Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niepkojąco niska temp adriatyku? A może mi się wydaje.....

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004
Niepkojąco niska temp adriatyku? A może mi się wydaje.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 29.05.2004 09:55

Niepokoją mnie temperatury wody w adriatyku. Od jakiegoś czasu wahają się w okolicach 17-19 st.C. Tegoroczna wiosna nie rozpieszcza nas jak i całej chyba Europy.W Chorwacji często pada i temperatury powietrza dopiero ostatnio chyba zaczynają przekraczać 20-25 st.C.
Jestem już prawie pewny że do mojego wyjazdu (10.06 - Makarska i Hvar) temp morza niewiele wzrosnie.
A może tak jest zawsze że na przełomie maja i czerwca temperatury są na takim poziomie. Czy morze jest w stanie się nagrzać w ciągu miesiąca o 5-7 stopni?
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 29.05.2004 10:16

obserwuję temperatury w chorwacji i faktycznie nie wyglądaja najlepiej
i niestety prognozy są też nieciekawe-mam nadzieję,że mylą się
aktualne temp. powietrza
http://vrijeme.hr/aktpod.html
morza http://vrijeme.hr/aktpod.html 8O :hut:


pzdr :papa: :papa:
sokool
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) sokool » 29.05.2004 11:48

Rzeczywiście. Przeglądam sobie archiwum z temperaturami z poprzednich lat (jest na http://www.izor.hr) i tegoroczny maj nie wygląda najlepiej :roll:

MAJ 2004:
średnia temp. powietrza: 16,89 st. C
śr. temp. wody: 17,35 st. C

MAJ 2003:
śr. temp. pow.: 21,26 st. C
śr. temp. wody: 18,45

MAJ 2002:
powietrze: 19,54
woda: 18,55

Jeszcze warto nadmienić, że póki co najwyższa temperatura w maju tego roku wyniosła 24,2 st. C natomiast w roku 2003 31,2...

Co prawda to tylko statystyki ale nie wróży to najlepiej, chociaż z drugiej strony nie ma się co przejmować tylko być dobrej myśli.
A wszystkim wyjeżdżającym życzę upałów i gorącego Adriatyku :D
jacol8
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 541
Dołączył(a): 08.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacol8 » 29.05.2004 12:18

Cokolwiek się nie stanie to i tak w Chorwacji woda i powietrze będą cieplejsze niż w naszym Bałtyku. Ewentualnie można pojechać pod koniec sierpnia , wtedy woda ma najwyższą temperaturę.

Pozdrawiam
Izowita
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izowita » 30.05.2004 10:44

tez sie obawiam ze w tym roku w czerwcu nie bedzie w Chorwacji najcieplej ( wyjazd 12 czewrca :) ) ale i tak pojadę bo juz mam dosyć tych mrozów u nas :lol:
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 30.05.2004 12:40

Spokojnie-proszę się nie bać. Temperatura i piękna pgoda czekają na fanów cro.pl.
jak zaczniecie przyjeżdżać temp. powietrza będzie koło 28-30 a morza od 22-25.
Mam nadzieję że takie temperatury Was w czerwcu zadowolą???
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 30.05.2004 14:12

Bogusław Marinković napisał(a):Spokojnie-proszę się nie bać. Temperatura i piękna pgoda czekają na fanów cro.pl.
jak zaczniecie przyjeżdżać temp. powietrza będzie koło 28-30 a morza od 22-25.
Mam nadzieję że takie temperatury Was w czerwcu zadowolą???


Dla mnie bomba, choć szczerze mówiąc wątpie w tak szybkie nagrzanie się wody.
Obym się mylił....
Wyjazd już 10 czerwca....
Izowita
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izowita » 30.05.2004 14:19

w zupełności wystarczą :)
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 30.05.2004 14:22

Ta wiosna w całej Europie (a na południu to już chyba początek lata?) faktycznie jest dziwnie chłodna. Ja codziennie staram się oglądać prognozę pogody w Europie (TVP1) i stwierdzam że na całym południu Europy jest w tym roku zimniej niż w latach ubiegłych...

Myślę jednak Typie że do 10 czerwca to jeszcze temperatury powierza i wody skoczą gwałtownie do góry, bo chyba tydzień upałów wystarcza żeby nagrzać morze do rozsądnej temperatury.
Znawcą tematu jest chyba Leon - może coś podpowie...
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 31.05.2004 10:22

W chwili obecnej woda w Adriatyku osiągneła prawie szczyty przyjemnych temeratur Bałtyku :oczko_usmiech:
Moim skromnym zdaniem nie należy się obawiac. Fakt, iż tegoroczne wiosenne tempertury szczególnie w Polsce nie napawają optymizmem ale to tylko nasza Polska.
Należy wziąźć pod uwagę, iż Adriatyk to część morza śródziemnego i na jego temeraturę ma wpływ nie tylko pogoda na terenie HR. Cały akwen się nagrzewai do tego jeszcze prądy morskie itp.
Najważniejsze jest to by była piękna słoenczna pogoda bo ja osobiscie słyszałam, iz dwa lata temu w lipcu co poniektórzy bardzo się zdziwli jak padał co drugi dzień deszcz i pogoda była raczej nadbałtycka a nie nadadriatycka.
A jak będzie pogoda to o morze się nie martwcie!!!!!

p.s. A Ci co jadą na Hvar i tak mają lepiej bo podobno własnie na tej wyspie jest nawięcej słonecznych dni w roku!
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 31.05.2004 11:33

Bogusław Marinković napisał(a):Spokojnie-proszę się nie bać. Temperatura i piękna pgoda czekają na fanów cro.pl.
jak zaczniecie przyjeżdżać temp. powietrza będzie koło 28-30 a morza od 22-25.
Mam nadzieję że takie temperatury Was w czerwcu zadowolą???


No właśnie, jak wszyscy forumowicze wlezą do Adriatyku to ciepłotą własnego ciała ogrzeją go do conajmniej 36C :lol:

:hut:
antek
Cromaniak
Posty: 1031
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek » 31.05.2004 11:56

Ja już w niedzielę będe pływał w Jadranie na Makarskiej Riwierze, więc nie biorę onnej ewentualności pod uwagę jak GORRRRĄĄAĄĄCY Jadran!!!
TS
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) TS » 31.05.2004 13:46

Widziałem dzisiaj prognozę na następny tydzień dla Splitu i jest optymistyczna! Z każdym dniem 2 stopnie więcej, a 7.06 już 24 stopnie :P
realista2
Cromaniak
Posty: 2238
Dołączył(a): 13.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista2 » 01.06.2004 10:26

W sobotę przenoszę się na tydzień do Chorwacji. Chciałem wygrzać przemarznięte kości, ale prognozy (oby się mylili) mówią wyraźnie chcesz słońca zostań w kraju.
mr1985
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.05.2013
Re: Niepkojąco niska temp adriatyku? A może mi się wydaje...

Nieprzeczytany postnapisał(a) mr1985 » 30.07.2013 08:49

Witam
W zeszłym tygodniu wróciliśmy grupą znajomych ze Splitu. To był mój pierwszy raz w cro :).
Mam pytanie do stałych bywalców. Czy morze zawsze jest tam takie zimne?
W czasie naszego pobytu był wiatr od lądu do morza (lokalni jakoś to nazwali), pogieło nam pawilon, może miało to jakiś wpływy na prądy itd.
Nurkując musiałem robić przerwę. Wychodząc z wody zęby z zimna mi stukały. Taką samą temperaturę niską w moim odczuciu jak na morze śródziemne odczułem w Omis oraz Makarskiej.
Dodam że w Bałtyku nie raz się kąpałem nawet we wrześniu, stąd mój zawód temperaturowy.
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Niepkojąco niska temp adriatyku? A może mi się wydaje.....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone