Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore:)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 06.08.2014 18:47

Reasumując, polecam Podgorę, ale nie mam też nic przeciwko pozostałym dwóm miejscowością. My w tym roku wybieramy się właśnie do Tucepi:))[/quote]

W tym roku też byliśmy w Podgorze i bardzo nam się podobało, służę pomocą jesli ktos potrzebuje porad. Bylliśmy jeden wieczór w Tucepi i jest równie piękne choć nieco inne. Mojej żonie bardzo się tam spodobało i po powrocie do apartamentu powiedziała, że za rok tam jedzie... :wink:
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 06.08.2014 18:58

Daniellos76 napisał(a):Reasumując, polecam Podgorę, ale nie mam też nic przeciwko pozostałym dwóm miejscowością. My w tym roku wybieramy się właśnie do Tucepi:))


W tym roku też byliśmy w Podgorze i bardzo nam się podobało, służę pomocą jesli ktos potrzebuje porad. Bylliśmy jeden wieczór w Tucepi i jest równie piękne choć nieco inne. Mojej żonie bardzo się tam spodobało i po powrocie do apartamentu powiedziała, że za rok tam jedzie... :wink:[/quote]

No to mamy podobne gusta :lol:
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 06.08.2014 19:27

[quote="Agulek777"]Byłam w Podgorze w zeszłym roku i również mogę szczerze polecić. Nocowaliśmy w Caklije, a na spacery chodziliśmy do centrum. Caklije spokojne, właściwie jedna linia brzegowa, deptakoulica i plaża. Jeden sklep, ze trzy może cztery restauracje.
quote]

Bylismy jednego wieczorku na spacerze w Caklje, przeurocze miejsce, najbardziej podobała nam się bliskość od apartamentów do morza, dosłownie można "rzucać" schabowego z balkonu na plażę :D . Choć prawdę mówiąc nie chciałbym mieszkać na parterze i patrzeć jak wczasowicze zaglądają mi w talerz :wink: . Niemniej super spokojne miejsce. Jeden minus - jadłem tam najgorsze kalmary w życiu (taka knajpka przy morzu gdzie wisiała przy wejściu ryba... :x )
j_nadolska
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 19.09.2012
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_nadolska » 28.08.2014 23:35

Czy w Podgorze są organizowane rejsy na Hvar lub Korculę? Może fish picnic? Będziemy tam na początku września. Czytałam gdzieś, że w Podgorze jest organizowana bitwa morska na początku września. Czy ktoś coś wie na ten temat?
Auriś
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 18.03.2014
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) Auriś » 20.01.2015 23:20

szukam apartamentu w Podgorze, jak możecie polecić coś to będę wdzięczny. Przeglądam internet ale ciężko coś znaleźć w rozsądnej cenie.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
yellowrose
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.02.2015
Chorwacja po raz pierwszy TUCEPI- Czy to właściwy wybór??

Nieprzeczytany postnapisał(a) yellowrose » 26.02.2015 10:25

Witajcie :D

Wakacje zbliżają się małymi kroczkami i pora wreszcie podjąć decyzję co do miejsca wyjazdu.
Dotychczas każde wakacje spędzaliśmy na piaszczystych plażach , pierwszy raz decydujemy się na zamianę trzeszczącego pod stopami piasku na kamienie i chyba tego się najbardziej obawiam. :D
Zapewne ktoś zapyta:" A czego tu szkoda ? Przecież mniej sprzątania w pokoju i zero kłujących drobinek na plecach pod bikini ?" Racja, ja jednak uwielbiam miękki jak puch( szczególnie ten na bułgarskich plażach biały piasek) i odczucie kiedy po nim stąpam :D no i nieodłączne choć coraz częściej zakazane budowle z piasku...
Ale do rzeczy, decyzja o "zamianie " podjęta tak więc teraz prośba o rady.
Miejsce musi być urokliwe i klimatyczne, mąż najchętniej kierowałby się w stronę Opatiji, bo najbliżej, ale z tego co wyczytałam i widziałam na forum jest to "dość ubogi "widokowo region, a Makarska zachwyciła mnie swoimi widokami :D .

Jak w temacie czy Tucepi to właściwe miejsce dla naszej trójki ?
Czy jadać w ciemno bez problemu znajdziemy nocleg czy będzie ciężko ??

Nie jesteśmy śpiochami i potrafimy wstać wcześnie by zająć odpowiednie miejsce na plaży :)(W Bułgarii co dzień o świcie pokonywaliśmy 210 schodów by mieć miejscówkę przy samej wodzie :D ) ale nie chcemy też leżeć jak śledzie i zwykle mamy olbrzymi ekwipunek ze sobą w postaci materacy, pontonów, zabawek dmuchanych itp. ( Pod tym względem jesteśmy chyba nieco zbzikowani :) bo jak inaczej nazwać rodzinę, która pakuje do walizy samolotowej ponton z wiosłami :D . Ten ponton to utrapienia ale bez niego syn nie wyobrażał sobie wakacji)

Czy ratownicy zezwalają na pływanie na tego typu zabawkach ?

Czy w Tucepi jest gdzie zjeść dobrą rybkę ? Dla mnie wakacje nad wodą to tylko ryba i może być ona każdego dnia do znudzenia, tak by na cały rok się najeść :D
Oczywiście mam na myśli świeżą z połowu a nie mrożonkę z samochodu, który podjeżdża co rano pod restaurację, która chlubi się napisem " świeże ryby" :(

Gdzie można stosunkowo tanio ale smacznie zjeść :) ? Prośba o nazwy i wskazówki dojścia do miejscówek
Co warto zjeść, jaki specjał chorwacki ?
Czy można kupić świeżą ale oprawioną rybę ??
Czy żar lejący się z nieba jest równoważony przez wiatr czy raczej przebywanie bez parasola grozi niemiłymi następstwami ?
Jak w ogóle wbić parasol w kamienie ....? ? Nie połamie się, jest w ogóle sens ? :)

Co warto zobaczyć w pobliżu ?
Czy w Tucepi można zakupić domowej roboty sprawdzoną rakiję ??

Jakie wino słodkie polecacie, proszę o nazwę bym nie kupiła jakiegoś mamrota :D ???

Czy nocami Tucepi to raczej spokojne miejsce czy imprezy do rana ? My raczej tak po północy chcielibyśmy spokojnie zasnąć :)

I najważniejsze proszę o namiary na sprawdzoną , blisko wody i nie za drogą kwaterę dla naszej trójki :D








Za pomoc serdecznie dziękuję :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Chorwacja po raz pierwszy TUCEPI- Czy to właściwy wybór?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.02.2015 10:31

yellowrose napisał(a):Gdzie można stosunkowo tanio ale smacznie zjeść :) ? Prośba o nazwy i wskazówki dojścia do miejscówek


Cześć.

gdzie-jesc-w-tucepi-makarskiej-t25012.html#p453755

yellowrose napisał(a):Co warto zjeść, jaki specjał chorwacki ?


co-w-chorwacji-warto-trzeba-zjesc-t26808.html

yellowrose napisał(a):Czy można kupić świeżą ale oprawioną rybę ??


brela-tucepi-makarska-pomozcie-wybrac-t29020.html#p571508


yellowrose napisał(a):Co warto zobaczyć w pobliżu ?


ciekawe-miejsca-w-okolicy-tucepi-t11204.html
makarska-co-warto-zobaczyc-t18447.html

yellowrose napisał(a):Czy w Tucepi można zakupić domowej roboty sprawdzoną rakiję ??


tucepi-a-rakija-t45375.html#p1405891

yellowrose napisał(a):Jakie wino słodkie polecacie, proszę o nazwę bym nie kupiła jakiegoś mamrota :D ???


Polecam Prošek.

:papa:
yellowrose
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.02.2015
Re: Chorwacja po raz pierwszy TUCEPI- Czy to właściwy wybór?

Nieprzeczytany postnapisał(a) yellowrose » 26.02.2015 10:51

Dziękuję :) Kilka z tych postów czytałam, ale niestety dużo informacji ze starszych lat i nie wiadomo jak z aktualnością
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Chorwacja po raz pierwszy TUCEPI- Czy to właściwy wybór?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 26.02.2015 10:56

Nie wiem jak jest w Tucepi ale w położonej niedaleko Baskiej Vodzie przez cały pobyt nie widziałem ani jednego ratownika choć stała wieżyczka a ludzi na pontonach i owszem. Zmieniając Bułgarię na Chorwację musicie być przygotowani nie tylko na zupełnie inny rodzaj plaży ale i na to ,że tutaj znacznie szybciej robi się głębiej i jak ktoś nie pływa ale lubi sobie wyjść trochę dalej w morze to w Chorwacji za daleko nie zajdzie. My w zeszłym roku też zdradziliśmy piasek na rzecz żwirkowo-kamienistej plaży i moja żona długo była do tego wyjazdu sceptycznie nastawiona a jak się okazało tak ją ta Riviera Makarska oczarowała,że wracamy tam znowu. Pierwsze jej słowa były- Boże jestem wysmarowana olejkiem i nic się do mnie nie klei jak fajnie. Split,Omis i trochę dalej Mostar czy Dubrownik- jest tam co zwiedzać.
yellowrose
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.02.2015
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) yellowrose » 26.02.2015 11:20

To kolejny plus, że nic się nigdzie nie lepi :)
Dzięki za informację o wodzie, faktycznie nie pomyślałam o tym, syn pływa, ale wiadomo jak z dziećmi, trzeba będzie teraz bardziej uważać, gorzej ze mną, ale poobserwuję innych i wyznaczę dobie powiedzmy jakaś bezpieczną granicę.
Naczytałam się też o jeżowcach, w Bułgarii skubały nas małe kraby, było ich full pod nogami ale bez butów nie było problemu by wytrzymać ale teraz trzeba będzie zaopatrzyć się w jakieś obuwie.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 26.02.2015 12:08

W Baskiej Vodzie na plaży nie spotkaliśmy żadnego jeżowca i myślę ,że w Tucepi może być podobnie,one lubią takie mniej uczęszczane miejsca,w jakiś zatoczkach czy bardziej dzikich plażach. Buty są bardzo pomocne bo dno jest zupełnie inne i bez nich noga grzęźnie w żwirku a dodatkowo nie brakuje śliskich kamieni. Jak nie kupicie u nas to tam jest tego pod dostatkiem-my z żoną daliśmy 100 kun-synowi kupiliśmy w Lidlu i są już do wyrzucenia a nasze spokojnie wytrzymały.Jak byście się wybrali na wycieczkę do Omisa to sobie podejdźcie na tamtejszą plaże i zobaczycie jak wygląda namiastka plaży piaszczystej po chorwacku. Byliśmy tam raz- nie jest to klasyczny piasek ale dało się chodzić bez butów i to właśnie tam nazbieraliśmy sobie muszelek na pamiątkę.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 26.02.2015 13:46

W ubiegłym roku w Tucepi nie widzieliśmy żadnego jeżowca
yellowrose
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.02.2015
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) yellowrose » 26.02.2015 13:58

To i nawet lepiej wcale bym nie płakała jakbym go nie spotkała :) Muszelek to mam masę z Bułgarii, tam nie było metra piasku bez muszli, ale jak się uda to na pewno będę chciała też zobaczyć Omis, tam ponoć zamek ciekawy.
Ostatnio edytowano 26.02.2015 14:31 przez yellowrose, łącznie edytowano 1 raz
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 26.02.2015 14:19

W Podgorze też nie ma jeżowców na głównych plażach, przynajmniej ja nie uświadczyłem.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 26.02.2015 14:37

Nam w zwiedzeniu tego zamku czy raczej twierdzy przeszkodziła potężna ulewa,która przetoczyła się nad Omisem- na szczęście byliśmy już po plażowaniu i mieliśmy gdzie się schować. Warto zobaczyć Split z Pałacem Doklecjana i urokliwy Trogir- my to zrobiliśmy za jednym zamachem. Wiele osób robi wycieczkę do Dubrownika- planowaliśmy ale trzeba liczyć tak z 2 i pół godziny jazdy i zrezygnowaliśmy. W tym roku Baska Voda a w przyszłości myślę o lokalizacji bliżej Dubrownika bo szkoda to piękne miasto obskoczyć tak w biegu. Przy okazji to jest forum o Chorwacji ale przyznaje,że wiele razy namawiałem żonę na odwiedzenie Bułgarii-a i ja chętnie bym sobie ją przypomniał bo byłem tam w 1990 r. a to była zupełnie inna rzeczywistość. W związku z tym mam pytanie czy jeżdziliście tam prywatnie czy z biurem podróży i czy macie jakieś sprawdzone namiary. Jeśli możecie Państwo coś polecić to proszę o info na meila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Może kiedyś się przyda.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore:) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone