Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NORWEGIA - Dania - Szwecja w 10 dni - 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 16.07.2015 09:26

Zdjęcia wyrywają z butów… REWELACJA 8)
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 17.07.2015 11:28

Dzięki, jest motywacja :)

DZIEŃ 4 Norwegia, Odda - Borgund - Lærdalsøyri
Kolejny intensywny dzień przed nami, ten region jest bogaty w atrakcje i zdecydowanie warto poświęcić mu więcej czasu, którego nam brakuje - teraz żałuję, że nie zaplanowałem 2-dniowego postoju. Takie atrakcje jak wodospady Vøringfossen i Kjosfossen, kolejka Flam (chociaż podobno nie warto), platforma widokowa Stegastein, Voss - centrum sportów ekstremalnych muszą poczekać do następnej wizyty.

Wyruszamy w kierunku kolejnego noclegu w Lærdalsøyri, a po drodze...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wodospad Latefoss, mnóstwo wody w powietrzu, stąd wysyłamy kartki pocztowe :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czas na posiłek "w tak pięknych okolicznościach przyrody" :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Most Hardangerbrua, wjeżdża się z tunelu i wjeżdża w tunel - przejazd trochę drogi... 150NOK :roll:
Obrazek

Rondo w tunelu :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

Wodospad Tvindefosse
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miejscowość Gudvangen
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tunel Lærdalstunnelen – najdłuższy drogowy tunel świata o długości 24,5km, łączy Aurland z Lærdal
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zwiedzamy kościół klepkowy z roku 1150 w Borgund - bilet rodzinny 190NOK
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nocujemy w Lærdalsøyri na kempingu "Lærdal ferie og Fritidspark"
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Norwescy emeryci podróżujący autobusem przerobionym na kamper 8O
Obrazek

Zdjęcie zrobione o północy... tak, to przez chmury jest tak szaro bo normalnie to jak w dzień 8O
Obrazek

W nocy trochę popadało, a rano takie chmury... na dziś zaplanowaną mamy wyprawę na lodowiec :roll:
Obrazek
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 17.07.2015 12:05

norweskie wodospady są piękne :)

kościół oczywiście też - już się bałem, że skupicie się jedynie na przyrodzie, bez żadnych zabytków :)
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 17.07.2015 12:28

Przed nami jeszcze muzea, ale jednak przyroda robi największe wrażenie :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 17.07.2015 13:27

Fantastyczne te wodospady 8O
Za to ilość śniegu lekko mnie zaniepokoiła... Jakie były temperatury nocami?

Prom z Hirtshals rezerwowałeś?
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 17.07.2015 14:35

W nocy około 8-12 stopni w zależności od miejsca, a śnieg to wysoko w górach. Sporo ludzi spało pod namiotami, nawet z dziećmi i o dziwo dużo Norwegów. Oczywiście 90% turystów to Niemcy i Holendrzy w kamperach. Tak, prom rezerwowałem chyba 3 tygodnie wcześniej. Cena zmienia się co jakiś czas więc warto obserwować, są też dni z najniższą ceną jak termin nie ma znaczenia. A wahają się od 50E do nawet 300E w dzień wypłynięcia za 2-jkę z autem 8O
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.07.2015 21:02

naprawdę świetna seria zdjęć i okoliczności przyrody, bardzo zachęcające do odwiedzenia,
przydałyby się tylko mapki przejazdów (co, gdzie, skąd, dokąd),
ciekaw jestem ogólnych kosztów
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.07.2015 22:59

... piękne krajobrazy, piękna przyroda ... :roll: ... oj kusi Skandynawia ... :wink: ... tylko dlaczego musi być tam tak drogo ... :x ...
Pozdrawiam.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 17.07.2015 23:22

niesamowite miejsca - esencja skandynawii.

Przepiękne stavkirke.
Jeden z takich kościołów słupowych został przeniesiony w XIX w. z Vang w Norwegii do Polski i postawiony w Karpaczu - świątynia Wang

cierpliwie czekam na dalszy ciąg
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 17.07.2015 23:54

Norwegia i w naszych planach urlopowych zaczęła się baaaardzo nieśmiało pojawiać, więc chłonę wszystko :)

Ciekawi mnie gdzie spaliście i za ile :?: Choć my raczej rozważamy spanie na dziko-przerażają mnie nieco tamtejsze ceny :(

AniaJ. napisał(a):
marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):ten kierunek + Norwegia jeszcze, to marzenie mojego męża (twierdzi, że tam byłaby super pogoda - bez upałów :roll: :wink: ),

Zupełnie jak u nas :D . Smażąc się w słońcu pod włoskim niebem mój małżonek kilka razy deklarował, że w przyszłym roku tylko Norwegia wchodzi w grę.
Już mu wysyłam linka do relacji :lol: .

Kierunek interesujący. Z ciekawością poczytam, bo czuję, że wiele informacji może się kiedyś przydać.


U nas jest dokładnie tak samo :wink: Skandynawia to kierunek marzeń.
Ja nie mam nic przeciwko, ale hmm nie zamiast jedynie słusznego kierunku, tylko oprócz :wink: niestety, to się jakoś narazie nie udaje pogodzić :roll:


Widzę, że jest nas więcej :D Chłop Mój stwierdził, że po 2 latach z rzędu w Cro, następnym razem będzie zimny kraj :roll:
Ja niby nic przeciwko nie mam,ale... zimno, drogo i daleko-to moje wątpliwości...
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 18.07.2015 10:48

te kiero napisał(a):przydałyby się tylko mapki przejazdów (co, gdzie, skąd, dokąd),
ciekaw jestem ogólnych kosztów

Postaram się na koniec zrobić podsumowanie.

ruzica napisał(a):Ciekawi mnie gdzie spaliście i za ile :?:

W Norwegii spaliśmy na kempingach wynajmując drewniane domki - każdy wbrew pozorom świetnie wyposażony z elektrycznym ogrzewaniem, ale koszt masakryczny około 800NOK :cry: Ważne, żeby mieć własną pościel bo sporo doliczają za wypożyczenie i posprzątać samemu, za to też dodatkowo sobie liczą. Każdy domek mógł pomieścić od 4 do 6 osób więc ze znajomymi można koszty zbić... tylko trzeba mieć takich "wariatów" ;)

ruzica napisał(a):rozważamy spanie na dziko-przerażają mnie nieco tamtejsze ceny

I to jest dobry pomysł, sami niestety musieliśmy zrezygnować ze względu na syna. Największy koszt generują właśnie noclegi, a następnie jedzenie - my zabraliśmy własne więc codziennie jakąś obiadokolację się w domku upichciło :) Tylko raz jedliśmy pierwszego dnia w drodze pizzę (190NOK :roll: ), obiad z cenników wychodził około 200NOK za osobę... 8O

Przykładowe ceny z kempingów:
- chatki od 300NOK tylko do przespania
- wyposażone domki od 700NOK
- miejsce pod namiot ok. 150NOK
- miejsce dla auta ok. 150NOK

ruzica napisał(a):zimno, drogo i daleko-to moje wątpliwości...

Nie jest zimno, jest przyjemnie rześko :D Oboje stwierdziliśmy, że zupełnie inaczej odczuwa się tam temperaturę - przy podobnych w Polsce bardziej odczuwamy zimno. Nie wiem skąd takie wrażenie, może wiatry są cieplejsze, albo tak oszałamia piękno przyrody :D Druga sprawa, jak już pisałem można całą Norwegię zwiedzić tylko z auta i naprawdę zobaczyć bardzo dużo więc nawet deszcz nie jest przeszkodą.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 21.07.2015 12:58

DZIEŃ 5 Norwegia, Nigardsbreen, Bøyum Camping
Dziś planujemy podejść pod lodowiec Jostedalsbreen, a konkretnie do jego odnogi Nigardsbreen - polecam, jest ciekawiej niż na Preikestolen 8) Rano pogoda nie zachęca do pieszej wędrówki, na szczęście po dojechaniu na parking robi się pięknie. Pierwotnie mieliśmy dłuższy odcinek trasy pokonać łodzią, ale na miejscu okazuje się, że z powodu zbyt niskiego stanu wody nie pływa... i dobrze bo nie ma jak wyprawa na własnych nogach :D Była też przystań z kajakami, ale nie wiem czy można wypożyczyć bo nikogo nie było, ale ktoś tam pływał. Na miejscu jest duży parking płatny 100NOK - dużo wcześniej jest bramka, też nie przyjmuje kart Maestro. Sam jęzor lodowca na oko wydaje się, że jest bardzo blisko, takie złudzenie mamy przez całą drogę i chyba dzięki temu idzie się około 40 minut bardzo przyjemnie. Trasa jest bardzo łatwa, a przebiega przez miejsca, którymi cofał się lodowiec - po skałach widać jak niesamowita jest to siła. Można też skorzystać z wycieczki i wejść na lodowiec, ale rezygnujemy ze względu na ceny i relacje, że przejście jest w sumie bardzo krótkie.
Obrazek

Po drodze z Lærdalsøyri prom Fodnes-Manheller - 123NOK 2+1 i auto
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bøyum Camping - miejsce naszego noclegu, tuż obok muzeum lodowca "Norsk Bremuseum"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Muzeum niestety otwarte jeszcze tylko 15 minut - zwiedzanie odkładamy na następny dzień :)
Ostatnio edytowano 28.07.2015 17:27 przez kataryniarz, łącznie edytowano 1 raz
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 21.07.2015 15:44

Ależ to jest piękny rejon Europy! I rewelacyjna relacja. Razem - REWELACJA 8O
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 21.07.2015 17:04

Mieliście przepiękną pogodę!:)
Rozmawiam codziennie z Norwegami i wiecznie pogoda niezbyt, nawet teraz przeważnie 14 stopni i pada...słoneczne dni to jak na lekarstwo;)

A poza tym to przepięknie! Natura w najczystszej postaci i przecudnej postaci!;)

Drogo tam ale warto!;)
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 22.07.2015 11:00

dudek_t napisał(a):...

Wielkie dzięki, zdjęcia nie oddają nawet w połowie jak jest tam pięknie, koniecznie trzeba jechać samemu :hut:

ArliJ napisał(a):Drogo tam ale warto!

Zdecydowanie, wyjazd wart każdych pieniędzy i pomimo koszmarnych wydatków z chęcią bym go powtórzył... ehh tęskni się do tych widoków, a dopiero za 2 lata w planach Lofoty :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
NORWEGIA - Dania - Szwecja w 10 dni - 2015 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone