Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nocowanie na dziko na plazach Dalmacji [plaze, parki]

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
glo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.07.2004
Nocowanie na dziko na plazach Dalmacji [plaze, parki]

Nieprzeczytany postnapisał(a) glo » 07.07.2004 14:56

Wybieram sie za kilka dni na kilka dni do Dalmacji na poludnie - chce ograniczyc koszty do minimum (autostop, najtansze spanie)
Pogoda oczywiscie wspaniala az zacheca do spania pod chmurka i tu jest moje pytanie.

Jak jest z nocowaniem na dziko na plazach, dozwolone ?
a moze nie ale nikt nie zwraca uwagi, jak jest z dzialaniem policji ?
Ewentualnie w parku na laweczce albo na trawce na karimatce.

No i czy jest to bezpieczne... jak jest ze zlodziejstwiem.

Mile widziane opisy wlasnych doswiadczen.

Pozdrawiam
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 07.07.2004 15:39

Nocowanie bez meldunku jest zabronione. Chyba teoretycznie obowiązują karty meldunkowe ale nikt ich nie wypełnia. jeszcze 2 lata temu na kempie dostałem potwierdzenie że jestem u nich zameldowany, rok temu chyba już nigdzie ich nie dawali. Teoretycznie policja może sprawdzić - ale nie słyszałem by to robili. Raczej nie licz na nocowanie w parku - po prostu tam prawie parków nie ma. A na plazy jak będzie poza miejscowścią, jak nie będziesz rozbijał namiotu, rozplał ognia to raczej nikt CIe nie zakapuje. Na pewno policja sprawdza parkingi przy jardance, także czy ktoś nie nocuje w samochodzie. Na plażę raczej sie raczej nie zapuszczają. I schodź z oczu właścicielom kempów i pensjonatów bo oni moga zakapować polcji
Złodziejstwa praktycznie nie ma i jest bardzo bezpiecznie. Jednak pamiętaj że życie tam bez meldunku jest nielegalne
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 08.07.2004 08:55

RADA PRAKTYCZNA:
Spanie na kamienistej palży moze być niewygodne hihihh
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 08.07.2004 14:31

NAWET JAK MASZ KARIMATKE :)
glo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) glo » 08.07.2004 14:42

No ja mysle ze znajda sie jakies piaszczyste plaze ; )

Ale chyba zamiast karimatki wezme maly dmuchany materac ; )

PS. Ewentualnie czy jest jakakolwiek szansa w Dalmacji na kemping za okolo 8-10 maksykalnie 15 zlotych za noc ?
Mafus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 22.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mafus » 08.07.2004 14:55

złotych?? ja za 4 osoby samochód, namiot i taxe zapłaciłem 11 euro za dzień. Może to jest możliwe ale napewno bardzo trudno znależć taki kamping
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 08.07.2004 15:03

Mafus a co to za kemping bo bardzo tani!!!!
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 08.07.2004 15:04

Maus a co to za kemping bo bardzo tani!!!
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 08.07.2004 15:08

No ja mysle ze znajda sie jakies piaszczyste plaze ; )


Właśnie widze oczyma duszy jak cała publika która czyta tą dyskusję zwija się ze śmiechu.
Chłopie! to nie bałtyk. Jak będzie piaszczysta plaza to od rana do nocy będze tam sporo ludzi. Na pewno w Omniśiu i na Braczu sobie nie pośpisz.
Może w Nin schowasz się na piaszczystej plaży w szuwarach. Na Rabie w zatoczkach w nocy może będziesz miał spokój ale to tylo może. Licz się że nocować będziesz poaz miejscowościami a to raczej skałki. Czasem żwirek.

Ale chyba zamiast karimatki wezme maly dmuchany materac ; )

Bardzo rozsądnie. Za to może być bardzo cieńki śpiwór albo nawet bez śpiwora



PS. Ewentualnie czy jest jakakolwiek szansa w Dalmacji na kemping za okolo 8-10 maksykalnie 15 zlotych za noc ?


Człowek+ namiot+ klimatyczna za 3 euro? Nie ma szans.
W najtańszych kempach za coś takiego zapłacisz minimum 4 euro ale będą to kempy przydowmowe w moiejscowościach gdzie psy szczekają nie tym końcem i daleko np 500m od morza. Najtańszy kemp nie przydomowy jaki znam Turnica to było coś koło 3.3 euro.
Ale żeby do niego się dostać trzeba przebyć z 15 km droga którą nic nie jeździ.
Tani kemp jest w Slano ale to będzie ok 4.20
W Pakstane kemp Crkvine to 4.50
W innych to licz 6euro
Mafus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 22.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mafus » 08.07.2004 15:09

glo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) glo » 08.07.2004 15:10

Dziekuje Ci Kir za rozjasnienie umyslu... :)
Mafus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 22.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mafus » 08.07.2004 15:13

glo napisał(a):Dziekuje Ci Kir za rozjasnienie umyslu... :)



heheh. Ja myśle że możesz sie przespać w lasku niedaleko plaży. Tylko uwaga na spadajacą żywice :lol:
glo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) glo » 08.07.2004 15:52

O jakim dokladnie lasku mowisz ? :)
Mafus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 22.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mafus » 08.07.2004 16:22

NAjczęsciej jest tak, że jest mała czy jak kto woli waska plaża a potem jest las iglasty pod którym można sie zchronić w razie deszczu czy nadmiernego promieniowania słonecznego :D
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 09.07.2004 10:18

Ja bym na ten lasek za bardzo nie liczył. Są miejsca gdzie laski są. Ale najczęściej tam gdzie jest lasek to w lesie jest kemp. Zadrzewione miejsca to teren w Hr bardzo poszukiwany

Powrót do Kempingi



cron
Nocowanie na dziko na plazach Dalmacji [plaze, parki]
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone