Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NORWEGIA - Dania - Szwecja w 10 dni - 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
NORWEGIA - Dania - Szwecja w 10 dni - 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 13.07.2015 11:46

Norwegia nieśmiało przewijała się w planach od kilku lat. Wydawała nam się bardzo odległa, a wręcz nieosiągalna. Aż pewnego dni na plaży w Agios Nikitas zapowiedziałem żonie - po powrocie rozpoczynam przygotowania i nie ma zmiłuj… oczywiście potraktowała to jako żart kwitując „zwariowałeś” (nie wiedziała, że już od ponad roku po cichu trwały przygotowania) :mrgreen: A ja wyszedłem z założenia, że jak nie teraz to nigdy i uparcie się tego trzymałem.

Mieliśmy jechać tylko we dwójkę czyli materac w kombi, jedzenie na 2 tygodnie i jazda w ciemno, ale na szczęście syn zmienił zdanie słuchając opowieści o trollach (pierwotnie wolał zostać u babci na wsi jak usłyszał, że to daleko, ciągle w aucie i nie będzie plażowania). „Trochę” to zmieniło koncepcję finansową na wyjazd, trzeba było szukać noclegów, a dodatkowo postanowiłem wynagrodzić młodemu trudy podróży i na koniec zaplanowałem Legoland.

Tuż przed wyjazdem wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiły „nie jedź” (min. prom się zepsuł, urlop trzeba było skrócić, ze względu na pracę itd.), nawet czarny kot próbował przebiec przez drogę, ale powiedziałem koniec żartów i tak pojedziemy, i… skubany zawrócił :mrgreen:

Spędziliśmy w podróży 10 dni łącznie z dojazdem, przejechaliśmy w tym czasie 4930km. Tak wiem, dla malkontentów szokująco krótko jak na odległość do przejechania autem, ale było warto! Nie da się opisać jak jest tam pięknie, zdjęcia nie oddają tego nawet w połowie.

Plan wyglądał tak Dania - Norwegia - Szwecja - Dania, został w 100% zrealizowany.
Obrazek

Przed wyjazdem zakładaliśmy, że: będzie ciągle padać, będzie bardzo zimno, będzie zaje!#$@%^ pięknie… spełniło się tylko to ostatnie :-D
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 13.07.2015 11:50

... chętnie poczytam i pooglądam ... :mrgreen: ....
... my byliśmy na czerwcówce w Danii i też wróciliśmy bardzo zadowoleni ... :) ... u nas Legoland też był ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 13.07.2015 11:52 przez kmichal, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: NORWEGIA - przez Danię i Szwecję w 10 dni - 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.07.2015 11:50

No wreszcie będzie relacja :cool:
Zastanawiałem się tylko na którym forum ją umieścisz :wink: (a może będzie na obu? :) )
Coraz bardziej interesują mnie te kierunki więc... :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.07.2015 11:50

kataryniarz napisał(a):Przed wyjazdem zakładaliśmy, że: będzie ciągle padać, będzie bardzo zimno, będzie zaje!#$@%^ pięknie… spełniło się tylko to ostatnie :-D

No to pięknie :D

Bardzo ciekawy kierunek. Chętnie poczytam :)
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 13.07.2015 18:05

maslinka napisał(a):
kataryniarz napisał(a):Przed wyjazdem zakładaliśmy, że: będzie ciągle padać, będzie bardzo zimno, będzie zaje!#$@%^ pięknie… spełniło się tylko to ostatnie :-D

No to pięknie :D

Bardzo ciekawy kierunek. Chętnie poczytam :)

Ja też z chęcią poczytam i pooglądam zdjęcia, bo chyba będą takowe? :hut:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 13.07.2015 18:26

kataryniarz napisał(a):Norwegia nieśmiało przewijała się w planach od kilku lat

To tak jak u nas, :D
poczytam i pooglądam fotki z wielką przyjemnością :lol:
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 13.07.2015 18:53

Ej Wy tam w pierwszym rzędzie, nie rozpychać się tak. Ja też chcę coś zobaczyć :oczko_usmiech:
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 13.07.2015 18:56

wczoraj wróciłem ze Skandynawii i proszę... okazuje się, że ten kierunek nie będzie w tym roku samotny ;) czytam więc, dopóki i ja nie zabiorę się do klecenia relacji :) ciekawe jestem jaką mieliscie pogodę, bo u nas końcówka, zwłaszcza w Danii, urywała głowy wiatrem i deszczami :P
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21036
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 13.07.2015 20:40

Witam
Z chęcią poczytam i ja
Pozdrawiam
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 13.07.2015 20:53

Witam wszystkich :papa:

kulka53 napisał(a): (a może będzie na obu? :) )

Będzie na obu :hut:

Sara76 napisał(a):pooglądam zdjęcia, bo chyba będą takowe? :hut:

Coś tam się znajdzie :wink:

Pudelek napisał(a):wczoraj wróciłem ze Skandynawii... ciekawy jestem jaką mieliscie pogodę

Super, czekam na relację :D Pogoda dopisała jak na zamówienie, szczególnie podczas pieszych wędrówek. A tak to głównie pochmurne dni, ale tylko raz lekko padało wieczorem w Geiranger.

DZIEŃ 1 Polska - Dania, Hirtshals
Wyjeżdżamy w sobotę o 3:30, wcześniej zaliczam kilka razy "spacer farmera" po piętrach znosząc torby do bagażnika, o dziwo udaje się nawet na styk zasunąć roletę :mrgreen: Zabieramy jedzenie i picie na pobyt w Norwegii (sporo wróciło). Po ostatnim kursie padam z nóg, a przed nami przecież do przejechania na raz 1350km. Sama droga rewelacja (minus to cholernie droga A2) praktycznie same autostrady, dzięki czemu u sąsiadów sporo udaje się nadgonić, pomimo licznych remontów. Po równo 13h zatrzymujemy się w Lokken pospacerować po plaży.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nocujemy w Hirtshals, motel Nordsoen (na jedną noc OK, dobre śniadania) przy samym porcie, rano nie trzeba zrywać się na prom, a 2 dni wcześniej zmieniają nam godzinę wypłynięcia na 9:00 czyli min. o 8:00 trzeba już stać do odprawy. Obok znajduje się oceanarium, niestety już zamknięte. Wieczorem zaliczamy spacer na pobliską plażę gdzie trwa rozbudowa portu i dopiero sporo dalej jest ciekawie. Tankuję jeszcze auto do pełna i to taniej niż w Polsce 8O
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 13.07.2015 20:59

Witam,
też planuję skandynawię od kilku lat, więc bardzo chętnie tu pobędę

kataryniarz napisał(a):czarny kot próbował przebiec przez drogę, ale powiedziałem koniec żartów i tak pojedziemy, i… skubany zawrócił :mrgreen:

czy to bardziej humanitarna wersja? :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.07.2015 21:01

fajna interesująca mnie trasa, którą chciałbym kiedyś pokonać, więc zostaję tu;
tylko te ciągłe i drogie promy... nie wiem znajomi mówili/mówią
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 13.07.2015 21:27

promy niby drogie, ale taki przejazd mostem nad Sundem to 52 euro w jedną stronę ;) taniej wychodzi płynąć promem z Danii do Szwecji :D

PS>kiedy ruszaliście??
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 13.07.2015 22:10

Mikeee :mrgreen:
te kiero promy wcale nie były takie drogie, średnio 55zł za auto z 2+1, a po drodze z mapki były w sumie 4 przeprawy + 1 przeprawa/rejs po Geirangerfjordzie z wyboru i ten był bardzo drogi.
Pudelek 20 czerwca, a Wy?

W sumie są dwa mosty jeśli jedziemy tylko autostradą ze Szwecji w kierunku Billund - zapłaciliśmy łącznie prawie 82E, ale ten pierwszy raz warto dla samych mostów przejechać... bo na boki mało co widać przez barierki.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 13.07.2015 22:46

Moja druga połowa chętnie udałaby się w taką podróż. ..ja również nie mam nic przeciwko :wink:
Chętnie popatrzę :D
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
NORWEGIA - Dania - Szwecja w 10 dni - 2015
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone