Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowy odcinek A1 do Dubrownika !!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.07.2011 11:28

jgx1 napisał(a):mam dylemat - już byłem zdecydowany na jazde do Orebic przez Ston a tu znajomi żeby promem z Ploce - ile jest km. z rozjazdu na Ploce i na 8 i ile czasu zajmuje ten odcinek do Orebica? A jeśli prom co ile kursuje (Będe tam do południa) i jaka cena?


Kilometry sam sobie policz po mapie, a czas przejazdu Ploce-Orebic to ok. 2 godzin.

Prom i ceny również sprawdzisz sobie sam.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 13.07.2011 15:07

jgx1 napisał(a):mam dylemat - już byłem zdecydowany na jazde do Orebic przez Ston a tu znajomi żeby promem z Ploce - ile jest km. z rozjazdu na Ploce i na 8 i ile czasu zajmuje ten odcinek do Orebica? A jeśli prom co ile kursuje (Będe tam do południa) i jaka cena?


Czas porównywalny ok 2 godzin, ale może być pare minut szybciej jak trafisz z samego rana i od razu na prom, ale też możesz postać kilka godzin zanim się w ogóle załadujesz.

Cena 32 KN - za osobę, 16 KN za dziecko, samochód standard 138 KN.
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 01.07.2012 16:08

Ktokolwiek widział... ktokolwiek wie jak tam odcinek autostrady z Vrgorac do Ploce ?

Miał być otwarty w czerwcu tego roku... mapka nieaktualna ale zaznaczono planowany przebieg ścieżki...

Obrazek
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 01.07.2012 19:33

Jeżeli wierzyć temu, co napisano tu lub tu, to na pewno autostrada za Ploce nie będzie otwarta szybciej niż w grudniu tego roku. Wykonawcy mają czas do końca grudnia.

Poszukałem trochę w sieci i nie wygląda to dobrze. Ten rok nazywany jest nawet czarnym rokiem budowy autostrad w Chorwacji :(
pablo74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 974
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo74 » 05.07.2012 02:34

Witam
Przerobiłem ten odcinek A1 w tym roku jadąc i wracając z HR. Faktycznie, koniec autostrady jest w Vrgorac. Prace cały czas trwają, sam zresztą widziałem postęp po 2 tygodniach. Nawet nasza gospodyni, która do syna do Splitu tą trasą jeździ, twierdziła że planowane oddanie odcinka do Ploce ma być w 2013 roku.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 05.07.2012 09:18

śmigi napisał(a):Otwarto nowy odcinek autostrady ! Z Ravca do Vrgorac !!! 9,8 km mało ale zawsze to coś :) Wiadomość potwierdzona od wracających z Peliesac. koszt 4 kn. Wracam 8.07 więc sprawdzę osobiście.

Ale czy na pewno jest "warstwa ścieralna" położona ?
Bo teraz są nowe trendy. Kładzie się "z" lub "bez" :mrgreen: :lool:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.07.2012 12:10

skywalker_01 napisał(a):Ale czy na pewno jest "warstwa ścieralna" położona ?
Bo teraz są nowe trendy. Kładzie się "z" lub "bez" :mrgreen: :lool:


Takie cuda to chyba tylko w jednym kraju? W krajach cywilizowanych oddaje się gotowe autostrady z "dywanikiem" - tak mi się przynajmniej wydaje :D :D
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 05.07.2012 21:29

Raul73 napisał(a):Takie cuda to chyba tylko w jednym kraju? W krajach cywilizowanych oddaje się gotowe autostrady z "dywanikiem" - tak mi się przynajmniej wydaje :D :D


Gdzieś tu dzisiaj napisano, że austriacki "dywanik" na niektórych autostradach zaczął falować przy37,7 st.C.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.07.2012 22:16

skywalker_01 napisał(a):
Raul73 napisał(a):Takie cuda to chyba tylko w jednym kraju? W krajach cywilizowanych oddaje się gotowe autostrady z "dywanikiem" - tak mi się przynajmniej wydaje :D :D


Gdzieś tu dzisiaj napisano, że austriacki "dywanik" na niektórych autostradach zaczął falować przy37,7 st.C.


Tak, to ja nawet cytowałem onet czy inną interię.

I przy okazji zadałem pytanie: co to znaczy "falował"? Ale jakoś nikt nie odpowiedział. :cry:
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 05.07.2012 22:48

Raul73 napisał(a):I przy okazji zadałem pytanie: co to znaczy "falował"? Ale jakoś nikt nie odpowiedział. :cry:


Chyba chodziło o "koleiny" lub "Spurrillen" :mrgreen:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.07.2012 00:12

skywalker_01 napisał(a):
Raul73 napisał(a):I przy okazji zadałem pytanie: co to znaczy "falował"? Ale jakoś nikt nie odpowiedział. :cry:


Chyba chodziło o "koleiny" lub "Spurrillen" :mrgreen:


A, to dzięki za wyjaśnienie. Myślałem, że chodziło o topienie się warstwy ścieralnej. A w google w ogóle takiego czegoś nie znalazłem.

A swoją drogą, to niezbyt dobrze świadczy o nawierzchniach austriackich autostrad.
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 06.07.2012 08:14

Raul73 napisał(a):
skywalker_01 napisał(a):
Raul73 napisał(a):Takie cuda to chyba tylko w jednym kraju? W krajach cywilizowanych oddaje się gotowe autostrady z "dywanikiem" - tak mi się przynajmniej wydaje :D :D


Gdzieś tu dzisiaj napisano, że austriacki "dywanik" na niektórych autostradach zaczął falować przy37,7 st.C.


Tak, to ja nawet cytowałem onet czy inną interię.

I przy okazji zadałem pytanie: co to znaczy "falował"? Ale jakoś nikt nie odpowiedział. :cry:


Może chodziło o nagrzane powietrze, które sprawiało złudzenie falowania :?:
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 06.07.2012 08:32

Jechałem tam 1 lipca do Dubrovnika.Sa serpentyny ale ok 1 godz i jesteście w Dubrovniku.Dolina Naretwy wspaniałe widoki.Wczoraj byłem w Czarnogórze objechałem całą Zatokę Kotorska , wycieczka wspaniała zwiedziłem Pereć i przede wszystkim Kotor i Budwę .Na granicy luz nie ma żadnych opłat za wizę .Naprawdę polecam jednodniowa wycieczka a wrażeń co nie miara.Co dziwne jakby mniej ludzi.W Kotorze w starym mieście piwo 1 euro 25 centów do 1,5 euro.No i nie trzeba wymieniać waluty tak jak ja chciałem zrobić hehe dopiero w banku się dowiedziałem ze Euro to ich waluta wczesniej tego nie doczytałem. :D
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 06.07.2012 08:47

Z Zagrzebia Do Vgorac koszt 22o kun.,po kursie PKO wyniosło 131,99 PLN
Marsallah -ja jechałem na nawigacji Tom tom i po zjechaniu z autocesty kazała mi skręcić w lewo ale ja pojechałem za drogowskazem na Dubrownik.Podejrzewam ze moze twoja trasa była ciut gorsza ale moja tak samo kreta i z widokami przejeżdza sie przez Ploce.Jedyne co mnie w tym roku zaskoczyło to zero rakiji na straganach oliwa i owoce tak jak zawsze sa jeszcze winiarnie ale Rakijii brak. Gospodarz Vlaho Brcić z Mlini mi dał chciałem kupić powiedział ze dostane ile chce ale na sprzedaż nie ma.Chyba Unia zaczyna rzadzić :( .
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.07.2012 11:56

Tomcroek napisał(a):
Może chodziło o nagrzane powietrze, które sprawiało złudzenie falowania :?:


Też mi to przyszło do głowy, ale to jest raczej standard na każdej drodze nawet przy niewielkim upale - w dodatku nie jest to jakoś groźne, a na pewno nie na tyle, żeby o tym w necie pisać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nowy odcinek A1 do Dubrownika !!! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone