Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co w Chorwacji warto/trzeba zjeść?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008
Co w Chorwacji warto/trzeba zjeść?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 22.02.2010 21:43

Jak w temacie...spędzając wakacje w Cro czego nie można pominąć w swoim menu? Jakie dania na długo pozostaną w Waszej pamięci?
A może znacie jakaś fajną, dobrą knajpka, restaurację w Makarskiej (nocleg mamy w Bratusu koło Makarskiej, więc pewnie dość często będziemy się stołowali właśnie w Makarskiej). Tak się składa, że w trakcie naszego pobytu w Chorwacji mój mężuś obchodzi swoje urodziny, a także obchodzimy naszą 5 rocznicę ślubu, więc planuję kolację w jakimś miłym lokalu...:)
Z góry dziękuję za info!

Ps. opcja "szukaj"-zjeść, jeść, warto zjeść i wiele innych niczego mi nie znalazła :D ale może źlę szukałam...:)
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 22.02.2010 22:09

Zaproś męża do Konoby Kremenko
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 22.02.2010 22:43

pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 22.02.2010 22:54

pocztówka28 napisał(a):A może znacie jakaś fajną, dobrą knajpka, restaurację w Makarskiej...


Konoba "Decima" Makarska - restauracje
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 23.02.2010 21:32

:oops: ja naprawdę szukałam :oops: Dziękuję za pomocne linki :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2010 21:50

pocztówka28 napisał(a)::oops: ja naprawdę szukałam :oops: Dziękuję za pomocne linki :)

Pocztóweczko zrób tak usmaż ze dwa schabowe ziemniaki modrą kapustę i będzie się cieszył jak dziecko. :D :D :D
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 24.02.2010 20:45

Hehe Zebik taki obiadek może mieć codzinnie w Polsce :D Podstawowe dania w języku chorwackim zapamiętane, a przed wyjazdem będą zapisane :) Obyśmy tylko głodni tam nie chodzili, bo coś zamówimy a okaże się, że tego nie przełknę :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.02.2010 21:12

pocztówka28 napisał(a):Hehe Zebik taki obiadek może mieć codzinnie w Polsce :D Podstawowe dania w języku chorwackim zapamiętane, a przed wyjazdem będą zapisane :) Obyśmy tylko głodni tam nie chodzili, bo coś zamówimy a okaże się, że tego nie przełknę :D

Nie ma strachu.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 24.02.2010 21:16

pocztówka28 napisał(a):Obyśmy tylko głodni tam nie chodzili, bo coś zamówimy a okaże się, że tego nie przełknę :D

Głodni to może nie bo zawsze jest pizza i burek :wink: ale że się czegoś nie przełknie to wysoce prawdopodobne. My w Makarskiej spasowaliśmy przy kalmarach i rekinie wyciągniętych ze starego oleju. :evil:

Jadłem obok wspomnianej wyżej "Decima". Rewelacji też nie było, ale w Makarskiej zaproponowałbym może jedzonko na statku Makarski Jadran :idea: Pozdrav :oczko_usmiech:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 24.02.2010 21:40

Do browarka, chociaż w Cro ciężko o dobrego - polecam ciemne Tomislav, obowiązkowo chorwackie frytki czyli prženi gavuni

Obrazek

Koleżanka to apetytu potrafi narobić :wink: Pozdrav :oczko_usmiech:
Kocurek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 03.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kocurek » 24.02.2010 21:47

pasażer napisał(a):
Jadłem obok wspomnianej wyżej "Decima". Rewelacji też nie było, ale w Makarskiej zaproponowałbym może jedzonko na statku Makarski Jadran :idea: Pozdrav :oczko_usmiech:


Czy to ten?

Obrazek

Mnie się najbardziej podobała impreza, niemająca chęci na koniec, pomimo że prom dobijał brzegu :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 24.02.2010 22:35

Kocurek napisał(a):Czy to ten?

Tak. Wieczorem można na nim coś przekąsić.
Kocurek napisał(a):Mnie się najbardziej podobała impreza, niemająca chęci na koniec, pomimo że prom dobijał brzegu :)

A mi nie co wyraziłem również tu.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 24.02.2010 22:40

Ja nie zapomnę smaku lignje na žaru z blitwą (ziemniaki z tym zielonym).. 60kn
Norrrmalnie niebiosa w gębie...
Jedliśmy na Pagu.
Obrazek
znajomy jadł takie cuś:
Obrazek
i również nie narzekał.
a zwało się to pola-pola :roll: 50kn
:)
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 25.02.2010 20:26

<mniam> ale smaka mi tutaj narobiliście tymi pysznymi fotkami :D Ale muszę powiedziedzieć, że chorwaci to nawet mają frytki przypominające do złudzenia małe rybki :D
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Co w Chorwacji warto/trzeba zjeść?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone