Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NORWEGIA - Dania - Szwecja w 10 dni - 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 14.07.2015 09:50

ja wyjeżdżałem 27-go... dwa mosty to faktycznie - i nad Bełtem i nad Sundem. Ale jak ja policzę to koszty wyszły 88 euro - 33 plus 52 (ten drugi mnie zaskoczył, bo jeszcze niedawno na ich stronie ceny były niższe). Faktycznie barierki zawadzają, ja żałuję, że na tych sztucznych wyspach nie zrobili parkingów widokowych ;P
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 14.07.2015 10:28

Płaciłem kartą - 50E i 32E. 27-go jechaliśmy z Oslo do Malmo :)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 14.07.2015 10:38

wynika z tego, że kartą jest taniej o ten jeden czy dwa euro...
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 14.07.2015 14:13

Mój wymarzony kierunek, niestety Żona ciągle staje okoniem i jeszcze parę lat muszę poczekać :evil:
W związku z tym z niecierpliwością wypatruje kolejnych odcinków relacji :mrgreen:
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 14.07.2015 14:31

DZIEŃ 2 Dania - Norwegia, Stavanger
Rano ustawiamy się w kolejce na prom, emocje są bo to pierwsza nasza przeprawa przez morze więc była to spora atrakcja :) Pierwotnie mieliśmy płynąć 2h szybkim HSC Fjord Cat, ale popsuł się i podstawili w zamian wielki MS Stavangerfjord, ta sama trasa zajmuje mu 4h. Na pokładzie poznajemy sympatyczną załogę z CamperTeam dzięki czemu miło spędzamy czas na rozmowach. Przezornie zabieram paczkę Lokomotiv-u ze sporego zapasu na Norwegię i… ratuje nas na pełnym morzu. Nie było źle, ale delikatnie bujało. Na szczęście wystarczyło przespacerować się na zewnątrz (porządnie wiało) i było OK.

Byłem pod wrażeniem jak sprawnie i krótko trwał załadunek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widać już Norwegię :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zastanawiałem się jak długo będziemy stać w korku... jednak organizację mają perfekcyjną, wyjazd błyskawiczny.
Obrazek

W zależności od pogody mieliśmy obrać kierunek na Stavanger lub Heddal. Pogoda na drugi dzień miała się poprawić więc jedziemy do Stavanger z planem wejścia na Preikestolen. Po drodze zaczynają się ciekawe widoki… ale jeszcze daleko im do tego co zobaczymy dalej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kamienny most
Obrazek
Obrazek

„Trzy miecze" wbite w skałę na pamiątkę bitwy stoczonej w 872 r. kiedy to Harald Pięknowłosy pokonał swych rywali i dokonał zjednoczenia Norwegii w jedno królestwo.
Obrazek

Spacerujemy po Stavanger
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Konkretny okręt z Holandii
Obrazek

Rano za oknem taka pogoda, kierunek Preikestolen :D
Obrazek

Wskazówka - parkingi miejskie w Stavanger są bezpłatne w niedzielę (do 8 rano w poniedziałek) chyba, że tabliczka pod znakiem mówi co innego.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 14.07.2015 22:38

Kierunek ten marzy nam się od dawna i w marcu byłam służbowo w Stavanger kilka dni, cudnie. Teraz w sierpniu tez jadę i planuję połączyć z weekendem żeby Preikestolen zdobyć;)
Chętnie pośledzę relację;)
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 14.07.2015 22:59

Ja też się do siadam. Kiedyś ten kierunek opanuje.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 15.07.2015 08:56

... jak te skandynawskie mieściny są do siebie podobne ... :mrgreen: ... ładnie tam, bardzo ładnie ... :) ...
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.07.2015 09:28

Jestem i ja :D ,
ten kierunek + Norwegia jeszcze, to marzenie mojego męża (twierdzi, że tam byłaby super pogoda - bez upałów :roll: :wink: ),
ale u Ciebie niebo wygląda bardzo zachęcająco :P .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.07.2015 09:38

mysza73 napisał(a):ten kierunek + Norwegia jeszcze, to marzenie mojego męża (twierdzi, że tam byłaby super pogoda - bez upałów :roll: :wink: ),

Zupełnie jak u nas :D . Smażąc się w słońcu pod włoskim niebem mój małżonek kilka razy deklarował, że w przyszłym roku tylko Norwegia wchodzi w grę.
Już mu wysyłam linka do relacji :lol: .

Kierunek interesujący. Z ciekawością poczytam, bo czuję, że wiele informacji może się kiedyś przydać.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 15.07.2015 09:47

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):ten kierunek + Norwegia jeszcze, to marzenie mojego męża (twierdzi, że tam byłaby super pogoda - bez upałów :roll: :wink: ),

Zupełnie jak u nas :D . Smażąc się w słońcu pod włoskim niebem mój małżonek kilka razy deklarował, że w przyszłym roku tylko Norwegia wchodzi w grę.
Już mu wysyłam linka do relacji :lol: .

Kierunek interesujący. Z ciekawością poczytam, bo czuję, że wiele informacji może się kiedyś przydać.


U nas jest dokładnie tak samo :wink: Skandynawia to kierunek marzeń.
Ja nie mam nic przeciwko, ale hmm nie zamiast jedynie słusznego kierunku, tylko oprócz :wink: niestety, to się jakoś narazie nie udaje pogodzić :roll:
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 15.07.2015 11:05

To chyba jakiś standard bo u nas było dokładnie tak samo... żona chciała do Włoch, a ja "zwariowałem" i się uparłem :mrgreen: W każdym razie wróciła bardzo zadowolona i nawet wspomina kiedyś tam o Nordkapp i Lofotach :D Co do pogody to byle nie padało, a tak nie ma znaczenia jaka jest ;) Sam przejazd dostarcza mega wrażeń i nawet ktoś kto nie lubi chodzić po górach dużo zobaczy - jedziesz i co chwila 8O

PS.
Najlepsza prognoza pogody dla Norwegii: http://www.yr.no
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.07.2015 11:18

kataryniarz napisał(a):Sam przejazd dostarcza mega wrażeń i nawet ktoś kto nie lubi chodzić po górach dużo zobaczy - jedziesz i co chwila 8O

Ta Norwegia przewijała się u nas już parę razy w rozmowach o urlopowych kierunkach. Nigdy jednak nie pochylaliśmy się poważniej nad tematem, bo ten kierunek kojarzy mi się przede wszystkim z wysokimi cenami.


kataryniarz napisał(a):PS.
Najlepsza prognoza pogody dla Norwegii: http://www.yr.no

To jet najlepsza pogoda w ogóle :D . Od paru lat z innych nie korzystam.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 15.07.2015 12:07

kataryniarz napisał(a):Najlepsza prognoza pogody dla Norwegii: http://www.yr.no


kiedyś z tego korzystałem, ale zrezygnowałem... nie wiem akurat jak dla Norwegii, ale dla innych krajów (głównie Czech, ale też na Szwecję) pokazywało totalne bzdury i sprawdzalność sięgała może z 30% i to nawet na prognozy krótkoterminowe... do tego w ciągu dnia prognoza potrafiła im się tam zmieniać czterokrotnie... zdecydowanie wolałem nie patrzeć później na żadną prognozę :)
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 15.07.2015 20:33

DZIEŃ 3 Norwegia, Preikestolen - Røldal
Cel tego dnia był jasny, wejść na słynny Pulpit Rock. Pogoda taka sobie, spore zachmurzenie, ale ryzykujemy. Samo wejście dość łatwe - dla każdego, sporo płaskich odcinków na złapanie oddechu, na luzie w niecałe 2h można wejść. Młody tak wyrwał do przodu, że w pewnym momencie straciliśmy go z oczu, na szczęście robił przerwy, a nawet wracał się czekając na nas :oops: Parking płatny w automacie przy wyjeździe, koszt to 100NOK... uwaga, nie przyjmuje kart Maestro. W norweskich automatach i raz w hotelu karta nie była akceptowana :(

Po drodze ze Stavanger prom Lauvvika-Oanes - 113NOK auto i 2+1
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niektórym ręce opadają, a to już blisko ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie ma jak pasztet i termos ciepłej herbaty, regeneracja przed zejściem :mrgreen:
Obrazek

Sporo ludzi, a jeszcze więcej dopiero wchodziło, warto ruszyć wcześniej
Obrazek

Dumny ojciec :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Młody odczuwa wcześniejsze wbiegania na górę, jeszcze nie wie co to rozkładanie sił ;)
Obrazek
Obrazek

Oczywiście jak już wracamy to wychodzi słońce, ehh teraz to na górze musi być pięknie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jedziemy dalej na kolejny nocleg do "Røldal Skisenter". Tu mała uwaga, każda nawigacja z Nesvik prowadzi na drogę Fv632 (bardzo kręta), my jedziemy cały czas 13-tką w kierunku Sand - trasa widokowo przepiękna, do samego Røldal mnóstwo tuneli. Mało zdjęć bo czas gonił, a z auta to wiadomo jak wychodzą ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po drodze prom Hjelmeland-Nesvik - 113NOK auto i 2+1
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Røldal Skisenter - ośrodek narciarski z mega fajnymi domkami, polecam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Restauracja i recepcja, rano klucze można wrzucić do skrzynki, pogoda miód malina :D
Rano kierunek Odda - Borgund - Lærdalsøyri

Obrazek
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
NORWEGIA - Dania - Szwecja w 10 dni - 2015 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone