Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasz ósmy pobyt w Chorwacji (BRAC)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 702
Dołączył(a): 17.07.2011
Nasz ósmy pobyt w Chorwacji (BRAC)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 09.10.2018 23:30

Trochę w tym roku ponownie korzystałem z pomocy forum, a więc zrewanżuje się krótką relacją i przemyśleniami.

Miejsce docelowe Bol. Zaklepany domek z dużym ogrodem, około 100 metrów od plaży. Płacimy 70 E za domek (trzy rodziny – 6 dorosłych, 3 dzieci). Cena w sezonie 280 E. Nazwa domu Mala Kuca Bol. Właściciele mieszkają na Florydzie, a domem opiekuje się Chorwatka. Na sezon 2019 mają zrobić basen w ogrodzie i cena jeszcze wzrośnie.

Wyjeżdżamy 26 września po godzinie 17:00 z okolic Częstochowy. Pierwszy raz wynajmujemy busa. Trasa to A1, tankowanie w Chałupkach przy Orlenie na DK78. Tutaj mieliśmy małe zamieszanie i dopiero ok. 19:15 ruszamy dalej. Następny postój za 5 minut i zakup winiety zaraz na początku czeskiej D1. Następny postój na granicy (CZ) (A) i zakup austriackich winiet (w te i wefte). Pan Czech bardzo dobrze mówił po polsku, a ja się produkowałem niemieckim. W ogóle tak jakoś dziwnie, że już się nie będzie kupować winiety na OMV w Hobersdorf. Następne tankowanie na 138 km A2 w Ilz na Shellu (1,25 E).

Zrezygnowaliśmy po raz drugi z jazdy słoweńską autostradą. Pierwszy raz w 2011 roku gdy byliśmy na Chorwacji po raz pierwszy, od tam tego czasu jeździliśmy zawsze autostradą w Słowenii. Bus zalicza się do kategorii 2B i zamiast winiety za 30 E musiałbym kupić za 60E.

Na granicy 10 aut, jedno okienko otwarte, a i tak czekamy około 15 minut. Skanowali każdy dowód. Autostrada A2 była zamknięta od granicy do wjazdu w Krapina. Na A1 również kolejne minuty lecą, bo też był kawałek zamknięty. Dodatkowo temperatura spadła do -4 stopni. Za tunelem przed Zadarem skoczyła do +16 stopni. Do Splitu docieramy około 8:20. Odpływamy promem o 9:00, który mimo wielkich rozmiarów ledwo zmieścił wszystkie pojazdy. Do domku docieramy przed godziną 11:00. Nigdy tak długo nie jechałem do Chorwacji. Nawet w 2015 roku na Korculę dojechaliśmy szybciej. Bol wita nas słońcem, +22 stopniami i takimi widokami:

Obrazek

Prędkość przelotowa 120 kmh, spalanie komputerowe 7,1. W zeszłym roku pojechaliśmy od Brna w Czechach przez Słowację i Węgry i ta droga dla mnie chyba wygrywa w przypadku gdy chcemy we wszystkich państwach korzystać z płatnych dróg. Jednak gdy nie chcemy płacić za autostradę w Słowenii to już zdecydowanie wygrywa opcja (CZ) (SK) (H).
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18270
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 09.10.2018 23:46

Pierwszy :?: :lol:
Widoczek niczego sobie


Pozdrawiam
Piotr
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.10.2018 07:34

Piękny widok. Ta strona wyspy ma swój urok...
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 10.10.2018 07:58

Zobaczymy co tam w Chorwacji jesienią słychać...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.10.2018 09:17

Nigdy nie zwiedzałam Bola i okolic - z przyjemnością zerknę co tam w trawie piszczy :papa:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 10.10.2018 10:16

ziemniak napisał(a):...
Na granicy 10 aut, jedno okienko otwarte, a i tak czekamy około 15 minut...

To i tak krótko.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.10.2018 11:20

Kojarzę miejsce z którego była robiona fotka, bo sam mam stamtąd kilka ujęć. Najbardziej wkurza mnie ta linia energetyczna, nijak nie można zrobić foty bez niej :evil: :oczko_usmiech: :mrgreen:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 10.10.2018 21:50

Załapałam się na pierwszą stronę i czekam na ciąg dalszy. :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 10.10.2018 22:41

Popatrzę i poczytam, bo w Bolu byłam jeszcze dwa tygodnie temu.. :(
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 13.10.2018 21:05

Do Bolu mam wyjątkową słabość. Zostaję w Twojej relacji :)
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 702
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 14.10.2018 22:38

dids76 napisał(a):Kojarzę miejsce z którego była robiona fotka, bo sam mam stamtąd kilka ujęć. Najbardziej wkurza mnie ta linia energetyczna, nijak nie można zrobić foty bez niej :evil: :oczko_usmiech: :mrgreen:


Dokładnie :twisted:

W ogóle miło widzieć te same osoby po ponad ośmiu latach na forum. Pamiętam jak czytałem całymi nocami i zadawałem dziesiątki pytań przed pierwszym wyjazdem na Chorwację. To tutaj też wpadłem na świetne pomysły, w pewnym stopniu przez piotrf aby pojeździć po Europie autem. W 2012 roku zrobiliśmy 6487 km, w 2013 roku na dwa razy 4041 km i 7805 km, w 2014 roku 4949 km (plus 4292 km samolotem i 68 km promem), a w 2015 roku 10017 km objeżdżając cały półwysep Iberyjski plus Gibraltar i promem na jeden dzień do Maroka, a na koniec 3 dni w Chorwacji :hut:

Wracamy do tematu...
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 702
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 14.10.2018 22:58

Pogoda

Myślę, że to najbardziej wszystkich interesuje z całego naszego wyjazdu, a więc te wakacje były wyjątkowo późno z wielu względów, ale pogoda jak na wakacje z naszymi pociechami (2l9m & 10m) plus znajomych 5 letnia córka była wyśmienita.
Byliśmy od 27 września do 7 października. Z tego jeden dzień do południa było pochmurno, oraz ostatniego dnia w sobotę była bardzo zmienna pogoda: słońce, chmury, deszcz i tak kilka razy się zmieniało w ciągu dnia. Temperatury w ciągu dnia oscylowały od 22 do 27 stopni w cieniu. Tylko raz na plaży w cieniu było mi trochę zimno i wyszedłem na słońce. W innych przypadkach tak jak to mam w zwyczaju na wakackjach, siedziałem w cieniu z piwkiem w ręku, no ewentualnie drzemałem w cieniu :P

Noce i poranki były bardzo przyjemne, wieczorami grille i przesiadywanie w krótkim rękawku, poranki również przyjemne.

Miałem nadzieję, że w tym roku w końcu zobaczę w Chorwacji burzę, jednak dalej się nie spełniło moje małe marzenie. Zdjęcia z ostatniego dnia i festiwal chmur:

Obrazek

Obrazek

27 września (dzień 1)
Początek dnia to było wyzwanie parkingowe. Ulica na której był nasz domek była tak wąska, że lusterkami ocierałem po krzewach. Domek posiada dwa miejsca parkingowe. Jedno prostopadłe, drugie skośne do wąskiej ulicy. Prostopadłe odpadło, bo nijak busem się było złamać, więc tam zaparkował kolega swym kombi. Skośne okazało się również nie lada wyzwaniem, bo tyłem nie mogłem wjechać. Zjechałem na dół na promenadę, tam zawróciłem i dopiero udało się wjechać. W następne dni od góry ulicy staczałem się tyłem do naszego wjazdu, a dodatkowo zdjęliśmy bramę z zawiasów co też ułatwiło wjazd/wyjazd z posesji.

Po rozpakowaniu i wypiciu kilku piwek najpierw na plaży, a potem w domku przy obiedzie poszedłem na popołudniowy sen. Reszta ekipy nie próżnowała, więc potem znalazłem takie zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.10.2018 14:57

Pięknie się zapowiada, więc z chęcią popatrzę na taki mocno posezonowy wyjazd :D
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 15.10.2018 16:01

I ja chętnie zobaczę, jak Bol i Brać, wyglądają na początku jesieni :D :papa:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 16.10.2018 22:31

Zasiadam :)
Chętnie popatrzę na jesienny Bol
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nasz ósmy pobyt w Chorwacji (BRAC)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone