Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nowy odcinek A1 do Dubrownika !!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 08.07.2011 09:42

Witam, w połowie miesiąca jade do Orebica - czyli mam jechac do konca do Vrgorac zjeżdzam i dalej jak mam jechać na dół na Ploce i póżniej 8 czy 62 przez Kula Norinska i dopiero na 8?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.07.2011 10:23

jgx1 napisał(a):Witam, w połowie miesiąca jade do Orebica - czyli mam jechac do konca do Vrgorac zjeżdzam i dalej jak mam jechać na dół na Ploce i póżniej 8 czy 62 przez Kula Norinska i dopiero na 8?


Ja jechałem z Vrgorac na Ploce i stamtąd cały czas Jadranką, czyli 8. We Vrgorac uważaj, bo na Dubrovnik kierują przez Metković (prosto), a na Ploce skręcasz (na głównym skrzyżowaniu, na światłach) w prawo. Jak ta droga się skończy, dojeżdżasz do T (lewo-prawo), dajesz w lewo i potem trzymasz się już znaków na Dubrovnik. Za stacją INA w msc. Zaton Doli masz znak w prawo na Orebić, Korculę i Mljet.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2011 12:39

Marsallah napisał(a):
jgx1 napisał(a):Witam, w połowie miesiąca jade do Orebica - czyli mam jechac do konca do Vrgorac zjeżdzam i dalej jak mam jechać na dół na Ploce i póżniej 8 czy 62 przez Kula Norinska i dopiero na 8?


Ja jechałem z Vrgorac na Ploce i stamtąd cały czas Jadranką, czyli 8. We Vrgorac uważaj, bo na Dubrovnik kierują przez Metković (prosto), a na Ploce skręcasz (na głównym skrzyżowaniu, na światłach) w prawo. Jak ta droga się skończy, dojeżdżasz do T (lewo-prawo), dajesz w lewo i potem trzymasz się już znaków na Dubrovnik. Za stacją INA w msc. Zaton Doli masz znak w prawo na Orebić, Korculę i Mljet.


Kolego nie wprowadzaj w błąd !!

Oczywiście należy jechać na Dubrownik czyli prosto a nie lokalną drogą ( może ktoś to lubi albo korzysta z AutoMapy ;) )
Droga D62 przebiega właściwie po granicy HR i BIH( tam to są dopiero widoczki ) przez Veliki Prolog i Mali Prolog gdzie skręcamy na drogę D513 z której to skręcamy w nową drogę do Ploce.
Obrazek]

Znalezione w necie


Mapa

Już za 21 dni będe tamtendy jechać :)

Pozdrawiam :hut:
Ostatnio edytowano 08.07.2011 20:15 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.07.2011 14:09

krbaton napisał(a):Kolego nie wprowadzaj w błąd !!

Oczywiście należy jechać na Dubrownik czyli prosto a nie lokalną drogą ( może ktoś to lubi albo korzysta z AutoMapy ;) )
Droga D62 przebiega właściwie po granicy HR i BIH( tam to są dopiero widoczki ) przez Veliki Prolog i Mali Prolog gdzie skręcamy na drogę D513 z której to skręcamy w nową drogę do Ploce.


Mea culpa, ja pojechałem na czuja, bo mi się ten Metković nie podobał, gps wysiadł (i tak go często nie słucham), a mapę Chorwacji miałem pod ręką taką...ogólną :lol:

W każdym razie, ja pojechałem tą lokalną, b. ciekawą, ale za znakami pewnie prędzej. Tak czy siak, dojedziesz do celu 8)

Thx za sprostowanie, krbaton.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2011 19:33

Marsallah napisał(a):
krbaton napisał(a):Kolego nie wprowadzaj w błąd !!

Oczywiście należy jechać na Dubrownik czyli prosto a nie lokalną drogą ( może ktoś to lubi albo korzysta z AutoMapy ;) )
Droga D62 przebiega właściwie po granicy HR i BIH( tam to są dopiero widoczki ) przez Veliki Prolog i Mali Prolog gdzie skręcamy na drogę D513 z której to skręcamy w nową drogę do Ploce.


Mea culpa, ja pojechałem na czuja, bo mi się ten Metković nie podobał, gps wysiadł (i tak go często nie słucham), a mapę Chorwacji miałem pod ręką taką...ogólną :lol:

W każdym razie, ja pojechałem tą lokalną, b. ciekawą, ale za znakami pewnie prędzej. Tak czy siak, dojedziesz do celu 8)

Thx za sprostowanie, krbaton.


Spox :)

Pierwszy raz też pojechałem lokalem :sm:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.07.2011 19:56

Hehe ^^

Żona mi przypomniała właśnie, że myśmy rozważali także prom z Ploce do Trpanj, dlatego pojechaliśmy we Vrgoracu w prawo, bo uznałem, że to właściwy kierunek. Teraz, jak patrzę na mapę, to widzę, że i jadąc po na Metković/Dubrovnik dojechałbym do Ploce.

W sumie to ciekawa trasa była, ładne widoki

8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2011 20:18

Marsallah napisał(a):Hehe ^^

Żona mi przypomniała właśnie, że myśmy rozważali także prom z Ploce do Trpanj, dlatego pojechaliśmy we Vrgoracu w prawo, bo uznałem, że to właściwy kierunek. Teraz, jak patrzę na mapę, to widzę, że i jadąc po na Metković/Dubrovnik dojechałbym do Ploce.

W sumie to ciekawa trasa była, ładne widoki

8)


Tu widoczki też niczego sobie ;)

Też net 8)

Obrazek
rych19
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 108
Dołączył(a): 21.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rych19 » 10.07.2011 16:45

Pytanko jaki jest sumaryczny koszt przejazdu z Zagrzebia do końca autostrady A1 do Ravca lub Vrgorac?Z góry dzięki żaden znaleziony kalkulator opłat tak daleko nie sięgał :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2011 18:11

rych19 napisał(a):Pytanko jaki jest sumaryczny koszt przejazdu z Zagrzebia do końca autostrady A1 do Ravca lub Vrgorac?Z góry dzięki żaden znaleziony kalkulator opłat tak daleko nie sięgał :lol:




Mapa
Zaznaczasz "Naplatne postaje"

8)
rych19
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 108
Dołączył(a): 21.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rych19 » 11.07.2011 21:15

Wielkie dzięki Krbaton widziałem już tę mapę ale nie potrafiłem obsłużyć. Teraz już wszytko jasne jedziemy do końca A1.
Pozdrawiam
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 12.07.2011 08:59

rych19 napisał(a):Pytanko jaki jest sumaryczny koszt przejazdu z Zagrzebia do końca autostrady A1 do Ravca lub Vrgorac?Z góry dzięki żaden znaleziony kalkulator opłat tak daleko nie sięgał :lol:


Tutaj masz cały cennik A1: http://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik/cjenik4/
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 12.07.2011 18:01

Mosqito napisał(a):
rych19 napisał(a):Pytanko jaki jest sumaryczny koszt przejazdu z Zagrzebia do końca autostrady A1 do Ravca lub Vrgorac?Z góry dzięki żaden znaleziony kalkulator opłat tak daleko nie sięgał :lol:


Tutaj masz cały cennik A1: http://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik/cjenik4/

A co się stało z mapą na tej stronie? Czy tylko ja jej nie mogę znaleźć?
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 12.07.2011 18:20

noyle napisał(a):
Mosqito napisał(a):
rych19 napisał(a):Pytanko jaki jest sumaryczny koszt przejazdu z Zagrzebia do końca autostrady A1 do Ravca lub Vrgorac?Z góry dzięki żaden znaleziony kalkulator opłat tak daleko nie sięgał :lol:


Tutaj masz cały cennik A1: http://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik/cjenik4/

A co się stało z mapą na tej stronie? Czy tylko ja jej nie mogę znaleźć?

Jest proszę bardzo
http://www.hac.hr/hr/cestarina/mreza/
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 12.07.2011 18:49

Mapka jest ale z kalkulatorem opłat coś poknocili :?:
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 12.07.2011 23:06

mam dylemat - już byłem zdecydowany na jazde do Orebic przez Ston a tu znajomi żeby promem z Ploce - ile jest km. z rozjazdu na Ploce i na 8 i ile czasu zajmuje ten odcinek do Orebica? A jeśli prom co ile kursuje (Będe tam do południa) i jaka cena?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nowy odcinek A1 do Dubrownika !!! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone