Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niby to samo, a jednak inaczej - Z Pamiętnika Podróżnika

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.08.2011 15:32

Odcinek 4 - Rybno-Korculański dzień - 21 lipiec

Jacek nadal chory, 3 dzień na antybiotyku. Musi unikać słońca, które dziś o dziwo świeci, grzeje...ale też chowa się za chmurkami...ale Ilija dzielnie walczy i chmurki przetrzymuje :) Może mnie posłuchał :)

Rano wstajemy i jazda do Orebica na targ po świeżutkie rybki i mule. Zazwyczaj po mule jadę aż pod Stone, ale jakoś nie chciało mi się.

Kupujemy 6 kg muli, Oradę i jeszcze inną rybkę której nazwy nie spamiętałam.
W planie mam dziś zabranie reszty ferajny na wycieczkę na Korculę, ale najpierw trzeba rybki obrobić, a mule wyszorować.

Obrazek

Po ciężkiej harówce...nie cierpię szorować muli...wsiadamy w auta i jazda do Orebica.
Ale, ale, nie tak prędko, najpierw niespodzianka, zamiast kierować się do portu na parking ja jadę dalej prowadząc drugi samochód i wspinam się ku klasztorowi. Niech zobaczą jak to pięknie wygląda z góry.

To wzgórze to jedno z moich ulubionych miejsc w Orebicu. Mam wrażenie, że tam czas staje w miejscu.
Odwiedzamy muzeum, napawamy się pięknem tamtejszej kapliczki, wpisujemy do księgi pamiątkowej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem czy jestem do końca normalna, ale lubię tamtejszy cmentarz. Jest taki majestatyczny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I mam tylko nadzieję, że z tych chmur dziś deszczu nie będzie

Obrazek

Ruszamy w dół, ku portowi, na parking i dalej w kierunku promu, taksówki wodnej

Obrazek

i ku Korculi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Patrzę w kierunku góry sv. Ilija kolejny raz prosząc go o pogodę i obiecując, że przyjdę mu podziękować osobiście :)

Obrazek

Korcula jaka jest wielu z Was wie, wielu zapewne dopiero ją pozna, wielu zachwyci. Ja uwielbiam tą wyspę, to miasto, ten klimat, w tym roku nieprzesiąknięty do cna turystami, choć jest ich więcej niż w Orebicu.
O Korculi napisano już wiele, ja nie będę tego ani powielać, ani dodawać nic nowego....nie ma potrzeby...mam nadzieję, że krótka fotorelacja obroni się sama:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy do domy, w końcu dziś pyszną kolacyjkę przygotować trzeba :)

Obrazek

Smacznego :)




PS Chyba przesadziłam ze zdjęciami, przepraszam :(
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.08.2011 15:44

Nie przesadziłaś :lol:
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 08.08.2011 17:23

mysza73 napisał(a):Nie przesadziłaś :lol:

zgadzam się :lol:
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 08.08.2011 18:18

przesadziłaś... :evil:




...dlaczego tak mało! ;)
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 08.08.2011 18:53

Fale przepiękne, uwielbiam takie morze.

Nie jesteś osamotniona w uwielbieniu cmentarzy - moim ukochanym miejscem w Zakopanem jest ... Cmętarz na Pęksowym Brzyzku.

Śliczną masz parę do fotek - Julia z misiem rządzą :D

Zdjęcia cud miód malina :)
Jacek58
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 02.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek58 » 08.08.2011 22:29

Jeżeli chodzi o cmentarz przyklasztorny to mam to samo co Ty. I jeszcze Gospa od Karmena to jest wyciszenie.

Zdjęcia z falami piękne ale napięcie rośnie i czuć, że będzie grozno i katastrofa.

Pozdrawiam
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.08.2011 23:06

Stare nekropolie mają w sobie to COŚ i trudno przejść obok nich obojętnie . . .

Zgadzam się z poprzednikami - masz wspaniałą modelkę

:D

Czekam na dalszy ciąg tej pięknej relacji


Pozdrawiam
Piotr
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.08.2011 08:47

Odcinek 5 - Jest słońce, Hura - 22 lipiec

Od rana świeci piękne słońce, jest gorąco, nawet bardzo i nawet chmurki nie za bardzo zasłaniają słonko :)
Plaża - nie może być inaczej, trzeba wykorzystać każdy dzień słońca.
Także w tym dniu prócz plażowania, nurkowania, malowania kamieni pisakami i czytania nic szczególnego się nie działo. No może poza tym, że zamiast planowanej Divnej była Duba Peljeska, która moim skromnym, osobistym zdaniem z Divną wygrywa zdecydowanie....no może oprócz zejścia na plażę, bo można sobie tam nogi połamać....można oczywiście iść od strony portu i zabudowań jak Pan Bóg przykazał, ale po co skoro można sobie utrudnić życie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miś oczywiście z nami pojechał i bardzo mu się podobało :)

Obrazek

Chmury nie odpuszczały ale szczęśliwie jakoś nam nie były tego dnia w stanie popsuć plażowania....może to zasługa moich próśb do Iliji :)

Obrazek

Obrazek

A na plaży można robić różne rzeczy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Próbowałam robić też zdjęcia pod wodą....w przeciwieństwie do mojego męża mnie się to nie udaje. Nie mamy typowego aparatu podwodnego, a taki tradycyjny w specjalnym kubraczku. Tylko, że ja przez ten kubraczek nic nie widzę :)

Obrazek

Obrazek

Ale kamyczki ładne mi wyszły :)

Obrazek

Wieczór jak wieczór - taras, piwo, winko czyli relax no i mała nocna sesja Borje

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Każdego wieczoru pada pytanie - co robimy jutro, kiedy idziemy na Iliję i nigdy na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bo nie wiadomo jaka będzie pogoda.
W zapewnienia naszego dostawy wina, że Sutra kiša neće ja już nie wierzę - bo co tak mówi to kiše :)
Co zaplanuję to ranek i tak to zniweluję - nie planuję zatem.


mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.08.2011 09:00

Z tym Ilijem to ja też miałam w tym roku problem :roll:
No ale w końcu zaatakowałyśmy go tego samego dnia :wink:

Dopiero kilka minut po naszym spotkaniu, uświadomiłam sobie jakia jestem głupia, że nie zrobiłam sobie z Tobą zdjęcia :cry: :cry:
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 09.08.2011 09:01

Plejesac już siedzi w głowie od... jakiegoś czasu, a ów relacja utwierdza mnie w przekonaniu, że następne Karlovacko (oprócz zapasów tegorocznych) musi być tam :D

Aldonka napisał(a): Chyba przesadziłam ze zdjęciami


A zdjęcia... przesada :evil: nie można się na pracy skupić :roll:

:wink:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.08.2011 09:13

Odcinek 6 - Dzień, którego nie powinno być - 23 lipiec

Zgadnijcie co budzi nas rano?

Kto zgadnie?

Brawo - kiša, wrrr.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Świetnie, naprawdę świetnie. Nie zamierzamy jednak spędzić dnia siedząc w domu tudzież na tarasie gdzie zresztą siedzieć się nie da bo pada nam na głowę.
Jedziemy do Bośni i Hercegowiny. W głowie układam plan: Wodospady Kravica, Dom Derwiszów, Mostar...nie wiem jeszcze, że tak rozpoczęty dzień zdecydowanie dobrze zakończyć się nie mógł.

Najpierw dosłownie moment w zatunelowej części Półwyspu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem równie krótki przystanek przy pomniku ofiar II wojny światowej

Obrazek

I w drogę w strugach deszczu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako pierwszy punk programu obieram Wodospady Kravica. Okazuje się, że łatwo tam trafić i zupełnie nie rozumiem jakim cudem w zeszłym roku nie mogłam znaleźć drogi do nich :)
Wodospady póki co są bezpłatne, ale myślę, że to tylko kwestia czasu aż pojawi się budka z ludziem w środku sprzedającym bilety.
Powstaje tam całkiem niezła infrastruktura, budowane są parkingi, widać że działają.

Zostawiamy samochód na dużym parkingu. Widać, że jest droga w dół (jak się później okaże jest na dole parking), samochody tam jadą, ale dla mnie znak "zakaz ruchu" jest jednoznaczny z "nie wolno tam jechać" Więc nie jadę i drogę w dół pokonujemy na nóżkach :)

I teraz moje prywatne zdanie. Nie byłam na Plitvicach (wiem, wstyd, przyznaję się, to ciągle przede mną), porównać mogę jedynie Wodospady Krka i Kravica. Mimo, że nadal uważam że warto na Krka, że pięknie tam i w ogóle to Wodospady Kravica podobają mi się o wiele wiele bardziej. Mimo, że mniejsze i patrząc na całość pewnie mniej spektakularnie.

Pierwsze widoki jeszcze z góry już zapierają mi dech w piersiach....potem podoba mi się jeszcze bardziej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczy nacieszone, zmysły pobudzone, pora ruszać dalej....najważniejsze, że pogoda się poprawiła :)

ciąg dalszy nastąpi.....





Ostatnio edytowano 09.08.2011 09:16 przez Aldonka, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.08.2011 09:14

mysza73 napisał(a):Z tym Ilijem to ja też miałam w tym roku problem :roll:
No ale w końcu zaatakowałyśmy go tego samego dnia :wink:

Dopiero kilka minut po naszym spotkaniu, uświadomiłam sobie jakia jestem głupia, że nie zrobiłam sobie z Tobą zdjęcia :cry: :cry:

Wisz Agnieszko, że ja też. Nie mogłam sobie darować :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 09.08.2011 10:25

wodospady Kravica tęz mnie użekły choc czułam spory niedosyt, bo jak ja byłam nie było kładki na drugą stronę czyli, to takie lizanie lodów przez szybkę ;)
Jacek58
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 02.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek58 » 09.08.2011 10:33

No to się zaczęło. Jeszcze jednak uciekliście.
Dziękuję za konkretne przybliżenie wodospadów Kravica - jeszcze nie byłem a wyglądają imponująco, trzeba się wybrać.
Hej
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.08.2011 11:33

Jak pusto na Kravicy!
Jak tam pojechaliśmy, były straszne tłumy, ale wtedy była niedziela i okropny upał.

Jestem ciekawa Twoich wrażeń z Mostaru. Na pewno było cudnie! :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Niby to samo, a jednak inaczej - Z Pamiętnika Podróżnika - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone