Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore:)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
miska777
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) miska777 » 19.07.2014 23:46

Wrocilimy z Podgory. Bardzo zadowoleni:) Polecam wszystkim ta miejscowosc. Zwiedzilismy takze sasiadnie miejscowosci: Brele, Baske, Tucepi, Makarska ale jak dla mnie to Podgora jest numer 1.
Brela urocza, to fakt, jednak moje dzieci po godzinie pobytu mialy dosc. Wszedzie schody, schody i jeszcze raz schody. Tucepi rownie przyjemne jak Podgora ale czegos mi tam jednak brakowalo...
Chetnie odpowiem na wszystkie pytania:)
Gofer83
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 09.12.2010
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gofer83 » 21.07.2014 07:49

Hej jak tam z noclegami cenowo i ilosciowo. No j jakie rejony polecasz dla rodzicow z 2 latkiem?
Bloszek
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.07.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bloszek » 21.07.2014 13:41

miska777 napisał(a):Wrocilimy z Podgory. Bardzo zadowoleni:) Polecam wszystkim ta miejscowosc. Zwiedzilismy takze sasiadnie miejscowosci: Brele, Baske, Tucepi, Makarska ale jak dla mnie to Podgora jest numer 1.
Brela urocza, to fakt, jednak moje dzieci po godzinie pobytu mialy dosc. Wszedzie schody, schody i jeszcze raz schody. Tucepi rownie przyjemne jak Podgora ale czegos mi tam jednak brakowalo...
Chetnie odpowiem na wszystkie pytania:)

Byłabym bardzo wdzięczna jakbyś napisała mi jak kształtują się ceny apartamentów 2+2? Czy można jechać w ciemno - będziemy tam 21.08? Może masz jakieś ciekawe namiary? Mnie interesuje tylko ta południowa część, gdzie jest spokojnie. Czy są tam może takie skały jak w Breli z których można skakać? My właśnie tam byliśmy w zeszłym roku i byliśmy zachwyceni, ale apartament mieliśmy 90 schodków do góry i prywatną wręcz zatoczkę.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
miska777
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) miska777 » 23.07.2014 09:50

Gofer - co do noclegow to, jak wszyscy na forum pisza, bez problemu mozna jechac w ciemno. Na pewno cos znajdziesz. Ja taka odwazna nie bylam i jadac z 2 dzieci wolalam miec cos zarezerwowane... jednak wiem ze bez problemu bym cos znalazla. Niemalze caly dzien miejscowi kreca sie z tabliczkami "Apartmani", na kazdy przejezdzajacy samochod reaguja natychmiast, tabliczka w gore, sami szukaja turystow, zanim ty zaczniesz szukac noclegu to wczesniej ciebie ktos zaczepi:)
Cenowo... ja placilam 70 euro ale to byla rezerwacja wczesniej zrobiona. Jadac w ciemno na pewno znajdziesz cos ciut taniej.
Mysle ze Podgora jest idealna dla rodzin z malymi dziecmi. Podbnie zapewne Tucepi. Okolice Baska Voda i Brela odradzam. Za stromo, za duzo schodow do pokonania miedzy plaza a apartamentami.

Bloszek - linka do "mojego" apartamentu juz wrzucalam. Wlasciciel nazywa sie Matko Vela, adres to I.G.Kovačića 2. Nasz apartament byl wlasnie 2+2. Drugi apartament tej samej wielkosci co nasz stal dlugo wolny, dopiero ktos z przyjezdnych w ciemno go zająl. Na pewno mozna jechac w ciemno. Jak kto lubi. Ja lubie miec zaklepane wczesniej, jechac na pewniaka. Jadąc w ciemno roznie moze byc. Zalezy od twoich oczekiwan. Jesli wszystko ci jedno gdzie bedziesz spal to sensu nie ma rezerwowac, na pewno cos znajdziesz. Zalezy jak sie trafi. Ktos chce apart. z widokiem na morze, blisko plazy etc. to wowczas jest ryzyko ze tak z łapanki nie znajdzie, do tego jeszcze w gre wchodzi cena. Kwestia upodoban.
Co do skokow ze skal to nie pomoge. Byc moze i w Podgorze tacy odwazni byli ale nie zwrocilam uwagi:)
Szczajacy_Goryl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 01.08.2012
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szczajacy_Goryl » 30.07.2014 08:10

Witam
Chciałbym aby pomogły mi podjąć decyzję osoby, które były w (Tucepi, Brela, Baśka, Podgora). W Tucepi byłem ale chciałbym zobaczyć coś innego. Będę jechał z dziećmi (6 lat i 1 rok). Szukam w miarę spokojnej miejscowości, gdzie będzie kilkanaście knajpek, bankomat, Studentica i deptak po którym będzie można łazić wieczorami. Miejscowość musi był płaska jak Tucepi, schody odpadają i wspinaczki.
Jakby ktoś mógł w kilku słowach opisać konkretne miejscowosci poza Tucepi, co pomoże podjąć decyzję. Będę jechał w lipcu 2015, ale rezerwację chce robić w 2014.
Napisałem na wstępnie w miarę spokojną bo byłem również w ZIVOGOSCE BLATO i tam to jest niemal koniec świata (3 knajpy, 1 sklep), także tam nie chce.

Ogólnie Tucepi mi odpowiada ale chciałbym zobaczyć coś innego podobnego. Co polecacie ?
Bloszek
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.07.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bloszek » 30.07.2014 09:11

Szczajacy_Goryl napisał(a):Witam
Chciałbym aby pomogły mi podjąć decyzję osoby, które były w (Tucepi, Brela, Baśka, Podgora). W Tucepi byłem ale chciałbym zobaczyć coś innego. Będę jechał z dziećmi (6 lat i 1 rok). Szukam w miarę spokojnej miejscowości, gdzie będzie kilkanaście knajpek, bankomat, Studentica i deptak po którym będzie można łazić wieczorami. Miejscowość musi był płaska jak Tucepi, schody odpadają i wspinaczki.
Jakby ktoś mógł w kilku słowach opisać konkretne miejscowosci poza Tucepi, co pomoże podjąć decyzję. Będę jechał w lipcu 2015, ale rezerwację chce robić w 2014.
Napisałem na wstępnie w miarę spokojną bo byłem również w ZIVOGOSCE BLATO i tam to jest niemal koniec świata (3 knajpy, 1 sklep), także tam nie chce.

Ogólnie Tucepi mi odpowiada ale chciałbym zobaczyć coś innego podobnego. Co polecacie ?


Tak naprawdę to trudno komuś doradzić. Podstawa to musisz ustalić co jest dla Ciebie najważniejsze. Każdy kieruje się innymi priorytetami. Dla mnie Brela (zależy jeszcze która część- Ścit, Stomarica, Punta Rata) jest świetna, bo jest cisza i mieliśmy apartament zaraz przy plaży, jednakże rezerwując nocleg 300 m od morza oznacza wspinaczki. Z tego powodu Breli Ci nie polecam. Baśka Woda ma wszystko czego oczekujesz: pasaż, knajpki, bank, apteki, konzumy, atrakcje,ale apartamenty są pod górkę to pewnie też odpada. Dalszych miejscowości nie znam.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 30.07.2014 09:18

Szczajacy_Goryl napisał(a):Witam

Napisałem na wstępnie w miarę spokojną bo byłem również w ZIVOGOSCE BLATO i tam to jest niemal koniec świata (3 knajpy, 1 sklep), także tam nie chce.



To chyba nie widziałeś Zivogosce Mala Duba :lol: A dla nas właśnie tam jest "raj na ziemi"
Szczajacy_Goryl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 01.08.2012
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szczajacy_Goryl » 30.07.2014 09:38

@ Iwona75

Na Małej Duupie grila paliłem. Na jej krańcu ale nie od strony Blato, złapałem najwiekszego kraba w życiu. Większy od dwóch złożonych dłoni. Wypuściłem go w Tucepi :-)

Dzieki za wypowiedzi, a niech ktoś opowie o Podgorze (jedna dalej za Tucepi), jak tam jest ?
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 30.07.2014 10:19

poczytaj relacje z podróży do Podgory..proste
miska777
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) miska777 » 30.07.2014 15:07

Goryl - co tu kombinowac, Podgora i tyle. Spelnia wszystkie twoje kryteria. Poczytaj ten watek od poczatku.
Ja niedawno wrocilam z Podgory i szczerze polecam. Chyba opisywalam ją w kilku zdaniach wczesniej... na pewno bedziecie zadowoleni.
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 30.07.2014 15:49

Byłam w Podgorze w zeszłym roku i również mogę szczerze polecić. Nocowaliśmy w Caklije, a na spacery chodziliśmy do centrum. Caklije spokojne, właściwie jedna linia brzegowa, deptakoulica i plaża. Jeden sklep, ze trzy może cztery restauracje.
Do centrum jakieś -10-15 min spacerkiem. A tam już troszkę więcej ludzi, o wiele więcej knajpek, restauracyjek, kramików. Wszędzie płasko. Atrakcje dla dzieci też były, aczkolwiek moje dziecię miało 1,5 roku, więc specjalnie się nie rozglądaliśmy, ale był np. taki dość duży dmuchany zamek na wodzie, gdzie dzieciaki skakały i zjeżdżały.
Promenada jest bardzo fajna, długa aż do samej mariny.
Plaże fajne i płaskie. Parę razy zamiast w Caklije byliśmy właśnie w centrum na plaży, wprawdzie więcej ludzi, ale mimo to bardzo fajnie.
Byłam też w Tucepi i Baśce Vodzie. Tą ostatnią uwielbiam z sentymentu, bo to był nasz pierwszy raz, ale faktycznie jeśli nie mieszkamy w pierwszej linii brzegowej to potem teren się wznosi, co wiąże się ze wspinaczkami mniejszymi lub większymi.
Tucepi jest raczej płaskie, co z drugiej strony powoduje, że jak mamy apartament w drugiej czy trzeciej linii brzegowej to nie mamy zaś widoku na morze.
Reasumując, polecam Podgorę, ale nie mam też nic przeciwko pozostałym dwóm miejscowością. My w tym roku wybieramy się właśnie do Tucepi:))
rafalgorzow
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.07.2014
Pomoc przy ustaleniu drugiej bazy noclegowej

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalgorzow » 30.07.2014 23:49

Witam. Jedziemy 7 sierpnia autem w 5 osób do Chorwacji, po raz pierwszy w karierze. Mamy zarezerwowany nocleg przez booking.com w Tribunj na 3 pierwsze noce (od 8-11 sierpnia). Nie chcemy szukać noclegu zaraz po podróży. Przez te pierwsze dni pobytu planujemy zobaczyć wodospady KRka, Szybenik, Vodice i jak czas pozwoli wyspę Murter. Oczywiście poza aktywnym zwiedzaniem chcemy trochę poplażować. Wiem z forum, że plaże w Tribunj są całkiem chwalone, oczywiście potestujemy plaże w podanych powyżej miejscowościach. Proszę o informację, gdzie w tym rejonie są najlepsze plaże.
Później planujemy się przenieść w inne miejsce i tutaj trochę brakuje mi koncepcji. Pobyt w drugim miejscu ma trwać 6-7 dni. Z jednej strony chcielibyśmy spędzić resztę pobytu w miejscu różniącym się charakterystyką od Tribunj, w szczególności jeśli chodzi o krajobraz, plaże. Jednocześnie ważną rzeczą jest, aby w miejscowości tej można było spokojnie znaleźć nocleg bez wcześniejszej rezerwacji i była dobrą bazą wypadową do zobaczenia jeszcze czegoś więcej, a również miasto "żyło nocą". Z tego co czytałem i przeglądałem na maps.google dobrą opcją może być Primostem, Baska Voda lub Makarska, obawiam się tylko nadmiernych tłumów na plażach i w samym mieście. Wstępnie odrzuciłem wyspy z uwagi na potencjalne problemy z promami w przypadku chęci zwiedzania miast na lądzie lub sąsiednich wysp. W opisach Chorwacji i przewodnikach panuje opinia, że im bardziej na południe tym piękniej i trochę się tym sugeruje.
Oczywiście nie wykluczam, że dobrą opcją byłaby podróż na połnoc z Tribunj.
Proszę o jakieś propozycję, najlepiej z krótkim opisem. A jeszcze jakby ktoś polecił jednocześnie namiary na tanie i sprawdzone noclegi, byłbym niezmiernie wdzięczny.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 31.07.2014 00:04

Podgora jest ok i Tucepi też jest ok :), dla mnie tucepi jest takie bardziej polskie, ładna długa płaska promenada, wszystko takie przemyślane i widać iż niedawno robione. Podgora jest bardzo podobna ale mniejsza od tucepi i nie aż tak odpicowana :). W Tucepi masz napewno więcej knajp i jest troszkę taniej, ale niedużo. Ogólnie nie ma problemu aby zaliczyć obie miejscowości, w tym roku kilka razy spacerowaliśmy wieczorkiem z podgory do tucepi na kolacje i piwko. Porównując plaże to według mnie w podgorze było wyraźnie mniej ludzi, ma początku lipca nie było tłoku za to w tucepi człowiek na człowieku. My i tak zawsze spacerowaliśmy kilka minut aby mieć ustronne miejsce. Do spacerowania fajnie jest też wybrać się do makarskiej, samochód zostawiasz przy lidlu i chwila jesteś w porcie. Co byś nie wybrał powinieneś być zadowolony :)
Szczajacy_Goryl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 01.08.2012
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szczajacy_Goryl » 31.07.2014 09:31

Dzięki wszystkim za odp. więc chyba ponownie wybiorę Tucepi. A któregoś dnia wybiorę się do pobliskich mieścin i zobaczę co w nich jest innego. Pozdrawiam
miska777
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) miska777 » 31.07.2014 23:18

Zawsze mozesz Podgore wybrac dla odmiany a Tucepi odwiedzic z sentymentu:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore:) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone