatę, aby nie zrobić dziur. Za to jaka frajda z rzucaniem kamieni, budowaniem wież, kopaniem grajdołka. Co bardziej pomysłowi rodzice zabrali kredki i farby i dzieciaki malowały otoczaki w różne wzorki. A za to dziecko było czyste, jedzenie nie zasypane piaskiem, nic nie trzeba było trzepać aby pozbyc sie natarczywych zierenek (ręczniki, bagaże, zabawki).
Piaskiem cieszmy się ... nad Bałtykiem. ;-)


A wracając do tematu: omiń Omisz. Warto tu zajrzeć na 1 czy 2 wycieczki. Ale na co dzień znacznie milej jest gdzieś daleko od zgiełku miasta. Nas zaskoczyły bardzo wysokie ceny w knajpkach na plaży.

Za Omiszem w stronę Makarskiej masz tak olbrzymi wybór małych i maluśkich miejscowości, że ... z wyborem można mieć mały kłopot.


PS. Całkiem zapomniałam. Na plaży największą popularnością cieszyło się rzucanie kamieni do dziury w skale (prawdziwe rodzinne turnieje). Spróbuj coś takiego zrobić na piaszczystej plaży :lol:
pawel_46
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel_46 » 01.02.2006 13:00

Omiś zależy co kto chce Samo miasto Omiś to rzeczywiście ruch zgiełk ciasno itd ale okolice dlaczego nie np Duce już dużo lepiej spokojniej.
Piasek to tam jest taki miałki jak mączka brudzi a jak wiej to wciska się tam gdzie nie powinno.
Najlepiej jakby kilka plaż bałtyckich przenieść do Chorwacji a tamtejszą pogodę nad nasze morze :)
gratkorn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gratkorn » 01.02.2006 15:47

Na końcu Omisia - tam gdzie kończy się kamping Galeb - a zaczyna Ducze, jest szeroka piaszczysta plaża z tamaryszkami. Z tej plaży jest przejście kanełem burzowym pod Jadranką do domów - ja wybrałam dom w drugiej linii dlatego nie miałam problemów z hałasem. W strojach kąpielowych wychodziliśmy z apartamentu i szliśmy prosto na plażę, na której można było wypożyczyć łóżka. Knajpa na plaży była tańsza niż przy drodze!!!
Na kampingu (na który wszyscy legalnie wchodzą przez dziurę w ogrodzeniu) znajdują się prysznice na plaży (chociaż zasolenie w Omisiu jest dużo mniejsze niż np. w Makarskiej), my wogóle nie płukaliśmy się z soli, na kempie jest plac zabaw dla dzieci,trampoliny, korty tenisowe, boisko do siatki, do kosza, jest program animacyjny dla dzieci i aerobik dla dorosłych. Są też : 1 piwiarnia, 1 sklep, 1 restauracja, 4 - 5 sanitariatów, szkoła windesurfingu + wypożyczalnia - wszystko ogólnodostępne dla każdego - nikt nie pyta czy się jest z kampingu czy z "miasta"

Nasz czterolatek był zachwycony plażą piaszczystą chociaż kamienie to jego żywioł - ale niestety nie do opanowania - podczas pobytu i kąpieli w Makarskiej - musieliśmy się stamtąd zbierać bo maluch był tak zafascynowany rzucaniem kamieni do wody, że musieliśmy cały czas przy nim stać i uważać żeby nie uderzył kąpiących się ludzi.
Następny plus Omisia (jeśli chodzi o dzieci - bo dla dorosłych to raczej minus), to bardzo długo jest płytko i nawet te strachliwe maluchy mogą się bez ograniczenia taplać nie tylko 0,5 m od brzegu.
Zaraz przy kampingu jest piętrowy Studenac.

Generalnie Omiś to świetna baza wypadowa na wycieczki na północ i południe jak również fantastyczne miejsce dla maluchów, które lubią robić błotko :lol: - tak jak mój misiek.

Dalszej części Ducze również nie polecam - pomijając fabrykę - to miasteczko na drodze - dosłownie !!!
Niestety nie mogę wstawić zdjęć bo nie mam cyfrowego aparatu, ale na konkretne życzenie podam adres apartamentu. Gospodarze to bardzo mili ludzie - ich sąsiedzi również - pojechaliśmy w ciemno (VI/05) i nie było żadnych problemów ze znalezieniem apartamentu.
Pozdrawiam M.onika

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Omis Duce - proszę o informację
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone