Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nocleg przed Plitvicami

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adamonika
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 30.05.2010
Nocleg przed Plitvicami

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamonika » 11.06.2011 22:37

Witam,

Szukam i szukam na forum i nie mogę znaleźć. W tym roku wyjątkowo mamy noclegi od soboty i chciałbym wyjechać w piątek, dojechać pod Plitvice, zaliczyć w sobotę rano Plitvice i spokojnie dojechać na Murter.
Szukam noclegu dla 3 osób dorosłych + 2 dzieci (9 lat i 4 lata, ale młodszy ma turystyczne łóżeczko). Polecacie jakieś miejsce??
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 11.06.2011 22:49

W okolicach Plitwic zatrzymujesz się w najbliższej wiosce i bierzesz nocleg. Żadnego problemu, żadnej rezerwacji, noclegów jest mnóstwo. Jeśli chcesz coś specjalnego, zatrzymaj się w miejscowości Slunj - jakieś 25 km przed Plitwicami. Tam też znajdziesz nocleg, a wieczór spędzony wśród szemrzących, podświetlonych wodospadów, na drewnianym pomoście knajpki w Rastoke - bezcenne.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.06.2011 22:49

adamonika napisał(a):Szukam i szukam na forum i nie mogę znaleźć.

Słuchaj, bo jak poradzić miejsce, w którym tylko przenocujesz?

Jedziesz, patrzysz, podoba się miejsce i cena - bierzesz - i tyle.
Ja znalazłem sympatyczne miejsce w Rakovicy.
Na uboczu, sympatycznie pomiędzy sadami.
Jak ci pasuje, to trafisz na jakiś motel z Winnetou, zaraz przy drodze,

W końcu to tylko nocleg. Jeden, może dwa ...

Pozdrawiam
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 11.06.2011 22:54

Oczywiście tak jak przedmówcy, nie zawracaj sobie głowy tym tego jest pełno gdzie nie zajedziesz tam powinno być jak nie tam to 30metrów dalej :D
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 11.06.2011 23:07

Te okolice czekają na jednodniowych turystów. Nie będzie problemu.
Ostatnio edytowano 12.06.2011 00:57 przez greenrs, łącznie edytowano 1 raz
adamonika
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamonika » 11.06.2011 23:52

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Jadę w ciemno. Coś się znajdzie. Jak pisałem pierwszy raz jadę, że noclegi mamy od soboty. Zawsze braliśmy od niedzieli i trasa przebiegała bez korków "na raz" - w sumie to już 11 wyjazd do HR ;). Boję się trochę korków w piątek w Brnie i potem w Wiedniu. Zobaczymy. Jak nie da rady to coś po drodze w Austrii się wymyśli. Dzieciaki już duże i chcą jechać za dnia.
Mam jeszcze pytanko co do przeprawy promowej na Cres ale to w osobnym temacie tu: forum/viewtopic.php?p=744784#744784
AMFI
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) AMFI » 14.06.2011 20:38

co do noclegu przed Plitvicami mogę polecić kamping w Grabovacu, parę lat temu tam nocowaliśmy w drodze na Makarską, estetyczne i niedrogie domki, z miejscami bez problemu (to był przełom czerwca/lipca) i super grill przed kampem :)
mariusz1972
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz1972 » 15.06.2011 11:25

A możecie napisać , jak kształtują się ceny noclegów w okolicach Plitvic?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 15.06.2011 15:08

mariusz1972 napisał(a):A możecie napisać , jak kształtują się ceny noclegów w okolicach Plitvic?

Zauważyłem, że ceny apartamentów są dość jednolite i liczone od osoby. Może to taka umowa tamtejszych gospodarzy. W ubiegłym roku płaciliśmy 14 euro od osoby.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 15.06.2011 15:46

Ja 40 euro od apartamentu z dwiema sypialniami dla 4 osób wychodzi po 10 :D przełom czerwca/lipca 2010r.
Około 20km przed Plitvicami, a wygląda tak:
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=chrowacja039.jpg&s=850&p=tl' type='text/java'></script><noscript>Obrazek</noscript>
mariusz1972
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz1972 » 15.06.2011 16:15

consett0805 napisał(a):Ja 40 euro od apartamentu z dwiema sypialniami dla 4 osób wychodzi po 10 :D przełom czerwca/lipca 2010r.
Około 20km przed Plitvicami, a wygląda tak:
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=chrowacja039.jpg&s=850&p=tl' type='text/java'></script><noscript>Obrazek</noscript>


A czy mógłbyś dać jakieś namiary?Możesz pisać na mojego maila:mariuszbak@tlen.pl


Pozdrawiam
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 15.06.2011 17:17

Proszę tu masz temat w którym podałem namiary. Pamietaj jednak że nie musisz nić załatwiać sobie tych napisów Sobe Zimmer Apartament jest praktycznie na każdym budynku po drodze z Karlovaca. Ja jechał bym dalej do Plitvic ale powoli robiło się ciemno i zjechałem i już :D
forum/viewtopic.php?t=29242&highlight=
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 15.06.2011 19:52

Jeśli to nie musi być tylko nocleg ale mocny punkt wyjazdu urlopowego, to polecam, jak już napisałem wcześniej, zatrzymać się w Slunju a dokładnie w Rastoke. To jedno z najbardziej malowniczych miasteczek środkowej Chorwacji, a Rastoke -dolina młynów wodnych - nie ma sobie równych. Stąd już tylko ok. 25 km do Plitwic. My tam zatrzymujemy się zawsze, chociaż nie zwiedzamy już Plitwickiego Parku. Wieczór spędzony w jednej z licznych knajpek nad wodospadami należy do tych najmilej wspominanych.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 15.06.2011 19:58

greenrs napisał(a):Jeśli to nie musi być tylko nocleg ale mocny punkt wyjazdu urlopowego, to polecam, jak już napisałem wcześniej, zatrzymać się w Slunju a dokładnie w Rastoke. To jedno z najbardziej malowniczych miasteczek środkowej Chorwacji, a Rastoke -dolina młynów wodnych - nie ma sobie równych. Stąd już tylko ok. 25 km do Plitwic. My tam zatrzymujemy się zawsze, chociaż nie zwiedzamy już Plitwickiego Parku. Wieczór spędzony w jednej z licznych knajpek nad wodospadami należy do tych najmilej wspominanych.

A to chyba apartament który ja opisałem jest jakieś 3km przed tą miejscowością coś mi się zdaje. Bo jak przejeżdżałem wiaduktem krzyknąłem do żony zobacz jak pięknie!!! Czy dobrze kojarzę? Jest tam wiadukt, a w dole zawieszona knajpka z tarasem nad wodospadem?
Ok to jest na pewno to już sobie poszukałem ja nocowałem tuż przed tą miejscowością, będę pamiętał następnym razem. I tak ja na swój nocleg zajechał już pod wieczór, a na drugi dzień już od rana wyjazd na Plitvice. Ale faktycznie bo grafice na googlach fajnie tam jest, po za tym tak jak napisałem jak jechałem "krzyknąłem" do żony. :D
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 15.06.2011 20:25

consett0805 napisał(a):A to chyba apartament który ja opisałem jest jakieś 3km przed tą miejscowością coś mi się zdaje. Bo jak przejeżdżałem wiaduktem krzyknąłem do żony zobacz jak pięknie!!! Czy dobrze kojarzę? Jest tam wiadukt, a w dole zawieszona knajpka z tarasem nad wodospadem?

Tak, to na pewno o to chodzi. Tyle, że to nie wiadukt a most nad Koraną, która łączy się tutaj z inną rzeką (nie znam nazwy). I właśnie ta druga rzeka rozdziela się tutaj na wiele mniejszych potoków, które przepływając pod domami i pomostami wpadają wodospadami do Korany. A ta knajpka o której piszesz to tylko jedna z wielu - a wszystkie bardzo malownicze, szczególnie wieczorem, gdy są podświetlone latarniami.
Tyle, że tam trzeba się liczyć z troszkę wyższą ceną za nocleg (14 euro) ale wydaję mi się że warto. Ja ponownie zawitam tam za kilka dni :D
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone