Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore:)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
miska777
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.12.2013
Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) miska777 » 21.12.2013 19:34

Bylismy w Chorwacji 8 lat temu. Wybralismy wtedy Biograd na Moru, zwiedzilismy tez Zadar, Sibenik, KRKA, Trogir, Split, wyspe Tkon... zakochalam sie w Chorwacji i obiecalismy sobie tam wrocac - co jakos do tej pory sie nie udalo...
Teraz planujemy wakacyjny wyjazd, mamy dzieci 3 i 7 lat.
Myslalam o okolicy Makarskiej z racji dobrej bazy wypadowej zarowno w strone Splitu, jak i Dubrovnika, ktorego poprzednio nie udalo nam sie zobaczyc...
No i prosilabym o porady - jaka lokalizacje wybrac?
Chcialabym aby miejsce bylo przede wszystkim dogodne dla dzieci, aby mialy tam duzo atrakcji, aby nie mogly sie tam nudzic takze wtedy gdy nie beda spedzaly czasu na plazy. Aby bylo duzo urokliwych uliczek i niezapomniane widoki. Marzy mi sie taki cudny chorwacki targ, jaki odwiedzalismy w Biogradzie, gdzie stragany uginaly sie od warzyw i owocow. Chcialabym zabrac rodzine na jakis rejsik po morzu, tak jak wtedy gdy poplynelismy na urokliwa wyspe Tkon.
Co polecacie?
Brela, Baska Voda czy moze Tucepi? A moze zupelnie inne miejsce?
Ostatnio edytowano 26.02.2014 12:29 przez miska777, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.12.2013 19:37

Witaj na forum.

Jest z czego wybierać:
gdzie-jechac-regiony-i-miejscowosci-dalmacja-srodkowa-t18258.html

Pozdrawiam
miska777
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) miska777 » 21.12.2013 20:15

Baska Voda przypomina mi troche Biograd, patrze na mapach google...
miska777
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) miska777 » 21.12.2013 20:52

Im wiecej czytam, tym mniej wiem...
Mętlik w glowie straszny...
Z jednej strony chcialabym cos podobnego jak Biograd, zeby bylo gdzie pochodzic, zeby byl targ, port, piekna promenada i troche atrakcji dla dzieci... z drugiej zas urokliwe wąskie uliczki, piekne widoki, piekna plaza... no i co tu wybrac? przez wzglad na dzieci wolalabym tez uniknac schodow na plaze... pomozcie z wyborem.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 21.12.2013 22:05

Miska rzuć okiem na ten link
apartament-baska-voda-lub-brela-t38032.html#p1089966
być może krótki opis Breli pomoże Tobie w podjęciu decyzji.


Pozdrawiam i Wesołych :)
miska777
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) miska777 » 21.12.2013 22:39

Dziekuje za linka, za chwile poczytam...
Na google zerknelam na Podgore, tez cudnie!!!
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 22.12.2013 10:20

Chyba nie doczytałam, a w jakim terminie chcecie jechać?
Pytam, bo my byliśmy w II połowie września w Makarskiej, mieszkaliśmy przy morzu, ceny wszędzie przez pół, a i ludzi było bardzo mało. (Tak, wiem, zaraz mnie niektórzy zlinczują, że chcę Makarską polecać) ;)
Byłam 7 razy w Chorwacji, w tym 2 razy w Makarskiej. W sezonie - nie polecam, po sezonie- polecam.
Plaże puste, morze ciepłe, targi warzywno-owocowe tętnią życiem, figi pyszne na drzewach :)
A może Baska Voda?
Płasko, fajne plaże, schodów nie ma.
W Breli nie byłam i nie będę, jakoś mnie tam nie ciągnie...

Pozdrawiam! :)
miska777
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) miska777 » 22.12.2013 18:20

W Breli troche odstraszaja mnie schody, moja mlodsza corka ma 3,5 roku, latem bedzie miala 4 ale to nie zmieni zbyt wiele, do super piechurow nie nalezy niestety:) maszerowanie pod gore moze byc z nią uciazliwe.

Obawiam sie ze my pojedziemy w sezonie, starsza corka chodzi do szkoly wiec wyjazdy czerwcowo wrzesniowe sa juz chyba za nami.
Jednak tlumy mnie nie przerazaja, nad naszym Baltykiem tez tloczno. Nawet tlumy nie sa w stanie odebrak urokow Chorwacji.
Jak jedzie sie z dziecmi to kompletne pustkowie tez nie jest rozwiazaniem. Dzieci sie nudza. Dorosly nasyci oko widokami dookola a dziecko potrzebuje dodatkowych wrazen i atrakcji.
Dlatego chcialabym jakos to wszystko wyposrodkowac.

Makarską i tak na pewno odwiedzimy. Dlatego tez moze ale nie musi byc docelowym miejscem wypadu.

Baska Voda, Tucepi, moze Podgora...
kasiunia126
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.08.2012
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiunia126 » 22.12.2013 19:02

Ja w tym roku byłam w Tucepi i już raczej tam nie powrócę. Nie polecam Ci. Fakt - widoki robią robotę, zwłaszcza jak w zeszłym roku byłam na Ciovo. Tłumy wieczorem masakra, no ale napisałaś, że Ci nie przeszkadza. Wąskich urokliwych uliczek tam nie znajdziesz, praktycznie jest tam tylko deptak wzdłuż plaży i tyle. Jeden plac zabaw dla dzieci widziałam. Targu również nie znalazłam. Pozdrawiam:)
miska777
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) miska777 » 22.12.2013 19:22

Napisz cos wiecej prosze!
Widoki piekne sa w calej Chorwacji wiec nie sa jedynym kryterium wyboru. Tucepi zawsze mozna tylko odwiedzic...
Co w takim razie polecasz?
kasiunia126
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.08.2012
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiunia126 » 22.12.2013 19:42

Raczej chętnie przeczytam co inni Ci polecą, bo byłam tylko w Tucepi i Okrug Gornji, także nie mam zbyt dużej wiedzy. W Okrugu fajne było to, że spacerkiem można było iść do Trogiru pospacerować.
miska777
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) miska777 » 22.12.2013 20:56

No to prosze w takim razie o wypowiedzi i porady innych, wszelkie uwagi w cenie.
Google maps jakos nie pomagaja w podjeciu decyzji. Plaze, palmy, piekne widoki dookola sa wszedzie. A ja chcialabym jeszcze aby miescina byla urokliwa takze wgląb, aby poza glowna promenada bylo gdzie pospacerowac, te waskie, urokliwe uliczki Biogradu pamietam do dzis...
miska777
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) miska777 » 29.12.2013 22:12

Podbijam temat:)

A moze Omis?
gunsior
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 07.06.2009
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gunsior » 06.01.2014 15:36

Ja polecam Promajne. płasko, sklep, stragany - jest co robić, ale trzeba rezerwować miejsce na plaży.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.01.2014 17:15

miska777 napisał(a):A moze Omis?

Sam Omisz na wypoczynek się nie nadaje. Sprawdź pocztę :wink:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore:)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone