Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NEVERENDING STORY 2020/2021

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.11.2020 11:04

...zdjęcia faktycznie śliczne, natomiast Wasze parkowanie i przygoda z podjazdem przypomina mi nasze wycieczki i podobny parking na Hvarze.
Również po przyjeździe przez kilka dni mieliśmy obawy czy jest sens uruchamiać samochód... :o
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 15.11.2020 12:44

megidh napisał(a):
Abakus68 napisał(a):Uwielbiam gdy są takie chmury. Wolę je, niż bezchmurne totalnie niebo.
Bo takie chmury tworzą wspaniałą oprawę dla widoków. Też wolę, gdy na niebie są chmury.

Nieraz chmury same w sobie są najlepszym widokiem :hearts:
Widoki z okna o wschodzie:
DSCN8760.JPG

DSCN8752.JPG

DSCN8755.JPG


i o zachodzie słońca :
2 (2).JPG

6 (2).JPG

DSCN8740.JPG


kadrowanie to bardzo ważna sprawa, więc nie umniejszaj swojego wkładu w tworzenie tych fotek.

dzięki :smo:

Aż się boję :oczko_usmiech: co zobaczę, gdy wyciągniesz wreszcie ten aparat ważący prawie kilogram.

Za dużą wagę aparatu odpowiada rozbudowana optyka. "Cegłówka" wbrew pozorom robi lepsze zdjęcia w niektórych sytuacjach np.kiedy trzeba uchwycić ruch, albo zrobić duży zoom.Za to zdjęcia nocą na szybko (bez statywu i długiego czasu naświetlania) robi kiepskie. Także specjalnej różnicy w zdjęciach nie widać.
Ps.Zdjęcia powyżej zrobione są "cegłówką" :papa:

majeczka napisał(a):...zdjęcia faktycznie śliczne

Witaj w relacji :D
Wielkie dzięki , to miód na moje serce .Uwielbiam robić zdjęcia :hearts:
Wasze parkowanie i przygoda z podjazdem przypomina mi nasze wycieczki i podobny parking na Hvarze.
Również po przyjeździe przez kilka dni mieliśmy obawy czy jest sens uruchamiać samochód... :o

My praktycznie co roku mamy jakieś przeboje z parkowaniem :roll: To wina mojego małża, który nie chce mniejszego samochodu i zawsze kupuje jakieś "kobyły" a potem się męczy z parkowaniem :? :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.11.2020 19:53

Ojjj, aż mi się przypomina nasz pobyt w app Slavinka w Ivan Dolac na Hvarze... Wjazd na parking domu był także "po lusterkach". Małżonek też stwierdził początkowo, że tylko za 10 dni stamtąd wyjedzie... Ale to był tylko początkowy szok. Wyjeżdżalśmy stamtąd kilka razy, ale mój mąż jest tak świetnym kierowcą, że mimo tego iż te wszystkie pikacze w aucie świeciły się na czerwono, wróciliśmy do domu bez najmniejszej ryski :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 15.11.2020 20:52

Witaj. Fajne foty, więc choć mocno spóźniony, po cichu przypominam sobie wyspę. :wink:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1364
Dołączył(a): 27.01.2012
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 15.11.2020 23:29

Świetne zdjęcia :D . Na Braču jeszcze nie byliśmy więc z chęcią będę śledził dalszy ciąg relacji :D .
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 16.11.2020 21:40

agata26061 napisał(a):Ojjj, aż mi się przypomina nasz pobyt w app Slavinka w Ivan Dolac na Hvarze... Wjazd na parking domu był także "po lusterkach". Małżonek też stwierdził początkowo, że tylko za 10 dni stamtąd wyjedzie... Ale to był tylko początkowy szok. Wyjeżdżalśmy stamtąd kilka razy, ale mój mąż jest tak świetnym kierowcą, że mimo tego iż te wszystkie pikacze w aucie świeciły się na czerwono, wróciliśmy do domu bez najmniejszej ryski :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Tak samo było w naszym przypadku :lol:
Małż tylko straszył na początku :mrgreen:
Jak wjeżdżaliśmy to w samochodzie piszczało wszystko co mogło.
Jedną ryskę przywieźliśmy ale tak małą ,że dało się ją zapastować 8)

Dawigs napisał(a):Świetne zdjęcia :D . Na Braču jeszcze nie byliśmy więc z chęcią będę śledził dalszy ciąg relacji :D .

Bravik napisał(a):Witaj. Fajne foty, więc choć mocno spóźniony, po cichu przypominam sobie wyspę. :wink:


Witam spóźnialskich :smo: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15644
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.11.2020 09:32

Miał być w lipcu Brać, ale mieszkańcy nas nie chcieli... Ale może i dobrze, bo w tym roku był szturm na wyspę, więc jak my tam dotrzemy to może już będzie po szale na wyspę :?

travel napisał(a): to moja nowa nie do końca rozkminiona komórka miała na początku naszych wakacji włączone HDR -stąd te głębie i zdjęcia niejednokrotnie jak dla mnie przekombinowane . Zobaczysz jakie mam dziwaczne zdjęcia z plaży :roll: Poza HDR-em , ma jeszcze funkcje zdjęć nocnych i obiektyw ultraszeroki .
Z ciekawości co to za telefon?
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 17.11.2020 19:02

piekara114 napisał(a):Miał być w lipcu Brać, ale mieszkańcy nas nie chcieli...

Jak to nie chcieli :?: :?:
Ale może i dobrze, bo w tym roku był szturm na wyspę, więc jak my tam dotrzemy to może już będzie po szale na wyspę :?

To dobrze ,że byliśmy wrześniu-ludzi było bardzo mało :)
Kiedy się wybieracie :?:

travel napisał(a): to moja nowa nie do końca rozkminiona komórka miała na początku naszych wakacji włączone HDR -stąd te głębie i zdjęcia niejednokrotnie jak dla mnie przekombinowane . Zobaczysz jakie mam dziwaczne zdjęcia z plaży :roll: Poza HDR-em , ma jeszcze funkcje zdjęć nocnych i obiektyw ultraszeroki .
Z ciekawości co to za telefon?

Motorola one zoom :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15644
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.11.2020 19:14

Jakoś w kwietniu właścicielka nam odwołała pobyt z informacją, że nie otworzą się w sezonie wcale. Kasa od ręki zwrócona, w czerwcu rezerwacja na lipcowy Pag.

A kiedy? Kto wie, bo chce jechać do Grecji, a co wyjdzie....kto wie..... Nie wiemy nawet czy syn będzie chciał z nami jechać.....
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 21.11.2020 21:19

piekara114 napisał(a):A kiedy? Kto wie, bo chce jechać do Grecji, a co wyjdzie....kto wie..... Nie wiemy nawet czy syn będzie chciał z nami jechać.....

Miejmy nadzieję ,że do kolejnego lata sytuacja z koroną się uspokoi i będziemy mogli wyruszyć gdzieś na południe :)
Synem się nie przejmuj, ja bardzo przeżywałam jak córka przestała z nami jeździć.... a teraz taki wyjazd we dwoje ma duużo zalet :oczko_usmiech:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 21.11.2020 21:44

travel napisał(a):
piekara114 napisał(a):A kiedy? Kto wie, bo chce jechać do Grecji, a co wyjdzie....kto wie..... Nie wiemy nawet czy syn będzie chciał z nami jechać.....

Miejmy nadzieję ,że do kolejnego lata sytuacja z koroną się uspokoi i będziemy mogli wyruszyć gdzieś na południe :)
Synem się nie przejmuj, ja bardzo przeżywałam jak córka przestała z nami jeździć.... a teraz taki wyjazd we dwoje ma duużo zalet :oczko_usmiech:

Nie uspokoi się. I to nie dlatego, że nie wierzę w w cudowne zalety szczepionek. Nie uspokoi się, bo kilku z tej całej wspaniałej liczby 460 jest to na rękę. Dobra przykrywka nieudolności. Niestety mam czarne wizje. A dodając do tego obecne veto nie trudno o wizje typu paszporty i utrudnienia. Może za daleko wybiegam. Oby się moje słowa w gówno obróciły, ale na dzień dzisiejszy to lepsze byłoby planowanie wyjazdu z PL na stałe niż na urlop.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15644
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.11.2020 21:48

Iza, my już jesteśmy nastawieni w głowach na dwuosobowe wakacje, ale syn sam nie wie czy chce jechać z nami czy nie (w tym roku chciał zostać na tydzień we wrześniu sam, na co się nie zgodziłam kategorycznie, bo ma jeszcze 17 lat). A tym samym nie mogę niczego planować, ani miejsca, ani okresu....
Szczerze to ja wakacje z rodzicami zakończyłam jak się rozpoczął okres kolonii czyli mając 9 lat. Dziś jakoś dzieci dłużej się rodziców trzymają w okresie wakacji.

:papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 21.11.2020 22:13

Ten odcinek i następny będzie częściowo plagiatem. Mam nadzieję ,że Zdzihu mi wybaczy .....
Uwaga zaczynam!

Leniwce w Postirze :mrgreen:

Stało się już tradycją ,że na drugi dzień po przyjeździe nie ruszamy się z miejsca.
Tak też było i w tym roku.
Szukając noclegu w Postirze brałam pod uwagę jego odległość od plaż Molo Lozna lub Prja. I tak znalazłam apartman w odległości 500m od Prji i to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

Obudziłam się przed świtem.....a nie :lol: o 6 jak zwykle obudziły mnie dzwony kościelne .
Dla mnie jednak 6 to nie jest środek nocy, a dzwony to nieodłączna atrakcja związana z mieszkaniem blisko centrum.
A małża wykończonego po podróży nie obudziłaby nawet syrena okrętowa :lol:
Wyskoczyłam z łóżka i wyjrzałam przez okno - zimno :!: 8O
I tak następne 3 godziny spędziłam z książką przy zamkniętych oknach.
Potem niespiesznie zjedliśmy pierwsze śniadanie chłodnym i wietrznym na tarasie .
Tego się nie spodziewaliśmy. Może być deszcz, burza , wiatr ale żeby zimno :?: :(
Ale plaża musi być zaliczona , choćby śnieg padał .

Idziemy na Prję.
Mimo chłodu i wiatru świeci ostre słońce i w zacisznych miejscach jest naprawdę ciepło :)

33b.JPG


Na tym zdjęciu po lewej stronie za żywopłotem jest super apartament z pięknym widokiem (małż już się zastanawia jak wjedzie na parking :mrgreen:)
a po prawej stronie za siatką wielka dziura po Sardinie , do 2022r ma tu powstać wielki aparthotel bez allinclusive :roll: i dodatkowe plaże - teraz zamiast plaż jest tu droga i betony . Zdjęcia dziury nie ma :mrgreen:
33c.JPG


Skręcamy w lewo i już ją widać . Podoba mi się , choć jest nieco zabetonowana :|
I nie ma ludzi 8O Na razie , ale potem nie będzie tu wielu osób
34a.jpg

34b.jpg

34c.jpg

34d.jpg

34e.jpg

34f.jpg


Jest tu mały bar z nienachalną muzyką i prawdziwe toalety a nie toytoye 8O . A przede wszystkim plaża ma naturalny cień, co bardzo nas cieszy , bo małż nie może się opalać a ja za nadmiarem słońca nie przepadam.
Lokujemy się więc pod tamaryszkiem:
39.jpg


Prja jest bardzo urodziwa. Na brzegu jest żwirek a w wodzie trochę kamieni i przede wszystkim biały mięciutki piaseczek :hearts:
Woda po przejściu frontu niestety jest zbyt orzeźwiająca - ma tylko 21 stopni a do tego w cieniu jest zwyczajnie zimno :roll:
34g.jpg

35.jpg

37.jpg

38.jpg


Trochę spacerujemy:
40.jpg

40a.jpg


Tłumów w wodzie nie ma :
41.jpg

42.jpg

43.jpg

44.jpg


Po 15 nieco zmarznięci wracamy
45.jpg

46.jpg


:papa: :papa:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 21.11.2020 22:44

Naliczę ci jakieś tam tantiemy i będzie ok:) Widok w przód z tej plaży to trochę jak z Zastupu. Gdyby nie chęci naturystyczne też pewnie orientowalibyśmy się na tamtą stronę Postiry. Ale FKK w drodze do Splitskiej i tam schodzenie do morza to już w ogóle jakiś dramat.
właśnie stoimy we trójkę przed wyborem smartfonów i tak czytam o tej twojej MOZ... Hm.. Sam nie wiem. Gdy nie zerwanie współpracy ujgowie z wujkiem google pewnie myślałbym znów u 30-tce, może nawet o 40-tce. Ale że ja za każdym razem wymyślam coś dziwacznego, to kto wie, czy nie palnę sobie jakieś mystic blue realmi 7... Heh
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: NEVERENDING STORY

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.11.2020 23:01

Fajna ta Prja. Beach bar też uroczy :)

My się nie ruszamy z miejsca tylko pierwszego dnia, zwanego przez nas dniem zerowym, bo często niewiele (albo zero :lol:) z niego pamiętamy ;) I to wcale nie przez ilość wypitego alkoholu :P, ale przez zmęczenie całonocną jazdą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
NEVERENDING STORY 2020/2021 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone