Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dania bezglutenowe w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 13.04.2014 14:48

gusia-s napisał(a):A bo to wiadomo czym oni pasą swoje zwierzaki??? albo czym posypują marchewkę.


Najpewniej tym samym co u nas.
Poza tym podejrzewam, że chorwacki kurczak jest najprawdopodobniej polskim kurczakiem bo sami Chorwaci hodują ich jakieś śladowe ilości.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.04.2014 19:32

demi-duox napisał(a):
gusia-s napisał(a):A bo to wiadomo czym oni pasą swoje zwierzaki??? albo czym posypują marchewkę.


Najpewniej tym samym co u nas.
Poza tym podejrzewam, że chorwacki kurczak jest najprawdopodobniej polskim kurczakiem bo sami Chorwaci hodują ich jakieś śladowe ilości.


Oj raczej nie, kupiłam udka i były bardziej jak z naszej wiejskiej kurki takie żółte a nie blade jak nasze kurczaki. Mięso też miało bardziej zwartą konsystencję
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.04.2014 19:44

Mięsa o chorwackich smakach w RP nie uświadczysz.
W Pakostane jest prawdziwy rzeźniczy sklep z rozbiorem mięsa na miejscu.
To jest poezja smaków. Młoda, rzeźna wołowina, a nie krowy, jak w Polsce, po oddaniu hektolitrów mleka i wieku wskazującego na narodzenie w początkach 20 wieku.
:wink:
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 14.04.2014 18:08

Współczuję choroby u dziecka, ale wiesz przynajmniej, że choroba to nie wyrok i jakoś się da :)

A piwo, o którym pisałam bywa z Delimie. W promocji jest po ok. 3,50, a bez promocji ponad 7 zł za butelczynę 300 czy 330 ml ;) Szału nie ma, ale upalnym latem lepsze to niż nic ;)

Na diecie poczujesz, że żyjesz - naprawdę szybko, byle bez wpadek dietetycznych :)

W Orebicu jest pięknie :D Koniecznie idźcie na lody do Oazy - mają w kubeczkach plastikowych/papierowych i większość smaków jest ok (wiadomo, żadne "ciasteczkowe", tiramisu i tym podobne ;) ) -przynajmniej ja ich nie odchorowałam, a jestem wrażliwa nawet na skrobię pszenną bezglutenową :/
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 19.04.2014 15:29

Na lody pewnie nie pójdę, nie mogę też laktozy ale może sorbety będą.

Uczę się powoli gotowania dla siebie, przygotowałam nawet babkę i sernik ( bez sera :) ).

Będę tylko musiała uważać w restauracjach przy wyborze dań.

Mam nadzieję, ze w Orebicu będzie super.

Natko napisz proszę gdzie warto plażować? Mamy dwie 8 letnie dziewczynki. Czy na Trstenicy można odpocząć czy lepiej od razu pojechać gdzieś dalej? Ja lubię spokojne miejsca ale duża część grupy, z którą będę spędzać wakacje nie znosi ciszy i spokoju. Musiałam wybrać coś pomiędzy metropolią a zadupiem :).
Rafi_1_2_3
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 03.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi_1_2_3 » 19.04.2014 16:09

[quote="Natko_"]Rafi - a długo jesteś na diecie? :)

Bo jest piwo bg, owszem, ale parafrazując znaną reklamę, to każde bg smakuje PRAWIE jak piwo. i to prawie robi wielka różnicę ;)

Wiadomo, jak się nie ma, co się lubi, to się lubi co się ma :)
Estrella Damn Daura jest jeszcze ok,

Ja jestem na diecie od 2006 roku. Jeśli chodzi o jedzenie to ja i moja rodzinka już sie przestawiliśmy na jedzonko bg. Co do piwka to najczęściej daura, lub tańsza czeska Celia. Jednak z alkoholi zdecydowanie wolę Metaxe :)
Pozdrawiam
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 19.04.2014 21:13

... Jednak z alkoholi zdecydowanie wolę Metaxe :)

napiszcie proszę co można pić oprócz wina i bg piw? Cieszę się że przeczytałam o metaxie :).
Co prawda piję rzadko ale chciałabym wiedzieć jakie trunki nie są zabronione.
Rafi_1_2_3
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 03.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi_1_2_3 » 21.04.2014 12:24

Witaj.
Można spokojnie wódzie zrobioną z ziemniaczków np Palace czy Luksusowa, oprócz tego koniaki i rum, czy brandy. Zabronione whisky.
Da się żyć :)
Pozdrawiam

P.s. polecam www.celiakia.pl tam jest wszystko dokładnie opisane.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 26.04.2014 00:24

@Ewo

w Orebicu polecam plaże między Trstenicą, a centrum Orebica (portem).
Wzdłuż wybrzeża jest promenada betonowa, z jednej strony plaże - mniejsze, podzielone betonowymi wypustami w morze i kamolami, a z drugiej strony knajpki :) Bliżej stadionu (wlot do Orebica) znajdziesz nawet trochę krzaczków na cień ;)
Trstenica zupełni nie w naszym stylu - byliśmy raz, w pochmurny dzień, żeby mieć więcej miejsca, bo wcześniej, przy pogodzie, to tłumy ;)

Zaczep mnie na mail, to Ci podeślę fotki z "naszej" ulubionej plaży i dla porównania z Trstenicy ;)


A co do "wklejonego" do nas fragmentu rozmowy campingowców-alergików - ja tam wolę sprawdzone żarełko zabrać, a jak trafię na sklep z tym, co dla nas dobre, to chętnie do domu jeszcze nakupię.
Niestety nasza dieta jest specyficzna i jeśli ktoś nie decyduje się na zupełne wywalenie z życia takich dobroci jak chleb czy makaron, to musi znaleźć zamienniki bg, o które niestety łatwo nie jest ;) Znaczy jest coraz lepiej, ale ja tam wole nie ryzykować na wakacjach i nie chcę przez połowę pobytu wyszukiwać wzrokiem znajomych sieci sklepów, w których wiem, że coś dla mnie powinno być :P

Tak w temacie sklepów, to "poreklamuję" Inter Marche - maja dużo mięsnych wyrobów (kiełbasy, wędliny) z przekreślonym kłosem, ale i dobrze zaopatrzone stoisko stricte bezglutenowe - mąki, makarony, słodycze... I mąka uniwersalna Schar jest tańsza niż w Carrefourze :P
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 26.04.2014 17:26

Dziękuję za rady.

Natko , napisałam na PW
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 12.05.2014 22:30

Okazało się, że w Orebiču ( w sklepie w pobliżu wynajętego domu) można kupić produkty bezglutenowe i bezlaktozowe. Taką informację otrzymałam dziś od Pani z biura turystycznego, które pośredniczy w wynajmie domu.
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 16.06.2016 13:10

My co prawda nie chorujemy na celiakię, ale glutenu, a zwłaszcza tego pszenicznego unikamy. Ogólnie nie jemy śmieciowego żarcia więc z żywieniem na wakacjach jest trochę zachodu.
Dlatego zawsze wybieramy kwaterę z kuchnią, w której można samemu, przynajmniej częściowo się żywić w ciągu dnia, i staramy się zabrać zapas własnych np. jajek na śniadania, makaronów (bezglutenowych oczywiście :D ) kasz, czy powekowanych innych rzeczy. Na mieście zazwyczaj owoce morza z grila z jakąś surówą, ewentualnie kawa. Jadąc samochodem naprawdę można zabrać porządnego jedzenia na cały urlop.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 16.07.2016 19:13

Potwierdzam to, co pisała Ewa wyżej o sklepie w Orebicu i bezglutenowym jedzeniu.
Konzum na wlocie ma swoje własne pieczywo bezglutenowe - świeże, przepyszne... Szkoda, ze cena z kosmosu, ale mimo wszystko warto :D

Poza tym na trasie z i do Chorwacji, dla jadących objazdem słoweńskiej autostrady przez Lenart - Ptuj, polecam pizzerię z pizzą bezglutenową!
http://www.primici.com/index.html
Trzeba wcześniej zamówić, ale wystarczy mail dzień wcześniej wysłać :) Sprawdzone :)
Pizza rewelacyjna..... mmmmmm, objadłam się jak bąk :D
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 17.07.2016 22:05

Jaka szkoda, że nie jadę w tym roku przez Słowenię ! Zjadłabym taką pizzę!

W piątek wyjeżdżam przez Słowację i Węgry. Może zna ktoś miejsce, gdzie można zjeść bg posiłek wzdłuż trasy nr 7 z Krakowa do Budapesztu lub wzdłuż autostrady węgierskiej ?

2 lata minęło odkąd jestem na diecie bg. Chorwacka kuchnia bardzo sprzyja ludziom takim jak my. W miarę naturalne mięso, ryby, owoce morza to coś co uwielbiam.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 29.06.2018 09:07

Witam, czy wie ktoś o jakimś sklepie bezglutenowym w okolicach Makarskiej? Znalazłam jedynie informację o jakiejś aptece, w której można się zaopatrzyć w takie produkty. I jak z restauracjami? Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Dania bezglutenowe w Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone